Бебчета на АВГУСТинки навъртяха месечинка

  • 14 981
  • 311
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 202
А сега да питам нещо мамите с каки и батковци. Мислите ли и давате ли някакви имуностимуланти на по-големите сега като тръгнаха пак на детски и на училище, а и времето се развали от раз.
Аз на голямата ми дъщеря в продължение на три поредни години давах Бронховаксом, но след като направи вирусна пневмония, а миналата зима кара грипа с усложнения, реших, че е станала резистентна към нея и сега по съвет на завеждащата детското отделение, където лежа й давам по схема Ribomunyl и силно се надявам зимата да бъде по-спокойна Praynig

# 286
  • Мнения: 26
Асе я кажи ти как си ствоя корем,че за големина и ти беше от мойта категория(като за близнаци Grinning)

Гале, Галееее ако не ме беше много срам щях да снимам мешката  BlushКато желе е и на всичкото отгоре явно от хормоните ми е космясал целия корем  Shocked едно такова като мъх, като на току що навлизащите в пубертета девойки, абе супер гадно Sick и тая кафява линия стои грозно  ooooh! Аз си взех едни ампули на Лиерак ама още незнам дали имат ефект.

# 287
  • Мнения: 0
По повод на големите зеца, аз напролет давах витамините Марсианци, а сега едни шоколадови монети на ВитаКид. И в двата случая малката е много доволна, особено с монетите, защото вкусът им е докаран съвсем като на шоколад. Тя ще стане на 7 тази есен и се предполага, че организмът и е вече по-устойчив срещу разните вируси/дай боже/
По повод на мазането след секцио - аз се мажа с Контрактубекс още от 20 август май беше и на прегледа преди няколко дена ми казаха да спра да се мажа към края на този месец. Според гинеколожката ми упражнения може - след 2 месец.
Сещам и се за едно въпросче - като преваря  вода, дребния почти не я пие и се улавям че забравям така шишето по няколко дена - вие преварявате ли всеки ден наново водата или си давате наличното количество.
При нас секрета от очето гледам че почти изчезна само със забърсването с преварена вода и физ. разтвор. Благодаря за съветите, които ми дадохте по темата.

# 288
  • Мнения: 1 410
Я не се оплаквайте от шкембенцата,аз какво да кажа след четири бременности - и моето е едно...ужас.Слагам колан само като излизам и пак е кофти.Никога вече няма да мога да нося тесни блуузетаааа.... rotfImbo
С нищо не се мажа за белега ,е ,това да ми е кусура!

# 289
  • Мнения: 104
Прекъсвам четенето, че малкия се събужда, за да ви попитам:Каква е тази предна и задна кърма, освен, че едната е по-напред от другата?Аз когато го кърмя вечер му давамот двете страни,че не му стига.
И още-що е то??? и къде се продава-помпичка за носле с тръбичка,мисля че Миши спомена нещо такова.Аз имам на нук и нищо не се получава, а за фитилетата които ползвах прочетох, че можели да причинят ринит.Ревееееееееее

# 290
  • SZ
  • Мнения: 10
Здравейте и от мен!

Валени,мерси за почерпката!

За по-големите деца-моят батко е с астма и си му давам редовно лекарство за астмата плюс една помпичка.Всякя година му слагам и ваксина и сега мисля пак.За витамини нещо не можем да си харесаме,че е много претенциозен.В къщи имам няколко вида ,които така си отлежават,защото не ги харесва.А тия дни е с болно гърло и сополи,явно от смяната на времето(и колата с лед и сладоледа от преди три дни) и освен капките и таблетките за гърло,когато се засили към бебчо съм му дала една маска и си я слага да го пази.Големи са ми сладури.Мони така си я слага,че чак в очите му влиза! Grinning

Валени,мила и аз съм така за компютъра,няма вреждане!И моят така в момента в който седна и се сеща ,че има важна работа и той. А от днес сме сами с бебо,тати е на работа,батко е на училище до 5ч. и днес вече никой не ми се пречка.

За сватосването и аз да се запиша с два броя момци.Яки българи ще станат живот и здраве,красиви,добри (нали наше лошо нема),а и Стара Загора е хубав град.Само за добрата свекърва не мога да гарантирам,знам ли какво ще излезе от мен. smile3503

За отслабването,какво да ви кажа,свалила съм от раждането ок.12-14кг,остават ми още 5 от преди да забременея и още ок.15 от миналия път,дето все ги оставям за след второто раждане.Отчаяна работа!Като се има предвид колко съм сериозна за диети и какъв чревоугодник съм.Все кисна в готварската секция на форума и си свалям рецепти.Вчера каква убийствена питка направих!!! Ха иди отслабвай!

Засега толкова от мен,после пак!

Нещо много ми липсват Бобито и Гитса,за Мамадона няма смисъл да казваме.Включвайте се момичета!Вземете си по един слинг или кенгуро и сядайте на компютъра!

# 291
  • Мнения: 1 266
Прекъсвам четенето, че малкия се събужда, за да ви попитам:Каква е тази предна и задна кърма, освен, че едната е по-напред от другата?Аз когато го кърмя вечер му давамот двете страни,че не му стига.
И още-що е то??? и къде се продава-помпичка за носле с тръбичка,мисля че Миши спомена нещо такова.Аз имам на нук и нищо не се получава, а за фитилетата които ползвах прочетох, че можели да причинят ринит.Ревееееееееее

Каква е разликата между предна и задна кърма е обяснено тук: http://xedra.wordpress.com/2008/01/02/81/
А помпичка с тръбичка има ето тук: http://family-bg.com/prX_2014.htm

# 292
  • Мнения: 6
Mary_j, аз нова вода преварявам всяка сутрин. Все пак и тя застоява и дори и да е покрита пак не е добре. Лекарката също, като я питах още в началото даже ми каза сутрин и вечер да преварявам. Да има прясна вода за през нощта и прясна за през деня. Аз обаче сега съм наблегнала на чая от копър и давам на малката само такава. Много и е неприятно, че киселее, но когато я боли коремчето си ги пие без проблем.

Аз също днес гледах Часът на мама, но не разбрах за тези памперси от къде могат да се купят, за да се помогне за ваксините?

# 293
  • Мнения: 11
Здравейте  мамчете   bouquet
ние миналата седмица ходийм на консултация и сме  пораснали с 2 см. и с 1,500кг по-тежки  Wink
А на 21 ходихме до църквата  на семинарията  отеца  да  ни  прочете  молитва  Simple Smile  
Надявам сер да сте  добре и вие  и бебчетата  Hug не мога  да ви изчета  Cry
Прияте ден  Heart Eyes

# 294
  • Мнения: 11
ние на каката даваме бронховаксон  Wink дано се разминем без болести  Praynig въпреки , 4е сега е отново сополива  ooooh!

# 295
  • Мнения: 2 376
Каприз, кремът, който знам е бял с един невен на капачката.
Чудя се дали да ходя да вадя прането от пералнята с бебето или без бебето..
Коте, за вит Д-то да те питам пак. 1 капка голяма доза ли е на ден и лошо ли е ако давам през ден (заради почти затворената фонтанела)
Как е Марулка?

# 296
  • Мнения: 702
за преваряването на водата аз го правя сутрин и вечер,за чая важи същото!
Споко Асе има оправия със шкембетата,ще чакам да мине година да видя колко ще ми се прибере и съм решила да се подложа на абдоминопластика,няколко дни вече търся информация и съм се ориентирала към София,че тук в Пловдив няма много избор,засега см се спряла на  Емил Георгиев и Николай Георгиев,то има много време,но ако някоя от мамите има впечатления от тези хирурзи ще се радвам да ми помогне!

# 297
  • Мнения: 92
Ние сега се завърнахме  от разходка Laughing
Да кажа и аз за белега от секциото...не мажа с нищо и ми е още доста червена раната,а с коремните съм до под криват круша.Колкото и да съм уморена и да не намирам време ,правя по 50 за начало,следващата седмица ще увелича и така ... Wink
Коремчето и ханша ми останаха.
 Close :xmama galka23  благодаря за комплимента за очите  bouquet,моите са  зелени,а на мъжа ми са кафеви .На баща ми са сини и дано останат и на Габи така,но аз все си мисля че ще се изменат;на бебетата не са ли по принцип  сини очите в началото newsm78,на всички новородени имам в предвид newsm78или аз  съм в грешка newsm78
Гале ,една година е много време,т.е достатъчно за да ти изчезне корема.няма да ти се налага да  ползваш услугите на докторите  ,с редовни упражнения си ок за няколко месеца Grinning

Последна редакция: вт, 23 сеп 2008, 12:44 от tsvetelinka

# 298
  • Мнения: 26
 Laughing Гале ти ме разби, аз пък търсех клиники в Пловдив. Казаха ми че там специалистите са добри, а цените били доста по-ниски  newsm78 Щото аз и цици мисля да си спретна догодина като отслабна.

Лелееее колко ми се спии. Някой уикенд ще оставя беба при майка ми и ще спя 2 дена като труп. Събират ми се преко сили по 3-4 часа сън на ден, а от тия кафета почнах да се друсам вече, май ще минавам на Ред Бул - и Confused

Абе хора я споделете вие течете ли още? То мойто са течове, то чудо. Протърка ми се всичко вече.  #Cussing out

# 299
  • Лондон
  • Мнения: 56
]Споко Асе има оправия със шкембетата,ще чакам да мине година да видя колко ще ми се прибере и съм решила да се подложа на абдоминопластика,няколко дни вече търся информация и съм се ориентирала към София,че тук в Пловдив няма много избор,засега см се спряла на  Емил Георгиев и Николай Георгиев,то има много време,но ако някоя от мамите има впечатления от тези хирурзи ще се радвам да ми помогне!

Аз съм си правила операция (ринопластика) при Емил Георгиев - жалко, че си отиде стария ми лаптоп с всички снимки там, за да ти покажа на какво приличах след това... Като ходех на контролен преглед ме вкараше в една стаичка да не ме гледат другите посетители и да се откажат от услугите му. Исках след това да отида на хотел на Златни Пясъци и да се възстановявам там (като холивудска звезда  Wink) обаче никъде не ме искаха - мислеха, че съм пребита... а мутресите се разплакваха масово като ме видеха по улиците. Не знам дали да ти го препоръчам. Освен това носът ми не е много по-различен от преди и със сигурност не е това, което ми показваше на фотошопа. Сега се чудя къде да го оправям пак...

Последна редакция: вт, 23 сеп 2008, 13:01 от eya

Общи условия

Активация на акаунт