Колко пари давате на детето си на ден за училище?

  • 32 547
  • 367
  •   1
Отговори
# 300
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
аз съм писала по таз тема, но пак да си кажа...
Давам по 2-3лв., а тя харчи по 4-5лв.  Shocked
в училище е модерно да се заработева с подсказване, писане на домашни и...покер:-)

не, не..  Naughty
Просто исках да кажа, че е ужасна прахосница. И дори при даден 5лв, тя ще похарчи 2лв., а 2-3 ще загуби (примерно).
Пък си има някакви спестявания... Учудващо, при нейната разпиляност.

# 301
  • Мнения: 148
Аз пък не смятам, че изкушението към цигари и алкохол е правопропорционално на повече джобни.  И с малко да разполага, ако кривне натам, пак ще си купува. Гладно ще стои, но за цигарка ще има.
Много си права Филаделфия... Simple Smile))...

# 302
  • Мнения: 13 512
Аз пък не смятам, че изкушението към цигари и алкохол е правопропорционално на повече джобни.  И с малко да разполага, ако кривне натам, пак ще си купува. Гладно ще стои, но за цигарка ще има.
Много си права Филаделфия... Simple Smile))...
абсолютно!

# 303
  • Smallville
  • Мнения: 994
Аз пък не смятам, че изкушението към цигари и алкохол е правопропорционално на повече джобни.  И с малко да разполага, ако кривне натам, пак ще си купува. Гладно ще стои, но за цигарка ще има.
Много си права Филаделфия... Simple Smile))...
Ами това важи за голям човек,пък камо ли за дете!

# 304
здравейте и аз да включа към темата мисля че  за дете 3 клас 2 лев на ден му стигат при положение че са за глезотии

# 305
  • Мнения: 563
Мммдааа.....и наще си мислеха , че като ми дават малко пари и ще си купувам само ядене и за друго няма да остават, ноооо........ дойде момента в които избирах м/у цигарките и яденето. Неизбежно е! А за малките ученици съм против да се редят по лафките,свидетел съм  как по-големите буквално ги тъпчат! Естествено че трябва да се научи да борави с пари. По добре му дай пари на детето да си има в джоба, ама като излезете на пазар примерно и то само да си закупи нещо.Удоволствието ще е непомалко.А и ще видиш какво точно ще вземе.

# 306
  • Мнения: 3 164
В 1 и 2 ри клас му давах около 1лв-1.50лв, но след като разви алергия и знам, че със сигурност ще си купи някой боклук от лафката, му спрях кранчето NaughtyПредпочитам да му купя плодове или шоколад отколкото хрупанки, зрънчо или оцветени сокчета Crossing ArmsНе, че и шоколада е мн. полезен, но поне повишава настроението и спомага на мозъчните клетки  Laughing
Разбира се, че понякога купуваме и боклуци, не мога и не искам да го отраничавам напълно, но съвсем различно е 1-2 пъти седмично, а не всеки ден.

# 307
  • Мнения: 10 758
Не, че и шоколада е мн. полезен, но поне повишава настроението и спомага на мозъчните клетки  Laughing

Я, тва не го знаех Thinking
От утре започвам да ям шоколад, па белким ми дойде акъла Joy Hug

# 308
  • Мнения: 24 467
Баси, аз требе да съм най- умният човек бе! И когато намалявам храната пак не се отказвам от шоколада.
Не, като се гледам, не залагайте много на идеята за "мозъчните клетки"... Sad

# 309
  • Мнения: 116
Здравейте, сигурно вече сте говорила на тази тема, но не успях да намеря нищо. Интересно ми е колко е нормално да се дават джобни в днешно време. И от колко годишна възраст децата трябва да получават джобни?

# 310
  • там край морето...
  • Мнения: 158
по 2 лв - докато ходеше на училище(първи клас)  - а преди това сме й давали по 50 ст или едно левче ако иска нещо да си купи - но в повечето случаи - тя си ги събираше в касичката. Септември като тръгна на училище - почнахме с по 1 левче, но се оказа малко - една вафла и вода за пиене - и остава без пари - за това по 2 лв - мисля че е достатъчно.

# 311
  • Мнения: 7 165
Нямаше ли подобна тема? newsm78
Само,че ставаше въпрос по колко парички даваме на ден за училище.
Понеже не съм писала в другата-ще отговоря тук.
На 9-годишната-2 лв. на ден за бонбони,вафли и сок и други вредни неща.
На 14 годишната-когато е на училище-5 лв.
Сега по време на ваканция-зависи къде ще ходи-кино,водни колелета на Ариана,ядене къде ли не?Не мога да определя-всеки ден различно.

# 312
  • Мнения: 27
От 1-ви до 4-ти клас по 2-3 лева, но от 5-ти до 7-ми 4-6 лева.

# 313
  • Мнения: 284
Не знам какво разбирате под джобни, но аз пари на дете давам само за храна. Ако иска да си купи нещо друго, ми казва и преценявам дали да дам пари - обикновено давам.

В първи клас дъщеря ми имаше купони за сутрешна закуска, обяд и следобедна закуска, давах й отделно да си носи плод - затова не й давах пари. Обясних й, че не ми харесва идеята да ги харчи за близалки, дъвки, зрънчо и всякакви подобни неща. От време на време ми е казвала, че иска да си купи нещо и тогава й давах по 1 лев. На сина ми, който беше в пети клас давах по 2 лева, за да си купи нещо, ако му се прияде. И той имаше купони.

# 314
  • Мнения: 116
Izviniavam se za latinicata... no neshto ne moga da pisha na bg na tozi komputer. Predpolagah che ima takava tema, no ne uspiah da ia nameria. Blagodaria, shte procheta mneniata tam Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт