Проблемите на мама!

  • 6 382
  • 71
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 634
Ако отида да уча, ще трябва да уча, работя, бременея, бъда майка и съпруга, както и чистачка, перачка, миячка и изпълнителка на тем подобните домакински задължения. Бебето е повече от добре дошло... разревах се, защото май се замислих за как ще разочаровам баба си още един път... А те с майка ми си мислят, че ми е много лесно. Пък не искам да им пукам сапунения мехур с разказа Истинския живот на Гери.

Та решено е, след 3 сълзи, няма да уча.

# 61
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Не решавай още, "преспи" върху това, както пък казваше моята баба!  Wink Не бързай с крайностите!

# 62
  • Враца
  • Мнения: 5 200
Ей, недей така, много лесно се предаваш. Според мен този, който трябва да се откаже от ученето за сега е татко Фин, а след това и той може да учи.

# 63
  • Мнения: 3 634
Ще преспя връз него едва утре... но мисля, че вече е решено. С Финчо ще поговорим още малко по въпроса, но неговата казана дума не е хвърлен камък...

А пък майка ми току що ми се обади и айдеее като почна да поучава... затворих и телефона.

# 64
  • Мнения: 920
Цитат на: Мама от Финландия
и имам едно такова гъделичкащо чувство, че в най- скоро време и някой друг от нашия форум ще ме последва.


Мама това гъделичкащото чувство...сигурна ли си че не бъркаш? Grinning Да не е бебка?

А иначе за твоите дилеми с образование, пари, домашната прислужница и всичко останало - знам че ти ще вземеш най-правилното решение....така че каквото и да решиш ще бъде най-доброто за семейството, бъди сигурна!

# 65
  • Мнения: 1 071
Гери,защо се отказваш толкова бързо?Сама казваш че отдавна си искала да учиш точно това което са те приели.Сигурно ще ти е трудно,но бихте могли да се справите с общи усилия.
Размисли пак!
 
П.П.Много се радвам за теб Laughing

# 66
  • Мнения: 1 497
Гери, я не се излагай. Отиваш и учиш, гледаш си бебето, а тати Фин да се хваща на някаква работа.

# 67
  • Мнения: 3 634
Оооо! Ще започна с отговорите по ред...

Цитат
Мама това гъделичкащото чувство...сигурна ли си че не бъркаш?  Да не е бебка?


Хихи... де да беше, но е още много рано. Според изчисленията на един календар за бременност първите пеперудки (защото така се чувстват първите ритничета на малките краченца) ще захвъркат около 16 септември, а дотогава има мнооооого време... Поне ще съм в отпуска тогава и ще имам доста време да тръпна по тез пеперудки.

Календара се намира на http://pregnancy.about.com/cs/gettingpregnant/l/blpregcalc.htm където има що ли не за бремеността (включително и ултразвукови снимки които аз все зяпам).

Цитат
а тати Фин да се хваща на някаква работа


Татито работи, но и на него явно му е писнало да събира гумички и уплътнители по рафтовете (не че точно това прави, но понякога го прави). Разбира се сега може и друга песен да запее, защото си изплати всичките дългове този месец и от сега нататък започва да получава пълна заплата.

Ок... ще ви кажа какво ще направя. Ще приема и това място (както направих и с първото), пък като му дойде времето (за първото ще е 11 август, а за второто 19 август) ще видя къде се намирам, как се чувствам и какво ще правя. От някъде си чух, че може да ги информирам в училището за бебето и така да си запазя място за следващата година без да трябва да ходя тази година. Пък и се уверих, че ме приемат без проблеми и дори и да не стане със запазването на мястото догодина, живот и здраве, мога пак да "кандидатствам".

# 68
  • Мнения: 3 634
ХАХАХА... ох, стана ми смешно като погледнах колко пъти е било влизано в тази тема... Толкова много народ ли се интересува от мойте проблеми? ХАХАХА


 Wink  Stuck Out Tongue  Grinning  Simple Smile  Laughing

# 69
  • Мнения: 920
Мама...е сега вече си известна!!!

# 70
  • Мнения: 4 324
Училище, дете и бременност .................., да не забравям съпруг и домакинство  Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation На пръв поглед изглежда ужасно трудно, нали  Shocked  Shocked  Shocked

Мамо Фин сега ще ти разкажа една истинска история на една моя приятелка. С нея бяхме колежки в университета.
Когато бяхме във втори курс, тя се омъжи за дългогодишната си любов (страхотна сватба и страхотна була). Когато бяхме в четвърти курс тя забременя - беше в осмия месец когато пътуваше по автобусите, за да стигне до училище (пътя е повече от час в едната посока). Изкара си семестъра с огромния корем и когато стана време за изпити - тя взе че роди. Отложи 2 или 3 изпита, които разбира се взе веднага след раждането. Идва втория семестър - тя с малко дете, кърмаче - и пак идваше почти редовно на лекциите и напълно редовно на упражненията. Завърши четвърти курс без проблем (може би само един изпит прехвърли за следващата година).
Вече сме в пети курс втори семестър - и какво мислиш се случва - пак бременност  Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile Детенцето нямаше и една годинка, когато тя пак забременя. Изкара си училище и септември месец миналата година двете заедно се явихме на държавен изпит - тя пак с огромно и сладко коремче  Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile Представи си как е учила за изпита - с малко дете, бременна, домакинска работа, съпруг. Взехме си изпита  Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile и двете

Това момиче има невероятен кураж и смелост - дипломира се, като за тези пет години се омъжи и роди две деца - БЕЗ ДА ПРЕКЪСВА СЛЕДВАНЕТО СИ  Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation

ГЕРИ И ТИ ГО МОЖЕШ

# 71
  • Мнения: 4 068
Много хубава история Танче.Асъщо имам познати дето гледаха и двете си бебета докато следваха.Младо семейство и никой не идваше да им помага.Живеехме заедно в семейното общежитие в Благоевград.Бяхме съседи де.
Та мисълта ми е,че и на мен ми се вижда непосилна задача обаче явно не е.Освен това МОФ съм сигурно,че ще се справиш.Но не се отказвай от ученето.

Общи условия

Активация на акаунт