Ти какво сготви? Снимай, покажи! - 12 тема

  • 41 068
  • 486
  •   1
Отговори
# 465
  • varna
  • Мнения: 676
Галка,ягодовият сладкиш изглежда много апетитно.Орехи слагаш ли в плънката?

# 466
  • Мнения: 351
Наталия, в половин кофичка кис. мляко слагам половин ч.л. сода да шупне. Разбърквам с едно яйце и прибавям брашно на око. Трябва да получиш средно гъста смес. Със супена лъжица гребваш и пържеш в загрятото олио. Стават бързо. Ако сте повече от двама сложи 1 кофичка мляко

# 467
  • Мнения: 774
ianushkaa, страхотен комплимент ми правиш, благодаря ти! Blush Радвам се, че някой харесва и моите прости манджички! Hug

smily_5q, това е любимата ми супа от дете. Ето рецептата такава, какавато я знам от баба ми и от баща ми, с малки улеснения от мен:

Готвя Борш винаги в една голяма тенджера, събира 6 големи порции супа.

400-500 г свинско месо
около 300 г зеле
2 големи моркова
шепа замразен грах
шепа замразен зелен фасул
2 средни картофа
2 с. л. олио
1 ч. л. червен пипер
2 пресни домата (или 1 консервна кутия домати от 400 г)
сол, черен пипер

Слагам месото, нарязано на парченца, да заври във водата. Отстранявам пяната. Добавям нарязаните зеле и моркови. След 30 мин. добавям нарязаните картофи, зеления фасул, граха. В отделен съд запържвам червения пипер и веднага добавям доматите. Намалявам котлона и оставям да къкри. След 20 мин. изливам запръжката в супата. Добавям сол и черен пипер и оставям да ври още 10 мин. Това е!

Да ти е сладко! Hug


Последна редакция: сб, 27 сеп 2008, 13:05 от yagodka

# 468
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Здравейте  Hug
dianjeli3 честит рожден ден и от мен   bouquet
Ягодка, кюфтетата по цариградски ги правя като омесвам кайма с яйце, сол, пипер, сирене пармезан и магданоз, правя малки кюфтета и ги изпържвам в сгорещено олио предварително оваляни в галета. После смилам една консерва обелени домати на сок, в широк и не много плитък тиган запържвам смлнн чесън и малко лук, после прибавям доматения сок, сол, пипер и една щипка захар. Вчера сложих и малко сухи гъби и магданоз,като се сгъсти след около 20 минутки някъде прибавям изпържените кюфтета да поврат в сместа,ако се наложи разреждам с малко вода. Накрая си приготвям картофеното пюре, в случая беше от кутия на Кнор по указанията и сервирам горещи.А това ми е съботния плодов сладкиш с боровинки по рецептата на Котка, но имах само круши в къщи, на вкус е страхотен! Котка   bouquet  bouquet


# 469
  • Мнения: 229
Галка,ягодовият сладкиш изглежда много апетитно.Орехи слагаш ли в плънката?
сладкиша е ябълков, а орехи не сложих защото нямах, а сега и сладкиш няма Mr. Green

# 470
  • Мнения: 3 621
Галка,ягодовият сладкиш изглежда много апетитно.Орехи слагаш ли в плънката?
сладкиша е ябълков, а орехи не сложих защото нямах, а сега и сладкиш няма Mr. Green
а рецептата ще ни дадеш ли?

# 471
  • Мнения: 1 283
Сладкиша е трепач.
Аз ще пусна по-късно снимки, само влязох да ви нагледам Wink

# 472
  • Мнения: 219
Гале, как става това поръсване върху сладкиша? newsm78

Lindita, дай линк към рецептата,моля.

# 473
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Рецептата на Котка е от тази тема. ето и линк  Peace Казва се плодов пай.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=332028.200

Някъде към края на страницата е!Но понеже ми стана много маслено тестото и липнеше, не успях да го разстеля по тавичката а бях спазила точните пропорции на продуктите в рецептата , затова прибавих още някъде към 3/4 чаша брашно за да го омеся и го разточих...мерси за коментара Пепика  Hug

# 474
  • Мнения: 229
не знам откъде я взех рецептата  Blush , но тя е:
 
3ч.ч. брашно
1ч.л. сода
1/4ч.л. сол
1ч.л. канела
3 яйца
2ч.ч. захар
1 1/2ч.ч.олио /аз сложих по-малко/
3ч.ч.нарязани на кубчета ябълки
1ч.ч. нарязани на ситно или смляни орехи /нямах и не сложих/
2ч.л.ванилия(течна) /аз сложих 2 пакетчета/

В купа се смесва брашното, содата, солта и канелата. В друга купа се разбиват яйцата, захарта и олиото. Добавят се сухите съставки към яйчената смес и се разбърква добре. След това се добавят ябълките, орехите и ванилията. Изсипва се готовата смес в предварително намазнена и леко набрашнена тавичка и се печем на 180 градуса около 40 минути


Ради поръсването става като наредих върху сладкиша хартиени ленти, посипах с пудрата захар и после внимателно ги махнах  Hug

# 475
  • Мнения: 86
благодаря за пожеланията на всички ви Smile
за днес половинката беше купил свински крачета и ушета, та ще ядем пача, макар че сигурно по-подходящо щеше да е шкембе чорба  Joy
от снощи остана само от ориза със скаридите и малко от бялото вино Sad
снимки на пачата по-късно, ако има интерес newsm03

# 476
  • Мнения: 364
Ай де и аз да се включа с една питка

# 477
  • Мнения: 1 313
Днес не сте много активни, защо ли?!? Wink
Галя, Мистерия, Линдита,  Peace
При нас днес още по-обикновено   chef
Чорба от ярешки дреболийки със сметанова запръжка Simple Smile


 bowuu

# 478
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Кеми, права си, хората почиват, май не готвят.......   Rolling Eyes

У нас снощи Пандишпаново руло със сладко и лешници, откраднах част от идеята на Кеми от рулото с ванилов крем - признавам си! 
Снимала съм и преди да го навия, защото като е навито не се вижда пълнежа......(явно е от фотографа)
    

Днес на обяд - Гювечета с млечни продукти - сирене, кашкавал, яйце


А за довечера в момента се готви една страшно ароматна Супа топчета

# 479
  • Мнения: 108
Страхотни манджи не спирате да творите,браво Peace Как се сещате за такива вкусотий незнам. При нас мързеливо картофена супичка. Селма къде се изгуби? Нещо напоследък не те срещам?Ти все хубави идеи имаш. Т. Илиева и аз като теб една супа съчиних, но картофена в тоя суд по супите го ударихме Joy Мистерия питката ти си я бива, браво!!!

Общи условия

Активация на акаунт