ХИПЕРИНСУЛИНЕМИЯ -да поговорим ! тема 3

  • 56 771
  • 622
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 226
Ха, така!
Повикахте ме и ето - намерих новата темичка и се записвам на отчет!
Имах много работа и минавам през форума натискайки само Нови отговори на моите публикации - и направо съм изпуснала новата тема. Embarassed Изчетох я цялата!
Честито на KаyRenn! Лека и безпроблемна!
Видях, че Цецинка също е стартирала успешно режима на Дюкан - браво и все в тоя дух! Аз съм доволна - свалих общо 15 килограма, минах на трета фаза временно, задържам, не качвам, за познатите ми продължавам да отслабвам - мерките ми намаляват и видимо се стягам, макар че правя само разходки. Нещо и аз като Доди  Hug не издържам във фитнеса. Също си мислех на своя глава да си пусна обременяване - да видя как е (след като пих 2 бутилки от добавките, спрях и сега съм само на метфодиаб).
Минка дано при тебе вече са се стабилизирали нещата - най-важното е да намериш какво ти действа на теб.
Сивото - и аз ям овесени трици (като палачинка) и много се дискутираше в подфорумите, че ако пиеш хапчета - трябва да мине поне 1 час след приема на хапчето, иначе триците увличали и лекарството и много други баластни вещества. Аз не успявам един, но горе-долу половин час - така че опитай варианти как е при теб.
Анели, малко остана при тебе  Grinning
Стискам палци на Милето и на всички, които имат нужда.
 Hug

# 76
  • Мнения: 91
Момичета, благодаря ви за бързите отговори.  На мен ми изчезна интернета, затова чак сега отговарям.
Преди лекарствата изследванията ми бяха:
глюкоза  0 - 4.1
              60 - 6.8
            120 - 5.5

инсулин  0 - 15.4
              60 - 78
             120 - 42

Пазя диета, не ям нищо тестено, картофи, ориз, плодове, не пия газирано и алкохол, не ям сладко. ходя и всеки ден на спорт и преди да започна с лекарството отслабнах с 5 кг, при условие, че нямах много отгоре килограми - е, не че бях слаба, ама бях 65 кг и съм висока 1.71, сега съм ги смъкнала до 60.
А Глюкофаж пия по половин таблета на обяд. вчера сутринта ми беше толкова захарта, а последно съм пила лекарството предния ден в 12.30 на обяд  #Crazy
Аз живея в Африка, като се прибрах в БГ за лятото ходих при Тодорова, тя ми изписа глюкофаж и направих първата криза. Като се върнах тук се свързах с доцент Орбецова, тя ми каза да започна отново с половин таблетка, ама пак не става....
Кажете какво да ям днес, може би нещо сладко, че ми трепери всичко.
Много ви благодаря, не знаете как ми помагате, че съм на другия край на света, съвсем сама (мъжът ми е в командировка) и съм си изкарала акъла.

# 77
  • Мнения: 215
Сивото, според мен при положение, че нямаш килограми за сваляне, захарта ти е в нормите, да не кажа ниска, инсулина не ти е толкова повишен и в крайна сметка нямаш диабет, трябва да хапваш повече бавни въглехидрати които да ти поддържат захарта на едно ниво. Хапвай през 3 часа по малко, но да има и картофи, пълнозърнест ориз, плодове, пълнозърнест хляб или юфка...
Аз така започнах след мойте кризи и да чукна на дърво хем свалям, хем не ги получавам често.
Но най-добре  говори с лекар все пак това е за моя организъм, успех

# 78
  • Мнения: 91
Благодаря, Минке. Писах на доцент Орбецова и ще ви кажа какво ми е препотъчала, след като получа отговора й.
Честно казано, на мен ми е по-лесно да спазвам диетата и да спортувам, отколкото да пия лекарството. вече направо имам ужас...
А чували ли сте за някакъв аналог на глюкофажа, който да потърся? или те всичките смъкват захарта?
  bouquet

# 79
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711

Останалите лекарства са :Сиофор, Метформин, Метфогама, Метфодиаб ,но мисля че действат на един принцип тези лекарства

# 80
  • Мнения: 763
sivoto аз съвсем наскоро забелязах, че като започна да огладнявам, което става внезапно и без никакво предупреждение,  започва да ми прилошава и да ми трепери цялото тяло. В такъв случай, също като Минка тичам да хапна нещичко. Направи си експеримент, като получиш такава криза, хапни нещо сладко. Можеш да си го позволиш, като гледам резултатите ти. И ако подейства започни да носиш в теб винаги по нещо сладичко, за да може да овладяваш тези гадни кризи. Като чета колко много смъкваш захарта след хранене, не ми се мисли колко ти е по време на криза. Да не говорим, че може да загубиш и съзнание така. Минка ти е дала много добри съвети за храненето. Не изключвай абсолютно въглехидратите от режима си. Относно лекарствата съдържащи метформин, Анели ти е писала вече, но е много важно от колко мг. е лекарството. Мисля че почти всички имат разновидности от 500, 850 и 1000 мг. Твоите какви са точно? Да не пиеш от най-силните?
Дидко, пиши по-често бе жена, липсваш ни  Hug
Миле, щом при първото ти обременяване всичко е било наред, за какво се притесняваш тогава  Hug Пък дай Боже, скоро да ти правят задължителното обременяване при бременност  Praynig Praynig Praynig

# 81
  • София
  • Мнения: 1 220
Да се отчета, взех си резултатите от натоварването.
Инсулин реф.: 3 - 24,9
7,2
34,5
20,29

Глюкоза:
4,89 реф. 2,7 - 6,2
6,25 реф. 2,7 - 7
5,2   реф. 2,7 - 7,8

Много ми е странно как стана така, че в понеделник глюкозата на гладно ми беше 6,19 а във сряда е 4,89  newsm78

# 82
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Lanna , понякоха нивото на кръвната захар зависи от това какво си яла предния ден.Затова винаги се правят няколко проследявания на кръвната захар в течение на няколко дни и тогава се правят изводите

# 83
  • Мнения: 91
Анели, мерси за лекарствата, аз се надявах поне сиофорът да е нещо по-различен, ама май не е.
Додичка, аз пия по половин таблета от 500 грама, тоест 250 гр, по-малка доза май няма. Проблемът е, че като изпадна в такава криза ме държи с дни, не става да хапна нещо сладко на момента. В смисъл, аз хапвам и предотвратявам тежка криза, но после по 2-3 дни ми е много зле, отпаднало, вие ми се свят, нямам сили да стана от леглото. Вчера не пих хапчето, изядох две вафли, един тоблерон, изпих 2 литра натурален сок, ядох здраво плодове, зеленчуци, вечерях нормално и сутринта пак след хранене захарта ми беше 3  Confused
Аз имам и други проблеми, пила съм какви ли не лекарства и съм ги понасяла, ама такова чудо като тоя метформин никога не съм изживявала...
А какво смятате за варианта с диета и спорт да се лекувам? има ли всъщност някой, който е успял така да вкара инсулина в норма?

# 84
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
sivoto, и при мен нещата бяха почти както ги описваш - нямах хипогликимични кризи, но страдах от отпадналост и ниско кръвно. Аз обаче съм инатлива и си ходех на работа въпреки това, гледах да не се залежавам много и колкото повече се движех, толкова по-добър ми ставаше тонуса.

# 85
  • Мнения: 91
KeyRenn, знам за какво говориш, ама като много ми падне захарта, май нямам достатъчно инат даже да се държа на краката си...  Sad

# 86
  • Мнения: 763
sivoto при лечението на инс. резистентност, целта е да се създаде памет на клетките, и те да започнат да отговарят на инсулина, който подава организма. В този ред на мисли, дори и само диета и спорт много често помагат за нормализиране на показателите. Чела съм, за момичета, на които докторите са препоръчвали този вариант, без никакви лекарства. Мнението ми обаче не е професионално, и честно казано се притеснявам дори да го пиша. Най-добре следващия път като се чуеш с ендокринолога, сподели как се чувстваш от тези лекарства. Та ти пиеш възможно най-ниските дози, по-малко от това няма накъде. Не е нормално да се чувстваш чак толкова зле. И след всичките тези въглехидрати, които си поела вчера, толкова ниска захар...  newsm78 Мисля си, че май при теб проблема е другаде. Не ми се връзват нещата просто.
lanna добри ми се струват резултатите ти. Захарта е перфектна. Изходния инсулин и този на 60-тата минута също. Само на 120-тата минута, знам че инсулина трябва да се връща почти до изходните стойности, но не съм много сигурна. За разликата в стойностите на глюкозата, Анели ти е писала вече. Притеснението също оказва влияние върху резултатите. Непременно направи консултация със специалист, и пиши как е минала  Peace

# 87
  • Мнения: 91
Dodichka, благодаря ти за мнението - и моето е като твоето. Не мога да си обясня толкова силна реакция към това лекарство, а в същото време, проблемът си е сериозен и не мога на своя глава да реша нищо. Чакам отговор от доцент Орбецова, да видим тя какво ще препоръча.
Между другото, прочетох за едно изследване в интернет и пишеше, че промяна в начина на живот - диета и спорт, предпазва от развитие на диабет в 58%, а приемът на лекарство - в 37%. Предполагам, че най-добре е да се комбинират, разбира се, но ставаше ясно, че най-много можем да си помогнем, ако спазваме диета и се движим, като изрично беше подчертано, че не е нужно да се правят изтощителни тренировки и дори редовни разходки с интензивно темпо много помагат. Успех на всички от сърце и много бебета да се появят в този форум!

# 88
  • Мнения: 763
Между другото, прочетох за едно изследване в интернет и пишеше, че промяна в начина на живот - диета и спорт, предпазва от развитие на диабет в 58%, а приемът на лекарство - в 37%. Предполагам, че най-добре е да се комбинират, разбира се, но ставаше ясно, че най-много можем да си помогнем, ако спазваме диета и се движим, като изрично беше подчертано, че не е нужно да се правят изтощителни тренировки и дори редовни разходки с интензивно темпо много помагат.
Това е абсолютната истина  Peace Приема на метформин без спазването на НВД не води до почти никакви резултати.
Непременно пиши какво ти е отговорила Орбецова. Успех и на теб  Hug

# 89
  • Мнения: 284
Дали някой от вас има освен Инсулинова резистентност и завишени Anti TPO. И ако да какво лечение прилагате? Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт