Отговори
# 30
  • Мнения: 2 018
Мелодия, фурната е до хладилника - няма ли по удачен вариант?

Ами мъдруваме го още, но май само там има място за хладилник. Първоначално мислехме да е в срещуположния край на кухнята, но там е вратата и съответно ключовете за осветление, които ще бъдат "захлупени", ако го сложим там Thinking.

Моето виждане за подредба е следното /разбира се зависи от възможността, която позволява пространството/: Хладилник, плот, мивка, плот /по-дълъг от първия/, фурна.../и други екстри, ама до тях не съм стигнала, да ги измисля  Laughing/.

Ще ти кажа и защо така - Първо е хладилника, от него вадиш продуктите, слагаш ги на плота, следва първична обработка /почистване, сортиране.../, после ги миеш, после пак подготовка /на втория плот/ за фурната или печката и ги слагаш да се пекат или пържат, варят. Под втория плот, трябва да има тенджери и тигани, защото ще ти трябват в моментите, докато приготвяш яденето за печката. Кошчето за боклук да е в шкафа под мивката. Котлоните са някъде около фурната, там някъде е и микровълновата.

Нахвърлям ти основни изводи, до които стигнах, след като си направих моята кухня и ще ги използвам във втората. Така се спестява време да се разхождаш от единия край до другия край на кухнятя постоянно.  Peace

# 31
  • Мнения: 187
Днес се чудих на какво всъщност викат кухня от "масив"???
В няколко магазина в които пишеше, че предлагат кухни от масив имаше само чамови мебели.  newsm78


Масив викат на естествената дървесина и съответно чамът също е масив. Друг е въпросът, че не е най-доброто (но пък е най-достъпен като цена). Добре е да се интересуваш дали предлагат друг масив освен чам - например бук или дъб. Възможно е някъде да ти предложат "полумасив". Това пък е комбинация между фурнир и масив (обикновено така са изработени вратичките с рамка). Друга важна подробност, от която трябва да се интересуваш е дали само вратичките са от масив.

# 32
  • Мнения: 491
Бо_ точно така си представям и аз подредбата в една функционална кухня  Simple Smile и заради това искахме хладилника от другата страна, но не става. Исках и котлоните да са на един плот с мивката, но не непосредствено едни до други. Просто считам, че ще е по-лесно за поддържане, но разпределението на контактите и връзките за мивката не го позволяват Confused.

# 33
  • Мнения: 1 081
Змейковице, виж в Мартинели, Елис Ге и Хикови(имате, мисля, такива магазини). Мангуста също прелагат много видове. На живо едва ли ще видиш, но в каталозите 100% ще има. Друг е въпросът дали ще е на поносима цена, но пък за 2-3 квадрата...Виждаля съм там наситено лилав, полиран, оранжев що да няма? Просто трябва търпение и време да гледаш каталозите, или късмет да случиш на знаеща продавачка. Аз успях да намеря сребърен, релефен, имитира камъни, големи плочи-голяма красота:) Да видим сега дали ще намеря и иноксов плот, пак релефен, 5мм, и ако да-почваме. Иначе пак ще сменям цветове заради пустия му гръб. Нашето боксче също е 2х2м, обаче има такава панорамна видимост през бара към останалите 50 квадрата дневна, и пусто, всичко трябва да е вързано от към цветове и материали...

# 34
  • Varna
  • Мнения: 439
Запис!
Ако фурната е за вграждане не пречи да е до хладилника. Разпитвах доста и поне досега не нагрява навън фурната.  Мен по-скоро ме дразнят откритите заоблени шкафчета накрая. Не може ли да се измисли нещо друго... А ако свалиш фурната под котлоните ще имаш и плот за да си вадиш спокойно продуктите от хладилника и да има къде да ги сложиш. Но може би си оставила място за микровълнова над фурната... Колкото до тръбите и ел. инсталацията - ами веднъж правиш кухня, така че могат да се разместят малко. Всъщност мъжа ми точно това прави в момента и променя контактите за да се вържат уредите както трябва.

Надявам се и моята кухня вече да я пусна в тази тема, но да видим. Засега съм оставила мъжа ми с майсторите и ние заминахме за 2 седмици да си починем малко... така че като се върна уж трябва да е готово и ще пусна снимките.

# 35
  • Мнения: 2 018
Бо_ точно така си представям и аз подредбата в една функционална кухня  Simple Smile и заради това искахме хладилника от другата страна, но не става. Исках и котлоните да са на един плот с мивката, но не непосредствено едни до други. Просто считам, че ще е по-лесно за поддържане, но разпределението на контактите и връзките за мивката не го позволяват Confused.

Те /контактите и тръбите за мивката/ могат да бъдат променени. А онзи ъгъл, там какъв е?

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 1 428
в почивката на лепенето на гранитогреса в нашата кухня и аз да се запишааааа Laughing

# 37
  • Стара Загора
  • Мнения: 386
Запис

# 38
  • Варна
  • Мнения: 1 040
Дидка  благодаря   Hug
Така като чета в тази тема ще има да се наслаждаваме на нови реализирани кухни,не само на проекти. Peace
Бо,това не е само твоята подредба за разположението в кухнята, има си такова правило.Но за съжаление в повечето случаи е трудно осъществимо.Когато имаш хол ,кухня и спалня в едно.При мен например трябваше хладилника да е точно в страни от вратата ,но не ми се искаше да се блъскам директно в него като влизам,за печката предпочетох да е максимално отдалечена от центъра на стаята ,затова я сложих в усвоената балконска част.Иначе идеи имах всякакви Peace

Последна редакция: нд, 21 сеп 2008, 20:03 от suzi_a

# 39
  • Мнения: 2 018
suzi_a , може и да има правило, ама аз като си я обзавеждах сама, без помощ, кой да ми каже?  newsm78

Я кажи правилата за обзавеждане, че да знам за втората кухня?  Hug

# 40
  • София
  • Мнения: 1 555
anuschka - И аз не съм много на ясно, едва от вчера живеем в апартамента, а мъжът ми още не ми е включил мелачката. Аз се чудя - май ще си сложа "скаричката" по принцип и ще я махам когато меля (защото ми изглежда по-добре с нея, отколкото с тапата или без нищо  Rolling Eyes). Ако има проблем с мирис - тогава с тапата.  newsm78 Опитай как ще е по-удобно при теб, аз за сега не мога да дам мнение от опит.

# 41
  • Варна
  • Мнения: 1 040
Бо_ ,ще се опитам да открия линка .В общи линии е това за което ти пишеш,плюс ако кухнята ти е с остров кое как да разположиш. Peace

Бо за това ти говоря-http://www.ikea.com/ms/en_GB/complete_kitchen_guide/kitchen_know … n/ergonomics.html.Тук е показан един вариянт.За другите щракаш върху квадратчетата в дясно от червения триъгълник под схемата. Peace
И една статия на български-http://www.ideendom.com/content/view/92/42/

Последна редакция: пн, 22 сеп 2008, 01:53 от suzi_a

# 42
  • Варна
  • Мнения: 384
искам да питам пак
-първо от предното ми питане въпроса -къде са ви бойлерите в кухнята и доволни ли сте ?
и после
оказа се , че трябва да сложим един върху друг следните уреди: пералня , фурна, микровълнова /не ме убеждавайте , че не е удобно -знам ама не виждам друг начин/
въпросът ми е дали някой има фурна аристон f481012-висока 48 сантиметра , или някоя друга марка, която е по-ниска или пък по -ниска пералня?
тясна пералня с предно отваряне /до  48 сантиметра/ пак може да свърши работа тогава няма да са трите неща едно върху друго..
абе с две думи ако имате маломерни уреди-какви са и доволни ли сте или бихте ли ми препоръчали нещо  Confused

сетих се и за още един въпрос -виждали ли сте маса /в магазин не по списания/ която да става и за кухненска и за хранене -с механизъм и повдигане ? /отново нещо за пестене на място../

Последна редакция: пн, 22 сеп 2008, 15:00 от smurf

# 43
  • Мнения: 2 018
Бо_ ,ще се опитам да открия линка .В общи линии е това за което ти пишеш,плюс ако кухнята ти е с остров кое как да разположиш. Peace

Бо за това ти говоря-http://www.ikea.com/ms/en_GB/complete_kitchen_guide/kitchen_know … n/ergonomics.html.Тук е показан един вариянт.За другите щракаш върху квадратчетата в дясно от червения триъгълник под схемата. Peace
И една статия на български-http://www.ideendom.com/content/view/92/42/

  bouquet Благодаря ти, suzi_a! Ето това ми трябваше  Hug

# 44
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
smurf погледни тук: http://vetobg.com/Furni/page_1/id_253

Общи условия

Активация на акаунт