ВТОРОКЛАСНИЦИ/19/.

  • 51 836
  • 540
  •   2
Отговори
# 510
  • Варна
  • Мнения: 2 378
На каква задачка попадам аз по математика: Умалителят е с 27 по-малък от умаляемото. Колко е разликата?
 

Тази задача остана без решение при нас. Казах на дъщерята, че щом няма условие, няма как да има решение.

На мен пък задачата ми харесва - по-различна,нестандартна.


И как я решихте?

Копче, най-добре поговори с учителката. Кажи й опасенията и притесненията си. Все пак се отразява на душевното състояние на детето ти това нейно "стягане". Много добре ще разберат как се идкарват оценки, ама бива ли да е още втория месец на втори клас.  Rolling Eyes

Моят пък Светлин не може да си намери контролното по БЕЛ. Сега как ще направим поправката?  Laughing Добре, че имам помагалото. Laughing

# 511
  • в страната на абсурдите
  • Мнения: 1 236
в понеделник правиха контролно по математика/оценките веднага нанесени в бележника/ и днес правили пак контролно по математика! newsm78 целият клас по номера днес е бил изпитан за стихотворение на изуст,вчера правили контролно по околен свят/защото говорели/ ! чудя се утре по какво ще имаме контролно!не е ли прекалено за деца във втори клас?

# 512
  • Мнения: 1 312
kopche стана ми мъчно за малкия,поговори с госпожата  newsm76

# 513
  • Мнения: 1 312
Добро утро ,ние днес имаме след часовете театър и с нетърпение чакаме събота и неделя за малко почивка family

# 514
  • Карлово
  • Мнения: 4 651
За това, че не е написал решенията на задачите в час по поставена за изрично решаване задача в клас- има 2-ка в бележника по математика.

Госпожата събрала тетрадките и поставила оценките в бележника.
Същото по БЕЛ - има 2-ка и там в бележника. Embarassed
Не написал диалога в учебната тетрадка на нов ред и с тире отпред, както тя е казала- и щом не изпълнява указанията- хоп- 2!  Rolling Eyes
И на мене ми стана много мъчно. Sad
Много на сериозно се взема тази ваша госпожа. Да каже на някого днес си за 2 разбирам, но оценка в бележника #Crazy
Какъв ще му е стимулът на човека като за всяко разсейване се пише "цвайка" (това е израз на нашата госпожа).
Пък и по ДБТ един се справя с едно, друг с друго мисля че трябва да улови най-доброто представяне на детето и да го поощри с 6, а не обезкуражаване. Та те са само на 8 години. Дори липсата на поощрение е като наказание в техните главички.
Явно не е учила педагогика.
Задължително говори с нея. И няма да ми приличаш на родителите на някои съученици, които при всяко оплакване висяха в училище.

Преди години преподавах георафия на 8 клас и тъй като бях само с 6 години по-голяма от тях, децата не учеха в начало и получиха много 2-чици. Директорът веднага ме извика на разговор. Не се поправят лесно такива бележки в дневника, в тефтера на госпожата може и 0 да се пише, когато е разочарована, но--о-о в бележника Rolling Eyes

Последна редакция: пт, 31 окт 2008, 09:28 от chanoir

# 515
  • Мнения: 552
Здравейте и от мен  Hug
Копче, и според мен се налага да поговориш с госпожата, а и с детенце. Аз непрекъснато повтарям, че на мама всичко се казва-и хубавото, и лошото. Обяснявам, че винаги ще им бъда зад гърба и могат да разчитат на мен. Но като се върна от работа започвам да разказвам как е минал моя ден и после е неин ред.
А, че някой деца са груби - няма две думи. Патим си и ние от такива и с баткото и с нея. Миналата седмица на него му скриха телефона във втория час и го намериха под чина на едно момиченце чак в последния час. Луди станахме всички. Спирах карти, тичах от работа, да го успокоявам, че беше пред нервна криза...

# 516
  • София
  • Мнения: 9 481
Благодаря ви много за успокоителните думи, момичета!   bouquet  bouquet  bouquet
Давате ми кураж!
Наистина бях много зле тия дни и много ошашавена и някак... безсилна. Embarassed

Вчера, моят мъж, понеже той води всяка сутрин момченцето ни на училище, срещнал госпожата и поговорил с нея. Попитал я какво става, как е Христи в училище. И тя му казала:"'Ми, нали виждате, как е- в бележника?!"
И казала, че детето е много будно и разбира, има потенциал, но много се върти и говори в час и е много важно той да разбере, че това е училище и дисциплината е много важна.
За което, аз, разбира се напълно я подкрепям.
Иначе му е давала задачи и той ги решава като фурия, но след това му ставя явно скучно и започва да пречи на другите. Wink
Сложила го е сам сега да стои на последен чин, за да нямало накъде да се върти. Embarassed

Та оценките са по-скоро и на дисциплинарна основа.... Tired

Разговорът с госпожата явно е имал огромно значение, както му обяснявам и аз на моя мъж.
Вчера се връща моят син щастлив и доволен. Написала му 6 по ДБТ. newsm78

И той окрилен от това милият, реши да учи стихотворения, да правим диктовки, да преписва текстове в упражнителната тетрадка. Решил без грешно всички задачи в училище от учебника и пр. и пр.
Каза, че от тук нататък щял да има 2-ка в бележника, чак като станел в 10 клас....
Миличкият ми... Praynig

# 517
  • Мнения: 297
EEE, какви госпожи Thinking

Нашата двойки още не е писала, но и оценки почти не пише в бележника. Но пък забележките не си пести никак! Младежа има забележка "без домашно" въпреки че беше болен и въобще не е присъствал на часа в който е дадено това домашно. Много несправедливо му се стори...
И предупреждение че ако още веднъж получи забележка-тя автоматично се превръща в двойка.. ooooh!

Копче, трябва сериозно да говориш с тази опасна госпожа Peace
Освен това дисциплината доколкото съм наясно не се измерва в двойки! Ама че подход!

# 518
  • София
  • Мнения: 6 210
kopche, супер! Детенцето ти е преживяло няколко тежки дни /както и ти/ и сега се е амбицирало, което всъщтност не е никак лошо   Wink Hug Много е хубаво, че нещата са се поуталожили и сте се успокоили  Peace
Моят син много странно реагира на оценките! Аз се радвам, че е получил шестица по БЕЛ и английски, а той ми казва: "Какво толкова се радваш! Шестиците не означават, че съм много умен, а че задачите са били много лесни!"  Shocked Ядосах се, защото мразя човек да се надценява, но също толкова мразя и да се подценява... Защо толкова трудно гради самочувствие, не зная. Старая се да говорим и да намирам начини да го карам да ми споделя, че и на това е труден.

# 519
  • София
  • Мнения: 3 421
kopche , браво!

Нашата фръцла сутринта беше недоспала, кисела, невъзможна - защо съм и дала скъсан чорапогащник(който най-вероятно скъса при обуването), с тази пола изглеждала дебела, нямало да закусва щом не съм я питала какво иска, скубела съм я, грозна прическа съм й направила, накарах я да си сложи лента на ушите - изглеждала като идиот...накрая така се изнервих, че тряснах вратата и ключовете останаха отвътре. Мъжът ми ще ходи да я разбива днес.
Страхотно начало на деня!

# 520
  • Мнения: 751
kopche,радвам се че се нареждат нещата. Hug
Ние голяма почивка изкарахме с тоя вирус,но важното е,че момчето ми е добре. Simple Smile
Лек ден на всички. Hug
Леле Етиа Crazyголямо приключение за добро утро.

# 521
  • Мнения: 719
kopche, добре че всичко се е развило в положителна насока. Hug
И аз все си мисля, че е малко краен този нейн метод. Все пак затова до 4 клас по основните предмети е една госпожа, да следи индивидуалните възможности на всяко дете и да му помага да се развива в тази насока. На едни ще им върви в едно, на други в друго. Пък и са толкова малки, още от сега да ги обезкуражават.   Crazy

Етиа, обрисува ми същата картинка сутрин рано в нас, само че в момчешкия вариант. Rolling Eyes

# 522
  • Мнения: 2 439
Етиа, как си изтърпяла толкова много оплаквания? Laughing Моята като проточи едно оплакване с лигав глас е срязана на момента. Не изглеждала добре - чудесно, като почнеш да си изкарваш сама парите ще се обличаш както си искаш; не й се ядяло нещо - чудесно, като почнеш да си изкарваш сама парите ще се храниш както си искаш и т.н. Тази моя реплика е придружена с твърде недружелюбен поглед. Моментално си прибира крилцата.

# 523
  • Мнения: 168
На каква задачка попадам аз по математика: Умалителят е с 27 по-малък от умаляемото. Колко е разликата?

Ами отговорът е очевиден - 27. Задачата ми допада, защото не е като повечето задачи - само за пресмятане, а е по-скоро въпрос за осмисляне на понятията.

# 524
  • Мнения: 367
И какво е решението на задачата с триъгълника,без решение ли е?На нас ни е за днес тази задача  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт