ХИПЕРИНСУЛИНЕМИЯ -да поговорим ! тема 3

  • 56 727
  • 622
  •   1
Отговори
# 30
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
х_diabet_mama, в линковете, които съм дала на предната страница е изписан СПЯ на английски.

# 31
  • София
  • Мнения: 980
djena, KayRenn   bouquet  Hug

# 32
  • Мнения: 215
Здравейте, излезнаха ми резултатите от натоварването ще ви напиша само на 120 минута;

това са днешните;
захар 4.88    инсулин  48  120мин.

това са преди пет месеца;
захар 6.7      инсулин  62   120мин.

Виждам, че има подобрение, ама някъкси очаквах тъпия инсулин да е по-нисък, колко време може да се пият тези лекарства (сега пия 2 по 500 глюкофаж) Sad Sad Sad

# 33
  • Мнения: 83
х_diabet_mama,
на английски СПЯ е Polycystic Ovary Syndrome. Тестостерона ти е в норма, за жени доколкото си спомням горната граница е 3.Дано съм ти помогнала Laughing

# 34
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
MINKA, хора с диабет втори тип пият този препарат доживотно. Не се притеснявай от продължителния прием.
При мен стойностите бяха подобни на твоите, но ми предписаха ударно 3х850 Метфогама. Пих го 2 месеца и като изплаках на ендокриноложката, че ми е много зле, тя каза, че по принцип мога да взимам и 3х1/2 от 850. Така пих още месец, спрях заради изследванията при гинеколога и планованата инсеменация.

# 35
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Момичета, един такъв въпрос ме мъчи напоследък. Някоя от вас станала ли е свръх напрегната и нервна след като е започнала лечение с метформин. Знам за честите странични ефекти като прилошаване и т.н., но това? Може би 1-2 седмици след като започнах да пия метфогамма и започнах да изпадам в някакви луди нервни кризи. Мъжът ми каза, че съм станала истерична, аз също го виждам, карам се с хората за глупости, крещя, вчера беше върха на върха- счупих една чиния в стената, защото не можах да я наместя на отцедника след като я измих  ooooh! Не знам дали имам основание да свързвам тези си нервни изблици с лечението, но пък е факт, че от един спокоен и уравновесен човек преди да го започна се превърнах в кълбо от нерви сега.

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Шарли,аз не съм наблюдавала подобни нервни кризи при мен.Дано е временно състояние.

# 37
  • Мнения: 763
Аз пък сякаш станах по-спокойна  Thinking Но дали метформина има нещо общо с това, нямам никаква идея.

# 38
  • Мнения: 215
Шарли, как ти е TSH, често пъти ставам по-нервна като ми падне хормона на щитовидната.
 Аз пък си продължавам с моя страх да не ми падне кр. захар, въпреки, че доки ми каза, че няма да ми падне да не я мисля, нямам оправия със себе си Whistling вие как се справяте, не ви ли е страх да не ви падне, ще откача вече.
Увеличи ми дозата на 3х500 и явно ще си го пия дълго време....

# 39
  • Мнения: 740
Дзяк! Wink Липсвахте ми.

Кайрен, честито и лека!  Hug
Помня, че когато нагазих дълбоко в проблемното ти още не беше забременяла с Оги. Боже, как лети времето ooooh!

# 40
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
sharli, аз бях доста инертна и спокойна личност. Единствените нервни изблици бяха рев след поредния отрицателен тест. Когато започнах да лекувам хормоналните проблеми обаче, с изненада установих, че започвам да се държа като типична жена - седмица преди цикъл ставах нетърпима: зъбех се, заяждах се, овиквах всеки изпречил се на пътя ми, блъсках врати и всякакви такива екстри.  С две думи - целия свят ми беше крив. След това не можех да се понасям, изпадах в самосъжаление, което пък пак преминаваше в агресия. Мъжът ми се видя в чудо, но слава богу, се адаптира бързо Wink.
Аз винаги се опитвам да намирам обяснение на случващото се и според мен това е просто нормалният ход на нещата и сигурен признак за нашето оздравяване Wink. До преди 3 години не можех да разбера какво е това ПМС, мислех си, че е поредната лиготия, с която проклетите жени оправдават поведението си Wink. Сега мога да кажа, че обичайния хормонален коктейл в организма ми успява да подчини разума ми в рамките на около 10 дни в месеца. Засега съм се научила да се владея поне в офиса, но у дома честичко си го отнасят  Embarassed.

Simma, липсата ти се усеща Simple Smile. Как си ти?

MINKA, кръвната захар трябва да ти е последния проблем Simple Smile. Аз се спичах от мисълта, че ако не се оправя, няма да мога да имам детенце и ще се сдобия с диабет II тип.

Последна редакция: ср, 08 окт 2008, 12:38 от KayRenn

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Сима,къде се загуби,миличка.И ти ни липсваше!

# 42
  • Мнения: 740
Цецко  Heart Eyes
Излезнах малко в отпуска, белким си оправя нервите, но не би... Тресе ме депресията с пълна сила
Цикълът ми тотално се бъгна. Ще изчакам и този месец да видя ще се стабилизира ли малко психиката ми, та да зависвам при доктора. Ако още ме помни.
Чудя се дали да не пробваме още една две инсеминации, преди ин витрото. Не ми се хвърлят толкова много пари за един едничък шанс. От друга страна пък пет инсеминации без грам успех ме обезкуражават за шести опит.
Въртя се в кръг
Мъка

# 43
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Симичка,знам,мило,че е много трудно да се вземе решение как да продължите борбата.Не смея нищо да те посъветвам.Имаш моята подкрепа каквото и да решите и вярвам,че много скоро ще успеете Hug

# 44
  • Мнения: 763
Еееееее, стоя и се чудя какво да обърна newsm78 Сима се появи  Hug  Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт