Съвет към претърппелите спонтанен аборт

  • 6 330
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Ловеч
  • Мнения: 54
здравейте момичета,и аз преди бях бременна на 1 месец,но ми процапваше само капчици,а лекарите в нашия град казваха че е нормално,макар всички да знаем че не е така.За пьрви пьт ми е и сега след спонтанния аборт се питам дали да ходя на лекар,честно казано ме е страх.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 756
привет и от мен. аз бях бременна в 12г.с. но като ме видяха на видеозона и докторката каза че плода е на не повече от 10 седмици. и така на 28.12 ми направиха кюретаж.наистина е ужасно ,трябва да сме силни и да преодолеем мъката,и да продължим напред.кураж и успех на всички.нека 2009г бъде за всички ни успешна и да се похвалим с  EFP.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 775
никол Hug, и аз бях бременна, но в 8-ма седмица плода беше за 6-та и след още една седмица ме кюртираха. Сега се мъча да се справя с болката и ако мога - да намеря начин следващия път да не се повтори. Пожелавам ти следващия път успешна бременност и здраво детенце!

# 18
  • Варна
  • Мнения: 756


благодаря ти и на теб същото ти желая от все сърце.стига сме били нещастни.но теб защо са те държали толкова време? мен ме кюртираха веднага.можеше да получиш кръвоизлив.опасно е.няма гаранция ,че няма да се повтори ,но ти си мисли позитивно.аз съм с теб мила.кога ти беше кюретажа? колко време мина?

# 19
  • София
  • Мнения: 1 775
Nikol, доктора искаше да види за всеки случай да не съм била с късна овулация, а и нямах кървене, затова изчака няколко дни. Кюретажа ми беше на 10 декември, преди няколко дни ми дойде първия цикъл, другата седмица съм на лекар - дано всичко е наред. Сега се чудя - да си правя ли по обстойни изследвания - например генетични и имунологични или не? Хем искам да разбера имало ли е някаква причина и ако мога да я предотвратя, хем се притеснявам, че от това още повече ще психясам. Ще си поговоря с доктора на прегледа и каквото той каже - много е внимателен и отделя време за въпроси.
Ти мислиш ли да предприемаш нещо? Колко месеца ти препоръчаха да се пазиш?

# 20
  • Мнения: 432
       Здравейте!
На мен не ми е много ясно как така решават че  размера на плода не отговаря на седмиците . newsm78Казаха ми че плодът бил изглеждал като за 4 седмица а според календара трябвало да съм в 6-та седмица.Само че моят МЦ изобщо не признава календар-идва на 32-35 дена а преди години е имало случаи и 40 дни без никакви други проблеми.За предишната бременност пак имаха съмнения относно възрастта пък бебка се роди 4 дни след термина с тормално тегло (иначе трябваше да е недоносена нали) Та сега за втората бременност ми пробутаха тия приказки за естествения отбор защото то плода и без това бил по малък и нямал сърдечна дейност .Ама тя и дъщеря ми уж беше по-малка пък си се роди жива и здрава нали?

Общи условия

Активация на акаунт