КОНСУЛТАЦИЯ С ДЕТСКИ ОФТАЛМОЛОГ : Д-р Константинов - тема 2

  • 154 605
  • 763
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 070
Здравейте Д-р Константинов!

Дъщеря ми е болна от няколко дни, вирусно заболяване според педиатъра със симптоми - упорита хрема, висока температура, а от днес едното око й сълзи доста обилно.. Звънях на педиатъра и по телефона изписа Тобрин 5х2 капки през 2 часа само в болното око.. Подходящи ли са тези капки за бебе на 9 месеца и според вас трябва ли да слагам само на болното око, а на здравото - не?
Благодаря предварително за отговора!

# 16
  • Мнения: 1 158
Здравейте!
Мисля че трябва да се повтори сондирането а не да се чака до 4 г. възраст. Варианта с тръбичките е верен но у нас не се прилага.
Поне аз не знам къде може да го приложат.
Добър ден, доктор Константинов, до сега не съм писала,но се изкуших да се консултирам и с вас във врузка с проблема на моята малка дъщеричка. Тя е на 1г и 4 месеца и има затиснат слъзен канал. Когато беше на 10 месеца и правихме сондиране в Първа градска болница и ни казаха,че канала е бил много сраснал и е имало много гной, но все пак беше отпушен. След продължително лечение с различни видове капки се оказа,че каналът отново е запушен. Всички детски офталмолози, при които я водихме след сондирането,ни съветват да изчакаме до 4г.,когато канала щял да се разшири от самосебе си.Разбрах,че има и друг вариянт, да и се имплантира тръбичка за около 6 месеца в канала и това давало 100 % гаранция. Бих искала да ви помоля и за вашето мнение по въпроса, как да се постъпи в този случай и дали наистина трябва само да се чака. Предварително ви благодария.

# 17
  • Мнения: 1 158
Здравейте!
Не казвате колко е голямо детето.
Така по писма не мога да ви дам съвет но антибиотик през устата едва ли е необходимо.
Пак повтарям и за вас и за другите в форума. Не може да очаквате категорично мнение за неща които не съм видял.
Здравейте Д-р Константинов!

Малкото ми момче има в момента конюнктивит, с гноен секрет и от днес забелязах и кървави сълзи. От вторник слагаме капки тобрекс, но явно не се повлиява от това и лекарката ни препоръча да изчакаме до днес и ако е още така , ще трябва да се започне лечение с антибиотик през устата. Това малко ме притеснява тъй като до скоро Явор беше на антибиотично лечение, изкара двустранна пневмония, после и диария/ бяха сменени 4 вида антибиотик/ като диарията е овладяна, но не е спряла напълно. Притеснява ме това да не би да се въртим в един затворен кръг и пак да стигнем до началното положение с диарията.
Възможно ли е лечение на конюнктивит с лекарства които се вземат през устата.
Извинявам се за въпросите , но не съм от най запознатите по въпроса.

# 18
  • Мнения: 1 158
Здравейте!
Проблема е в общото заболяване на детето. Очите са само израз на възпаление на горните дихателни пътища. Лекувайте основната причина а локалната ще мине и така.
Здравейте Д-р Константинов!

Дъщеря ми е болна от няколко дни, вирусно заболяване според педиатъра със симптоми - упорита хрема, висока температура, а от днес едното око й сълзи доста обилно.. Звънях на педиатъра и по телефона изписа Тобрин 5х2 капки през 2 часа само в болното око.. Подходящи ли са тези капки за бебе на 9 месеца и според вас трябва ли да слагам само на болното око, а на здравото - не?
Благодаря предварително за отговора!

# 19
  • Мнения: 77
Здравейте д-р Константинов! Бебето ми е на 9 месеца, и то няколко дни насам си обръща очите, когато е много изморена и и се спи. Днес обаче го направипо-често и то в бодро състояние въртейки глава наляво надясно. Поведението и насторението нямат промяна.

# 20
  • Мнения: 8
Здравейте отново д-р Константинов,

много ви благодаря за отговора, който ми дадохте. До колкото аз знам имплантация се прави в клиника "Луксор"- гр. Пловдив и то от доктор Мария Михайлова, но повече информация ще мога да дам, след като я заведем на контролен преглед при нея в сряда. Всичко хубаво ви желая и до скоро...

# 21
  • Мнения: 1 158
Здравейте!
Трудно е да определя дали има проблем или не с вашето дете. Наблюдавайте и ако това състояние продължава направете консултации!
Здравейте д-р Константинов! Бебето ми е на 9 месеца, и то няколко дни насам си обръща очите, когато е много изморена и и се спи. Днес обаче го направипо-често и то в бодро състояние въртейки глава наляво надясно. Поведението и насторението нямат промяна.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 485
Здравейте, Д-р Константинов,
пиша ви, защото дъщеря ми, която е 2,5 години, получи нещо като тик на очите - по-продължително примигане - и това го наблюдавам от 4-5 дни насам. Ходихме на детски очен лекар. Там диагнозата беше, че по-скоро детето има дразнене в очетата и вижда добре. Това, което ме притеснява, че са ни изписани капки "Кузихром", в указанията на които пише да не се прилагат на лица под 4 години.
Има и още нещо:
От 7 дни ходим на нагревки с кварцова лампа. Някой - неспециалист - ми беше казал, че може да се получи тик от "озоновите изпарения" ?!?
Въпросите ми са:
Да капем ли направи нещо друго?
Има ли връзка между нагревки и очи? (нагревките ги правим с очила)

Благодаря предварително!

# 23
Здравейте, момченцето ми е на 6 години. Не знам дали проблемът е за офталмолог, но съм объркана и търся насоки. Днес както играеше навън, започна да си търка очите, да нервничи и ми казва: мамо, защо виждам лицето ти синьо?! И после вика: "и другите неща си променят цвета.. Не искам така, какво ми става.." Аз се притесних, измих му очите с водичка, за да видя дали не си внушава нещо поради силната си фантазия, но не стигнах до категоричен извод. Казва, че въздухът бил пълен с точки и летящи неща. Не позна някои от цветовете, а пък никога не имал проблем с цветовете. Водих го на очен лекар преди месец и там ми казаха, че имал 130% зрение и ставал за пилот, правиха му даже снимка компютърна на очите и ми казаха, че всичко било наред. Поводът да го водя тогава беше, че се след вирусна инфекция се оплакваше от виене на свят и главоболие и ми препоръчаха освен невролог, да му видят и очните дъна. И двамата специалисти казаха, че му нямало нищо. А пък сега тези цветове...

# 24
  • Мнения: 389
Здравейте! Синът ми е на 1,2г и на последната консултация педиатърката му каза,че на моменти той си криви очите.Според нея можело да е от недоразвитие на нервите,но не е сигурна и ни насочи към очен специалист. разгледах по-стари снимки и забелязах,4е предимно лявото о4е се криви на вътре,но само понякога.
Аз съм с късогледство,което е наследствено от баща ми,започна,когато бях 4 клас,сега съм с 4,25 и 4,75 диоптера.Може ли това да е при4ина за кривогледство.Аз нямам такова .
Според Вас на какво може да се дължи и какви мерки се предприемат с толкова малки деца ?

Последна редакция: сб, 11 окт 2008, 09:34 от bubulechkata

# 25
  • Мнения: 1 158
Здравейте!
Много е вероятно очите да се дразнят от кварцовите нагревки. Сменете кузикрома с изкуствени сълзи напр. GenTeal. Ако не се успокои направете консултация.
Здравейте, Д-р Константинов,
пиша ви, защото дъщеря ми, която е 2,5 години, получи нещо като тик на очите - по-продължително примигане - и това го наблюдавам от 4-5 дни насам. Ходихме на детски очен лекар. Там диагнозата беше, че по-скоро детето има дразнене в очетата и вижда добре. Това, което ме притеснява, че са ни изписани капки "Кузихром", в указанията на които пише да не се прилагат на лица под 4 години.
Има и още нещо:
От 7 дни ходим на нагревки с кварцова лампа. Някой - неспециалист - ми беше казал, че може да се получи тик от "озоновите изпарения" ?!?
Въпросите ми са:
Да капем ли направи нещо друго?
Има ли връзка между нагревки и очи? (нагревките ги правим с очила)

Благодаря предварително!

# 26
  • Мнения: 1 158
Здравейте!
Не зная как да ви обясня но не мога да дам мнение по неясни и невидяни от мен данни. Много е възможно въображението на детето да е активирано още повече че прегледите са дали негативен резултат!Но пак казвам че трудно се прави медецинска консултация от дистанция.
Здравейте, момченцето ми е на 6 години. Не знам дали проблемът е за офталмолог, но съм объркана и търся насоки. Днес както играеше навън, започна да си търка очите, да нервничи и ми казва: мамо, защо виждам лицето ти синьо?! И после вика: "и другите неща си променят цвета.. Не искам така, какво ми става.." Аз се притесних, измих му очите с водичка, за да видя дали не си внушава нещо поради силната си фантазия, но не стигнах до категоричен извод. Казва, че въздухът бил пълен с точки и летящи неща. Не позна някои от цветовете, а пък никога не имал проблем с цветовете. Водих го на очен лекар преди месец и там ми казаха, че имал 130% зрение и ставал за пилот, правиха му даже снимка компютърна на очите и ми казаха, че всичко било наред. Поводът да го водя тогава беше, че се след вирусна инфекция се оплакваше от виене на свят и главоболие и ми препоръчаха освен невролог, да му видят и очните дъна. И двамата специалисти казаха, че му нямало нищо. А пък сега тези цветове...

# 27
  • Мнения: 1 158
Здравейте!
При вас трябва бързо да консултирате детето с детски очен лекар. Ако криви не трябва да отлагате. Ако сте от София заповядайте при нас. Тел.02 983 20 28 за записване!
Здравейте! Синът ми е на 1,2г и на последната консултация педиатърката му каза,че на моменти той си криви очите.Според нея можело да е от недоразвитие на нервите,но не е сигурна и ни насочи към очен специалист. разгледах по-стари снимки и забелязах,4е предимно лявото о4е се криви на вътре,но само понякога.
Аз съм с късогледство,което е наследствено от баща ми,започна,когато бях 4 клас,сега съм с 4,25 и 4,75 диоптера.Може ли това да е при4ина за кривогледство.Аз нямам такова .
Според Вас на какво може да се дължи и какви мерки се предприемат с толкова малки деца ?

# 28
  • Мнения: 389
Много съм ви благодарна за съвета ,д-р Константинов. Днес го водих на о4ен лекар,казва се д-р З.Цонев от МЦ 'Академик Пашев " .Той ми каза,4е сина ми имал монголоидни о4и,по-дръпнати са му и носната структура била по-широка и за това се създавало такова впе4атление.Каза,4е няма кривогледство или друг проблем. Ако е удобно да изкажете и вие мнение дали е прав според вас все пак .
Благодаря предварително.

# 29
  • Мнения: 1 158
Здравейте!
Малко ме очудвате! Вие сте завели детето си при лекар който го е видял а искате мнение от мен само по описание. Съжалявам но така не става!
Много съм ви благодарна за съвета ,д-р Константинов. Днес го водих на о4ен лекар,казва се д-р З.Цонев от МЦ 'Академик Пашев " .Той ми каза,4е сина ми имал монголоидни о4и,по-дръпнати са му и носната структура била по-широка и за това се създавало такова впе4атление.Каза,4е няма кривогледство или друг проблем. Ако е удобно да изкажете и вие мнение дали е прав според вас все пак .
Благодаря предварително.

Общи условия

Активация на акаунт