Бебчета на АВГУСТинки навъртяха месечинка

  • 14 984
  • 311
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 10
добро утро и от мен,
е, станах още в 6  Crazy но чак сега успявам да надникна и тук, нашата сутрешна сирена не се отказва и това е Mr. Green вие ли вие от рано рано...

искам да питам нещо за Вигантола, понеже и ние сме дръпнали много на дължина, педи каза да давам по 2 капки сутрин на гладно/а какво е на гладно като той си яде през 3 часа.../ та понеже сутринта много ми се спеше и ест забравих, фатално ли е ако го дам в по-късен час? и как най-добре да го давам, като ръгна да капвам в устата и падат повече от 2 капки и то не съм сигурна успявам ли да го уцеля добре мног шава малкия ми вече, так вие как го давате? освен да изтръгна пластмасовото отгоре и да давам с капкомер, ама с него капкие са по-големи...не знам какво да правя, защото педи ме наплаши че в никакъв случай не трябва да предозирам..

Асе, съгласна съм и аз зафотоколажа, преди правех и аз много такива за разни приятели, отдавна не с бях сещала, само дето не мога да влеза в албумчето ни, да нямаме нова парола? нали беше : augustinki2008, с парола : 2008????

сега бягам, трябва да разходя малкия и да почвам с подреждането че днес ни е погачата,на всички хубав ден  bouquet
Ние изтръгнахме дозатора и давам по 2 капки с капкомер. Нашата педи ни каза, че така може.
И аз правех много колажи, даже наскоро правих един за дъщеричката на кумата ми. Скоро ще направя един и за Ния Wink еййй гледай как си приличаме с теб Simple Smile

# 241
  • Мнения: 82
0898503010 е телефона на Драганов,ако още на някого му трябва
 Буби ние сме при нео на 01 в 12ч дано се видим

Дара също започва да се усмихва докато я кърмя,държа я максимум по 30 минути,обикновено връща по малко,старая се да я оригвам по-често и това помага,цедя само сутрин след голямата пауза,купих си и чая за кърма на Хип
Вигантола го капя директно в устата по 2 капки докато реве  Mr. Green

Асе идеята за колажа е супер!

Честити погачи на всички празнуващи днес!!!

# 242
  • Лондон
  • Мнения: 56
Здравейте и от нас. Благодарим пак за хубавите думи и за комплиментите!  bouquet

Чери, витамин Д не са ми казвали да давам. Доколкото знам ако го извеждаш често бебето няма нужда, защото то си го набавя само от слънцето.  То тук не е кой знае какво слънце  Wink, но има, а и аз я извеждам всеки ден...

И Велла има проблем с очите - като се събуди не може да ги отвори. Водих я в петък на лекар и ни дадоха капки Fucithalmic , fusidic acid - нямат голям ефект обаче...  Sad

Колкото до сантиметрите - тук отказват да ги мерят - не било точно измерването, случвало се едно бебе да го изкарат по-късо след седмица и само се шашкали излишно майките - затова не се практикува и отказват да я мерят. Казаха ми ако след 2 месеца не й окъсеят дрехите - тогава да се тревожа.  Laughing Laughing

Янче, стискам палци всичко да е наред!  Hug

graciana, много хубава фея си имате!

Меган, много джиджан Трики - чудни костюмчета има наистина, а и много хубави устнички!

Асе, честито за приятелката ти!

Котката, чудна е тортата, но за съжаление не мога да си припиша кредит за правенето й. Мартинито е майсторката на тортите - аз съм само потребител! Изчезна тя напоследък - дано се забавлява в родния град. Варненките всички нещо се губят напоследък - Феб, слънчогледката...

malkabubi, погледнах какво пише за посиняването - от липса на О2 е.  Много бебета го имат - значело че бебо има нужда да бъде оригнат. Казват да го сложиш на коляното си и да му масажираш гръбчето. Обаче ако и тогава не изчезва и продължава дълго е препоръчително до отидеш на лекар. Не се шашкай още... забавлявай се днес. Пожелавам ти страхотен празник!

Хубав празник и на всички други, които днес имат 'пити' - доста бяха така че няма да изреждам, за да няма обидени!

# 243
  • София
  • Мнения: 1 338
Мацки, привет и от нас с Мартин Hug

Имам едно потане към вас, че вече ще откача..

Значи беб има запек и то страшен.. в болницата му даваха Фризолак и вкъщи и ние продължихме с него - всичко му беше наред. След няколко дена минахме на Фрозовом /против повръщане/, защото не се оригваше и много повръщаше. От него обаче получи нещо като разтройство и педито каза да го върна пак на Фризолака щом от него не е имало проблеми.. обаче 2 дена след като отново започнах да му давам Фризолак получи запек. Отначало педито каза да му правя масаж на коремчето и да му правя АМ с вода от овесени ядки.. резултата от това пак беше нулев.. на 3 ден от запека почнах на своя глава да му давам Дуфалак /давах му го една седмица/ - от него имаше малък ефект, но пак беше едно напуване и един рев и следователно пак стигахме до термометъра.От четвъртък вече не му давам Дуфалака, а от петък минахме на Аптамил 1.. ефект никакъв. Пълни памперсите сам максимум 1 на ден, а иначе си се напъва като за световно и реве неистова. Като се изака след процедурата с термометъра виждам, че акитата му не са твърди, а меки и следователно би трябвало без проблем да си пълни памперса.. да, ама не детето продължава да се напъва и да си реви.. и да се успокоява само след помоща на термометъра. Незнам какво да го правя вече!? Немога да го гледам как се мъчи Cry

Ще съм ви благодарна ако ми кажете какво да го правя, за да може да си се изака сам.. Hug

# 244
  • Мнения: 10
Мацки, привет и от нас с Мартин Hug

Имам едно потане към вас, че вече ще откача..

Значи беб има запек и то страшен.. в болницата му даваха Фризолак и вкъщи и ние продължихме с него - всичко му беше наред. След няколко дена минахме на Фрозовом /против повръщане/, защото не се оригваше и много повръщаше. От него обаче получи нещо като разтройство и педито каза да го върна пак на Фризолака щом от него не е имало проблеми.. обаче 2 дена след като отново започнах да му давам Фризолак получи запек. Отначало педито каза да му правя масаж на коремчето и да му правя АМ с вода от овесени ядки.. резултата от това пак беше нулев.. на 3 ден от запека почнах на своя глава да му давам Дуфалак /давах му го една седмица/ - от него имаше малък ефект, но пак беше едно напуване и един рев и следователно пак стигахме до термометъра.От четвъртък вече не му давам Дуфалака, а от петък минахме на Аптамил 1.. ефект никакъв. Пълни памперсите сам максимум 1 на ден, а иначе си се напъва като за световно и реве неистова. Като се изака след процедурата с термометъра виждам, че акитата му не са твърди, а меки и следователно би трябвало без проблем да си пълни памперса.. да, ама не детето продължава да се напъва и да си реви.. и да се успокоява само след помоща на термометъра. Незнам какво да го правя вече!? Немога да го гледам как се мъчи Cry

Ще съм ви благодарна ако ми кажете какво да го правя, за да може да си се изака сам.. Hug

и моята бандитка е запечена и давам аптамил антирефлукс. по веднъж на ден ако ака значи си щастливка.;Wink мъчат се горканчовците, ама така е докто им се регулират стомахчетата ще плачкат

# 245
  • Мнения: 26
Еййй тия най-накрая ми пуснаха нета  #Cussing out

Погачата ни мина прекрасно Simple Smile Бяхме само млади хора (бабите и двете не дойдоха, защото бяха в прованса) и си имахме страхотна  водеща на мероприятието в лицето на Граци   bouquet Ще ви кача и снимки по-късно Wink

А за фотоколажа да кажа, съвсем да не очаквате някакви професионални изработки, аз тепърва започвам да се уча   Blush Така че ако има професионалисти нямам против друг да го направи Simple Smile Много ме изкефи колажа на Февруарките и ми се видя страхотна идеята, та реших да се пробвам да направя нещо подобно.

# 246
  • Мнения: 1 098
Eya и аз слагам на Алекс Фуциталмик гел в очичките вече 8 дни, но ефекта е много малък. Затова и ще го водя при друг очен лекар. Да видим той какво ще каже.

Аз също се присъединявам към пожеланията на другите майки - дано всичко лошо е останало в миналото и дано ви предстоят само прекрасни мигове с Велла. Grinning

# 247
  • Germany
  • Мнения: 1 581
Мацки, привет и от мен! Гледам днес е имало много погачи - честито на малките сладури! Да са победители в живота!Аз да се оплача, че на Калина са й излезнали едни ситни пъпчици по брадичката и се чудя от какво - дали от млякото, дето тече като се храни или от салфетките, с които бърша накрая  newsm78? Някой да има идея с какво да намажа и какво да предприема Rolling Eyes?

# 248
  • Мнения: 3 468
здравейте и от мен! влизам набързо дави видя как сте Simple Smile
миши, педиатърката ни е др. Ангелова, но тя е в г. оряховица ( където живеем)
kovatcheva , и на Венци му излизат такива пъпчици ( вчера пак се появиха). с нищо не го мажа и се махат до няколко дни Simple Smile
качих снимки на Венци в албумчето  Flutter
лека нощ от мен

# 249
  • София
  • Мнения: 1 338
Caprice, видях, че си споменала за зехтина, че помага при запек. Може ли да ми кажеш по колко се дава и кога - по време или след хранене?
Graci, а ти като даваш Дуфалака 3 пъти дневно горе-долу през колко часа и го даваш на бебка?
А има ли проблем да давам и зехтин, и Дуфалак едновременно? newsm78
Благодаря ви предварително, момичета Hug
Мисля като свършим Аптамила да му купя Аптамил антирефлукс.. та дано се оправи милия ми, че много се мъчи иначе..
пожелавам на всички мъници с някакъв проблем бързо оправяне и безпроблемна занапред.

Относно кг. - аз съм - 11кг. от общо 16кг. качени. Иначе си влизам в старите дрехи, но немога да ги закопчая заради ханша Confused

Последна редакция: пн, 22 сеп 2008, 02:59 от IntRiGa_GirL

# 250
  • Мнения: 702
Интрига пробвай да смениш млякото!Аз с Ивайла съм имала такъв пробем запече се от Фризолак взехме Нан и се оправиха нещата!
За Лактана био и Розов хип знам,че добре регулират стомаха,иначе за бебе на АМ е нормално да ака веднъж на ден.Петър е на Фризолак и ака веднъж на ден понякога веднъж на на дни,аз направих опит да му го сменя с Милумил,но тъйкато е по гъсто той въобще не го хареса,икаше си Фризолака и това е!

# 251
  • Мнения: 1 410
Intriga,как ще даваш едновременно зехтин и Дуфалак на детето?! ConfusedАз доколкото разбирам,Марти няма запек.Както каза и Галка ,нормално е да ака по един път на ден.Не мъчи детето с термометри и  разни други методи за изакаване.Запек е когато бебто не е акало от дни и  изпражненията са гъсти и твърди.Мисля ,че Фризовом му е действал добре и затова е акал на често , а ти си решила,че е разстройство.Щом си  минала на Аптамил(бебчо де,не ти) ,карай сега с него.Опитай и с Аптамил АР!А Дуфалака не можеш да му даваш постоянно - ще станат лениви червата.Успех!

# 252
  • Мнения: 26
Добро утро!

Вики тази нощ изби рибата направо, след като хапна в 1 се събуди чак в 5  Grinning Хапна на бързо и пак заспа и така до 8:15. То било голям кеф да се понаспи човек Grinning Ето и снимков материал от вчерашното събитие:

# 253
  • София
  • Мнения: 1 338
Благодаря ви, момичета за отговорите Hug

Миши, Мартин пълни памперса веднъж на ден и то с голям зор и много рев. Изпражненията са си нормални - като в първите дни като се роди.
Незнам колко пъти е нормално да ака сега, но го виждам, че се напъва ужасно много и като не успее да се изака следва истеричен рев. Някои път с помоща на термометъра излизат и много гъсти и твърди изпражнения.
Незнам - все си мисля, че е запек щом така реве и се напъва.. Ти какво мислиш?
Ще пробвам само със зехтин и като свършим Аптамила ще му взема Лактана Био..

# 254
  • Мнения: 68
Момичета имам едно питане.Как да се справя със сополките на моята мома?Предписаха ми едни черни капки,капя ги,но до сега нищо,правя промивки и с физиологичен разтвор.Като я слушам и ми се иска да си издухам носа вместо нея.

Общи условия

Активация на акаунт