Отговори
# 225
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
eli_dechkin - много свежа кухня   bouquet

# 226
  • Мнения: 5 289
Момичета,благодаря за съветите  Hug Още не съм решила за плота,ще мислим...
eli_dechkin,много е светличка ,точно каквито ми харесват Simple Smile Честито!

# 227
  • Русе
  • Мнения: 7 801
Мерси, момичета!
Остана да наредя уредите и другите джунджурии по нея, но това като се нанесем в новата къща. Сега изглежда малко студена.

И аз имам малки съмнения относно фурната че не е под аспиратора, но след толкова теми тук, не срещнах отрицателно мнение.  Praynig

# 228
  • Мнения: 529
eli_dechkin - много свежа кухня   bouquet

Peace

# 229
  • Пловдив
  • Мнения: 1 428
eli_dechkin - много свежи настроения витаят в тази още незаредена с уредите ти кухня, но...хубавото си е хубаво - много ми допадна!

# 230
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
eli_dechkin -честито,много свежа кухничка!  bouquet

# 231
  • Русе
  • Мнения: 7 801
Забравих да ви напомня нещо,за  да не се прекарате като мен.
Чекмеджетата ги поръчах 30 см. и въобще не се замислих че челото им е 30 см а вътре остават 20 см.. Доста тесни станаха но вече няма накъде, а имах място , по дяволите  Crossing Arms

Последна редакция: вт, 14 окт 2008, 15:01 от eli_dechkin

# 232
  • Мнения: 412
За стените избрах бледо жълто, макар че като се замисля и прасковено би стояло добре Thinking.
Страхотно е наистина  Sunglasses стрина Ягодина , аз също съм фенка на жълтото и страшно много ми допада кухнята ти!!! Моля те кажи чия е изработката и ако може като парички   bouquet

# 233
  • Мнения: 493
В началото на темичката публикувах първичният ни проект за кухня и благодаря на всички взели отношение по него. Не съм писала после, защото много го променихме, а към момента го нямам на файл за да го кача и тук. Общо взето отпаднаха откритите рафтове в края и стената с хладилника я разширихме с още един шкаф. Това в дъното е комина. Нямам възможност да местя тръби, но в момента не ми се обяснява подробно. Най-общо казано си късаме взаимно нервите със строителя Laughing. Тази седмица чакаме да мине комисия за Акт 15 и след това би трябвало да получим ключовете и да започнем да действаме. Също тази или следващата седмица ще дойдат да вземат точните размери за кухнята. И се надявам това да стане възможно най-скоро, че колкото повече време минава, толкова по-често променям проекта Joy.

Основният ми проблем в момента са цветовете. Кухнята ще е жълта, плота и фаянса брик към кафяво. Въпросът е какви да са стените и тавана Thinking. Голямо чудене пада, а до началото на другата седмица трябва да съм решила.

Електроуредите също не сме избрали окончателно, с изключение на абсорбатора.

Djina на мен най-много ми допадат първият и последният варианти. Нашето виждане за кухня е доста близо до последният вариант Simple Smile. Първата ми изглежда някак по уютно-задушевна, а последната пък е по-свежа.

стрина Ягодина много хубава кухня.

eli_dechkin много свежо кухненско кътче Grinning. Ще чакаме и снимки на окончателно завършеният му вид.

И малко извън темата, та моля за извинение - някой запознат ли е след минаването на комисията за Акт 15 в какъв срок излиза решението? Веднага ли решават или...? Ако някъде е обсъждано, моля за линк.

# 234
  • Мнения: 5 462
момичета, според вас как е по удобно да се сложи смесителят-на стената или на мивката? Thinking
Бих ти препоръчала да поставиш на стената !!!
На мивката поставени никога не можеш да сложиш една голяма тенджера , мисля че не е много удобно да работиш нещо в мивката ...

# 235
  • Стара Загора
  • Мнения: 386
Забравих да ви напомня нещо,за  да не се прекарате като мен.
Чекмеджетата ги поръчах 30 см. и въобще не се замислих че челото им е 30 см а вътре остават 20 см.. Доста тесни станаха но вече няма накъде, а имах място , по дяволите  Crossing Arms

Ели, за чекмеджетата, които са под малкото чекмедже ли става въпрос?
Колко са широки твоите, защото и в моя проект има подобен вариант - малко чекмедже за вилици и лъжици и под него две чекмеджета. Ширината на моят шкаф е 40 см.

Какъв вариант би предложила, за да не се "прекараме" и ние ?

# 236
  • Мнения: 4 300
Момичета да ви питам - за всички, на които фурните не са под аспиратора, свързани ли са по някакъв начин с него? И ако не са - не се ли разнася миризмата от фурната?
мисля, че няма как да се свърже.Виждала съм, че оставят някакъв отвор на шкафа(, в който е фурната), от страната на аспиратора.Отвора е подобен на този, който се прави под вградените хладилници.Дано си ме разбрала, ако намеря снимка, ще ти покажа  Grinning
Зависи от къде се вентилира фурната. При нашата - АЕГ- това става отпред, така че няма никакъв смисъл от дупки отстрани.

# 237
  • Мнения: 1 277
Благодаря ви, момичета!
Irim, кухнята ми я направи една варненска фирма.Казва се "Триада Консулт". Ето и сайта им:
 http://www.tradernet.bg/triadaconsult/index.php?show=browse&catid=65

# 238
# 239
  • Varna
  • Мнения: 439
момичета, според вас как е по удобно да се сложи смесителят-на стената или на мивката? Thinking
Бих ти препоръчала да поставиш на стената !!!
На мивката поставени никога не можеш да сложиш една голяма тенджера , мисля че не е много удобно да работиш нещо в мивката ...

Е тук вече не съм съгласна... На моята мивка /която е 25 см. дълбока/ , със този смесител: http://forma-vita.bg/?page=cms_instance&structure=product_se … ab65df7dd67c3167a / просто още не сме го вързали, но е доста висок - можеш да измиеш и казан... Всичко зависи от дълбочината на мивката и от смесителя, но на мен повече ми харесва да е на мивката, не на стенвата, а и изрязването на гърба не е толкова лесна задача.
Момичета да ви питам - за всички, на които фурните не са под аспиратора, свързани ли са по някакъв начин с него? И ако не са - не се ли разнася миризмата от фурната?
мисля, че няма как да се свърже.Виждала съм, че оставят някакъв отвор на шкафа(, в който е фурната), от страната на аспиратора.Отвора е подобен на този, който се прави под вградените хладилници.Дано си ме разбрала, ако намеря снимка, ще ти покажа  Grinning
Зависи от къде се вентилира фурната. При нашата - АЕГ- това става отпред, така че няма никакъв смисъл от дупки отстрани.

И при нашата - Аристон - не става да се върже с аспиратора, а дори е и доста далече от него, но при по-силен аспиратор - няма проблеми.

Джина - опредлено последния вариант най ми допада, макар че аз избягвах при нашата да вкарвам цветове. Но жълтото с тъмен плот повече ще ми хареса.
За чекмеджетата - нашите са отвън 60 см., но наистина мястото отвътре е 50 см., но на мен така са ми удобни, защото събират два разделителя за прибори...
Мелодия - при такава цветова комбинация аз бих боядисала или в зелено /лайм/ или нещо по-меко като мляко с какао, но определено в тези гами. На жълтото почти всичко стои добре - дори и една керемидено червена стена да сложиш пак ще пасне, но зависи все пак и от другите неща в стаята... Аз също все още се колебая за цвят, но май ще го вкарам с текстила и другите декоративни елементи, а не със стените или мебелите.

И хоследно - ако не е тайна - стрина Ягодина - може ли да споделиш цената на вашата кухня? Интересува ме просто за да разбера ценово как работи тази фирма, защото имам да поръчвам доста мебели още...

Общи условия

Активация на акаунт