Туптят в нас по две сърца, до Май ще е така! №3

  • 13 984
  • 297
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 26
Дами гледам че на всички ви се гади и се чудите какво да пиете. Аз пия един чай на Цяр за гастрит и киселини, от него ми мина и гаденето. Да кажа само че си имам и гастрит.
Незнам дали ще ви помогне но можете да пробвате, така или иначе е само билки  newsm10

# 286
  • Мнения: 1 317
Aila напълно те разбирам за бабите  Wink Предполагам как ще реагират нашите, та затова още не сме им казали, а и аз съм се настроила за кофти реакция и само ще чакам да кажат нещо не на място и да си тръгнем.

Добре де хора, как реагират другите като кажете, че ще имате пак бебе? Нас ни гледат като извънземни. Питат ме дали ще го раждам или ще правя аборт!!!И аз пощурявам. Започват - ама грешка ли е, ама Ева не е ли малка, ама как ще ги гледате, ама ще ви е трудо, ама защо толкова скоро, с толкова малка разлика! Абе бебета само по грешка ли стават? Толкова ли е чудно да искаш да имаш второ(трето) детенце? Даже една ми каза - Аз не разбирам хората, които искат да имат 2 деца!  Shocked
Сори, изсипах се, но ми е тъпо като реагира така някой   Tired

# 287
  • Русе
  • Мнения: 7 794
Елеонор@, не им обръщай внимание! Животът си е твой и ще си правиш каквото поискаш с него.
При мен нямаше такива реакции. Всички много ми се зарадваха.

Моята хрема взе да се усложнява. Вече и глава ме боли.Следобяд ще посетя джи-пи-то.

# 288
  • Мнения: 1 951
Даже една ми каза - Аз не разбирам хората, които искат да имат 2 деца!  Shocked
Joy Шантава работа, Елеонора ooooh!

При нас всичко го приеха много радостно.
Ако трябва да съм честна единствено аз имах известни колебания, но точно реакцията най-вече на таткото, а и на моите родители ми ги разсеяха. Да не говорим, че свекърва ми пък от две години само пита няма ли да си имаме второ  Crazy

# 289
  • Мнения: 367
Да наистина а скоро може българите да станем малцинство в собствената си държава.
Много тъпо отношение. Вместо да се прави всичко възможно да се поощрява раждаемостта се сблъскваш с грамада неприятни емоции и бюрократски затруднения.
Според мен държава с далновидна политика би дала на майките еднократна помощ от няколко хиляди за да може човек да си посрещне спокойно детенцето като се роди и да не се тревожи за пари.
Друго майчинството би трябвало да е поне около 450 - 500 лв за да се издържа майката и бебето. Все пак са двама . Минималната заплата е за 1 човек все пак а едно бебе е сериозен разход .
Самотните майки би трябвало да получават много сериозна психологическа и финансова подкрепа за да не умират от глад и да остават на улицата заради наемите .
Била съм самотна майка с първото си дете, та знам, че нашата държава е с отношение - кучета те яли.
Не че не се справих чудесно ама трябва ли тоя стрес и тоя зор.Чак да си мразиш живота и да ти се иска да не си се раждал ( такива кризи бяха в БГ тогава)
На всичкото отгоре когато очакваш близките ти да те подкрепят и да споделят твоето щастие, те реагират като че ли някой е умрял.
Въобще не знам ние ли сме сбъркан народ или какво.
Имам щастието с тази бременност да се радвам само на хубави емоции и всички около мен се радват много, но  за съжаление знам какво е и когато не е така.
Честно да ви кажа на мен ми беше през оная работа кой какво си мисли.
Казах им който няма да помага , поне да не пречи и да не ме занимава с кривите си разсъждения и добре направих.
Да са живи и здрави всичките ми приятели които винаги са били до мен и сме си помагали.
Сега всички се натискат да се включат, ама то когато е лесно всеки може а когато беше големия зор , къде бяха ???
Така че гледайте си беоците и да не ви пука. ИМА ЛИ ЖЕЛАНИЕ ИМА И НАЧИНИ  !!!  Hug

P.S. - Пуснах снимчици в албумчето Heart Eyes

Последна редакция: чт, 09 окт 2008, 12:33 от Felina

# 290
  • Мнения: 125
Аз не разбирам,защо хорта са така интересно настроени към факта,че някой хора имат по две-три деца. То малко смешно става-аз дълго време отлагах забременяването и все ме питаха-Ама защо? Ама кога? Ти майка ли ще си му или баба на това дете като го родиш на 40? и т.н
Сега същите тия хора ми задават следните въпроси-Ама как така се реши? Мислиш ли,че сега е най-правилния момент? Ами работата? Ами кредита за новото жилище? и пак такива от сорта.
Няма угодия за страничните наблюдатели,аз за това и не им обръщам внимание на подмятанията.
Що се отнася до нашите баби и дядовци- за родителите на Васко това ще е второ внуче и при тях реакцията беше по умерена,но за моите ще е първо и те направо пощуряха от радост, даже майка ми ме пита- Ама сигурно ли е ,че не са две,защото е хубаво децата да са две, а ако сега си с близнаци ще ги отгледаме по -лесно:))

# 291
  • София
  • Мнения: 12 229
  При мен проблема мисля, че идва от това че става въпрос вече за трето бебе, нищо че е от втора бременност. Някак за второ всички са съгласни, но от там нататък почва да им се струва странно.
   Аз исках трето, но като цяло мислех да изчакаме още малко, да си купим жилище най-накрая и да се върна на работа да поработя. Реално и сега ще се връщам, но само за шест месеца. Майка ми идва другата седмица да гледа малките и от 20-ти съм на работа.
   Да се оплача, че тъкмо им мина на малките хремата и щях днес да ги пускам на ясла и през ноща Ваня ми вдигна температура и сега пак сме си вкъщи, а тя е супер отпаднала и само си лежи. Разбира се цяла нощ ставах начесто, но това определено не ми прави впечатление. Преди две нощи малките може би за пръв път спаха цяла нощ без никоя да се събуди, но аз вече по навик си се събуждах през час два Simple Smile
    Много поздрави на всички и дано неразположенията преминат, аз този път съм супер, направо като че ли не съм бременна  Simple Smile

# 292
  • Мнения: 336
Аз си останах в къщи тези дни. Нямам сили за нищо. Само лежа. Нищо не ме боли, нито ми се повдига, но съм на парцал.
И при нас имаше интересни коментари и то от моите приятелки, не от родата. Една даже като и казах, че чакаме бебе, попита кой сестра ти ли? Хаха, а сестра ми току що е излязла от пубертета, не че не може да е бременна, но все пак съм по-голяма от нея с 10 години. И аз недоумявам защо хората едно нормално честито не могат да кажат newsm78.

# 293
  • Мнения: 4
Здравейте, момичета!  Hug
Днес, след работа, съм на първия подобен преглед през живота си.  Praynig
Така като гледам май съм последна ... всички минахте и имате красиви, "туптящи" новини  newsm51.
Надявам се всичко да е наред и аз да мога след няколко часа да се похваля с тази красива емоция.  newsm73
Поздрави и прегръдки на всички и слънчев следобед   Nature Sun With Face

# 294
  • Елин Пелин
  • Мнения: 75
аааа не са всички аз още чакам 10-тата седмица. тогава ми казаха да се запиша и да си призная радвам се че ми се гади защото така поне знам че бебче е наред и наистина съм бременна. а как нямам търпение и аз да си видя точката и да знам че всичко е наред...  baby_neutral

# 295
  • Елин Пелин
  • Мнения: 75
ето от мен за темите заглавия: 1. През май ще дойде пролетта, а с нея нашите деца!        2. Имаме коремче вече, през май ще чакаме човече!

# 296
  • Мнения: 26
Елеонор теб те гледат страно като кажеш че си бременна за втори път, а на моя прегед аз гледах странно когато доктора ме попита какво ще правим с бебто. Ходих при двама различни и двамата ме питаха едно и също какво ще правим с бебето.
Стана ми доста странно знам че има доста аборти, но пък забелязвам и доста колички и бременни, какво им става на тея лекари  newsm12
Стискам палци на Maria-Chiara прегледа да мине така както си го представя  newsm10

# 297
  • Варна
  • Мнения: 618
Току-що пуснах новата тема.
Ани, сега видях заглавията ти-чудесни са.
Момичета ако не Ви харесва новото заглавие, веднага ще го снемя с някое от предложенията на Ани. Ако Ви харесват, тях ще ги оставя за заглавия за следваща тема


http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=337298.0

Моля, модераторите да заключат тази!

Общи условия

Активация на акаунт