Да слагам ли кърма в окото...

  • 7 302
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 235
И с лайка пробвах, но окото се зачервява и подува. Вероятно е алергия newsm78...

# 16
  • Мнения: 4 292
Не, аз не бих сложила кърма на окото.

# 17
  • Мнения: 593
при запушен слъзен канал? Вече 2 месеца се борим с този проблем. 2 вида антибиотични капки сменихме, физиологични разтвори...Нищо не помага!


И ние имахме същия проблем още от раждането! Ходихме на офталмолог и ни каза да изчакаме до8,9 месец и може само да се оправи. Аз пробвах и капки, но ми казаха че от тях няма особен ефект, слагах и кърма и пак нищо.  Просто оставих нещата да се случват от самосебе си и стана чудо  Hug, вече сме на 8 мес. и окото се оправи само, отдавна спрях със всякакви мазила. Пожелавам същото и на вас, на колко месеца е детето? Може да имате шанс и само да се оправи Hug Peace

# 18
  • Мнения: 235
И ние имахме същия проблем още от раждането! Ходихме на офталмолог и ни каза да изчакаме до8,9 месец и може само да се оправи. Аз пробвах и капки, но ми казаха че от тях няма особен ефект, слагах и кърма и пак нищо.  Просто оставих нещата да се случват от самосебе си и стана чудо  Hug, вече сме на 8 мес. и окото се оправи само, отдавна спрях със всякакви мазила. Пожелавам същото и на вас, на колко месеца е детето? Може да имате шанс и само да се оправи Hug Peace

На 2 месеца е.

Благодаря!  bouquet

# 19
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Пробвай - няма да навреди. ......

 Peace

Аз помня като малка, майка ми ме води при една съседка - кърмачка да ми капе кърма в окото че нещо имах проблем ( не помня какъв беше). Напълно безвредно, но дали ще помогне във вашия случай ..... можеш да провериш  Peace

# 20
  • Мнения: 405
Ние също имаме този проблем от самото начало. Confused Нашият лекар ни обясни, че на повечето бебенца които са така им се оправя от само себе си докато станат на годинка, без лекарства и каквото и да било друго. Евентуално могат само масажи да се правят. До две гоники все още се изчаква, и ако тогава все още не се е оправило се сондира. Sad
При нас вече значително намаля, така че се надявам да се оправи от само себе си. Praynig В началото беше на двете оченца, сега е само на лявото и не винаги( не всеки ден). Оченцето сълзи когато малката е леко настинала, или има хрема. Колкото е по-болна - толкова повече.  Sad
Аз съм слагала в началото кърма, но нито помогна нито навреди.
Надявам се и при вас нещата да се оправят без да се стига до сондиране.  Hug
Чела съм, че в България някои лекари препоръчват още на 3, 4 месеца да се сондира. #2gunfire Аз бих изчакала. Но ти си майката.
Стискам палци каквото и да решиш.  Hug

# 21
  • Мнения: 569
  За кърмата не мога да дам съвет- просто не съм наясно колко е безвредна...
  Според мен на 2 месеца не би трябвало да се притесняваш толкова! При на с отмина доста по- късно , вярно не беше толкова често    сълзенето , но го имаше- дано и при вас отмине от само себе си!

# 22
  • Мнения: 780
Не бих слагала кърма в окото.Има риск, ако "вкараш" някоя бактерия.Консултирай се с друг лекар.Стискам палци детето да се оправи по бързо. Praynig

# 23
  • Мнения: 4 156
Имах същия проблем с малкия ми син. Майка ми ми каза да капна кърма в окото. След което прочетох във форума, че не е хубаво, тъй като могат да се образуват бактерии. И се изплаших, че съм му навредила. Но междувременно срещнах и противоположни мнения, подкрепени със статии. От тогава помня, че кърмата е полезна и не помага за образуването на среда, в която да се развиват бактерии.
Да не говорим, че може да държиш кърма на стайна температура до 6-8 часа и след това да я дадеш на бебето без да има проблем. Така, че едва ли толкова бързо се образуват бактерии. Сигурно кърмата трябва да седи с дни в окото на бебето, за да стане.
Лошото е, че беше преди повече от 2 год. и не помня. Ако ти се занимава потърси из форума.

# 24
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Вземете секрет от окото-и моята дъщеря беше така и след секрета се оказа,че има стафилококова инфекция.

# 25
  • Мнения: 5 393
Задължително първо се взима секрет, защото ако има някаква бактериална инфекция, кърмата само ще влоши нещата. Бактериите виреят перфектно в млечна среда.

# 26
  • Мнения: 2 131
И с лайка пробвах, но окото се зачервява и подува. Вероятно е алергия newsm78...

Да, аз затова се въздържах да те посъветвам, а само споделих моя опит. Понеже лайката се води алерген.

# 27
  • Мнения: 5 183
Аз измивах очето с марличка, натопена в преварена вода, и бях много упорита с масажите.
В един прекрасен слънчев ден го бях гушнала до прозореца, на слънчице, и масажирах, почти механично вече, без много да се замислям . Беше ми станало направо навик ...
И в един момент очето се напълни с гадна пихтиеста маса. Измих с преварена вода, капнах от капките, които бяха предписани отдавна, но видимо никакава работа не вършеха, и край. Оправи се без сондиране.

Последна редакция: нд, 28 сеп 2008, 10:52 от МАЙКА

# 28
  • Мнения: 5 026
И да слагаш, няма да помогне. Минахме по този път, накрая сондирането оправи всичко.

# 29
  • Мнения: 422
Ние също сме така вече 3 месеца-капки,масажи,на офталмолог ходихме и нищо,и аз като натисна и излизат разни пехтиести ама няма отпушване,дано и нашето се оправи от само себе си Praynigче това сондиране не ми се ще ама ако се наложи

Общи условия

Активация на акаунт