Иван при нас е всеки втори татко, дано на СЕПТЕМВРИйчетата раждането бъде кратко

  • 13 498
  • 311
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 770
Мен също майка ми ме тъпче!Но да ти кажа права е!Трябва да се храним добре, за да се храни добре и бебчето!Каквото ядем ние това яде и то!
Честито на всички нови мами живи и здрави!
Да ви се похваля днес излязох навън за 1 път от 2 седмици и това ми се отрази добре!

# 16
  • Мнения: 400
Честито на новите мами!да са ви живи здрави дечицата!  bouquet
Пенелопи-защо си се отчаяла??? "едва 100гр."????-напълно достатъчно за бебе на 11 дни:)Аз какво да кажа като цедя по 50,60...
Моята щерка ме ядосва пак тези дни!Пак не ще да яде като хората!В смисъл-много малко!!! #Cussing outВ чудо се видях....... #CrazyМоже ли бебе на тяхната възраст да е злоядо???

# 17
  • Мнения: 506
Уанда,моята дъщеря ядеше по 50-60мл до към 40-я ден...А лекарите все ми казваха,че е много малко,обаче тя си наддаваше нормално.Така,че не се притеснявай-всяко дете е различно!Сега малкият лакомник дръпна стоте мл,които бях изцедила за 15 мин и продължава да зяпа  Shocked
Мисля,че 100 са му достатъчни сега,но не знам до кога..А и като чета количествата на Шийла-как да не се притеснявам  Confused

# 18
  • Мнения: 883
dididi роди момиче Дона Мария  на20.09 секцио 4кг.52см

# 19
  • Мнения: 571
Честито на всички нови майчета!! Живи и здрави да са ви бебоците и много да ви радват!!!Аз не смея да изброявам защото ще пропусна някоя маминка без да искам Hug  bouquet
Момичета моето дете май е на обратното на всички!!!Бяхме на вън сигурно 40 минутки!Беше тамън яла и преобута и готова за сън!!И нали бебоците спят навън като излязат!Няма такова нещо!Кокорихме се по време на цялата разходка даже ревнахме за малко по едно време!!! newsm53Ама беше много приятно,едно топличко и хубавичко и добре се разкарахме!!
Ние след като вчера едва заспивахме през ноща едва се будехме за ядене!! dohАз нали я оставям сама да се събуди и към 2.30 като се размърда и реших че и е време/беше яла в 22.30 Mr. Green/Е да ви кажа такъв страх не съм брала никога в живота си!!!То беше едно отпуснато ръчичкице му хладни устичката не си отваря едва диша!!Очички не мърда!Абе като кукла на конци  newsm45Едва 45мл изяде!Мале как се уплаших и на мъжа ми разправям "край това дете не е добре" #Crazy #CrazyЕ такъв рев му ударих и не я пускам в леглото!!!А тя не се мърда!!едва ми я взе мъжо да съм си лягала и да я сложи и нея!!!Спяла била дълбоко!!!Млаеее не знам дали спеше обаче аз откачих!За 10 минути буквално всичко ми се срина и си помислих само най-лошото!!!Оказа се че няма нищо и може би наистина е спяла обаче сърцето ми цяла нощ беше в петите!!!А тя милата си спинка много добре и на сутринта чак в 6 яде и после в 10!!Сега пак я караме като вчера-приспиване на ръце!!Ама така ми е по-добре отколкото да ми е отпусната и да не знам какво става!!!
За яденето ние не можем да докараме повече от 6 яденета!!И всеки път е различно!Вчера ударихме 100мл но следващото хранене беше 60!!Ако има нужда се дохранваме после просто!Не се притеснявайте щом пампата е пълна всичко е наред!!Нашата редовно е пълна!!А как обичаме да пишкаме и акаме след като са ни я махналии smile3534И особено по мама и по плочките!
Мона айде стискай!!!Не остана!!И моя корем ако знаеш на какво прилича!!! smile3511На мех!И още повече личат стриите като се свие корема малиии smile3514
Мамчета скоро ще дойде вашия ред!!Още малко!!Много бебчета чакаме тези дни!! Hug

# 20
  • Мнения: 427
ЧЕСТИТО НА НОВИТЕ МАЙЧЕТА!!!ЖИВИ И ЗДРАВИ ДА СА ВИ ДЕЧИЦАТА!!!
Ехее,още колко бебчета имаме!!Шмате,Веч,Флу,Др Цвети и останалите в отбора с коремчета-айде тази седмица да си гушнете и вие слънцата!!! Heart EyesСтискам ви палци всичко да е ОК!!
Кой говори за апетит и хранене??Първите дни след раждането бях свалила 10 кг(от качените 15 Embarassed),а сега гледам съм си върнала 2 кг на дупето отново!!! #2gunfireОще от родилния дом щом започнахме да се кърмим  усещах неутолим глад след на бебка храненията-глад и жажда ,страшна работа .И сега съм така ,все ми се яде-свекърва ми ми сипва супа и се радва ,че всичко съм си изяла ,а аз питам за още ooooh!Така че при мен свалянето на килограми ще е след като приключим с кърменето...ама си заслужава да си ходя дебела щом бебка ще яде най-доброто за нея... Heart Eyes
Сега пък имам друг проблем -в началото се кърмихме в класическата поза,по някое време реших ,че ми е по-добре легнала и от тогава все така се храним..обаче сега не успявам да я нахраня в скута си,нещо не можем да се сработим..а като излизаме на вън не виждам как ще лягам по пейките като дойде време за хранене Mr. Green Mr. GreenИ като че ли кърмата ми намаля  Thinkingили може би Яна е започнала повече да яде???
Уанде,аз знам ,че нощните хранения-в 3ч и в 6ч.много добре стимулират лактацията.Моите гърди обикновено тогава са пълни ,та преливат LaughingИли поне бяха до преди ден -два...ще я видим ние тая работа ,ама Асето да дойде да каже кви са тия явления Simple Smile

# 21
  • Мнения: 2 658
Честито на Адиктед, Лили, Яни Кат, Дидиди, Гери, абе на вички, че да не иzпусна някой  bouquet
И аz много се притеснявам дали ми е достатъчна кърмата. На ръка не мога да иzцедя почти нищо, помпа не съм вzела, та и идея си нямам колко имам. Но напоследък вечер е някакъв кошмар. От 8 , 9ч zапочва едно будуване и почти непрекъснато реване, нищо не помага, не съм сигурна, че са колики, просто не zнам  #Crazy. И продължава о 12 , 1 , а снощи до 2ч. Доста е побъркващо. Мъжът ми ме иzнуди да и направя добавка, убеден беше чее гладна. Забърках 90гр , иzяде ги. А беше цокала не zнам колко пъти. Но продължи да не спи и да плаче. Та не раzбрах, не и ли стига, zащо реве  ooooh! ... Но ако мисли да кара така е гадничко. А и кантар нямам, да раzбера дали наддава добре. На лекар сме чак на 06.10. Не zнам...
Дани П  Hug Аz пък апетит нямам грам  Confused . Сигурно zащото и все нямам време да ям като хората, а и като не ми е спокойно по принцип не ми се яде. Все гледам като спи да свърша нещо.. Което не е добре, zнам, но  ooooh! . Та да попитам вzемате ли някви витамини, докато кърмите?
Шмате стискам палци
Веч, Петка, и останалите и на вас  Hug Praynig

Последна редакция: нд, 21 сеп 2008, 17:17 от ~:Деси:~

# 22
  • Мнения: 506
Да ви кажа и аз до преди 2-3 дни се будех нощем с препълнени гърди и чаках бебчо с нетърпение да стане,за да ми олекне!Сега няма такова нещо! Confused
И ми е едно притеснено-ами ако много ми е намаляла кърмата???

# 23
  • Мнения: 262
Здравейте, момичета Simple Smile
Ние сега се прибрахме с таткото. А майка и пастрокът ми дойдоха на гости да гледат мача между Челси и Манчестър, та сега домакинствам Simple Smile
Бързам да ви кажа, че ходихме до Майчин дом, за да чуят сърчицето на бебинка и там видях Шматарочето Simple Smile Днес са я приели и ще чакат до осмия ден след термина й, преди да предприемат нещо, т.е., ако Марти не тръгне сам навън, то вероятно ще предизвикат раждане във вторник  Praynig Тя поздравява всички и щом има нещо ще ни извести.
Иначе на мен тоновете ми ги чуха за 15 секунди  #Cussing out Не знам как е възможно! Иначе и двете жени бяха любезни, но това ме разби - сложиха ми апаратчето, чуха, че тоновете са 140 и това беше! Мислех, че поне 1 минута ще ги слушат! Супер много се ядосах! Добре, че във вторникк съм на запис в частния кабинет на моя лекар, че там поне се отнасят с нужното внимание и всичко ми обясняват.
J.U.L.Y., честита рожбичка и бързо възстановяване!
Дидиди, честито и на теб Simple Smile Скоро да сте си у дома и да показваш снимки 
Hug
После ще пиша пак Simple Smile

Последна редакция: нд, 21 сеп 2008, 19:25 от Флучия

# 24
  • Мнения: 1 336
Моя бебок през деня не се храни много - суче, суче и заспива на гърдата, трябва да му я махам от устата ... Най-гладен е към 9-10 вечерта, в 3 и 6 сутринта. Първият ден беше кошмар вечерта, слушка, слушка пред всички гости и като си тръгнаха към 9 часа почна един рев .....  smile3511
Сука и от двете гърди по 1 час, преобухме го 2 пъти, разнасяхме го из цялата къща - нищо. И все зяпа ли зяпа ... гладен човека. Почнах да се цедя през деня - по 2 шишета по 60 мл в хладилника си слагам и като почне да вряка вечер - първо суче, след това давам и шишетата и вчера се трупяса - до 3 часа не се е будил. Дано и днес да стане така  Praynig

# 25
  • Мнения: 4 156
Честито на dididi,  tracy, J.U.L.Y, НЕЛ.
Този пост го пиша вече 1 час - че малката заспа и се наложи набързо да отида да напазарувам.
Баща й я гледа и за да не изпусне играта я е бил гушнал на гърдите си и леко приведен е продължил да играе... Да се смее ли човек, да плаче ли...

Момичета, не се тормозете за кърменето и за това дали бебето е гладно.  Когато нещо ви притеснява влезте, четете и питайте в кърмаческия.  Така ще живеете по-спокойно.
uanda, penelopi - с помпа не може да се изцеди това, което бебето изяжда. Най-сигурния признак са напишканите пелени, спящо бебе и наддаване от поне 450 грама на месец.
А за увеличаване на кърмата помагат течностите, не тъпченето с храна.
Имаше няколко периода през които бебето преминава през бум/скок в растежа си. Единия беше още в първия месец. (Но за това четох преди 2 години и не помня кога точно бяха). През тях бебето яде по-често, за да може организма на майката да произведе повече мляко.

Аз взимам витамини  - за бременни и кърмачки. Но не много редовно - когато се сетя.

Качих снимки на Ема в албума. Но как да ги надпиша? Никъде не виждам поле за надпис на снимките. Ще помоля някой, който разбира да помогне.

Последна редакция: нд, 21 сеп 2008, 18:05 от Stryper

# 26
  • Мнения: 400
Честито и на Дидиди!
Страйп-сигурна съм,че не изсуква това,което изцеждам.Виждам и мога да преценя,че не суче достатъчно.В началото на 2 суквания гълта,но после само си мърда устните и преглъща рядко.По гълтането горе-долу я преценявам.Но няма да се шашкам повече-каквото-такова!Давам й добавка и това е!Колкото мога да кърмя-все е от полза,но не мисля да правя драми от това.Явно не съм от тези жени,които могат да се похвалят с това богатство Confused
Деси и Бианка прави тези номера-от 8,9 до към 12,1 ч се кокори,реве,напъва се,носим се...и заспива към 12.30 ,1 ч.Аз мисля,че тогава са й по-силните колики newsm78
Данип- Joy Joy Joyпредставих си как лягаш по пейките hahaha

# 27
  • Мнения: 57
Да се отчетем и ние днес Simple Smile
Малкия днес е спокоен снощи също спа сравнително спокойно.
Честито на всички нови мами, да са ви живи и здрави рожбите  bouquet

# 28
  • София
  • Мнения: 6
Хайде стискаме палци за малкото останали мами скоремчета.
И аз иначе влизам притеснена, че нещо не се храним както преди.
Преди се наяждаше Мирко с едната гърда и спеше блажено понякога и 4 часа. Сега след 30 мин. сучене се усънва и след 5-10 минути отново лапа ръце и мрънка. Давам цица и захапва настървено. Дали да се цедя да стимулирам лакацията newsm78.
Но като попрочетох и видях, че не сме само ние се успокоявам, може наистина да е свързано с този период на бърз растеж.
Иначе коликите сякаш затихнаха от 2 дни вече. И най-важното,  newsm68 newsm68. Ходихме на разходка. Още от вчера за половин час по обяд, а днес вече час и половина на слънчице. Просто прекрасно. И си спи мъника. Вече е на 13 дни и хич не му е рано. Още от сутринта спа на слънце на терасата.

Искате ли снимки?http://www.snimka.bg/album.php?album_id=287982&pid=7762807


# 29
  • Мнения: 66
Лелеле колко съм бясна!!!! #Cussing out  #2gunfire #2gunfireДнес ходих на запис на тоновете. И един крив доктор, който се води супер не знам какъв си, като взе да ми обяснява, че аз не преносвам всъщност, че терминът ми е някъде към 23 септември всъщност, и там някви 2-3 отгоре било нормално, и кой ми бил казал да ходя на тонове всеки ден, и как можело така!!!!
Като му казах, че с моя мъж считаме, че имаме вероятна дата на зачеване, която е доста по-рано от овулацията, тоя тъпак почна да смята изнендващо точно, без да слага каквито и дни отгоре и заключи: "Еми значи трябва отдавна да сте хоспитализирана вече. Който си ви следи той да ви гледа и да си ви хоспитализира и да си ви гледа ехографиите и водите!" Гледа някви тонове, заключи: "Еми, стават".
И нищо. Не благоволи даже да направи един ехограф. Кофтито е, че моята докторка до днес включително е на няква конференция. Иначе такива глупости нямаше да има.
Истината е, че никой не го интересува кога е термина, защото повечето раждат по-рано, но когато опре до точния термин и кво да се прави, всички се дърпат, и никой не поема и грам отговорност, а толкова пари им се насипват  #Cussing out #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт