Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 50-та юбилейна

  • 33 796
  • 287
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 1 965
Clairette - Вече може да гледаш, качих ги най-сетне....:
СТЪПКА ПО СТЪПКА
и малко ВИДЕО и ОЩЕ МАЛКО.
Моля, не обръщайте внимание на натрапника в дъното на единия клип. Не сме видяли вратата и чудовището нахлу неканено..... Joy Joy Joy

# 226
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Имам малко свободно време та - подхващам ви отзад напред че ми е по-лесно Simple Smile
Ванче гумата е страшна - ама ти си го знаеш де!!!
Clairette калинките са просто бонбонски а явно и цялото парти е било много издържано - дай снимки  Wink
Оранжево небето и аз искам такива обувки  Heart Eyes
Мимито и аз имах много трудности с тази шоколадова глазура - за сега най-добрия вариант ми е бил разтопен шоколад с малко масло - охладен и залят върху студена торта. Много обичам гараш - май ще спретна един в близко време.
laskova - това чудовище изглежда много голямо - колко торти са вътре?
Rumya  страхотно е езерото и лилията - я разкажи повече за изпълнението. Само да кажа че на мен линка не ми се отваря директно ходих да издирвам тортата в албумите ти - не знам дали другите имат същия проблем. А ловджийската торта да кажа че е трепач.
HOLY много продуктивна серия - всичките ми харесаха Simple Smile
Bambinkamalinka страхотна е яхтата - доходи ми се на море.
badem и двете торти ми обраха точките - книгата е невероятна. А букета на другата е като истински.
svetlane много принцеска тортичка.
краси.мира винаги много се кефя на такива тортички с цветя - много са нежни.
ina.gg супер са и двете торти.
Елспет  Барбито е много готино - кога ли и аз ще имам повод да правя кукленска торта  newsm78
Tannita Има ли снимки от сглобяването на този страхотен Томас Simple Smile Той просто няма конкуреция.
 

# 227
  • Мнения: 4 358
Както каза Ванчето слаба торта няма тук Peace
Ласкова, Румя,Силрай, Ванче, Албена smile3501.
Румя и Ласкова бъркате ме момичета, питате ме за торта....ама аз в тази тема не съм показвала торта.
С кого ли ме бъркате newsm78.

# 228
  • Мнения: 492
Момичета невероятни торти  bouquet
ВАНЧЕ и АЛБЕНА  smile3501 newsm20 newsm81  за труда ви стъпка по стъпка  bouquet

# 229
  • Мнения: 634
Ванче справяс се като професионалист. HugГледах и клиповета и направо си супер.Имам въпроси.Малко ли сиропираш тортата и покритието шоколадов фондан ли е?
Някой ме питаше ,колко сироп слагам?За торта от два блата с по 4 бр.яйца поема сироп от 2 ч.ч. захар и4 ч.ч. вода. Сиропът задължително го сварявам,може есенция каквато пожелаеш.

# 230
  • Мнения: 634
А ,ето и сметаната с която работя

# 231
  • Мнения: 208
Момичета пак благодаря за всички пожелания. Албенче аз да питам тази ултралесна рецепта за блат за колко голяма форма е по твойте стандарти и колко дебело става в нея и втория въпрос дава ли възможност да се пекат обемни форми тоест по-дебели - например сфера в 3Д форма.

# 232
  • Мнения: 1 965
Албена - Благодаря. Шок. фондан е, да. Сиропирам винаги - най-долния блат малко - 2-3 суп.л. останалите - малко повечко - 3-4 суп. л. Най-горния - никога. От години не варя сироп по правилата. Правя следното мързеливо нещо: 100 мл. вода /приблизително/ + 4-5 суп. л. захар. Това нещо се кипва в МВ, колкото да се стопи захарта и в този сироп добавям есенциите на Доктор Йоткер. Винаги ми остава сироп.  Става идеално, бързо и резултата е заслужаващ си!!! Ако кремовете ми са по-сладки, намалявам захарта в сиропа и обратното.

# 233
  • Мнения: 1 116
Tannita Има ли снимки от сглобяването на този страхотен Томас Simple Smile Той просто няма конкуреция.
 
Има, но са ми в другия фотоапарат и не съм ги свалила още.

Момичета страхотни торти видях на последните страници и гумата, и Барби с кончето, и калинките, и динозавъра, а за тортите на Албена просто нямам думи.

Албена и аз имам въпрос към теб. Тази сметана на растителна основа ли е или млечна? И при каква температура на помещението ги правиш тия торти, защото на мен много бързо ми се втечнява сметаната когато правя бордюр, просто е невъзможно да мина такава голяма торта със сметана и такъв отчетлив да ми е бордюра? Много отдавна съм пробвала със стабилизатор но въобще не ни хареса вкуса на сметаната после. Последния път за ей тази торта сложих малко царевично нишисте, защото си спомням че стабилизатора е точно това и успях да мина цялата торта преди да ми се разтопи сметаната в поша. Забравих да кажа че ползвам млечна сметана.

# 234
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Минавам транзит, тротите са зашеметяващи на всички!

За Илчовски - мога да напазаря и да ви ги разпратя по къщите. Помислете на кого какво му трявба, ако трябва да се комбинираме за нещо и да го разфасовам и т.н. Ще напазаря и пращам.
Аз например търся с кого да поделя бързосъхнеща маса  Mr. Green

# 235
  • София
  • Мнения: 2 671
Благодаря ви, момичета  Hug

БъниEmbarassed извинявай! /върнах се да търся въпроса, но и това не намерих  Embarassed /

Шемет, вътре е Династия, покрита отгоре с остатъка от кафевия крем на тортата и в/у него кристалината, оцветена в синяьо. Отстрани е белият крем, оцветен в зелено. Листата и цветята са от готова маса, както и жабката. Ванче, тя е само една, защото нямах идея как се правят и се отказах, но в порив на вдъхновение (  hahaha ) се пробвах с последното парче оцветена маса и това се получи. Стеблата и листенцата на водната леща са от маслен крем /планирах да направя този на Джем а- 250 гр. масло, 200 мляко и 150 захар/, но като почнах да прибавям млякото със захарта към разтопеното масло, ми се стори, че много ще се размекне, я нямах врем за експерименти, че народът чакаше на масата с празни чинийки. В тая връзка - остатъкът от Династията наследващия ден е пъти по-хубав като стегнат кремовете, ама нямаше кой да чака  Crazy

# 236
  • Мнения: 1 854
Благодаря Ви за мнението и похвалите, момичета  bouquet
Тортичката за прощьпулника е за детенце на приятелка(но чакам и моето да проходи скоро, исках да напиша на бг.език, ама нямаше да сьбера думичката.За обувките гледах от тези на моето дете.Но Ви благодаря за поздравленията Hug

van444e, "гумената торта" ми мирише отвсякьде на гума Mr. Green, много е реалистична.А за логото на Пежо нямам думи, много изпипано!!!!!

Малиновата тортичка е мн.лесна, защото аз вече бях направила пандишпаненото руло, но не го сложих цялото(Продукти:  3 яйца, 4 лъжици захар, 4 лъжици брашно, ванилия;
За крема: ½ л. прясно мляко, 6 супени лъжици захар, 4 лъжици брашно, 1 яйце,1/2 или 1 пакетче краве масло.
Приготовление: Разбиват се яйцата със захарта. Прибавя се брашното, ванилията и се пече в разлата тава. След изпичане се изсипва върху мокра кърпа и се навива на руло. Така стои докато се приготви крема. Разгъва се много бавно и внимателно и се маже с  крема. Отгоре също може да се намаже с крем и посипе със настърган шоколад, кокос и др) за ИД на майка.В крьгла купа го наредих нарязано,  на дьното, както и покрая), след това покрих сьс смес от:
- пасирани малини(около 200гр.) сьс 1 суп.льж,захар;
- малко повече от половината на 1/4 разбита сметана
- 1 желатин,
- малко ванилия.
Над муса сложих няколко какаови бисквити, напоени в пр.мляко.Оставих да стегне за 1 нощ преди да обьрна купата.На другия ден намазах купола с остатька от сметана.
Оказа се, че майка ми се влюби вьв вкуса и пак иска да я хапва Grinning

# 237
  • София
  • Мнения: 2 671
...
Някой ме питаше ,колко сироп слагам?За торта от два блата с по 4 бр.яйца поема сироп от 2 ч.ч. захар и4 ч.ч. вода. Сиропът задължително го сварявам,може есенция каквато пожелаеш.
Aлбена, 6 ч.ч. сироп за два блата  #Crazy - правилно ли те разбрах? Всъщност, количеството ще се редуцира при варенето, но до колко?

# 238
  • Мнения: 1 965
А за логото на Пежо нямам думи, много изпипано!!!!!
Моля, моля..... Embarassed Embarassed Embarassed не съм писала никакви подробности, и сигурно съм ви подвела.... След 3 неуспешни опита да нарисувам и оцветя толкова мъничко лъвче /3см/ с четка  и боичка, се ядосах и си принтирах едно готово. Така че, благодаря, но това е хартийка.... Заслугата е на принтера, не моя..... Grinning

# 239
  • Мнения: 818
Bambinkamalinka страхотна е яхтата. smile3501 Сигурно много си си поиграла с нея. Блатовете и крема от какво са? Много вкусна ми изглежда.  bouquet

Блатьт е пандишпан с какао разрязан на 3,но реших,че няма да стане достатьчно висока и опекох и 1/2 доза бял пандишпан.
Кремьт е млечно-маслен-сметанов.

Албена,ще помагам сьс сьвети ако правиш яхта- нямаш грижи.

Последна редакция: нд, 21 сеп 2008, 22:55 от Bambinkamalinka

Общи условия

Активация на акаунт