Нашите "специални" деца с ДЦП-4

  • 66 389
  • 578
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 244
Здравейте, направих час за преглед при д-р Чавдаров за 21-ви. Да видим той какво ще ни посъветва да правим и колко точно сме изостанали ... Много ме е страх, ама по-добре да знаем???

# 361
  • Мнения: 1 037
enco , ти защо позволи такова отношение.
Дай им да разберат, че ти имаш надежда и това е твое право.
Всички сме наясно със състоянието на децата си.
Много от прогнозите на лекарите и "специалистите" се оказват преувеличени.
Едно е сигурно, спреш ли да работиш с детето то наистина няма да има добро качество на живот.
Ако искам само да отглеждам, ще си взема куче.
Тегли им по една и нека им е ясно, че на лекари, психолози и логопеди не им се плаща за да прогнозират, а да лекуват и работят с децата, колко ще напредват, никой неможе да каже.
iva i , кураж, ще стискам палци за добри новини. Hug

# 362
  • Мнения: 11
Не съм им дала те си позволяват да ти кажа вече незнам за кой път да им повтарям,че няма да се откажа от него ама те май искат да се откажа изглежда смешно как лекуващите лекари,които трябва само да си гледат работата ти се бъркат в личния живот..Не ми пука какво казва ако трябва няма да ходя ще измисля нещо друго странно ми е че целия му растеж е нормален размери глава тегло височина зъби яде повече от мен 13,200 е..в този хаотичен свят всичко е ненормално

# 363
  • Мнения: 244
enco, дръж се ние сме с теб!!!

# 364
  • Мнения: 11
Да трябва да се държим един ден така ще им натрием носа,че представа си нямат колко трагични изглеждат в нашите очи! #2gunfire

# 365
  • варна
  • Мнения: 1 395
 Енцо да ти кажа, аз като си гледам детето и винаги си представям как след години д-рите ще се чудят какъв мъж ще стане- умен и силен, винаги си казвам, че ще им натрием носа.
 Мисля, че това е правилно пренасочване на мислите, вместо само да се ядосваш.

# 366
  • Варна
  • Мнения: 1 272
Искам да вмъкна нещо, понеже съм реалист и искам да кажа че при всяко едно дете или голям човек е различно какво ще стане с него. При някой уврежданията са големи, при някой по малки това също е от голяма зависимост как ще се развие за по нататък детето. При нас увреждания да са огромни, моето дете няма да стане нормално няма какво да се самозалъгвам, че ще имаме проблеми ще имаме, но зависи от Ирена доколко тя сама с помощта на рехабилитации и стимулации ще напредне. Аз също искам един ден да натрия носовете на всички лекари да стане голяма, умна и здрава жена, но това е божа работа, но като нормалните деца-едва ли ще ги достигне, колкото и да ме боли реалността е такава  Sad Sad Sad

# 367
  • Мнения: 244
siqna, има много деца, които са отписали а после са съвсем нормални като развитие. Най-важното е да правиш необходимото в подходящия момент и с голям оптимизъм да следиш и насърчаваш развитието на детето си. Всичко става ...

# 368
  • Мнения: 3 914
Сега аз ще ви кажа какво мисля Wink
Моето дете е с увреждания,които разбирам и съм приела прекрасно,доста отдавна,....обаче.......тя за мен е точно толкова нормална ,колкото и всички други деца.Тя си е моето дете,тя ме обича,тя ме разбира,тя осмисля всеки мой ден, откакто се е родила Peace
Вярно е че прерових света и ще продължа да го правя,но не защото не съм приела проблемите,просто защото съм длъжна да подобря качеството и на живот/че то това и родителите на здравите деца го правят/,ако това е възможно,а аз от своя страна не спирам да вярвам ,че Е възможно и това никой не може да ми го отнеме-да мечтая Peace
Мечтайте момичета,това си е наше право Hug

# 369
  • Мнения: 1 193

Мечтайте момичета,това си е наше право Hug
newsm10 smile3525 newsm10

# 370
  • Варна
  • Мнения: 1 272
Сега аз ще ви кажа какво мисля Wink
Моето дете е с увреждания,които разбирам и съм приела прекрасно,доста отдавна,....обаче.......тя за мен е точно толкова нормална ,колкото и всички други деца.Тя си е моето дете,тя ме обича,тя ме разбира,тя осмисля всеки мой ден, откакто се е родила Peace
Вярно е че прерових света и ще продължа да го правя,но не защото не съм приела проблемите,просто защото съм длъжна да подобря качеството и на живот/че то това и родителите на здравите деца го правят/,ако това е възможно,а аз от своя страна не спирам да вярвам ,че Е възможно и това никой не може да ми го отнеме-да мечтая Peace
Мечтайте момичета,това си е наше право Hug

Инче съгласна съм с теб, за мен детето ми е нормално аз също правя всичко за него и го знаеш.
iva i моето дете също го бяха отписали беше въпрос на месеци или седмици да стане най лошото, но моето берче опроверга най жестоката прогноза, втората беше че винаги ще е със сонда че няма гълтателен рефлекс и  никога няма да може да се храни като хората, отново не познаха ирена се храни много добре и си е доста дебеличка. Но за останалите неща не мога да споря че ги няма, не мога да кажа на черното бяло, водя детето си на рехабилитаци, на разходки, правя всичко което правят останалите, гледам я като нормално дете не я лишавам от нищо. Но никога не трябва да забравяме реалността, и не трябва да бягаме от нея.

# 371
  • Мнения: 3 914
Сега аз ще ви кажа какво мисля Wink
Моето дете е с увреждания,които разбирам и съм приела прекрасно,доста отдавна,....обаче.......тя за мен е точно толкова нормална ,колкото и всички други деца.Тя си е моето дете,тя ме обича,тя ме разбира,тя осмисля всеки мой ден, откакто се е родила Peace
Вярно е че прерових света и ще продължа да го правя,но не защото не съм приела проблемите,просто защото съм длъжна да подобря качеството и на живот/че то това и родителите на здравите деца го правят/,ако това е възможно,а аз от своя страна не спирам да вярвам ,че Е възможно и това никой не може да ми го отнеме-да мечтая Peace
Мечтайте момичета,това си е наше право Hug

Инче съгласна съм с теб, за мен детето ми е нормално аз също правя всичко за него и го знаеш.
iva i моето дете също го бяха отписали беше въпрос на месеци или седмици да стане най лошото, но моето берче опроверга най жестоката прогноза, втората беше че винаги ще е със сонда че няма гълтателен рефлекс и  никога няма да може да се храни като хората, отново не познаха ирена се храни много добре и си е доста дебеличка. Но за останалите неща не мога да споря че ги няма, не мога да кажа на черното бяло, водя детето си на рехабилитаци, на разходки, правя всичко което правят останалите, гледам я като нормално дете не я лишавам от нищо. Но никога не трябва да забравяме реалността, и не трябва да бягаме от нея.
Не бягай,просто мечтай Hug

# 372
  • Мнения: 6
сиана хич не ми  харесва как мислиш изобщо  не искам да ми обръщаш внимание ти си от хората,които се отказват ето такива като теб не искам да познавам и моето има проблеми знаеш ли че на 10 места съм обяснявала ако ти кажа и  на тебе какво ще се промени изобщо не съм  изнервена щастлива съм,че имам толкова красиво и добро дете,което ме разбира и когато гледам как гледам децата как бягат просто ме докосва и ми се усмихва РАЗБИРА МЕ И СЕ БОРИМ ЗАЕДНО и знам,че един ден той няма да има разлика от другите деца  независимо сега как е.Какво си направила приела си всички глупости които ти говорят аз ги плюя,защото си имам причина я ми кажи като цяло на колко места си ходила..има ли 3...аз с месеци не съм спирала да ходя по доктори и  като разбрах,че нищо не могат да ми кажат търся друг начин и го намирам,защото моето дете не е като болните както казваш ти моето е здраво и умно и аз приемам реалноста,но мой начин,който означава,че на моето дете нищо му няма приключих с това дцп и други измишльотини ....лека вечер

# 373
  • Мнения: 3 914
сиана хич не ми  харесва как мислиш изобщо  не искам да ми обръщаш внимание ти си от хората,които се отказват ето такива като теб не искам да познавам и моето има проблеми знаеш ли че на 10 места съм обяснявала ако ти кажа и  на тебе какво ще се промени изобщо не съм  изнервена щастлива съм,че имам толкова красиво и добро дете,което ме разбира и когато гледам как гледам децата как бягат просто ме докосва и ми се усмихва РАЗБИРА МЕ И СЕ БОРИМ ЗАЕДНО и знам,че един ден той няма да има разлика от другите деца  независимо сега как е.Какво си направила приела си всички глупости които ти говорят аз ги плюя,защото си имам причина я ми кажи като цяло на колко места си ходила..има ли 3...аз с месеци не съм спирала да ходя по доктори и  като разбрах,че нищо не могат да ми кажат търся друг начин и го намирам,защото моето дете не е като болните както казваш ти моето е здраво и умно и аз приемам реалноста,но мой начин,който означава,че на моето дете нищо му няма приключих с това дцп и други измишльотини ....лека вечер

Аааа,моля те,нещо си се объркала Peace
Сияна има едно прекрасно дете,което обаче има доста сериозни увреждания и аз само мога да я поздравя,че на този етап тя е приела нещата с цялата им тежест,въпреки че я съветвам да мечтае и ще я съветвам ,винаги когато тя има нужда.Моля те,отнеси се с разбиране към всеки случай тук,защото всеки е различен,и ако твоето дте е с увреждане и има проблеми,но ти просто си приключила и" само мечтаеш",това не е така при други,защото просто няма как да е така.Мечтите са съвсем отделно нещо,което ни кара да вярваме и да търсим и да се справяме,но и никога не бива да забравяме реалността Peace
Надявам се да не стане конфликт,въпреки неприятните ти думи Peace

# 374
  • Мнения: 3 540
Извинявам ,че нахлувам в темата ви,но познавам лично Сияна и малката прекрасна Иренка! Heart Eyes
Въпреки малкото си години,Сияна е една много борбена майчица,на която се възхищавам искрено,знанията й относно техните проблеми ,могат да оборят много от специалистите!
Не пожелавам ,на никой родител да се сблъска с техните и на всички пишещи в този форум здравословни проблеми! Cry Cry Cry

eniko,просто от това ,което си писала ,стигам до извода ,че си от родителите ,които търсят специалист ,който да им каже ,това ,което те искат да чуят ,а не тежката действителност!
Дано не съжалявам ,че съм ти дала координати на Варненски невролог! Sad

Общи условия

Активация на акаунт