През АВГУСТ се родиха, а вече се усмихват

  • 13 863
  • 289
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 38
Добро утро и от мен! Днес няма да ви черпя с кафе, че вчера докато го приготвях и много ми се припи кафенце, такова едно ароматно....ммммммм.

Иренка, крусти се казва кържичката по главата нали, от затварянето на фонданелата? На Макси бели ли му се вече?  Аз едно време Ники съм го мазала (но само веднъж) с мас. И после си спомням, че го разресвах доста че да пада. И това свърши работа, щото повече не съм го мазала с нищо. Но той тогава беше на 6-7 месеца. А сега са си още малки и аз не бих посмяла да го мажа Калоян с нещо без да питам педи. Но аз съм си такава, не много смела. Всъщност ще следя темата, че ако и на Калоян му излезе после да се знам.

А за малките дрешки - ние вече имаме доста. Дори имаме такива дето не успяхме да облечем и по веднъж, или най-много по веднъж. Аз след Ники си събирах всичко. А сега се случи така, че не им съвпаднаха сезоните, но все пак. Аз тогава имах и много дрешки от моята племеница. И да ви кажа голяма помощ си е да имаш готови неща и дрешки, и да купуваш самоа от време на време нещо необходимо или нещо просто щото много ти е харесало. А сега събирам да се станат малко повечко (засега имам един плик) и ги отнасям в Дома за изоставени бебчета тук в Бл-д. Предполагам, че ще имат нужда от дрешки. Така си бях решила. После като разгледах линка на Ася за мулти-мамите, се замислих дали пък да им изпращам на тях. Но май предпочитам да ги дам на Дома, ще видя...

Личи ми се, че тези дни съм без баткото  Crazy. А Калоян си се кефи на въртележката в леглото му и аз си пиша на свобода. Да ви разкажа за снощи - по едно време към 6 часа като почна да реве и аз го нахраних, макар и да му беше рано. Но той и после продължи, и като го носех пак. И в момента, в който си дойде мъжо, че той закъсня от обичайното си прибиране, та като си дойде и го гушна и хоп - веднага се успокои. Явно вече и с гушкането му си е направил график, човечето ми. Аз през деня го гушкам, ама не много, да не прекалявам при положение, че ми е послушко за сега. Предпочитам да си говорим и да му се радвам като си лежим и двамата на спалнята или нещо подобно. Та така, оказа се, че снощи на Калоян му беше домъчняло за татко му да го гушка и поноси.

Чао за сега и нацелувайте бебчовците си от мен!  Hug Heart Eyes Peace

Последна редакция: ср, 24 сеп 2008, 08:45 от valeni

# 31
  • Мнения: 770
Добро утро!Надявам се да не се сърдите но следя темичката ви с голям интерес,защото нещата които обсъждате ми престоят и да знам какво трябва да очаквам!
Искам да ви питам хриптене и тежко дишане дали е нормално?!?Някой да знае нещо?На някой да се е случвало?

Искам да ви питам още нещо-Според вас на колко часа най-много могат да бъдат хранени бебетата, защото мойта има периоди в които не се събужда сама, а след като я събудя е озверяла от глад!И се чудя защо след като е гладна не се събужда сама( това е само понякога).Оставяла съм и сама уж да се събуди, но след като минаха 7 часа я събудих!Според мен това е голяма пауза за новородено!?Вие какво ще кажете,как мислите?!

# 32
  • Мнения: 92

Как го давате този инфаколик.На мъжът ми брат му ходи до гърция и ми донесе, но вътре пише на гръцки и нищо не разбирам.
 
на опаковката пише,две помпения с капкомера който е на капачката,всеки път преди хранене PeaceДавах и аз но го спрях.

# 33
  • SZ
  • Мнения: 10
Здравейте!

Днес аз черпя,наш Димитър става на един месец!
На мама детенцето сладко!





А,то май станало ракиено време,ама хайде кафе и торта!

Валени,аз минах на безкофеиново кафенце.И нали съм си мързеланка взех си нес.По-удобно за правене,може и с една ръка!И с малко млекце.И аз не издържах да гледам мъжо как си пийва,а аз да преглъщам отстрани жадно,жадно и да си отпивам само по една глътчица.

# 34
  • SZ
  • Мнения: 10
И специално за Миши:



 smile3503
  love001

# 35
  • Мнения: 0
аз да си призная всяк сутрин си правя по едно истинско кафе и то си меря чашата колкото ми се иска, че след лошото спане нощем как да започнем деня. надявам се да не вредя чак толкова на малкия....

# 36
  • Мнения: 222
Здравейте, момичета ваште бебоци имат ли колики? Нашия се скъсва от рев, какви ли не капки му давам, какви ли не трикове правя за успокоение ама на, няма  ефект.Снощи мъжа ми ходи в 2 през нощта да му вземе Колийф дано белким помогне. направо в чудо се видяхме вчера 6 часа през деня и 4 часа през нощта е ревал, много се мъчи миличкото и ние покрай него...
оф, оплаках ви се....дано скоро да минат...

# 37
  • Мнения: 1 410
puhi,благодря! cheers

# 38
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 569
Вече за втори път ми се случва да напиша нещо и да стана за малко от компютъра и после нито следа от написаното.  #Cussing out Много е гадно Twisted Evil

Валени, нашите хубавци нали са адаши , та да те питам вие как му казвате на галено на вашия Калоян??? Wink И да ти кажа че благородното ти завиждам че малкия се забавлява сам с въртележката. Ние все още и се радваме само за пет минути и толкова. Надявам се като стане на месец повече да се заглежда.

По въпросите за Инфакола, първите три дни го давах преди всяко хранене, без нощните, че тогава го забравях, по 0,5мл - това е един капкомер от шишенцето. Сега вече го давам по 3-4 пъти на ден. При нас определено има ефект. Продължават да му къркорят червата и да пръцка много, но вече не се свива и определено не го боли толкова много.

И при нас са много гадни пъпчиците по личицето, но според мен са от кърмата и когато спи много време с главичката само на една страна. Не знам с какво да го мажа newsm78 За сега по няколко пъти на ден го почиствам с преварена вода но няма никакъв ефект. Някой беше казвал нещо за Бактробан, ама дали може да се маже лицето с него????

# 39
  • Мнения: 1 488
mayakub  опита ли зехтин за коликите?

инфакола се дава преди всяко хранене по 1 пълен дозатор, а може и по 2 ако е много зле положението. това пише в указанията за употреба. няма страничен ефект.

пъпките и на мен ми казаха само с преварена вода да почиствам, никакви кремове

за кафето и аз да кажа че много го обичам, но сега се позволявам само безкофеиново нес.

честито на Димитър!  newsm38

# 40
  • Мнения: 2
добро утро и от мен   bouquet

КОтката мерси за темата Hug

аз от погачата насам съм толкова скапана, че не смогвам да се включа.голямо чистене и подреждане падна, на цялото отгоре дъжда ми прецака две перални и прах наново и сега цялата къща е в мокри дрехи...няй-обичам ей такива излишни работи да върша когато едва гледам  Tired
а вчера малкия плака цял ден,направо вече ми иде да се гръмна #Crazy няма такова мрънкане, гладен сит наакан сух няма значение-той си мрънка за спорта, а аз откачам Sick много ми стана неспокойно детенце, а е беше така, и не може да си каже има ли му нещо или се глези newsm78 и аз не мога да преценя честно

лекарката ми каза да направя експеримент с кърмата, защото май ми намалява, да се изцедя точно преди хранене да видим колко изкарвам, обаче аз от 5 дни не успявам понеже още 1 час преди хранене малкия реве та се къса и хич нямам време за цедене..и сега пак не знам имам ли достатъчно или не, страх ме е да не го държа гладен милия, сле хранене също не става защото ако преди заспиваше сега пак си мрънка дори сит..направо съм ей така #Crazy
и освен това суче ужасно вяло, дайте акъл как да го стимулирам това дете, интереса му е 6-7 минути и после почва да се унася и да смуче много вяло, а не вярвам за 6-7 мин да е нахранен, не ми е толкова силна струята...какво да правя???

добре че подхванайте темата за Инфакола, аз го давам от 3 седмици почти на всяко ядене /без нощното/ и бях почнала да се притеснявам дали не прекалявам, освен да намаля приема до 2-3 пъти на ден newsm78 за всеки случай..

иначе това с вит Д не го разбирам много, днес по погрешка му паднаха 3 капки и утре няма да давам, толкова ли е опасен тоя Вигантол???дано не го повредя милото.

за кекса и аз ще се намеся, от тъпите хормони и от цялата дандания нямам грам желание Sick ама грам! а това никога не ми се е случвало преви, не ми се прави нищо, вече дори не се и целуваме като хората - няма кога все успокояваме мрънкащия, страх ме е че ще престана изобщо да изпитвам влечение към мъжа си, вече съм на тоя път.

а кафе си пийвам сутрин след като го нахраня-една чашка с мляко.

и моя Борис се стряска докато спи и докато се кърми понякога. а много често преди хранене/ някой път и след/ целия става един такъв нервен и с тикове-движи си ръцете и краката много бързо сякаш е адски нервен и нетърпелив, не мога да го обясня точно ама е странно, дано е просто от нетърпение да се нахрани..
ох това е от мен, днес отивам на контролен преглед, ще питам каква е тая работа с кекса, и ще имам ли нормален сексуален живот някога или вече съм просто млекоцентрала и пералня с изтекъл срок на годнос, която броди като призрак и не знае ден ли е нощ ли е...
хубав ден от мен  bouquet

# 41
  • Мнения: 1 410
Bubi,успокой топката!Яко те тресе следродилната.Всичко ще си дойде на мястото ,само малко време да мине.Пак ще правите хубав кекс ,пак ще се целувате.Бебчо ще порасне и няма да е все така ревлив.Ако толкова се притесняваш ,че е гладен - опитай да му дадеш АМ,ако  е много гладен ще го засмуче.ПОне аз така си мисля.И наша беба има такива моменти,опитвам с АМ,ама тя не иска да го погледне!Така е - не е лесно да си мама,но пък именно трудните неща са хубави!

# 42
  • Мнения: 104
Малкабуби,иска да го вдигнеш да оригне човека, сигурна съм.

# 43
  • Мнения: 10
лелеее Буби споко бе...чак се уплаших. Остави го тоз хубосник малко да помрънка... Ния е същата, но аз се научих да не и се връзвам.. Те са хитри бебоците пробват и ако върже поне моята е така. незнам точно какво имаш предвид мрънкане. Ния я гушкам точно преди да започне да се дере, защото тя се дере рядко но от сърце с много ентусязъм. Иначе си плачка по малко мрънка, но и пускам играчката над леглото и тя по някое време се унася. Имаше един ден в който 4 часа лежа без да заспи и само гледаше патките над главата и. само мрънна малко и аз я нахраних. Научих се да не се панирам на всеки звук издаден от нея и я усещам как тя също е спокойна. Аз също мислех че сме охладняли с мъжа ми, понеже все сме около беба, но сега всичко си е на място и се обичаме повече отпреди даже. Усещам на моменти как сме станали социопати, защото нямаме нужда да виждаме хора, но се чувстваме толкова уютно заедно. Недей заради бебо да позволиш да охладнеете. Детето е за сплотяване,а не за охладняване на отношенията. Радвай се на живота имаш прекрасен син, а и мъжа ти от снимките изглежда симпатяга. Недей да се натоварваш с много домакинска работа....когато тогава..нали детето е сухо нахранено...!!! Абе не обичам да давам акъл, но не се стягай дай го малко по "дзен"
с най- добри чувства Simple Smile

# 44
  • Мнения: 2
 хей, благодаря за подкрепата,  Hug, споко съм, наистина, явно наведнъж като се наоплках едно хубаво тук и всички заключиха че съм в следродилна  Mr. Green, обаче НЕ СЪМ, наистина  Mr. Green , просто съм недоспала като всички, а за плача- не знам как е при вас, но мен пищящо бебе е звукът който може да ме побърка, наистина много ме стряска..затова така му се връзвам Mr. Green
а играчките при нас хич не помагат, като плаче въобще не може да му вземат вниманието някакви дрънкащи костенурки Mr. Green

знам, че ще се оправят нещата ...все някога ще е по-спокойно няма начин  Mr. Green Mr. Green

 а за охладняването, то е вследствие на липса на всякакво време да си обърнем внимание, не на нещо друго, ако искаме да си обърнем внимание ще трябва да се простим с 5те часа сън които имаме, а милия ходи на работа и ми е жал  Heart Eyes

сега е добър момент да се науча да медитирам Mr. Green

 
Малкабуби,иска да го вдигнеш да оригне човека, сигурна съм.

това във връзка с реването след ядене или с вялото сукане ??

защото много се старая да го оригна всеки път след хранене.

Общи условия

Активация на акаунт