Колко пари давате на детето си на ден за училище?

  • 32 522
  • 367
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 29
Когато бях 7 клас ми даваха по 6 лева мисля на ден.
Сега ще съм 8 и ще си изпрося повече.
Лятото работих и изкарах добри парички. А кандидаствах и съм работила само месец или месец и половина. Колкото една заплата.
Но 15 лв на ден?!?!?!?? НЕзнам на мен ми стигаха, а и повечето спестявах.
Все пак кафета, приятели да. НО как може да даваш пари на детето си за цигари.  #Crazy #Crazy ooooh! ooooh! ooooh! newsm78 newsm78
Аз съм малка и никого не искам  да убиждам и моля не казвайте, че нищо не разбирам. Нали и моите приятели пушат?!   #2gunfire
То само по 8-9 лева  на седмицата отиват за цигари.

# 316
  • Мнения: 1 715
От 1-ви до 5-ти клас по 2 лева.

# 317
  • Мнения: 563
Доказано е ,че когато човек има свободно време и/или излишни пари , започва да мисли за глупости. За това аз съм "за" постоянна заетост и ограничения на финансите. Отнася се не само за децата,обаче.

# 318
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Доказано е ,че когато човек има свободно време и/или излишни пари , започва да мисли за глупости. За това аз съм "за" постоянна заетост и ограничения на финансите. Отнася се не само за децата,обаче.

"Постоянна заетост и ограничение на финансите" при това за всички.
Чудно ми е тогава, кои са от едната страна и кои от другата?
Щото, ако едните са ограничени, то някой трябва да налага ограничениията.
Та този дето налага ограниченията, с какво превъзхожда другия?

Малко фашистки ми звучи постът ти.

# 319
  • Мнения: 1 236
Здравейте, сигурно вече сте говорила на тази тема, но не успях да намеря нищо. Интересно ми е колко е нормално да се дават джобни в днешно време. И от колко годишна възраст децата трябва да получават джобни?


Е, след като вече споменаха сумите, само да кажа за възрастта: според мен преди училищната възраст децата нямат нужда да носят пари и пазаруват сами. Но като са с теб може и от съвсем малки да ги свикнеш да боравят с пари, да подават стотинките на касиерката например. Иначе джобните пък ги приучават да си контролират харченето, но трябва да е на възраст да може да го осмисли, нали, значи зависи от индивидуалното развитие. Че иначе като се почне с искам това, искам онова Joy

# 320
  • Мнения: 1
Някакви джобни трябва да има,за да не се чувства най-бедното дете в класа,но мисля,че 1 лв е напълно достатъчен

# 321
  • Мнения: 13 388
Да си сверя часовника за джобните на тинейджърите Laughing

# 322
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Не може да няма някоя паричка в себе си колкото и да не ми се иска. Иначе ще е с ниско самочувствие за бедно дете. Аз все още не зная колко парички ще и давам, но за сега си мисля, че левче ще е достатъчно, но ще видим...

# 323
  • Мнения: 3 268
Някакви джобни трябва да има,за да не се чувства най-бедното дете в класа,но мисля,че 1 лв е напълно достатъчен
За колко годишно дете?

# 324
  • Мнения: 2 043
Tук всички пишат за деца до 4 клас, където 1лв. е достатъчно. Но за тинейджърите минимума е 3лв. на ден.

# 325
  • Мнения: 53
Не съм толкова сигурна. Дали е 4-ти или 5-ти клас, нуждите не са много различни. На близначките им давам по 5 лв. Когато ги свършат просто ми казват и им давам още. Разбира се, обаче, ми дават отчет за какво са ги изхарчили.

# 326
  • София
  • Мнения: 19
Майка ми ми дава по 35 лева на седмица.(аз съм 8-ми клас)

# 327
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Майка ми ми дава по 35 лева на седмица.(аз съм 8-ми клас)
Значи по 7 лв. на ден. newsm78 А би ли споделила, за какво ги ползваш?

# 328
  • Мнения: 1 073
Aз, имам две деца. Единият ще е в трети, другият в пети клас. Никога не съм им давала пари за деня или за седмицата дори. И двамата на бюрата си имат чашки в които и аз и баща им "изсипваме" монетите си периодично. И смея да твърдя, че по мои сметки харчат средно не повече от 50стотинки на ден. Много често дори не си и взимат пари.Та, извода ми е, че ако имат на разположение пари, а не да ми искат всеки ден- хем им давам свобода, кога и колко да харчат, хем някакси им се губи и желанието да харчат и пазаруват безмислени неща.

# 329
  • София
  • Мнения: 19
foxysilver използвам 3-4 лв а другите ги спестявам.

Общи условия

Активация на акаунт