кашкавал в гювечета

  • 17 129
  • 68
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 4 294
Каква гарнитура ще върви на този кашкавалец?

Зелена салата с краставица и пресен лук би дошла добре, зелева салата също, иначе гарнитура - може би лютеница  Peace

# 31
  • София
  • Мнения: 10 858
Каква гарнитура ще върви на този кашкавалец?

Според мен шопска салатка също би вървяла  Peace
Или само домати и краставици.

# 32
  • София
  • Мнения: 4 294
а също и печени чушки с много чесън и копър  Peace

# 33
  • София
  • Мнения: 2 952
Аз го правя по една много проста и лесна за помнене рецепта, която четох тук преди години. Не помня автора за съжаление.
Рендосват се 300 грама кашкавал и се разбъркват с 3 яйца и 300 мл прясно мляко. Яйцата няма нужда да се разбиват специално - просто трите прподукта се смесват и с вилица се поразджуркват съвсем леко, сместта е такава, че това е достатъчно за яйцата.
По-добре печете в стъклена или керамична тавичка - върху метал залепва много и се чисти трудно.
Дозата беше достатъчна, когато бяхме двама възрастни и малко дете. Напоследък го правя с 4 или 5 яйца и пропорционално от другите два продукта, за да стигне за двама възрастни, голямо и малко дете. Отива му и малко червен пипер или нещо от типа на сминдих или шарена сол.

# 34
  • Мнения: 2 803
Снощи направих кашкавала по рецептата на rrhh. Страхотно вкусно стана. За гарнитура направих шопска салата, но мисля че е подходяща и зеле с моркови или зелена салата с краставички и репички.





# 35
  • Мнения: 215
Аз много обичам млечни продукти и малката им е голяма фенка  Hug
Това е добра идея за тази вечер и с гарнитура зеленце с моркови, както е предложила Доро. Благодарско за предложението  Peace

# 36
  • Мнения: 540
Снощи направих кашкавала по рецептата на rrhh. Страхотно вкусно стана. За гарнитура направих шопска салата, но мисля че е подходяща и зеле с моркови или зелена салата с краставички и репички.






изглежда страхотно довечера това ще направя за вечеря

# 37
  • Мнения: 2 803
Валя80, яницацв, няма да сбъркате, стана много вкусно и само как ухаеше в кухнята.  Hug И злоядото ми момиченце две парчета изяде с апетит.

Да ви е сладко!

Хиляди благодарности за рецептата!  bouquet Това ястие вече се ползвала с особена почит в нашето семейство.

# 38
  • Мнения: 362
 ето го и моето кашкавалче наистина е мноооогооо вкусно Crazy(добавих само малко чубричка и черен пипер
 
 ето и парченце

# 39
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Снощи го направих страхоте стана Heart Eyes

# 40
  • Мнения: 540
ох направих го тази вечер този кашкавал стана фантастичен Peace

# 41
  • Мнения: 1 949
Май доста от нас са хапвали вчера кашкавалче на фурна Simple Smile И ние вечеряхме това. Толкова вкусно нещо.  Hug Аз нарязах вътре и луканков колбас на кубчета (че съпружето не можел без месо, моля ви се  Crazy ). Отгоре пресен магданоз, след като го извадих от фурната. А за салата - домати и краставици Simple Smile

# 42
  • Мнения: 489
Аз правя печен кашкавал, но не в гювечета , а в тавичка незалепваща във фурната.

Рецепта     chef
Кашкавал (сирене) на фурна  Peace
Продукти: 350 г кашкавал (сирене), 1/3 пакетче масло, 3 с.л. брашно, 1 - 1,5 ч.ч. прясно мляко, 3 яйца.
Приготвяне: Яйцата се разбиват с брашното и прясното мляко, добавя се настърганият на едро кашкавал и всичко се разбърква. С половината масло се намазва тавичката, сместа се изсипва и отгоре се слага останалото масло на малки парченца. Запича се в умерена фурна, предварително загрята, до зачервяване.
Да Ви е сладко   bouquet

Правих го преди няколко днии стана страхотен! Благодаря за рецептата   bouquet , често ще я ползвам.

# 43
  • Мнения: 36
Леле страхотна вкусотия, до сега преглъщах - сега отивам до го приготвя.

# 44
  • Мнения: 2 803
Още веднъж го приготвих. Отново стана много вкусен и апетитен. Вече е на почит в нашето семейство. Благодарско за рецептата.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт