Нашите "специални" деца с ДЦП-4

  • 66 337
  • 578
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 194
Мойто детенце в кошарата само спи. Не е лесно, но трябва да е на пода детето за да напредне.
  Ще ти прата тел. на д-р Щилианов на лични.
  love001 Hug

# 346
  • Мнения: 1 037
К-А-М , стискам палци всичко при вас да е наред. Hug

 
 

# 347
  • Мнения: 194
К-А-М , стискам палци всичко при вас да е наред. Hug

 
 


Благодаря ти миличка Hug Hug Hug

Благодаря на всички, които ми писахте тук и на лични  bouquet

Тази сутрин се събуждам със сълзи на очи и мисля..., мисля... Cry

Ще продължавам да следя темата и ще пиша какво сме направили.

П.С. По - топло посрещане от тук не съм срещала!

Благодаря ви момичета smile3525

# 348
  • варна
  • Мнения: 1 395
 Момичета, искам да ви питам, някой прави ли вкъщи  топлинни процедури на краката. Д-рът ни назначи такива, на рехабилитацията ще ги правят с парафин, но той каза, че мога вкъщи със затоплящ  гел да ги правя и да разтягам крачето. Колко време се държи на крака?
 И друго да питам ,знам, че плуването е много полезно ,и понеже няма къде да го водя, мислех да си купя една вана за вкъщи, но са доста скъпи, и се чудя има ли смисъл от разните хидромасажи и такива с топъл въздух?
 

Последна редакция: пт, 01 май 2009, 20:52 от orhid

# 349
  • Мнения: 36
orhid по принцип може да си купиш и парафин освен този гел.Ние си взехме парафин и аз му правя на моя син отначало му го слагах за по 5 мин. и постепенно увеличавах на нас в болницата в София ни го държат мах.20 мин.,но не винаги повечето пъти по 10 мин.А за плуването да наистина е много добре за тях но ние също няма къде да го водя в нашия град може и в коритото да го оставяш да си рита,ако можеше всичко да си имаме вкъщи от каквото имат нужда децата ни то трябва да живеем в много голяма къща за да има достатъчно място за всички уреди и приспособления.При нас вече няма място да се завъртим от тези неща шведски стени,стълбички,колички за бутане отделно играчки. Grinning

# 350
  • варна
  • Мнения: 1 395
 Ами откъде го взе парафина и как го нагряваш? Д-рът каза 38градуса, как ги мериш?
 Ами коритото е много малко вече, той е слаб, но 71см. Краката му опират и не може да порита дори както трябва, по-голямо не намерих ,затова реших вана, поне дълго ще я ползваме.
 
Цитат
При нас вече няма място да се завъртим от тези неща шведски стени, стълбички, колички за бутане отделно играчки.
-то и ние натам вървим. Mr. Green

# 351
  • Мнения: 1 037
orhid , ние купихме на Сиса басейн с топки, сигурно си виждала тези за психомоторика, принципа е същия, но нашия се пълни и с вода, надуваем е.
Побира около 100 литра, топките са 50, има и разни други неща в него, рибки, котвички, чукчета, като мърда в басейна издават разни цвъркащи звуци.
Зимата не го пълня, защото сме в апартамент, лятото на терасата при хубаво време правим страхотни упражнения, отпуска тонуса, спор няма.

# 352
  • Мнения: 36
Здравей  orhid аз го купих от София има ги в санитарни аптеки или ако можеш си го поръчай в някоя аптека води се "термо соли"аз си взех руски ,но има и българки на фирма "Соди Технолъжи" Казанлък те си имат пластинки и се загряват сами.Като се втвърди се варят за 15 мин. А за басейна е добра идея ако имате място в къщи може и сега да го пълниш с вода ако пък не лятото.Виждам че си от Варна нямали закрити басейни с пояс да го пускаш и ти до него или бащата ние така правим когато имаме време.

# 353
  • Мнения: 49
Във Варна подходящ басейн за деца с достатъчно топла вода-около 37-38 градуса е в хотел Сириус/кораба/ на Дружба.Не е много голям,но е закрит и всяка сряда и събота го почистват и сменят водата,така че ние четвъртък и неделя сме там.Няма голяма посещаемост и през семицата е поносимо чисто и спокойно.Много добре действа на малкия.А когато се стопли има два открити басейна пак на Дружба и там ходим лятото.
  bouquet

# 354
  • Мнения: 244
Здравейте момичета, аз тук не съм писала, но сега се включвам за да кажа : БЛАГОДАРЯ   bouquet  bouquet  bouquetна orhid за описанието и снимките на пропълзялката. Синъ ми Илиян - 10 м. още не може да пълзи, бута с крака, но ръцете и гърба не повдига, а главата е забодена Rolling Eyes. Веднага ще потърся материалите и ще опитаме да направим. Дано и на нас помогне. Ама да попитам и вас: след операция за ремонт на клапа за хидроцефалия кога мога да започна пак рехабилитация и какво мога да правя докато чакамда мине време от нея newsm78?

# 355
  • Мнения: 249
Здравейте! Simple Smile
На една съседка момичето е на 21год. и е с дцп и епилепсия.След навършване на 18год не са посещавали санаториум.
Последно са ходили на Тузлата.Интересуват се къде може да посещават санаториум по клинична пътека за нейната възраст.
Много ще съм ви благодарна ако някой може да ми даде някаква информация.

# 356
# 357
  • Мнения: 11
Здравейте, сигурно почти всички ходите на рехабилитация ние ходим във Варна-Виница вече за 4-та терапия и забелязах едно отвратително отношение главната лекарка го хваща и едва ли не брутално побутва после казва нещо смразяващо,от което може да ти се прииска да умреш..отиваш при Психолога той ти казва няма надежда или по скоро иска да каже откажете се не се занимавайте е добре тогава защо ходим?Ходим за да имаме напредък как трябва да процедирам втакъв момент как да запазя хладнокръвие на тези нападки едва ли не аз изглеждам много проста в техните очи защо трябвада се държат по този начин аз искам да си вършат работата и това е не да чувам ужасни болезнени убиващи неща и много отвратителни физиономии,нали за това са там,но те нямат желание да се занимават да мине часа и да си ходят аз ли не разбирам или те не искат да разберат,ЧЕ АЗ ОБИЧАМ МОЕТО ДЕТЕ,ЧЕ АЗ НЕ МОГА ДА ЖИВЕЯ БЕЗ НЕГО,ЧЕ ДОРИ ЕДИН ЧАС ДА НЕ Е ДО МЕН И ПОЛУДЯВАМ,ЧЕ АЗ ИМАМ НАДЕЖДА,ЧЕ ЩЕ СЕ ОПРАВИ,ЧЕ ТЕ СА НИКОЙ ДА ДАВАТ МНЕНИЯ И ДА СИ ВЯРВАТ НА ТЯХ Господ да им е на помощ,че ни обиждат по този начин мисля,че повече не мога да ходя там не издържам....Ако някой е ходил там да разкаже ...

# 358
  • варна
  • Мнения: 1 395
 Енчо, ние ходим там. Аз не ги питам за тяхното мнение за прогнози. Може би защото ходим при д-р Чавдаров  и те се съобразяват с това ,което той е написал като диагнози и рехаблилитация. Не че той спестява неприятни новини, но отношението му към децата е много добро.
 Грубо отношение съм виждала ,но от лекарка, която заместваше, тя в дома явно като на конвейр преглежда децата. Не питай никой има ли няма ли надежда, защото ВИНАГИ ИМА. Hug Ако искаш пиши ми на лични.
 

# 359
  • Варна
  • Мнения: 1 272
Здравейте, сигурно почти всички ходите на рехабилитация ние ходим във Варна-Виница вече за 4-та терапия и забелязах едно отвратително отношение главната лекарка го хваща и едва ли не брутално побутва после казва нещо смразяващо,от което може да ти се прииска да умреш..отиваш при Психолога той ти казва няма надежда или по скоро иска да каже откажете се не се занимавайте е добре тогава защо ходим?Ходим за да имаме напредък как трябва да процедирам втакъв момент как да запазя хладнокръвие на тези нападки едва ли не аз изглеждам много проста в техните очи защо трябвада се държат по този начин аз искам да си вършат работата и това е не да чувам ужасни болезнени убиващи неща и много отвратителни физиономии,нали за това са там,но те нямат желание да се занимават да мине часа и да си ходят аз ли не разбирам или те не искат да разберат,ЧЕ АЗ ОБИЧАМ МОЕТО ДЕТЕ,ЧЕ АЗ НЕ МОГА ДА ЖИВЕЯ БЕЗ НЕГО,ЧЕ ДОРИ ЕДИН ЧАС ДА НЕ Е ДО МЕН И ПОЛУДЯВАМ,ЧЕ АЗ ИМАМ НАДЕЖДА,ЧЕ ЩЕ СЕ ОПРАВИ,ЧЕ ТЕ СА НИКОЙ ДА ДАВАТ МНЕНИЯ И ДА СИ ВЯРВАТ НА ТЯХ Господ да им е на помощ,че ни обиждат по този начин мисля,че повече не мога да ходя там не издържам....Ако някой е ходил там да разкаже ...

Ще се сблъскваш с много такива неща. Недей да губиш надежда, нали знаеш тя умира последна. Аз също съм чувала какви ли не глупости,остри думи и изрази, но вече съм претръпнала и от едното ми ухо влиза от другото излиза. Ако трябваше да слушам, кой какво ми говори и ме убеждава трябвало да си оставя детето, от него нищо не става и т. н. и още слушам най различни неща че нищо няма да прави и ще е тежко дете но аз продължавам да се боря пък каквото стане, защото и това което прави сега пак е много за мен и ме прави щастлива, моя си е и ще си я гледам и обичам каквато е.

Общи условия

Активация на акаунт