За първа година в детската градина! - 5 част

  • 16 519
  • 282
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 817
Явно всички деца са нервни, заради градината. Тони е супер променена. Няма такъв инат, постоянно плаче за нещо. А и всяка втора дума е: "Утре не искам на градина"
Казала на госпожите: "Аз вас изобщо не ви харесвам! Не разбирате ли, че не ми харесва в градината и ще плача!" Grinning
Иначе гопожите и, казаха, че вече плаче по малко, но държала да им каже, че не ги харесва всеки ден Mr. Green

# 16
  • Мнения: 2 885
От първа група започват при нас с:
- английски език
- таекуон-до
- народни танци
- футбол
- модерни танци
- приложни изкуства
- плуване /транспорт до детски басейн на Спартак/
- ски /с Марина спорт/

# 17
  • Мнения: 2 885
При синът ми няма никакви такива нерви избухвания и промени в поведението. Никакви проблеми с адаптацията. Няма рев, сълзи, сополи, увещания, тръшкания... . Но имаме опит от яслата и съм много доволна, че и сега попадна на свестни госпожи.

На мнение съм, че ако на 1 година детето постепенно се отдели на родителите си и за него се грижат повече хора /баби, детегледачка и мама, а не само и единствено мама/, няма да берете грижа след това с адаптацията с нови хора и места.
Дреме ми какво казват хамериканците-психолози по въпроса. Laughing

# 18
  • Мнения: 1 949
Явно всички деца са нервни, заради градината. Тони е супер променена. Няма такъв инат, постоянно плаче за нещо. А и всяка втора дума е: "Утре не искам на градина"
Казала на госпожите: "Аз вас изобщо не ви харесвам! Не разбирате ли, че не ми харесва в градината и ще плача!" Grinning
Иначе гопожите и, казаха, че вече плаче по малко, но държала да им каже, че не ги харесва всеки ден Mr. Green

 Joy  Joy  Joy Извинявай, но много смешно ми стана! Поне е постоянно детето, не си мени мнението току-така  hahaha

# 19
  • Мнения: 822
Явно всички деца са нервни, заради градината. Тони е супер променена. Няма такъв инат, постоянно плаче за нещо. А и всяка втора дума е: "Утре не искам на градина"
Казала на госпожите: "Аз вас изобщо не ви харесвам! Не разбирате ли, че не ми харесва в градината и ще плача!" Grinning
Иначе гопожите и, казаха, че вече плаче по малко, но държала да им каже, че не ги харесва всеки ден Mr. Green

 Joy  Joy  Joy Извинявай, но много смешно ми стана! Поне е постоянно детето, не си мени мнението току-така  hahaha
И си казва свободно това, което мисли, без да се притеснява  Hug

# 20
  • София
  • Мнения: 4 294
Тя и моята щерка тва го приказва "Няма да ходя на детска градина, щото там не ми харесва"
Това изречение вече е станало като етикет зашит за устата й  Laughing
Ох да се смея ли да плача ли, ама явно скоро няма да спре да плаче.
Не знам дали броят на децата в групата е пораснал, аз даже не ги познавам все още всички от групата.
За нея да не говорим - питам я кажи как се казват децата, говорите ли си, а тя ми отговаря "Не искам да знам",  "Ще я духна тази градина за да изчезне".

# 21
  • Мнения: 2 587
И ние сме хремави и сутрин кашли с храчки - за това е вкъщи и днес.


И ние сме така от вчера и като казвам "ние" имам впредвид всички - и детето,и таткото и аз. Sad
Иначе доста добре се адаптираше към промяната и сега като си стои до вторник вкъщи ме е страх да не започне да се дърпа.

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 1 443
Стелла е със запушено носле и очичките й светят като за разболяване  Confused Оставих я вкъщи днес, което много я радва, де  Laughing Утре няма да имаме рожден ден, не искам с градински вируси да разболеем дечицата. Много ми е кофти, чакаме този ден от много време, запазила съм детски център...  Cry

# 23
  • Мнения: 1 240
Пожелавам на всички болни дечица бързо да се оправят!

Бубето, много неприятно се получило при вас.

Немирница, голям избор от допълнителни занимания има във вашата ДГ. При нас още на са казали какво има, но се надявам на родителската да разбера.

Днес положението е горе-долу добре. Помрънка малко у нас и в колата, разплака се като влезнахме в градината, но пред шкафчетата имаше едно момиченце, което плачеше по-силно и Гергана изведнъж млъкна. Влезе сама в стаята, носеше си една книжка и изглеждаше спокойна.

# 24
  • Мнения: 2 471
И аз тук

# 25
  • Мнения: 9 903
Моята дъщеря 2-3 вечери направо не се трае  Tired Кисела е, хленчи, гледа да се наложи и като не стане нейната започва да се тръшка...

има го и при нас, на прибиране, или навън. Вкъщи се преобразява и си става доброто дете.-... обаче влиза и в период на постоянно отрицание.
По-лошото е някакво стомашно разстройство - 1 ден има 2 дни няма - цялата група била така, повечето деца отказвали манджи, такова не ядяли, онова не им правели вкъщи - и сега спорим вирус ли е или нещо в кухнята... ама по другите групи го няма проблема...
даже си мислех, че е на психична основа, ама май не е, защото не е само повръщане.

# 26
  • Мнения: 371
Моето дете е променено,но към добро Simple Smile Забелязвам,че малко се поглезва,но и аз съм по-внимателна с него напоследък.Даже една вечер се загледал в мен и вика:Мамо много си добричка Laughing
Тази сутрин ми каза,че ще отиде на градината да играе и като приключили с "манджата" да съм отишла да го взема.На въпроса какво не му харесва в градината каза:леглото
А госпожата ме увери че си заспива без проблем Rolling Eyes
Обещах му че ще говоря с госпожата,ако се натъжи на обяд да го взема,ако му е добре,чак следобяд.Оставих го с капещи сълзи без звук.

# 27
  • Мнения: 2 885
На коята мама й трябва, копирам тук:

До Директора
на ....... ОДЗ ......
ул. .....................
район ................
гр. .....................

М  О  Л  Б  А

от .............................,
адрес........................,
телефон ...................

Госпожо Директор,

Моля Ви синът/дъщеря ми .............................., ЕГН ...................., от ............. група
в повереното Ви детско заведение, да бъде записан/а на
следните допълнителни занимания:
• ..........................
• ..........................
• ..........................
Надявам се, че молбата ми ще бъде удовлетворена!
дата                     С Уважение:
град

# 28
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Ние днес отидохме само да видим обстановката,нашата госпожица като влезе в групата и веднага започна да тича с другите деца,особено като видя нейната приятелка (едно съседче,с което играят).Отиде ,изми си ръцете с другите и се настани на масата Mr. Green.децата тъкмо щяха да обядват,едва я накарах да си тръгне,искаше да остава. ooooh!Тръгваме официално във вторник,засега има желание,да видим като започне наистина да става рано и да стои по цял ден.Градината още е в ремонт,тяхните госпожи ги нямаше,заместваха ги други,но вече и бяха надписали и шкафчето даже. Grinning.да се надяваме ,че адаптацията ще е лесна.Другата седмица ще се включваме с отзиви.

# 29
  • Мнения: 773
Забравих да кажа, че и при нас има занимания. Изкарали са списъци, който иска да си запише детето. Има английски, футбол, народни танци и приложни изкуства. Записах го на народни танци и изкуства. Английски все още не виждам смисъл , а футбол в лошото време да играят вътре нещо не ми се срува много практично.

Общи условия

Активация на акаунт