Как да се отнасяме със свекървата?

  • 5 953
  • 59
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Как се отнасяте към свекърва си?Как отстоявате позицията си?Карате ли се със съпруга си заради нея и чия позиция защитава той?Как да постъпя със свекърва си щом като тя твърди,че винаги е права,не намира грешка в себе си и от съм поставена в ситуация стрес ,когато общува с нея?

# 1
  • Мнения: 940
Как се отнасяте към свекърва си?Как отстоявате позицията си?Карате ли се със съпруга си заради нея и чия позиция защитава той?Как да постъпя със свекърва си щом като тя твърди,че винаги е права,не намира грешка в себе си и от съм поставена в ситуация стрес ,когато общува с нея?

Има специална тема.
Иначе--сами ли живеете?

# 2
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Прави това ,което смяташ ти за правилно,остави свекървата.... Simple Smile
Общувай формално с нея,без да се задълбочаваш в сериозни разговори.

# 3
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 319
Със свеки се виждаме рядко-само по празници, въпреки че живее близо .мъжът ми никога не се е разбирал с майка си.
Отнасям се към нея с уважение ,но не споделям нищо и не искам нищо от нея.
Живеем отделно и сами се оправяме сами.
Прави това ,което смяташ ти за правилно,остави свекървата.... Simple Smile
Общувай формално с нея,без да се задълбочаваш в сериозни разговори.



# 4
  • Мнения: 654
Каквото и да правиш или казваш, го прави с мисълта, че един ден ще си на нейното място.

# 5
  • Мнения: 884
Цитат
Как да се отнасяме със свекървата?
Снизходително.

# 6
  • София
  • Мнения: 8 012
Отнасям се с уважение. Влизам в спорове с когото и да било, само ако е наложително. Движа се от максимата "мълчанието е злато". Същевременно не допускам да ми се меси и постъпвам така, както смятам за правилно. Случвало се е да е сърдита за някоя моя постъпка, аз съм я изслушвала без да се обяснявам. Със съпруга ми не се караме за нея.
Като цяло ми е непонятна склонността на хората да спорят, да се обясняват и доказват на другия, че греши. Рядко другия приема срещуположната гледна точка, а се нагнетяват излишно отношенията.

# 7
  • Мнения: 1 296
Незнам дали ще ми повярвата ама моето свеки е компетентна по абсолютно всичко - от поправка на ел. уреди, до топлоизолации, коли, двигатели - с една дума всичко. А е толкова глупава, горката ooooh!, че няма накъде и всеки път с нейно "миродавно" /както тя казва/ мнение така се излага....Добре, че съм си изградила природен имунинет към нея, че иначе ще лудна, когато я виждам. Затова всички се отнасяме към нея абсолютно снизходително, в повечето случаи не и обръщаме внимание въобще. То простотията нали ходи по хората - какво да правиш........

# 8
  • Мнения: 2 196
Как се отнасяте към свекърва си?
Както искам моят съпруг да се отнася с майка ми.
Или така, като бих искала моята снаха да се отнася с мен.

Последна редакция: чт, 19 ное 2009, 14:32 от Бианkа

# 9
  • Мнения: 182
Отнасям се с уважение. Влизам в спорове с когото и да било, само ако е наложително. Движа се от максимата "мълчанието е злато". Същевременно не допускам да ми се меси и постъпвам така, както смятам за правилно.  Със съпруга ми не се караме за нея.



Пък и гледам да съм снизходителна, че аз съм майка на 3-ма сина...всичко ще ми се връща в троен размер newsm78

# 10
  • Мнения: 924
С уважение и търпение

# 11
  • Мнения: X
Тя за себе си винаги ще е права.
Не съм искала синът й да взема страна.
Майка си обича по един начин,мен -по друг.
Както и на мен би ми било страшно гадно да ме кара да избирам между него и майка ми /лека й пръст./

За мен решението беше уважение,и леека дистанция.
Така всички сме щастливи.Няма конфликти,няма наранени.   Laughing   

# 12
  • Varna
  • Мнения: 2 596
Опитах със уважение и търпение. Доста дълго време. Не ми се отвръщаше със същото. Скандали не обичам да правя, не си заслужава да се нервя за такива работи. Но така се дистанцирах, че не се виждаме със години.

# 13
  • Мнения: 940
с уважение и търпение, понякога и снизхождение. не си позволявам по никакъв начин да намесвам съпруга ми ако имаме случайно конфликт - не го намирам за правилно да го карам да се разкъсва между мен и майка му. големи хора сме все пак. ние нямаме и кой знае какви конфликти, разбираме се чудесно. не допускам да ни се меси, но тя няма и такива мераци, а ако има - бързо и безболезнено й ги пресичам. не си позволявам да й повишавам тон, както и тя на мен. с две думи съжителстваме прекрасно, което изключително се дължи и на това, че е много разбран човек, иначе не знам какво щеше да е...
понякога даже заставам на нейна страна и "хокам" мъжа ми, ако на нея не й достига смелост  Blush

# 14
  • Мнения: 1 045
Към свекървата се отнасяш така както тя с теб.
Моята е студена и за това съм я дистанцирала.С мъжа не се разправям за нея,защото това само води до задълбочаване на конфликта.Когато се разправям с нея  съм му казала да не се меси и да не застава на страна,защото и това води до задълбочаване.Когато много знае  съм игнор.И двете сме инати и сме по командването,за това избягваме контактите ако не са задължителни.С две думи "тиха война",за да не ни гледат хората сеира. Peace

Общи условия

Активация на акаунт