Пъпчици - от какво ли може да са?

  • 1 769
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 44 120
Заведи детето на лекар, а до тогава не го мажи с нищо.
Ако не е подсичане доста може да се влошат нещата ако мажеш с някакъв крем.

И да аз също мия на всяко сменяне на пампреса - ако пишо - само плакнех с водичка, ако ако със сапунче.

Да си ползвала случайно мокри кърпички ? Защото моя ми се обрина яко като малък от мокри кърпички - до рани беше положението стигнало - само от едно бърсане с тях....

# 16
  • София
  • Мнения: 1 524
Аз нещо се обърках, темата за правописни грешки ли е? А да, за пъпчици.
Дерматолог - поне аз при такъв специалист бих я завела, ако до ден два не изчезнат.
Не пречи да смениш марката памперси, то алергията не се проявява винаги още от първия допир.

# 17
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Консултирай се с лекар Peace

# 18
  • Мнения: 4 335
И аз бих завела детето на лекар,а до тогава не бих мазала с нищо.А и да е само подси4ане,една консултация няма да навреди за по-сигурно Peace

# 19
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
Може да е от мокри кърпички, ако ползваш такива. Аз мажа с крем Здраве, ако има проблеми.

# 20
  • Мнения: 197
Много благодаря за отговорите и забележката ,ще я поправя тази грешка  EmbarassedПриятен ден ви желая   bouquet

# 21
  • Мнения: 1 103
Нека го види педиатърът му, за да прецени точно какви са Peace

Аз бих започнала да я мия на всяка смяна на памперс ...

Аз така направих и такова зверско подсичане й докарах, че никога няма да го забравя.
Напълно подкепям Никол и при мен се получи така .Може би от престараване или незнам после с какви ли не мазила ,кремове не съм пробвала просто се видях в чудо.ТАКА ЧЕ МОЯТА ПРЕПОРЪКА Е НЕ МИЙ КАТО СМЕНЯШ ПАМПЕРСА .

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Недей да я мажеш с нищо засега.Заведи детенце на лекар! Peace

# 23
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Консултирай се с лекар Peace
Задължително PeaceИ при дъщеря ми го имаше същия проблем.Педиатърката каза, че са гъбички изписа Имазол и смрадлика за миене.Без лекарско мнение не купувай лекарства.

# 24
  • Мнения: 2 807
Нека го види педиатърът му, за да прецени точно какви са Peace
Аз бих започнала да я мия на всяка смяна на памперс ...
Аз така направих и такова зверско подсичане й докарах, че никога няма да го забравя.


Никол, няма смисъл да отговарям, ако ти си писала в темата, т.к. в повечето случаи мненията ни са еднакви  Hug  Hug  Hug


A1, да, не е хубаво да я миеш след всяка смяна на памперса.
Не използвай и сапун или шампоан, поне докато обрива изчезне  Peace

А би ли споделила какви памперси използвате?
Много бебета/деца, които познавам са се обривали от Pampers - не веднага, дори и след няколко месечна употреба... Така че , имай едно на ум  Hug

# 25
  • Мнения: 207
Ако искаш пробвай с крем здраве

# 26
  • Мнения: 1 473
Само консултация с дерматолог ще даде точен отговор на въпроса ти.
Мазането с различни лечебни кремове може само да задълбочи проблема.
Бих потърсила незабавно специалист преди да си правя експерименти със здравето на детето.

# 27
  • София
  • Мнения: 17 592
Какво е пипата?  Shocked
Пъпчето ли?
Коремчето?

# 28
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 932
На моя син му излизаха обриви от самите памперси. Сменях марки, стоял е през по-голямата част от деня без тях, за да "диша" уж дупето - ефект никакъв. Като минах на памучни пелени - нещата се промениха. 

А по-честото миене с вода само може да влоши нещата.

# 29
  • Мнения: 305
Само консултация с дерматолог ще даде точен отговор на въпроса ти.
Мазането с различни лечебни кремове може само да задълбочи проблема.
Бих потърсила незабавно специалист преди да си правя експерименти със здравето на детето.

Точно така - по-добре дерматолог, а не педиатър. Аз така си реших проблема със зверското подсичане на голямата щерка.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт