Иван при нас е всеки втори татко, дано на СЕПТЕМВРИйчетата раждането бъде кратко

  • 13 505
  • 311
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 1 226
Беба и аз бях с запушени канале в болницата. Дано не ме оплюят Шейла и Асето но ми биха една инжекция окситоцин  newsm78 така ли беше  newsm78  и каналите  се отпушиха.

Сортирам мнения и приемам предложения
купих албум-дневник на беба и има място за отпечатък от ръчичката и крачето. Чудя се  newsm78 с какво да ги направя? Предполагам че трябва да ги намажа с нещо и да ги лепна в дневника, но какво да е то  newsm78

Дианченце имаш ги мила. Успех.  Hug Hug

# 286
  • Мнения: 29
Дианченце, хайде леко и бързо да е! fingerscrossed
П.П. И аз отивам на тонове - дано ми е на късмет  Laughing .

# 287
  • Мнения: 133
ЧЕСТИТО НА ОБЕБИЛИТЕ СЕ МАМИ  Hug Heart Eyes ДА СА ИМ ЖИВИ И ЗДРАВИ БЕБОЦИТЕ И БЪРЗО ВЪЗСТАНОВЯВАНЕ!
Стискам палци на всички тръгнали да раждат  Peace Hug
Момичета, аз сега се връщам от консултация и съм шашната  Shocked За 10-тина дни сме качили към 450 гр. Педи каза, че е много и да не му давам да яде толкова   Confused  Е как да го ограничавам детето  newsm78 Освен това можело коликите да са му толкова силни, защото преяжда  newsm78 Моля кажете какво мислите по въпроса  newsm78 Аз не мисля да ограничавам, ама знам ли  newsm78
За Colief-a - на нас не ни помогнаха. Вече използвахме една опаковка (6 дни) и ефектът е нулев. От днес съм на Саб симплекс, та да видим. Педи каза, че се дават по 15 капки преди ядене (гледам, че така пише и в листовката). Дано да го облекчат малко, че ми се къса сърцето  Cry

# 288
  • Мнения: 427
ЧЕСТИТО НА НОВИТЕ МАЙЧЕТА!!!!
Дианченце,стискам палци за бързо и леко раждане!!! HugДр Цвети,на късмет да ти е!!! Hug
Стелка ,и на мен ми биха окситоцин и то скришом-акушерката ми направи добро според нея ,ама и аз така го виждам щото гърдите ми бяха -УЖАС с наръфани зърна до кръв,твърди като камък въпреки топлите кърпи и душове #Crazy
Ирини ,благодаря за инфото за Джъмбо,ако с бебка всичко е наред утре идваме до София,до Солун ще ходим напролет с беба Simple SmileА къде се намира магазина?Ще изкараме карта от Нета ,ама София ми е много мътна на мен,та ако дадете някакви ориентири ще съм благодарна Hug
Мойта Яна от вчера е малък ужас-мрънка ,плаче все е недоволна ,спи само навън в количката-по този повод вчера бяхме 3 пъти на разходка.Много е изнервенка и се чудя заради мен ли е така-таткото ни го няма и сестра ми дойде да ми помага,ама аз съм особена порода -искам всичко сама да си върша и други хора ме изнервят #CrazyОбаче дребната май много я погнаха коликите-вчера давах повече от предписаните 3 пъти дневно капки и резултатът е ,че от снощи не е акала!!! SickТова вече веднъж го преживях и сега лудвам #CrazyЕто сега пак ми е в скута и мрънка!!Пробвах номера със сешоара ,но заспа колкото да успея да се измия и се събуди Rolling Eyes
Спокоен ден ви пожелавам!!!

# 289
  • Мнения: 49
Малеее, колко народ е родил! Simple Smile Честито на новите мами!   bouquet  bouquet  bouquet

Дианченце, стискам палци! Успех! 
Сонче, това не мога да си го представя да не давам на детето да яде, когато очевидно иска. И то ...кърма! Разбирам да са вафли, мазни манджи и т.н. вече като е пораснал, ама сега... newsm78 
 
Аз да ви кажа, още нямам никакви признаци за раждане. Просто не мога да повярвам, че почти всички мами тук имаха тумбаци, а вече имат бебенца! Аз имам чувството, че така и ще си остана с този корем! Преносването е изключително изпитание за нервите.. Confused

# 290
  • Мнения: 263
Mona, мойта гинеколожка каза, че неродени бебета няма, както нямало и неприземили се самолети Simple Smile, така че горе главата! Още малко!
Да,и мен много ме впечатлява такава препоръка - да му се ограничава кърмата. Не че ние не повърнахме два пъти от преяждане, ама случват се такива. Иначе, както докладвах по-рано - ние за 12 дни сме качили 720гр. и нашата док съвсем не се впечатли, изобщо не го коментира даже. Спомням си, че Стоян и Камен качваха първите месеци по 1300-1400гр.

# 291
  • Мнения: 427
Пращам ви един готвач и един келнер за поръчките  chef bowuu Mr. GreenДнес Яна става на 1 месец!!!
Стела,аз също отдавна искам да и направя отпечатък на крачето ,но не знам с какво-мисля че с боички се прави ,но какви?Такива ,че да не и навредят трябва да са...Айде ако разбереш нещо -сподели Hug
Мона,няма начин да си останеш с корема Laughing HugСпокойно и твоя бебчо ще поиска да излезне Hug HugИ аз нямах никакви признаци -нито контракции,нито ми беше паднал надолу корема,ама ей така без предупреждение ми изтекоха водите и след няколко часа гушках беба! Heart Eyes

# 292
  • Мнения: 7
Дианченце, успех  Hug .
Мамета, Ками се разкиха доста. Бях чела някъде, че бебетата кихали и хълцали повече от възрастните, ама все пак ме подгони шубето дали не съм я простудила... newsm78 а и като капак дрисва по малко когато киха, та нема измиване  на дупето. Коликите определенонсе позасилиха, цяла нощ пъшка, свива крачета, напъва се, проплаква и нчервата и къркорят. 
Данип, да ви е жива и здрава Яна   bouquet

# 293
  • Мнения: 2 658
Честито, мамета   bouquet
Дианче, айде бърzо и лесно  Praynig
Сонче, екстра си е детето, как верно да го ограничаваш??? Мойта вечер, като почне будуването яде по 10 пъти сигурно, не zнам и аz се притеснявам да не преяжда, или пък да не и достига. Ама нищо не мога да направя, реве, аz давам, щото с друго няма млъкване и това е..
Дани, айде честит месец на Яна, минава времето... Ама явно като поотраснат мъничко бебоците ей така, всички стават кисели и криви. Не спят толкова, колкото като новородени.
А кои ще пусне тема? Или сме си тука само некадърни, като мен  Mr. Green

# 294
  • Мнения: 4
Привет и от нас с Вики  Grinning

ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ НОВИ МАМИ - ДА СИ ГУШКАТ МАЛКИТЕ СЪКРОВИЩА С МНОГО ЛЮБОВ  bouquet И МНОГО СТИСКАМ ПАЛЦИ НА ЗАПЪТИЛИТЕ СЕ  Praynig Praynig

Аз още се уча да бъда майка  Blush Не мислех, че ще имам кърма, но се оказва, че е достатъчно към момента - дори се цедя, защото Вики неможе да ме изсуче. Вече му давам само едната гърда на ядене и след това доизцеждам. Доставя ми удоволствие да го кърмя, независимо от кървавите зърна - а доста кръв тече. Малко се притеснявах, че му давам да суче кърваво мляко, но ... Друг да е с моя проблем?
Иначе карам следродилна депресия ... особено след безсънна нощ,  каквато беше снощната просто не мога да спра да плача  Embarassed Cry С това се опитвам да се боря, за момента е безрезултатно.
Вики го започнаха коликите още на 5-ия ден. Давам Саб симплекс по 15 капки преди всяко кърмене. Да не би да са много? В листовката нищо не пишеше конкретно за кърмачета...
Дани честит един месец на Яна   bouquet
Трябва да тичам, че е неспокоен  Heart Eyes

# 295
  • Мнения: 1 226
Дани да ти е живо и здраво съкровището! Hug Hug Hug

Надявам се някой да ни каже, как да ги направим тези отпечатъци. Praynig

# 296
  • Мнения: 3 926
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=103098.0
Беба, и другите момичета от Пловдив - вижте темата от линка по-горе и отидете на срещите. Със сигурност ще получите много подкрепа и полезна информация Hug
Такаааа, що се отнася до дохранващите - защо дохранвате и какви са ви количествата на добавките - ама пишете ми на лични, че да мога да ви следя Hug
Тези от София, които имате проблеми, запишете си час за 27-ми за консултация Hug 0896 418 488 е телфонът на кабинета Grinning Просто нямам много време за писане, а да говоря ми е по-лесно. Мога да го правя и вървейки Hug
856 56 15 ми е домашният телефон - звънете на който от двата ви е удобно Hug
Целувки на всички Hug
Веч, очаквай включване на лични Heart Eyes
Отивам да готвя...
Момичета, сами сме от днес и за сега се справям Crazy
амо да отчета, че бяхме на консултация и сме качили 1400 гр за месец и 6 см сме пораснали Crazy Да ми е жив и здрав - носим размер 62 вече Flutter

# 297
  • Мнения: X
Стискам палци всички мами, които чакат да родят, скоро да гушкат съкровищата си! fingerscrossed

На Съни коликите й се засилиха- от снощи почти не сме спали.  До едно време сешоара вършеше чудесна работа, но и той вече не помага. Най-добре е като легнем заедно и я сложа по коремче върху мен. За капките- инфакола засега не помага. Сега пробвам с едни капки Биогайа.

беба28- за запушените каналчета- накарай таткото да смукне малко по-силно.  Peace

# 298
  • София
  • Мнения: 3 114
Асе ,току-що си записах час за консултация в събота- уж всичко ни е наред, обаче Галина не наддава. Ти ще бъдеш ли там? Simple Smile
Поздравления за резултатите на Любчо! Не сме се и съмнявали!  Wink

Чудех се дали мога да давам на Галина по няколко лъжички от моя чай за кърмачки, да й се успокои коремчето?  newsm78 В чая има тия билки, които ги препоръчват срещу колики- копър, анасон, резене, магданоз...обаче има и някакъв плод от кориандър.....пък и не знам, чаят като е предназначен за възрастни, все пак, дали е безопасно да й давам.... Rolling Eyes Днес пак цял ден й куркат червата и пръцка.... Sad

Да зачекна и темата за килограмите- днес вече съм на старите килограми преди да забременея.  Party То това не е голям келепир, де, защото и те са ми много, но все пак....Свалям много бързо- почти по килограм на ден, както след предишните бременности....обаче внимавам да не ям много, за да не ги кача после със същата скорост. Пиенето на много течности върши засега чудесна работа срещу прекомерния апетит.

Редактирам да добавя, че вчера оставих Галина на балкона на слънчице за двадесетина минути, и до вечерта тенът й значително се избистри- имаме лека жълтеница и си беше малко жълтичка, но действително от слънчевата светлина имаше голямо подобрение. Жалко, че днес пак вали....

# 299
  • Мнения: 11
здравейте и от нас.родих в селена на 19.09.08 в 3.40 през ноща.раждането беше горе-долу добре .на 18.09.08 в 6.30 вечерта ми поставиха хапче което да предизвика раждането.още при поставянето му взех да получавам леки контракции.приеха ме в селена още същия ден.към 9.00 часа контракциите ми станаха на 7 минути,силни и болезнени.д-ра ме провери и каза че имам  разкритие 1 см.,но за да ми сложат упойка трябва да са поне 3.болките се увеличаваха и зачестяваха.в 1.45 д-ра ме провери и се оказа че имам 6 см. разкритие.направиха ми клизма и ми поставиха упойката до този момент всичко беше кошмар,но след упойката болката изчезна.вкараха ме в залата в 3.30 и в 3.40 бях родила.всичко мина много бързо и не болеше толкова много.разкъсах се и имам доста шевове.след като ми показаха малката ме изкараха в една стая.бях там до 4 часа следобяд на 20.09.08 чак тогава ми е дадоха.макар и болката която изпитах след като я взех на ръце забравих всичко.изписаха ни в неделя.и аз имах проблеми с кърменето но като си взех помпичка на чико всичко се оправи.сега се гледаме в къщи с антония.тя се роди 3.550 и 50 см.малко ме болят шевовете но нищо.ще ви пратим и снимки.д-ра ми се подиграваше че моето бебче има най-много коса от другите.благодаря на д-р минев,д-р ненев и другите от екипа.пожелавам на всички лесно раждане.честито на новите майчета.да ви са живи и здрави и много да ви радват,а на всички останали леко раждане.чао и  Heart Eyes Hug  love001  love001  love001  love001  love001  love001  love001  love001  love001.

Общи условия

Активация на акаунт