Сглобяеми къщи 2

  • 297 687
  • 745
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 228
Благодаря, Вики Simple Smile

# 466
  • Мнения: 49
Ето това изречение от твоето писмо малко ме притеснява "...Когато се закупува къща чрез кредитиране от Уникредит-Булбанк АД , ние можем да Ви съдействаме по пакетиране и внасяне на документите в банката...", тъй като ако сега отидем в същата банка да поискаме кредит за строеж на друг вид къща, ще ни откажат, тъй като есента ни отказаха (само дано не бъркам банката, че проверявахме в още две), защото те искат да има още един имот, т.е. парцела, върху който ще се строи и още един недвижим имот (което доста ме подразни, аз ако имам още един имот няма да искам кредит), а това "ние можем да ви съдействаме" ми звучи сякаш пак ние ще си се разправяме с банката, а не фирмата за къщите и пак се връщаме на изходна позиция - кредит не може. Малко неясно го написах  Embarassed, но ще изчакаме отговора им все пак, да видим.
Вики, ти нещо повече като информация за тази фирма имаш ли, щом вече си им писала, явно се интересуваш? Не че съм чела много, но не можах да открия някой, който да строи или да е построил такава къща, а много ми се иска да видя на живо какво се получава или отзиви от първа ръка, както се казва.

# 467
  • Мнения: 515
моята дилема е голяма и дълга, първо мислихме да купим къща и да я ипотекираме и стегнем... След бараките и перипетиите ,през които минахме сега сме на етап да строим, и то сухо строителство със сандвич панели(по съвет на роднина строител).... Това запиване го бях пратила преди половин година с цел да ползвам техните услуги към банката, но се оказа, че Булбанк не отпускат средсва за сглобяеми къщи и ги зарязах. Сега незнам как стоят нещата. В момента сме в процес на търсене на парцел. Започна ли да строя, ще ви уведомя и в тази и в другата тема за монолитното.. Проблема при нас е че имаме малко нащи пари  Laughing, а нямаме какво и да ипотекираме, парите ще ни стигнат да купим имота и да ипотекираме него, с малкото пари които ни дадът ще теглим и потребителски и ще се оправяме някак си... Rolling Eyes

# 468
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 198
Къщите на Еврохаус, определено  ни допаднаха повече от дървените, но ние имаме да сменяме статут на парцела -дълга и щирока, но човек трябва да знае за какво да мечтае  Mr. Green

# 469
  • Мнения: 515
да питам по запознатите-кой може да направи проект на такава къща? Мога ли да купя готов от някъде?? . Може ли проекта да е  за монолитно строителсво ,а в последствие еда е сглобяема.. Идеята е че арматура и бетон ще има в основата след това , май няма да се налага... Понеже смятаме да си е правим сами без фирма това ме интересува, моля запознтите да споделят  Praynig

# 470
  • Мнения: 68
Почти всички фирми,извършващи такова строителство предлагат готови типови проекти.
Изготвят и индивидуални такива.
Първо се получава виза за проектиране,а на базата на идеен проект се получава разрешение за строеж.
Строителна линия се задава ,когато имаш одобрени всички части на проектите и съгласуване на външните връзки с монополистите.
Не могат да се правят промени по конструкцията без съгласието на конструктора и ако той има желание и възможности,може да направи екзекутив....

# 471
  • Перник
  • Мнения: 4 873
Вики, фирмите, които строят сглобяеми къщи предлагат типови и индивидуални проекти.
Иначе, и на мен ми се върти нещо подобно в главата - проектът, който ще ни направят за "традиционно" строителство впоследствие да бъде изпълнен "сглобяемо" - като разположение и размери имам предвид, конструктивно нещата ще бъдат променени.

# 472
  • Мнения: 515
Добре примерно реша да си купя готов проект от такава фирма, а материалите сами да си ги набавяме... Ще има ли проблем ,ако материалите по проект се различават от вложените в строежа....Понеже нали се води лека конструкция, фундамента няма да е много голям.. Thinking Идеята ми е, че нали се изготвя количествена сметка, нали има някакъв надзор  newsm78, който се подписва на етапите.Ако правиш друго, а проекта е съвсем друг, няма ли да е проблем, после за подписите за акт 14,15, 16   Rolling Eyes Не съм наясно затова питам... Какви са етапита при строителството на такава къща, удобрението и  накрая издаването на акт 16  с какво са ...

# 473
  • Мнения: 68
За едно и също говорим,но май на различни езици Wink.
Мисля,че ясно го написах,но все пак-не можете да правите самоволно промени по конструкцията,няма проблем да си набавяте сами материалите,стига да отговарят на спесификацията или екзекутива,надзора за строежи на къщи от 5 категория не е задължителен...

# 474
  • Мнения: 515
markk Благодаря отново за разяснението... не разбирам и се обърквам..
имам още въпроси ако имаш нерви, ми отговори  Laughing Praynig
та... мога ли да поискам да ми направят план на къща направена от сандвич панели, тези които изполват за построяването на офиси, бензиностанции и т.н. и какъв ми е шанса да ми одобрят проекта за жилищно строителство... Просто казано  Simple Smile-Материалите, които използвам за напарвата на къща,може ли да бъдат спънка по натам за наейното узаконяване като такава или много зависи от проекта и носещата конструкция  newsm78...

дано си ме разбрал, понеже май и аз не се разбрах  Joy

# 475
  • Мнения: 515
май сама ще си пиша в тази тема Laughing... Някой да знае проектант на такива къщи , ако може и телефон за да мога да се свържа с него и да му обясня какво искам ... Praynig

# 476
  • Перник
  • Мнения: 4 873
Вики, не си сама  Wink ВСИЧКИ фирми, които се занимават с изграждане на сглобяеми къщи имат проектанти, които могат да ти направят индивидуален проект. А можеш да си купиш и типов проект. "Имаше даже една фирма, която срещу скромна сума, мисля, че ок.60 лв. ти изпраща чертежи и проектно-сметна документация. Пусни си търсачка "сглобяеми къщи", разгледай сайтовете и мисля,че ще откриеш това, което търсиш  Peace

# 477
  • Мнения: 515
оххх колко съм ровила в гугъл с тези две думи, не е истина  Laughing Идеята е че повечето фирми имат проектанти, но те имат типови проекти , които ти навират. Ако евентуално склонят да ти направят индивудален, то той  е с материали с които фирмата работи и предлага, а тези които искам са малко по различни.. както и да е то има време до тогава, ще намеря със сигурност. Накря смятам един фоторазказ да направя, да ми видите мъките в снимков материал  Laughing

# 478
  • Перник
  • Мнения: 4 873
оххх колко съм ровила в гугъл с тези две думи, не е истина  Laughing Идеята е че повечето фирми имат проектанти, но те имат типови проекти , които ти навират. Ако евентуално склонят да ти направят индивудален, то той  е с материали с които фирмата работи и предлага, а тези които искам са малко по различни.. както и да е то има време до тогава, ще намеря със сигурност. Накря смятам един фоторазказ да направя, да ми видите мъките в снимков материал  Laughing

Според сайтовете им, всички са готови да ти направят индивидуален проект  newsm78 А щом искаш различни материали, мисля, че ще ти трябва специалист през цялото време на изпълнението на къщата  Peace
Аз с интерес ще прочета разказа ти  Wink

# 479
  • Банкя
  • Мнения: 823
оххх колко съм ровила в гугъл с тези две думи, не е истина  Laughing Идеята е че повечето фирми имат проектанти, но те имат типови проекти , които ти навират. Ако евентуално склонят да ти направят индивудален, то той  е с материали с които фирмата работи и предлага, а тези които искам са малко по различни.. както и да е то има време до тогава, ще намеря със сигурност. Накря смятам един фоторазказ да направя, да ми видите мъките в снимков материал  Laughing
♥VIKI♥ С теб си пишем в различни теми, но четейки те тук, реших да се включа. Hug
Защо искаш по-различни материали? И какви да са точно? Май прочетох, че искаш термопанели, така ли е? Thinking

Общи условия

Активация на акаунт