Имам ли право на обосновано закъснение за градина?

  • 8 120
  • 87
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 187
В това напрегнато и трудно ежедневие, изпълнено с напрежение , не разбирам защо трябва допълнително да се усложняват нещата. Разбира се, че ще настояваш да приемат детето ти, макар и с малко закъснение. Мисля, че само трябва да е закусило преди това, иначе проблем не виджам.

# 16
  • Мнения: 581
 В нашата градина няма никакъв проблем детето да се води по-късно от 8.30ч.Само трябва да се попълни декларация и да се даде на директорката, даже им пазят и закуската, само дето ядат в офиса на лелите.
 Аз бих задала този въпрос в писмена форма и на по-горна инстанция, за да е сигурно, че ще получа адекватен отговор.
 

# 17
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 464
В нашата градина има бележка, че след 8:30 часа се заключва вратата и деца не се приемат.
Принципно до преди месец водих Валентина около 8:30 часа-не съм сварвала заключена вратата..
В последните седмици работното ми време беше "дръпнато" с половин час на зад и сега ходим в градината до 8:00,за да успея да пристигна на работа на време.
Но компромиси предполагам, че биха могли да се направят ако се наложи.

# 18
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 738
В нашата градина се попълва декларация, че детето ще закъснява. С голямата ми дъщеря редовно закъснявахме и не се е случвало да не й дадат закуска, а понякога съм я водила в 9.15 ч. Единствено в подготвителната група ни помолиха да ги водим най-късно в 8.30 ч.
Този правилник, какъвто и да е той не е закон, така че не виждам причина да не предявиш претенции. Предложи детето да е закусило, за да нямат те този ангажимент.

# 19
  • Мнения: 77

[/quote]

да, да не би да е проблемът, че няма как да те изчакват с храната?
[/quote]

Изобщо не става въпрос за закуската, пределно ясно е, че след като закъсняваме, ще го водя закусил, както и правя всъщност!

# 20
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
както и да е с нищо не ти помагаме май освен с личното си мнение

до колкото знам има някакви разпоредби за ДГ и ОДЗ-тата, но също така ВЪТРЕШЕН правилник на ДГ, който се определя от директорката
така, че мисля, че не можеш да се бориш
още повече се вижда, че има родители съгласни с директорката - те.е и да поведеш борба - няма да спечелиш
ще се наложи да се примириш...
успех

# 21
  • В офиса
  • Мнения: 4 018
 Shocked Шокирана съм, че директор на детско заведение има толкова казармен (и реално, меко казано циничен) подход.

Опитай се да постигнеш "компромис", попитай дали не можеш да водиш дъщеря си след първото заниятие (което предполагам, че свършва в 9:10. Не могат да ти кажат, че ще разсейва другите, защото тогава ще са в 'междучасие'. Ако ти се каже, че детето ще изпуска материал ( Rolling Eyes) , помоли да ти дадат разписание с 'програмата' за да видиш какъв точно 'материал' ще изпуска и им обясни, че това е твоя грижа и ако забележиш, че тези минути са жизнено важни за развитието на детето ти и ако заради тях то драматично изостава от останалите Laughing, ще вземеш съответните мерки. Като тук разбира се, любезно ги помоли, да те информират редовно как детето ти се справя в сравнение с останалите  Sunglasses.

Ще ми е интересно да разбера с какви аргументи ще ти откажат което и да е от тези неща.  Wink
Абсолютни нещастници с мания за величие!


# 22
  • Мнения: 3 268
Аз водя дъщеря си към 9-9.15 часа.Тогава почват занятия.Нямам проблеми с това,но винаги е закусила.Проблема е в закуската.Ако детето ти седне да закусва в 9,другите трябва да я чакат да закуси,в това е неудобството.Мисля,че ако детето ти ходи закусило,няма да има проблеми.

# 23
  • Мнения: 46 518
А според мен директорката е права. Моето дете ходи на детска градина в друг град и пътува по 30 километра и си правим сметката така, че в 8:40 да е там, както е по правилник. В крайна сметка правилата са за това, за да се спазват.

Именно! Само дето майката е спазила Правилника, а директорката не.
Правилниците за всички градини са едни и същи, не вярвам въпросната директорка да е толкова отворена, че да махне една от основните точки в него. След 8:30 се приемат само деца, чиито родители са уведомили предварително за закъснението. Никъде не е написано, че трябва да чакат разрешенеие от някой си  Stop достатъчно е да са уведомили.

При нас не искат писмена молба, достатъчно е, че сме казали устно. За тези, на които им се налага инцидентно, трябва да се обадят преди 8:30 ч., а за другите, които всеки ден ще идват по-късно - еднократно. Това е с цел да могат да заявят бройката на порциите за обяд и сл. закуска.
През цялата минала година дъщеря ми ходеше от 9 ч.

# 24
  • Мнения: 71
Има такива декларации, в които се упоменава, че е невъзможно воденето на детето в по-ранен час. Нашата директорка разрешава, ако се знае предварително,детето е включено в общата бройка и преди започване на заниманията.
Ако не е проблем за теб, можеш да говориш с директорката и учителките да записват всеки ден детето, заради храната за обяд и следобедна закуска, а да закусва вкъщи. Ще губите закуската, защото заниманията започват в 9,00 часа и детето или ще закусва, или ще се обучава.
Най- добрия вариант е да се води навреме, защо изпуска част от заниманията, като гимнастика, индивидуална работа и др. Но след като ти е невъзможно, не мисля, че имат право да ти откажат да водиш детето в удобен час.

# 25
  • Мнения: 3 268
Понякога директорките на детските градини се изживяват като ректори на университети.От там идват тези недоразумения....

# 26
  • София
  • Мнения: 2 079
tweet,
Ти на родителска среща, на която са ви запознали с правилника за вътрешния ред, ходила ли си? Изслуша ли този правилник? newsm78
В него е казано докога се водят децата в детската градина и от колко часа нататък трябва да са закусили, ако се налага да идват по-късно. Rolling Eyes
Смея да твърдя, че задължително в този правилник е записано, че децата идват на детска градина до 8.30 часа, ако не са закусили и до 9.00 часа, ако са закусили.
Ако не си видяла правилника, поискай го черно на бяло, да го прочетеш (не могат да ти откажат това в никакъв случай, защото той не е тайна и задължително един екземпляр от него се оставя на разположение на родителите).
После, когато го видиш и прочетеш частта, която те интересува, я запомни и ми напиши какво е написано там. Тогава ще те посъветвам какво да правиш нататък.
Но във всички случаи трябва да напишеш молба до директорката, в която да помолиш детето ти да идва на детска градина до 9 часа, закусило, като упоменеш причините за това ти искане (че живеете далече, че единственият ти транспорт е с кола и зависиш от шофьора и т.н. от сорта).
Нека директорката ти напише на молбата, че отказва да приема детето ти, да напише защо и тогава ще ти дам съвет, но на лични, какво да направиш и къде да отидеш!  Naughty

Надявам се да успееш, след тези напътствия и да не се стигне до по-горни инстанции. Hug Heart Eyes  bouquet

# 27
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Няма право тази деректорка да ти отказва това закъснение.Води детето нахранено и готово Peace

# 28
  • Мнения: 3 506

Ти нали знаеш, че ние сме подложени на същия тормоз сутрин, при това в частна градина...  И при нас родителите са съгласни... Народът вярва в дисциплината, туй то. И в необходимостта детето да прекарва в заведението времето от от 8:30 до 18:00, това е положението  Tired

# 29
  • В офиса
  • Мнения: 4 018
Ти нали знаеш, че ние сме подложени на същия тормоз сутрин, при това в частна градина...  И при нас родителите са съгласни... Народът вярва в дисциплината, туй то. И в необходимостта детето да прекарва в заведението времето от от 8:30 до 18:00, това е положението  Tired

Уф, знам  Rolling Eyes. И аз се убедих на практика, че народът вярва, че казармената дисциплина е крайъгълният камък на познанието Simple Smile
Нашата учителка в предучилищната е супер либерална (просто страхотна), но вече двама родители са се оплакали на директора, че така не може - децата трябвало да си спазват програмата, как можело тя да си позволява неща извън нея, какви са били тези нейни инициативи. (не съм много сигурна, но май става въпрос за това, че извежда децата да си поиграят навън 1 час, и заради това родителите трябва да ги прибират 1 час по-късно от "програмата") Утре ще има родителска среща и ще разберем.

Общи условия

Активация на акаунт