Да пазаруваме заедно.Сладкарски продукти от ИЛЧОВСКИ 94

  • 57 365
  • 586
  •   1
Отговори
# 15
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Накрайниците им- кой ви каза, че са по 2-3 лева? Shocked По 6 лева за бр е цената. Кaчеството е добро, на Bakery crafts са. Номерацията им доколото съдя по тези, които имам отговарят на Уилтъновските.
И ако поръчвате бързосъхнеща маса, внимавайте ! От цял склад едвам ми намериха кофичка в срок на годност- всички бяха с изтякъл такъв. #2gunfire

Последна редакция: пн, 22 сеп 2008, 18:13 от Джемма

# 16
  • Мнения: 1 965
Еййй, Джемма! Shocked
Чудех се аз newsm78.... помня че имаше някоя от по-вещите в занаята мами.... и не можах да се сетя че си ти...... Благодаря ти!!! Нещо друго ползвали си от тях?
За цените на накрайниците... може и аз да греша... незнам... или съм гледала нещо друго.... тогава нали им спря тока.... и набръзичко приключих пазара. Много неща ми останаха неуточнени....
Аз, затова казах че ще изискам оферта. За да видим и сравним цените. Да помислим, да решим дали изобщо ще пазаруваме.
Явно има промяна, защото сега си гледах фактурата от август. Цената на кувертюра е била 2.65 а той днес ми каза 2.75 от магазина....
Колкото повече се замислям, толкова повече се убеждавам че трябва да остане датата 3 Ноември. За да има време за всичко....

# 17
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Ползвала съм бял и кафяв кувертюр- напълно ми съвпада мнението с твоето, хубав е. Крем "Ижел " съм вземала- хубав е, но му е далеч до "Дания"-та. Фондан бял и карамел съм купувала- също е добър. Бавно и бързосъхнеща маса- вече писах за едната. Накрайници имам от тях и еднократни пошове- по 60 ст бяха и многократни, от плат- 16 лв голям. Обаче това беше преди 3-4 г, сега цените може да са други. Готови фигурки захарни съм купувала. Капсули за сладки и дребни захарни украси. Черна боя също имам от там и други боички, които Мимито ми отля от нейните. Simple Smile Боичките не са супер цветове, в сравнение с някои вносни.
Много искам филирани бадеми, които преди време щяхме да делим с DDBD (която вече не засичам в темата), ама много скъпо беше само за двете и не стигнахме до тях.
Кувертюр имаше и розов, ягода мисля, ама много ми е голяма разфасовката- не ползвам толкова много засега.

# 18
  • Мнения: 452
Както писах на Ванчето/междувременно сме и адашки затова ме обичаш аз знам/работя е не аз лично де,със една фирма от Русе,която ни зарежда фарситури, кувертюри,крем "Ижел" и др.и когато от някъде се появи каталог на Илчовски и го разгледахме се шашнахме и от цени и от асортимент.Но проблема беше,че не можехме директно да поръчаме от тях а трябваше чрез тази фирма,защото тя работи с нас.Всичко,което си поръчахме тогава ни хареса,вафлените плаки са страхотни но нямат голямо разнообразие от картини /поне на мен ми направи такова впечатление/.Ами това е, за сроковете на годност немога нищо да ви кажа нашите са в годност.Аз блатовете дето си поръчах ми харесват,но ако бяха на Йовис още по-добре.Ако се интересувате утре ще отлепя един етикет и ще ви напиша тел. на Йовис.

# 19
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Отговарям колкото мога:
1.Кутии за торта не знам
2.все същите грозните са и са по 100
3.Не знам дли има нови доставки ще проверя
4.Накрайниците - не ми хареса цената. На солинген са по евтини  Mr. Green
5.Пошовете - мисля не бяха много скъпи. Взех платнян имаше размери. И са на софийската фирма на Кадемлия Peace

Бързосъхнеща и бавносъхнеща до момента не съм имала проблем със срока на годност. Последната която взех беше годна до 16.12 но свърши не доживя до датата си Mr. Green

# 20
  • у дома
  • Мнения: 1 581
тихичко ще се запиша, ще си помисля и обещавам в кратък срок да напиша ще си поръчам ли нещичко (върти ми се кувертюр, платки и вафлените кори)  Peace

# 21
  • Мнения: 555
За сега само запис  Peace
После, ще чета  Hug

# 22
  • София
  • Мнения: 2 113
Записвам се и аз, преди малко писах на Мимито на лични, не бях видяла още тортената тема и съответно тази. Не бих я притеснявала да ми купува и праща неща, ако тук се организираме, разбира се. Аз също се опасявам от това как ще натрупаме 500 лв. Може пък човекът да го е казал, за да се отърве от поръчки тип "1-2 неща"...Ако направим 200 лв и му се обадим, може и да не ни откаже, но едва след като сме сигурни за тези 200, предварително вероятно няма да се съгласи да намали сумата...Така че....да си действаме ние. А, много важно - трябва да видим на кувертюра какъв ще е срокът, че с нашите темпове на ползване, да не е само за месец-два, че нали беше по 5 кг...що торти са това...

# 23
  • Мнения: 1 965
Може пък човекът да го е казал, за да се отърве от поръчки тип "1-2 неща"...
Той си го каза директно. За това ни сложи тази долна граница за да не се разхожда бус заради 1-2 неща. Факта че досега е отказвал на частни сладкари точно такива поръчки за по 30-40 лв.... той не го кри. Каза ми го директно. Аз го попитах какъв долен праг би го устроил за да ни прати доставката. Той каза поне 500 лв.
 Ако приемем, че за една нормална торта отиват 300 гр. кувертюр за чаршаф..... смятай колко торти ще трябва да направиш от разфасовка 5 кг. Друг е въпроса дали ще правиш фигури от него, заливки или глазури. Дали ще го използваш и в кремове. Наистина е множко. Тук ще дойде и предложението да се поделят някои неща. Но: АЗ НЕ СЕ НАЕМАМ ДА ВИ ГИ РАЗФАСОВАМ, множко ще ми дойде. Който иска да обяви тук примерно: ИСКАМ ДА РАЗДЕЛИМ 5кг. КУВЕРТЮР.... или нещо такова ще видим кой за какво ще се отзове и кой с кого може да се окомплектова.....

Аз веднага внасям подобно питане:
Мъфините /по-скоро хартиените чашки за тях - така и не им знам името/ са по 1000 бр. в пакет. Бяха на някакви номера от 1 до 6 ако не се лъжа. Най-малките са 14 лв пакета. Цената расте с около 1 лв на номер за пакет. Тоест: Пакет № 2 струва 15 лв. и т.н.
Лично аз, проявявам интерес към 2 размера. Може би №2 и №4.
Искам за себе си по 300 бройки. Има ли желаещи да делим???
със сигурност ще си взема по един блок от двата кувертюра. Също 2 или 3 пакета вафли.
Ако от платките има и ванилия и какао, готова съм да деля по половин кашон - тоест по 10 платки.
Със сигурност ще взема кофа глюкоза - 7 кг. Може да я поделя с някой - евентуално.....
Това за сега са груби вписвания. Но това са сигурните ми неща.

Последна редакция: вт, 23 сеп 2008, 01:09 от van444eto

# 24
  • София
  • Мнения: 830
Ванче, аз ще поръчвам. Само кажи как да описваме, в мненията ли?
Аз сега ще ги опиша, пък ако решите по друг начин пак ще пиша Simple Smile

1. Натурален, milk и бял кувертюр
2. Бърза и бавна маса
3. Безцветна фарситура
4. Боички - черна със сигурност, не разбрах имат ли златни и сребърни
Това е моята поръчка.

А добре: Дата 3 ноември, точно за рождения ден на малката. Стискам палци да свършим работа.

Последна редакция: пн, 22 сеп 2008, 23:59 от Елспет

# 25
  • Мнения: 1 965
Ами смятам че първо е по-важно да уточним датата. Дотогава всяка може да си направи първоначална "чернова" на поръчката. когато уточним датата, и окончателно решим че действаме, всяка ще си даде поръчката тук. От нея ще стане видно кой-какво иска и кой с кого би могъл да подели. Така ще си видят и парите които ще ни трябват.
Ще помисля за една схемичка по която ще си пишем поръчките и ще я покажа, но нека първо да решим датата.

# 26
  • Мнения: 668
Аз давам идея да се направи някаква табличка с поръчките, например в web documents на google. Иначе аз съм евент. за 5кг черен кувертюр и може би някоя и друга дреболия.  Simple Smile
Но честно казано се съмнявам да стигнем заветните 500лв.  Confused

# 27
  • Мнения: 1 965
Обмислям табличката как да е най-удобна и разбираема. ще стигнем и до нея. Преди малко говорих с една от жените в магазина която ще ми сътрудничи. Нещо отказва да ми даде оферта, но щяла да ми каже всички цени които ме интересуват. Получаваха и товареха стока, така че ще се чуем отново към 14.00 часа.
Имам питанка към ДЖЕММА ако се вкрючи. Беше казвала че си ползвала този крем ИЖЕЛ..... Доколкото виждам на опаковката е 15 кг.... Ще проверя днес, де.
Но кажи моля те, доволна ли си от него? пише че е за еклери. Вкусен ли е и лесен ли е за приготвяне.... Ако е този крем за който си мисля, ще съм много доволна.....
thedragonbg - С теб как ще се разберем? По пощата ли евентуално ще ти пратим колетчето?
Не се отчайвайте толкова де! Аз пък имам смътното предчувствие че ще надскочим парите.... Ако остане 3 Ноември, особенно..... Peace

# 28
  • у дома
  • Мнения: 1 581
3 ноември добре звучи  Peace (нищо, че все още не мога да кажа на 100% дали ще поръчам  ooooh! )

van444e  newsm51

# 29
  • Мнения: 1 965
Така!!! Докладвам:
Ще дам цените, които са в магазина. Цените на транспорта ще ни ги оскъпят с около 0.10 ст. на артикул/килограм.Но ще бъде по-лесно да ги сметна така на този етап....
Пример: кувертюр - 2.75 - цена с доставката - 2.85

Някои цени така и не можах да ги изясня докрай. Може да се получи разминаване до 10-20 ст за кг. Половината цени са СЪС ДДС, другите са БЕЗ ДДС. Нещо за някои неща.... така  и нямаше яснота. Предполагам че няма да е толкова фатално.
ЦЕНИ С ИЗЧИСЛЕНО ДДС.
Платките /там си ги наричат блатове/ - в магазина са 3.30/кг. Вчера, Г-н И. специално ме предупреди че за нас ще бъдат 2.85/кг. Като се върне на 3ти, ще го доуточня. Дали в тези 2.85 влиза транспорта.
ПЛАТКИ:

2,85/кг. 1 кашон = 20 броя = 5 кг.
14,25 /кашон/ : 20 броя = 0,71/бр.

 Не са опаковани поотделно, между тях има найлон. Ванилия и какао.
СЪС ДДС

КУВЕРТЮР:
Има в наличност от всички видове в сайта. Натуралния е най-скъп - 2.75/кг. Останалия е 2.65/кг. Блока е 5 кг.
5 х 2,75 = 13,75 - НАТУРАЛЕН
5 х 2,65 = 13,25 - други видове

Със ДДС. Трайност 6 месеца

БОИЧКИ:
100 мл - 3,00 лв. Всички цветове от сайта.
200 мл /нищо че пише 100мл. - има ЧЕРНО от него - 9,60 лв.
450+50/бонус/ - 14.40 лв. има само оранжево, кафяво зелено.
ЦЕНИТЕ СА С ДДС

ПОШОВЕ: - еднократни
малки - 0,54лв.
средни - 0,79лв.
големи - 0,90лв. с ДДС

Платнени:
№2 - 5,60
№3 - 6,80
№4 - 7,60
№5 - 8,50
№6 - 9,90
с ДДС

Накрайниците, само за справка - 5,76 с ДДС. Комплекти няма....желаещи предполагам също.

МОДЕЛИРАЩА МАСА
Имаме сведение от двама души че е много добра.
БАВНОСЪХНЕЩА И БЪРЗОСЪХНЕЩА.
Цена: 7,65/кг
Кофа: 4,5кг х 7,65 = 34,42
с ДДС
Трайност 6 месеца

ВАФЛЕНИ КОРИ:
1 пакет - 15 броя.
Цена 3.10 лв.
Розови и жълти

КРЕМ ИЖЕЛ:
http://ilchovski94.com/product_info.php?cPath=23_32&products_id=192
цена: 4.55/кг с ДДС. Суха смес, чувал - 15 кг. МОЖЕ ДА СЕ ЗАКУПИ НА КИЛОГРАМ. Не е задължително целия чувал.

ФАРСИТУРИ:
Цена: 2,78/ кг С ДДС

МЪФИНИ:
Пакети по 1000 бройки. Трябва да се пита предварително ако поръчваме, защото понякога пристигат пакети от 2000 бройки. НЕ разфасоват.
№1 - 12 лв
№2 - 15 лв
№3 - 16 лв
№4 - не се разбра
№5 - 13 лв
№6 - 14 лв. С ДДС

Странно се променят според номерата, но това е....

Изисках подробна и отчетлива стокова разписка, която най-накрая ще приложа за да има яснота.
 Засега спретнах тази табличка, но нещо не съм съвсем очарована и сигурно ще я променя. Тя ще се променя АВТОМАТИЧНО на всеки 5 минути. Така че, като я попълвам, ще се разбира.
http://spreadsheets.google.com/pub?key=pvGZBA1zv1X7L54GrHs8CQg
 Това не е цялата ми поръчка. ще има още, просто нямах време да я довърша.
Записах дата 3 Ноември, защото искат заявката 10 дни предварително, за да произведат и подготвят нещата.
Отново не съм потвърдила на 100 % че ще има поръчка.
Чакам мнението ви .....









Общи условия

Активация на акаунт