През НОЕМВРИ мама щастлива, ще прегръща своето бебе игриво!

  • 12 525
  • 288
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 252
Мартуша, добре дошла!

Шамс, това с изгладената шийка не е за пренебрегване. Не искам да те плаша, но сега трябва много сериозно да се пазиш, защото така се получават инфекции и положението може да стане критично. Няма да ти обяснявам подробно за да не си развихряш фантазията, но по-добре да родиш по-рано, отколкото да стискаш до дупка и да стане беля. Много се надявам чичо доктор да те обгрижи добре. Стискам палци!

Мамо Сузи Grinning, така да ми звучеше, че си купила тези красоти някъде извън нашите граници. Вярно било. Защо ли се чувствам пак като едно време, когато някой ходеше в чужбина и чакахме да ни донесе неща, които тук не можем да си купим Mr. Green

Иве
, златна баба! И ние сме в къща, но плановете ми не са чак толкова романтични, че имаме малко луди съседи по двор.

# 241
  • София
  • Мнения: 167
Момичета,
кажете какво можеше да си капна в носа, че съм толкова хремава, не мога да си поема въздух.

 Heart Eyes

# 242
  • Мнения: 34
martusha  welcome

Шамс, твоето много непослушно.  baby_neutral Свекърва ти, нали ти обясни как трябва да си чака термина.   Grinning Къде се е разбързало?  newsm78  Не го мисли, то бебето си знае най-добре кога да тръгне...  smile3522
Аз предпочитам да родя веднага като вляза в 9-тия, т.е. бебо да е готов... но кой ли ме пита  smile3532

# 243
  • София
  • Мнения: 167
Вале, ампула  вит. С в носа или си направи солен разтовр - топла вода+сол (най-добре морска, ама ако нямаш под ръка става и нормална) и от него пак в носа. Може и лучен сок, ама на мен лично ми звучи ужасно!!! А като бяхме малки майка ми лекуваше запушения нос на сестра ми с изпарения от загорял черен пипер на котлона. И това е много гадно, никога не съм опирала до него.  Peace
А ако имаш някоя съседка - кърмачка, можеш и кърма да си капнеш в носа - това наскоро ми казаха, че било също много ефикасно  Joy

Бубе, то и тука има MotherCare, Chicco, Zara, Fox и т.н. и т.н. ... все разни марки с готини дрешки. Въпросът е колко $ си склонна да отделиш  Wink  Иначе Сузи и на мен ми останаха очичките в твоийте покупки. Ние сме си казали, че нищо няма да купуваме преди бебка да се появи и си плакна очите с твойте покупки  Hug

# 244
  • София
  • Мнения: 167
Бубе, опасн комбинация било съквартирант + сапун  hahaha Joy. И аз се смях с глас чак девойката се разхвърля да види на какво толкова се кискам
Мартуша, добре дошла Hug
Шамс,стискам палци да удържиш 2 седмици, въпреки, че момичетата са прави бебчо знае най-добре кога да се появи Heart Eyes

Илка, благодаря мила, отивам да смъркам вода и сол. Лучения сок един път само съм го капала и наистина забравих и за нос и за хрема, ама сега ще го пропусна това изживяване.

# 245
  • Мнения: 252
Бубе, то и тука има MotherCare, Chicco, Zara, Fox и т.н. и т.н. ... все разни марки с готини дрешки. Въпросът е колко $ си склонна да отделиш  Wink 

Те не са ли в София  newsm78. Във Варна толкова обикалях да намеря нещо не чак марково, но различно от розово и синьо... Ако тези работи ги има в София, пак същото. Тук може да се намери  (за дрешките говоря) по нещо, но не видях да имам голям избор по отношение на цветовете. Така ми се искаше нещо в бежово, кафяво, карамел ...по-пастелни тонове.

# 246
  • Мнения: 114
Ето ме и мен пак.
Леле момичета днес след почивните дни сте се разписали, не мога да наваксам с четенето. Heart Eyes

mimi74 тамън се чудех само аз ли от мамите ноемврийки съм в Правителствена болница. Ти при кой доктор си. Ще се радвам да обменяме инфо. А секцио ли ще си?

За хълцането - аз ви питах преди няколко темички, защото моя сладур всеки ден поне по два пъти за по 10мин хълцука. Laughing Мишле малко Hug

Гащите за еднократна употреба аз си ги купих от детски магазин Babyplanet, но според мен ги има в повечето бебешки магазини.

Valya за хремата можеш да си купиш капки за нос Виброцил. Аз имам проблемен нос и преди да забременея бях постоянно на капки за нос и то доста силнички. След това се посъветвах с доктор УНГ и доктора който ми води ЖК и двамата бяха на мнение че Виброцила са безвредни за бебето, ноо Naughty непрекалявай с тях все пак. А иначе може и промивки със Стеримар.

Сега ще ви пусна моето списъче с неща за болницата, като някои неща съм ги добавяла, а други са ми от списъка, който ми дадоха в болницата:
1. Нощници - 2
2. Чехли
3. Гащи за еднокр. употреба
4. Дамски превръзки
5. Лична карта
6. Тоалетни принадлежности
7. Тоалетна хартия
8. Термометър
9. Помпа за кърма
10. Крем за зърна
11. Бомбони ( понеже съм с пълна упойка и гърлото изсъхва)
12. Вода ( може и после да ви я донесат)

Това е за сега, което съм приготвила. Дано да ви послужи. Само уточнявам, че аз ще съм със секцио и някои неща може да се разминават.

Лека нощ от мен! Hug

# 247
  • Попово
  • Мнения: 687
ето го и моя списък за болницата  Mr. Green който почти съм приготвила в една раница
1. нощница-2 бр
2. зарядно
3.фотоапарат
4. лигнин
5. бикини, сутиен, чорапи- по 2бр
6. елек
7. чехли
8. сапун, кърпа за ръце
9. т. хартия+ мокри кърпи
10.тайничко една залъгалка за бебка Wink

# 248
  • Мнения: 187
здравейте мами,да ви питам има ли такива които се осигуряват сами,защото на мен ми се налага да започна да се осигурявам сама,а не ми е ясно дали ще мога да раждам след това по здравна каса.и колко време ще вземам майчински.

# 249
  • Мнения: 22
Мартуша,  welcome !
Леле, тая тема как бавно беше тръгнала, а днес- един следобяд да ме няма и вие сте се наканили да пишете...
При мен нищо ново няма, затова и само чета- нямам нито за хвалене, нито за оплакване...
Шамс, ама ти за къде си се разбързала?! Мен ме бяха стреснали по едно време, че бебка била заела стартова позиция, ама това беше само с поглед на видеозон. Нито са ме проверявали за разкритие, нито нищо, и тъй като не усещам никакви контракции- реших си да помързелувам до края, че да устискам по-дълго... Дано ми се получи работата  Praynig
Ели, и аз нали уж лекувах гъби, последно като за финал си сложих и аз Ломексин. За около два дни никакво течение, после пак си почна. Моля се да е нормално, и да съм унищожила гадинките. Нямам парене, сърбеж- нищо- просто си потича на моменти.
Вначалото на бременността като ми вземаха секрет- пак си имах течение, но се оказа, че няма нищо страшно в него. Надявам се и сега да е така- да съм унищожила натрапниците... Защото имам разлика- преди да ми открият гъбичките наистина имах засилване, ама тук все пишехте, че е нормално да се засили течението, а и след първото изследване стоях спокойна.
После се попритесних,  ама вече знам- каквото ми е писано, това ще е- дано вече положението да е чисто, че да не предавам нищо на бебочето...
А някой наясно ли е, ако се окаже, че при нормално раждане майката има гъбички- какви може да са последсвията за бебето и как ще го лекуваме него?

# 250
  • Бургас
  • Мнения: 130
Martusha  welcome. Желая ти здрави и кротки близнаци през ноември!
За протокола моля да впишете и моето планово секцио в МД-София на 20.11. (термин 30.11.). Мартуша, може и да се засечем с теб при раждането в МД!
Шамс - никакво раждане толкова рано! Стискай още малко, макар че бебчо хич не е малък!

# 251
  • Мнения: 483
Шамс, верно е раничко още, но не се шашкай.Аз каката я родих в началото на 9-я месец и всичко си й беше Ок, беше 2 900 гр.А иначе може доста време да си изкараш с разкритие и изгладена шийка, аз бях така.Но все пак се пази и не се натоварвай, поне да устискаш до деветия.
Валя, за хремата си сложи тампони с ракия в носа, ама добре напоени, така че да влезе малко в носоглътката.Пресича веднага.
Бубе, нищо че съм в София, да се изкажа за магазините.Повечето ги имате и във Варна.Най-вече в МОЛ-Варна  Peace Такива цветове, каквито искаш има в Premaman, Mother care, Fox baby.Казвам го със сигурност , защото купувах някои неща от там.Но наистина е отделен въпроса колко пари можеш и искаш да дадеш за дрешки, защото цените им не са от ниските.
Галисис, такива превръзки има в някои аптеки и в един склад зад ШЕЛ-а в Люлин(срещу магазина Мосю Бриколаж в Люлин има бензиностанция Шел- зад тази бензиностанция има много борсички в едни барачки- на входа на въпросната има огромен надпис "ГАНЧЕВ" (пюретата), там продават всичко на доста ниски и изгодни цени...в това число памперси, помпи, стерилизатори, биберони, абе всичко.Бикини има в магазините за детски стоки.
Иве, браво на баба ти   Peace
Диди, би трябвало преди раждането да ти пуснат последна микробиология и ако е видно, че има гъбички да не раждаш нормално.

Добре дошли на всички нови мами  Hug Hug

Сега ви желая лека нощ и приятни сънища   bouquet

# 252
    Ами то и аз в началото на бременността все си казвах че няма да бързам с покупките все заради разни суеверия.Но така и не можах да се сдържа.Всъщност те тези марки сигурно ги има в България,но наистина дрешките на някои от тях са доста скъпи.Не знам дали си заслужава да се купуват толкова скъпи неща за новородено бебе,защото то много бързо расте и ще ги облича за доста кратко време.Аз купувах все от тези неща,които са с намаление-и на мен ми идва скъпичко.А и тук го има същия проблем с цветовете-навсякъде всичко е в розово и синьо.
   Щамс надявам се да удържиш фронта поне още 2-3 седмици.Макар че не вярвам да е фатално ако родиш и сега-бебчето в тази седмица вече е с напълно оформени и функциониращи органи,а и твоето е доста добре на кг.Така че не се притеснявай много-силните вълнения могат даже да ускорят процеса.Така че спокойно-всичко ще бъде наред.

# 253
  • Мнения: 22

.
Диди, би трябвало преди раждането да ти пуснат последна микробиология и ако е видно, че има гъбички да не раждаш нормално.



Да, но на мен ми ги откриха в началото на септември, и май по ЗК това ми беше последното изследване, тъй като нали терминът ми е 17 октомври...  newsm78
Миналата седмица даже се чудеха дали има смисъл да ми дават час за следваща консултация, защото не се знаело дали няма да родя до тогава... Е, дадоха ми го проформа- за всеки случай- следващата седмица, но май не им се занимава повече с мен- гледат да ме отпишат вече... а на мен хич не ми се бърза...

# 254
  • Мнения: 916
Ааа, аз хич не се натискам да раждам сега - искам да си вляза в 9 месец и да си видя 8-тото квадратче. Но не ми се и преносва, че то туй бебе колко ще стане дотогава, сигурно 5 кг. А аз не съм като майката на Крали Марко  Mr. Green Да не говорим, че по първескински се точа да се пробвам и без упойка да раждам, ще ви разказвам после на практика какво се е получило  hahaha Joy

Диди, пусни си микробиология, да ти е спокойно, а и ако има нещо да го лекуваш. Аз имам гадно течение, но микробиологията е чиста.

Общи условия

Активация на акаунт