СЕПТЕМВРИ вече отминава, мама без корем остава!

  • 14 845
  • 298
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 267
На Цвети и Бубети - честити рожби!   bouquet

Стефина, късмет!

Шоколад, видях, че четеш. Има ли вести при теб?  Grinning

Момичета започнах с ЕБХ ( естествената бебешка хигиена), макар и не много редовно.
Резултатът е забележителен и много ме радва.
Когато Борис се прегъва, често не може да изкара газовете и т.н.
хващам го за крачетата над леген и се облекчава веднага.
Трябва да съм редовна и нощем,
но ми се струва хладно в стаята ( 20-21 С).
Продължавам в същия дух, по-упорито,
след 40 ден смятам да пробвам и няколко часа без памперс.
Така и не успях да си уигоря пелени за многократна употреба,
но и това ще направя.
Ще използваме слънцето тази седмица максимлано.
От другата седмица пак дъжд се задава.
Борис е от седмия ден на вън.

Приятни разходки!

# 16
  • Мнения: 770
Честити бебчета на Цвети и Бубету да са им живи и здрави!

Инка за коликите са ми казвали, че започват след 10, 15, 20, след 1 месец!Различно!Нас ни почнаха сега след 20 ден!

# 17
  • София
  • Мнения: 3 114
Честито на bubety! Нека да расте здрав и силен нейният малък мъж Мариус!

Ане, впечатлена съм от опитите ти за ЕБХ.  Peace

danii, грешката ми беше, че държах бебето по диагонал спрямо тялото ми и гърдата, което затрудняваше сукането. Бебето трябва да е поставено изцяло хоризонтално, обърнато с коремчето към майката, така че зърното да идва право срещу устата му.

Иринче, ако Радослав се чувства добре в кошчето, няма от какво да се притесняваш. Проблем може да възникне единствено, ако детето седи цял ден в тази поза- не било полезно за мускулите на врата. Но като го ползваш за разходки, или инцидентно возене в кола, няма да му навредиш по никакъв начин. Peace

Едно предложение за заглавие и от мен:

Септемврийските кореми  пишат вече в бебешорски теми!

# 18
  • Мнения: 571
Ние пак не спим  TiredНищо не е в състояние да ни успокои!!
И в тази връзка
Коликите не прощават,Септемврийчета и мами пощуряват Дойде ми на акъла защото не само бебетата ами и мамите сме луднали! #Crazy
Не ни останаха май много бебоци за раждане!!Мона я чакаме днес утре!!Ха дано мине леко

# 19
  • Варна
  • Мнения: 9
Честити бебчета на Др Цвети и Бубети   bouquet  bouquet

# 20
  • София
  • Мнения: 7 673
При Ради коликите започнаха от третия ден, още в родилното. (между другото, на батковците също). И на двамата батковци свършиха точно на по 3 месеца. При Ради коликите са свирепи!  #Cussing out Въпреки Инфаколика, който пие, продължават между 2 и 5-6 часа всяка вечер (и нощ), без прекъсване почти и на всичкото отгоре са силни!  Sad
Суит, той и вечер при силните колики само в това столче се успокоява. Много полезна вещ ще се окаже тази наша (и ваша) комбинирана количка

# 21
  • Мнения: 3 926
Ехооо Hug Ние днес ставаме на 40 дни Grinning И по повода стартирахме ЕБХ. Ане, браво за вашите резултати  bouquet
Днес докато го кърмех го държах над гърнето на СИяна и малко след като приключи с храненето се изходи Grinning Сега е доволен в шезлонга. Мисля, че голяма част от дискомфорта му идва точно от това, че трудно изкарва газове в легнало положение. Затова се надявам ЕБХ-то ни да продължи успешно и занапред и да се научим взаимно да си даваме и разпознаваме сигнали Grinning
Иринка, можеш да опиташ с малко по-топла вана вечер, в която си разтворила 1 капка лавандулово масло. За да се поеме от водата е добре да се разтвори в лъжичка кърма (имам предвид лавандуловото масло) Grinning Не знам дали си опитала и старият форумски трик със сешоара? При нас действа. В много краен случай можеш да пробваш и индийско орехче - с остро ножче се взема една стърготинка и се слага в лъжичка кърма. Дава се и се чака ефект Praynig При Сияната не действаше, но познавам доста мами, при които това е вършело работа Peace

ЧЕСТИТО НА НОВИТЕ МАЙЧЕТА Hug Hug Hug Хайде, вече е време да се прехвърляме в "Родени" Party Как мислите, а?

# 22
  • Мнения: 1 267
По повод шезлонгите, кошниците, количките,
Борис въобще не ползва леглото си.
Спи в количката през деня,
през ноща е до мен,
макар че след време ще го слагам в леглото.
Дори имам 2 колички за спане,
за всяка стая по количка,
едната е наследство от Стефан.
Бутайки количката, заспива.
Кошницата не я ползвам или рядко,
но слагам по средата кърпа,
за да я нивелирам малко.
Бебето не трябва да е прегънато,
и да не пада тежестта на дупето.

По повод коликите, могат да опродължат много.
При хранене с неподходящо АМ,
могат да продължат и до сле 3-4 месец.

Честито, Асе! Здраве и спокойствие от мен.
Да ти кажа , обеща ми приятелка зимния си кош за Трофи-то.
Много съм доволна. Тя си е купила всички части,
заема ми коша за зимата.

От ЕБХ-то имам и снимки, довечера ще кача.

# 23
  • Мнения: 7
Честити рожбички на Др Цвети и Бубети, да са ви живи и здрави.
Набързо ще дам отчет, само на кърма сме, колики има но за сега минаваме без Инфакол. В интерес на истината бях започнала да го давам, но след 3-4 дни като не забелязах никакво подобрение реших да го спра. Сега залагам на доброто уригване, което понякога се оказва доста трудна задача и гушкане докато отмине зора. Последните две нощи се буди на по 3-4 часа хапва, мием дупето и на второто  ставане удря около час-два игра, а аз до нея меря череши...Вчера бяхме почти 3 часа на вън и Ками спа през цялото време, за съжаление времето се разваля и няма да можем да правим такива дълги разходки на вън, та ще ги заменим с моткане по шопинг центровете.
Дими, на първа страница снимката на Ками не се отваря, дали би могла да хвърлиш едно око?  newsm78 ...

# 24
  • София
  • Мнения: 7 673
Асе, честито.  Wink Какъв е този номер със сешоар? Пускам го и нагрявам коремчето ли?
ХАЙДЕ НА РАЗХОДКААА.  Hug
Момичета, кога ще заформим група за разходка в Южен Парк?  Hug Ние всеки ден сме там!

# 25
  • Мнения: 15
Здравейте мами,да се отчета и аз.На 24.09.08 се появи със секцио бебе Николай-4.500кг-52см.
Имаме проблем с кърмата и съм разочарована newsm45-а толкова исках да кърмя...

# 26
  • София
  • Мнения: 7 673
Здравейте мами,да се отчета и аз.На 24.09.08 се появи със секцио бебе Николай-4.500кг-52см.
Имаме проблем с кърмата и съм разочарована newsm45-а толкова исках да кърмя...
ЧЕСТИТО ТИ СИНЧЕ НИКОЛАЙ! ГОЛЯМ МЪЖ!

# 27
  • Мнения: 883
Здравейте! Поздрави от нас с Дона-Мария, нощната птица! Цял ден спи - цяла нощ реве. Вече се бъркам с дати и дни, просто ги сменям в 12 на обяд.  Crazy
Въпрос за кафето - може или не може да пия кафе? Обикновено или безкофеиново?
Честито за голямото момче Николай! Добре дошли у дома!

# 28
  • Мнения: 571
Ние най-сетне се унесохме newsm44Шшшштт да не викам дяволчето
Ние и в количката не спим нито навън нито в къщи като я пробвам да я успокоя!!Трика със сешоара мисля да го пробвам тази нощ!!!Отлагах ама вече не издържам и ще се духаме да видим какво ще стане!Иринка слагаш пеленка или през дрешките и внимателно на най-слабата сепен на сешоара от разстояние да не му пари на бебко духаш!!Успокояват се от топлата вълна а и съм чувала че звукът също ги успокоява newsm78Ние както сме на опаки на всичко логично бебешко може и да не ни хареса
Асе честити ви 40 дни!Ама аз нещо не разбрах-как на Теди бяха вчера а на Любето са днес нали с Дидка на една дата родихте newsm78Ох много съм зле!!
Искам и аз разходка в южния парк!! Кога ще се съберем!!Хайде че то времето ще се развали пак докато се наканим HugНямам търпение newsm68
Ще се местим в родени дааа ама още някоя и друга мама имаме да се обеби!И между другото забелязвам доста имена които не са писали при нас от мнооооооооого отдавна newsm78Някои са даже без щъркелчета!!
Честито ни ново бебчеSimple Smile

# 29
  • Мнения: 14
Привет и от нас с Калоян! Използвам момента докато спи да се включа при вас. Аз от снощи реших да не му давам повече капки за колики, защото откакто ги давам започна да ака през ден и само по 1 път. А и при него коликите не са много силни, поне засега и дано си останат такива и да отминат. Иначе при нас се появиха след 20-я ден.

Честито на новите мамчета! Др Цвети, Бубети и pupipol - да са ви живи и здрави рожбите и много да ви радват! Щастливи мами с усмихнати деца!    bouquet

Дидиди, мисля, че Асето беше писала, че няма проблем да пием кафе. Само че като нахраниш детенце, тогава можеш да пиеш кафе, за да може да мине време до следващото кърмене. Ако пък забележиш, че бебка става неспокойна на следващото кърмене, тогава е по-добре да го спреш. Аз пия обикновено, а не безкофеиново кафе. Някой беше споменал, че е по-добре, а и аз не харесвам безкофеиново.

Добре че тези дни времето се пооправи и можем да излизаме. Днес не смятам да пропусна разходка. Simple Smile

Ето и едно предложение за заглавие от мен:

СЕПТЕМВРИ отминава, бремелинската дружинка намалява!

Мирка, приятни сънища на Мони Simple Smile Използвай момента да подремнеш.

Общи условия

Активация на акаунт