Осигуровки

  • 3 277
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 581
 В момента не работя, но по принцип изобщо не искам да ме осигуряват, това за мен са изгубени пари.Направила съм си пенсионно-осигурителна програма в застрахователно дружество и не разчитам на държавното осигуряване.
 А иначе когато работя в частния сектор предпочитам да ме осигуряват на мин. заплата.Като съм на държавна работа никой не ме пита за съжаление.Държа да имам само здравни осигуровки.

# 16
  • София
  • Мнения: 607
На реалната. Предпочитам този вариант, макар наистина да се ядосвам, че парите ми не отиват при когото трябва.
В предишната работа ме осигуряваха на минимална - ами 1 кредит не можех да изтегля......

# 17
  • Мнения: 3 521
Докато работех винаги съм била осигурявана на реална заплата Peace.

# 18
  • Мнения: 662
На реална.

# 19
  • Мнения: 6 623
На реална. Не бих станала никога част от сивия сектор. Въпрос на убеждения.
Ех ,ако и онези там горе да с твоите убеждения..........щяхме да сме я догонили Европата вече Laughing

# 20
# 21
  • Мнения: 1 520
Винаги са ме осигурявали на реална заплата и така ще е и занапред. Peace

# 22
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
ми не съм сигурна на колко пък и не ми дреме. Примери за прецакани пенсионери - бол.
За пенсия не се боря.

... и какво като си плащаш здравните, примерно... Децата ми нямат право на нито един здравно-профилактичен преглед по каса за 1г.  #Cussing out

# 23
  • София
  • Мнения: 3 421
Осигуряват ме на прага за длъжността ми.
Повече от минималната и по-малко от реалната ми заплата.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 261
На реалната.Замислям се за второ дете и ще е хубаво,ако наистина взимам тези прословути 90% .Но това не е единственият ми довод.Нали все пак сме тръгнали европейци да ставаме?

# 25
  • Мнения: 4 916
На реалната.

# 26
  • Мнения: 389
И мен на реална!

# 27
  • Мнения: 5 370
На реалната ме осигуряват. И като видя брутната сума в договора си, направо ми иде да скърцам със зъби!!! Никога не съм била част от сивата икономика, просто съм работила само за големи компании, а там всичко е изрядно.
Не знам дали ще доживея пенсия, но пък поне болничните ми, когато се наложи, са платени на фул.

# 28
  • Мнения: 364
Не ме осигуряват и за това аз с скромният си доход/от180лв./  се принуждавам да се осигурявам сама което е много жалко.

# 29
  • Мнения: 6 623
Не ме осигуряват и за това аз с скромният си доход/от180лв./  се принуждавам да се осигурявам сама което е много жалко.
Това е ужасно , направи нещо по въпроса .Какви са тези 180лв. по 2-3часа на ден ли работиш?

Общи условия

Активация на акаунт