Правен въпрос

  • 4 265
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 17 546
Чакайте малко. Иван женен ли е, жива ли е съпругата му?
..........................
Няма смисъл да се разисква моралната страна на въпроса-не е това питането.
Много уместен първи въпрос!
И да, да това също си права. Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 18 679
Балу, не се вживявай Laughing Въпросът беше има ли правен казус в случая - е, няма. Никой никому нищо не дължи. Оттук насетне кой, какво, защо и т.н. , моралната страна на въпроса, кой бил, кой псувал - не ме интересува. От юридическа гледна точка, имат право да го изгонят, а той няма право да ги съди. Това е.

# 17
  • Мнения: 17 546
Балу, не се вживявай Laughing
О, belinda, дреме ми за Иван и Петър... Да не се налага никога да съм на някой от двамата на мястото! Хич даже не се вживявам. Просто поговорихме, за да си отговори на някои въпроси авторката на темата, съпоставяйки разни гледни точки и конкретни познания на закона за даденият казус. Grinning

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 23 780
Чакайте малко. Иван женен ли е, жива ли е съпругата му?
..........................
Няма смисъл да се разисква моралната страна на въпроса-не е това питането.
Много уместен първи въпрос!
И да, да това също си права. Peace
Има Иваница, солидарна е с Иван. Петърчо им идва нанагорно.
Балу, да не ти се налага никога да разбираш, ЗАЩО човек иска да изгони от дома си собствения и син.  Cry Аз знам за изпочупени стъклени врати, тия вътрешните врати със стъкла. Разбил е едната стая - шкафове, гардероби, защото се е скарал с баща си по телефона. През това време Иван е бил на работа, Петър си е бил вкъщи. Каквото и да му е казал баща му, ебаси, като си толкова мъж ми изнеси се бе! Квартирка, туй-онуй, плащай си сам сметките.

Не, не ги бие, така казват. Според мен наистина не ги бие, ама .... е близо..... (знам, че ще питате)

ПП - Имената са измислени, ситуацията - истинска.

# 19
  • Мнения: 17 546
Янтра, мила, разбирам те напълно, но това което става в едно семейство винаги има две страни, повярвай ми! Само те знаят цялата истина. Отстрани може да изглежда едно, а да е съвсем друго...

# 20
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
О.....,има всякакви родители,някои с повече от едно жилище се местят  в зависимост къде им се живее в момента,без да се съобразяват че някои имоти са придобити от общината именно на основание ,че имат деца.
Така ,че не винаги родителите сме идеални,има големи егоисти .....

# 21
  • Мнения: 722
Закон за защита срещу домашното насилие - там са уредени тези случаи. Молбата се подава до Районния съд в едномесечен срок от насилието. Трошенето на мебели и др. е именно такова. Също и крясъци, обиди. Когато няма др. доказателства, съдът се произнася единствено въз основа на декларацията по чл. 9/мисля 9/, трябва да се прочете.

Общи условия

Активация на акаунт