Домашна майонеза и кухненски робот?

  • 39 777
  • 75
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 402
Благодаря ти Вела,отдавна търся рецептата за млечна майонеза.
Непременно ще я пробвам.Но дали ще стане с пасатора??

# 16
  • Добрич
  • Мнения: 5 453
Правя я само с пасатора както майонезата с яйца. Слагам всички продукти , пасатора на дъното и разбивам като изтеглям пасатора нагоре.

# 17
  • Мнения: 342
Аз нямам пасатор, но с удоволствие ще я пробвам по описаните по-горе технологии в робота  Wink

# 18
# 19
  • Мнения: 408
Аз пък я правя със един стар пасатор с нацептер,свеки ми го е оставила,имам и хубав пасатор на тефал и с него ставва но със стария е по-добре.

# 20
  • Мнения: 304
майонеза правя само с пасатор става много бързо и сполучливо

# 21
  • Мнения: 5 001
Момичета, редовно правя  майонеза. От 15 години не съм купувала майонеза, а от 10 год. я правя вместо с яйца с прясно мляко.  Винаги преди се чудех защо купената майонеза е толкова светла на цвят. С яйца никога не става светла заради жълтъците. Вече знам - явно и тя е с прясно мляко. На една част мляко се слагат 2 части олио. Ето и рецептата в оригинален вид:

1 ч.ч. сварено прясно мляко
2 ч.ч. олио
1 ч. л. /равна/ сол
1/2 ч.л.   лимонтозу

Продуктите ми не са с еднаква температура - олиото е от шкафа, а млякото от хладилника. За тези 10 години до сега само веднъж не ми се е сгъстила. Правя я с  домашно мляко, но моя близка пробвала с купено от магазина и каза, че също става. На вкус е хубава, а и избягвам стабилното количество холестерол от жълтъците.
Вела,цял живот ще те благославям за тази рецепта! ОГРОМНО БЛАГОДАРЯ!
Пробвах я,страхотен вкус.Не съм предполагала,че толкова вкусно става.
Направих я с пасатора.Стана гъста и вкусна  Peace

# 22
  • Мнения: 549
Еееее,момичета златни  да сте.Току що и аз я направих.Ами, стана си. Но при мен  малко по соленичка и кисела стана явно ми е по голяма чаената лъжичка Joy-шегичка/ малко повече съм сложила/но иначе  на вкус е много хубава.Апък и доста гъста си стана.
Предполагам ,че като постои малко ще се смесят продуктите и по няма да киселей и да е соленичка.
Още веднъж Ви благодаря  bouquetЦелувам Ви.

# 23
  • Мнения: 929
Някой ще може ли да ми каже точната рецепта на майонезата с яйца. Аз имам една и преди правех по нея и ставаше чудесна майонеза но напоследък не ще и не ще. Та се чудя аз ли бъркам или някои от продуктите не е като хората.

# 24
  • наоколо
  • Мнения: 55
Някой ще може ли да ми каже точната рецепта на майонезата с яйца. Аз имам една и преди правех по нея и ставаше чудесна майонеза но напоследък не ще и не ще. Та се чудя аз ли бъркам или някои от продуктите не е като хората.

1 жълтък поглъща 1 кафяна чашка олио- това са 60-80 гр и щипка сол. Важно е да се отдели внимателно жълтъка от белтъка. Започваш да разбиваш жълците със солта и малко олио. Постепенно прибавяш цялото количество.Накрая се овкусява с допълнително количество сол, лимонов сок или винена киселина. Може да се прибави и горчица.

Като правя домашна майонеза винаги я "олекотявам" с изцедено кисело мляко в съотношение 2:1 / 2 части майонеза- 1 част мляко/

Ако се пресече прибавям няколко капки студена вода в единия край на съда и започвам разбъркването от там в кръг, като постепенно го разширявам докато обхване всичката майонеза.

# 25
  • Добрич
  • Мнения: 5 453
Моята рецепта за майонеза с яйца е следната:

Всички продукти се поставят едновременно в един компотен буркан:
4 яйца
допълва се олио до под извивката на буркана / около 2 пръста под тясната част на буркана /
около 1 ч. л. сол
около 1/2 ч.л. лимонтозу
Разбива се с пасатора.

Както вече споменах много отдавна не съм правила по тази рецепта, защото другата ми харесва повече.

# 26
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
колко време държите млечната майонеза в хладилника?

на мен няколко пъти ми се случва на 3я ден да се отделя на пластове и долният е по-течен..
някой да има подобен опит?
да не би на 3я ден да се е скапала? макар ад не мирили или да има вкус на вкисната  newsm78

# 27
  • Мнения: 549
Моята рецепта за майонеза с яйца е следната:

Всички продукти се поставят едновременно в един компотен буркан:
4 яйца
допълва се олио до под извивката на буркана / около 2 пръста под тясната част на буркана /
около 1 ч. л. сол
около 1/2 ч.л. лимонтозу
Разбива се с пасатора.

Както вече споменах много отдавна не съм правила по тази рецепта, защото другата ми харесва повече.




И аз едно време я правех така.Хубава става.

# 28
  • Мнения: 5 001
колко време държите млечната майонеза в хладилника?

на мен няколко пъти ми се случва на 3я ден да се отделя на пластове и долният е по-течен..
някой да има подобен опит?
да не би на 3я ден да се е скапала? макар ад не мирили или да има вкус на вкисната  newsm78
Моята я правих в неделя(днес е сряда).Стои в хладилника...Още няма и не съм забелязала да се разделя на пластове  newsm78

# 29
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
ок, при мен явно се получава така, защото слагам повече мляко и по-малко олио  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт