Нашите "специални" деца с ДЦП-4

  • 66 319
  • 578
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 3 914
Бони случайно да не е Мими Петрова
Че как коя е,ами тя е де.Само тя работи на кухненската си маса и всички знаем това Mr. Green

# 331
  • Мнения: 1 040
Инче незнаех че работи на кухненската маса защото не съм ходила в тях,слава богу ужас. Shocked

# 332
  • Мнения: 1 037
Право в десятката! Mr. Green
Срещала съм какви ли не особи, една дето се мислеше за велика и ми изнасяше лекции за Войта всеки път,  скъсваше детето ми с уникално полезната за нас терапия.
Сиса правеше инфантилен спазъм/ вдига ръце/, а тя ми обяснява, колко помага Войта и как спастичното бебе си вдига ръцете.
Друга пък така я щипеше с дългия си маникюр под брадичката , за да вдига глава, че детенцето ми вечно беше не синя, а направо лилава.
Заради ей такива аз се превърнах в единствен рехабилитатор докато не намерих свестен, жалко, че ми е далеч.
Май специалистите от Карин дом са единствените, към които нямам забележки, затова е толкова трудно да се вредиш там.
Решила съм да изпробвам и тези в Банкя, чувам добри неща.
Незнам дали страдам от болни родителски амбиции, както са ме обвинявали вече, но определено не позволявам на хора дето незнам как са взели дипломи, да ми натрапват кое е полезно за моето си дете и да я измъчват до степен, че да пищи само като види човек в престилка.
Ние майките може да не сме специалисти, но като си приберем децата от рехабилитация виждаме кое-как им се отразява.
Пописах днес да не ми е уроки, май съм насъбрала доста негативни емоции.

# 333
  • Варна
  • Мнения: 1 272
Тя тая била много зле значи, добре че не ми се е налагало да имам няква работа пряко с нея. Пък като я видях за първи път ми се стори много съмнителна. И винаги ми е било интересно каква рехабилитация прави на децата в отделението, защото като я видя винаги из стаите нищо не е правила ами винаги само се обяснява нещо. Или стой в стаята на персонала. Може и да греша, но казвам това което съм виждала когато сме били в при Литвиненко.

# 334
  • Мнения: 36
Здравей те!И аз да се изкажа по темата Мими Петрова какво ни докара на нас.На синът ми му се наложи да е в неонтологичното отделение там стоя един месец тя му направила шина за ръчичката защото китката му беше отви сена надолу и така тя му я придържала т.е повече време е стоял с нея и сега сме с контрактура #Cussing out.Сега китката му е сами нагоре няма никакво движение на долу.ТА тази същата ми каза че детето мие много зле, и че трябвало да ходим в частния и кабинет да му правила масажи и гимнастика да му пошлямпа дупето и да го щипе.И му правеше първа фаза от Войтата.ТА ми се наложи като оставаме в отделението по детска неврология пак да ми досажда и да ме травмира ама не и мина номера повече.Казах и че не искам да ми докосва детето.Май стана много дълго обяснението ми но на кратко бягайте от нея като огън от вида ако мога така да се изразя. baby_neutral

# 335
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Ами аз да си кажа... Лиших си детето от единствения час (на седмица) , отпуснат по програмата Социален асистент. Ауу, ама тя като ходи криви стъпалата и завърта навътре - ами ако не го правеше, сигурно нямаше да е с ДЦП Rolling Eyes Гимнастиката беше такава, каквато я помня от бебешката й възраст - сега ще я стимулираме да се обърне Shocked - детето ми може грубо почти-всичко, което и здраво дете - ходи, седи, обръща се, вече бяга и скача.
Докато се качваше по шведската стена я щипеха яко по дупето (да не се притесните, може да има малко синьо) , за да стяга дупето. Абе аз като се качвам по стълба не си стягам дупето Shocked
И пляскането по дупето по време на масажа ми се стори по-силничко, не ща да я кръвоснабдяват така, аз ако не слуша мога да я кръвоснабдя и през памперса Mr. Green Прецених, че мога да не си губя времето веднъж седмично.
 Аз преди години се оплаквах от рехабилитаторката Светла , тогава в Каритас - за нея чух, че деца са споделяли, че ги боде с нож по стъпалата, за стимулация. На друго му залепвала устата с някакво тиксо, да не реве. Имало случай на пукната ръка. Моето дете беше със сини петна по гърдите от стимулация, беше си цепнала устата от дърпане с пръст (е що не я е спряла пък), и чорапа по думите на рехабилитаторката беше окървавен, защото го пъхала в разранената уста  - ама аз откъде да знам, че не го е пъхнала Светла? Ей такива страхотии се случват понякога Sad

# 336
  • Мнения: 194
Здравейте!

За пръв път пиша в този под форум, страшно съм  объркана, притеснена и каквото се сетите

Синът ми след няколко дни ще навърши годинка и четири месеца и още не е проходил.

Днес го водих на консултация и педиатърът ни каза да го заведа на невролог.

Точните думи бяха..." Или е плоско стъпало, или има засегнат нерв, нещо от рода на ДЦП-тата"   

Питах, разпитвах...е нищо не ми се обясни, само каза да го заведем.

Сега ще пукна от притеснения.... Препоръчаха ми доктор Щилиянов във Варна.

Моля, някой  ако му има координатите да ми пише  Praynig


Това е поста ми от друга тема, но ме посъветваха да пиша тук.

Яд ме е , че до преди месец, педито твърдеше, че нищо му няма на детето, а сега ме засили по този начин, без дори да обясни #Crazy

Майки, какви са признаците на това заболяване..???

Охххх, чета от тук от там в нета и не мога да отсея инфото ooooh!

# 337
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Успокой се, не бързай да се паникьосваш! Понякогга на децата им трябва съвсем малко побутване, за да проходят. Имам предвид малко гимнастика. Разкажи ни нещо за своето детенце, за да можем да те упътим нанякъде.
Как протече бременоста? Имаше ли проблеми?
Как протече раждането? (трудно, лесно..)Имаше ли усложнения по време на раждане?
Детето изплака ли веднага?Теглото му нормално ли беше?
Държано ли е в кувьоз?
В норма ли започна да държи главичката, да се обръща, да седи?
Използва ли по еднакъв начин ръчичките и крачетата?
Като не ходи, какво точно прави? Какво може да прави?
Говори ли нещо?
Имитира ли?
По нещо друго (освен ходенето) различава ли се от връстниците си драстично?
От Варна ли сте?

Последна редакция: чт, 30 апр 2009, 19:16 от Ljuboznatelna

# 338
  • Мнения: 194
Любознателна,

Благодаря ти за вниманието Hug

Ами какво да ти кажа...родих секцио. Всичко мина нормално.

Секциото беше на термин, роди се 3 200 и не е бил в кувъоз.

Веднага е изплакал, теста на АПГАР 9 - 10.

Главичката почна да я държи от доста рано, обаче обръщането и стоенето в седнало положение беше по - късно. Чак на годинка се изправи на кошарата. Килцата му бяха повечко в началото и го отдавах на това. Педиатърката каза , че се развива нормално и всичко е наред.

Играе си, повтаря движения и някой думи. Казва баба, мама, тати, дядо, кака, чао - чао и знае кое е телефон, сътветно казва и ало Laughing

Забравих да спомена, че като се роди носленцето и устичката бяха на криво. Нослето се оправи съвсем, но устичката се изкривява , когато плаче. Педиатърката каза, че има пареза на лицевият нерв, но ще се оправи.

В кошарката върви сам, като се придържа. Стои от скоро и без да го държа правичък, но сам не ходи.

Когато го държа, замята дясното краче на вътре и общо взето походката му е не сигурна.

Парезата на лицевият нерв е също от дясно, ако има значение Rolling Eyes

Това е в общи линии.

# 339
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
За замятане едва ли може да се говори, при положение, че детето не ходи само. На мен не ми изглеждат толкова страшни нещата. А пълзи ли? Ползвали ли сте проходилка и от кога? Колко време прекарва в кошарата?

Последна редакция: чт, 30 апр 2009, 19:42 от Ljuboznatelna

# 340
  • Мнения: 194
За замятане едва ли може да се говори, при положение, че детето не ходи само. На мен не ми изглеждат толкова страшни нещата. А пълзи ли? Ползвали ли сте проходилка и от кога? Колко време прекарва в кошарата?

Пълзи, да. Почна да пълзи като навърши годинка обаче.

В проходилка съм го слагала малко. С нея се движи, без проблем, а в кошарата прекарва доста време, защото голямото ми е на три годинки и като ги пусна двете става страшно Crazy Laughing

# 341
  • варна
  • Мнения: 1 395
 Кам ,не са много страшни май нещата, но изискват да обърнете внимание. Това че има особености в лицев нерв говори че все пак нещо се е случило с бебето. Ние ходим при д-р Щилианов и мого да ти дам координати. Той общо може да ти каже как сте.
  Но човекът за мен ,който най точно може да ти каже какво е положението е д-р Чавдаров. Благодарение на адекватната рехабилитация, която той ни назначава, моя син се развива добре, макар и по-бавно.
  Докторите не одобряват изобщо проходилките, по добре да пълзи свободно и да се изправя покрай мебелите.
 Не се тревожи, като се разбере какво точно има или няма ,рехабилитациите ще ви помогнат. Hug

# 342
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Колкото и да е страшно, извади го от там. Дай му възможност да ходи!  Когато синът ми се роди, дъщеря ми(с ДЦП) беше на 3г, ходеше лошо, не разбираше почти нищо. Той на 5м още не се обръщаше, защото прекарваше твърде много време в кошарата, беше си поспаливо бебе, пък и на мен ми беше по-лесно така. Но се изплаших, извадих го от там и го паркирах на пода. В началотоо му помагах да се обръща, когато стана със стабилна опора на ръцете, го оставих. Обезопасих стаята и той на 6м лазеше, на 7м пълзеше, а на 9м ходеше. Слагах го в кошарата само да спи. Седеше на дивана само като се хранеше. Направи си консултацията с невролог, за твое успокоение. Ако има нещо, пиши пак. Hug

# 343
  • Мнения: 194
Момичета....оххх, колко е хубаво като споделиш с някого и получиш подкрепа и съвет  bouquet

Разтревожена съм, защото не ми се споменаха варианти и евентуални причини. Абе нищо бе ooooh!

На невролог непременно ще го заведа. Ако не ви затруднява, ще ви помоля за координати на специалистите от Варна.

# 344
  • варна
  • Мнения: 1 395
 Мойто детенце в кошарата само спи. Не е лесно, но трябва да е на пода детето за да напредне.
  Ще ти прата тел. на д-р Щилианов на лични.

Общи условия

Активация на акаунт