Юлчетата вече крачат и все за нещо плачат

  • 9 625
  • 299
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 17 592
Вижте, искам да уточня нещо.
Не бих реагирала по този начин, ако общината каже "парите са малко, не може да се издържа едно дете в ДЗ с толкова, ние повече не можем да отделим, така че вдигаме таксата" - ами, на колкото кажат - 50, 60, 100, 200 лв. - ОК. Толкова струва, ако искаш - плащаш, ако не можеш - ми да не си правил деца в крайна сметка, никой не е длъжен да ти ги гледа. Обаче тази лицемерна позиция "таксата е само някакви си 40 лв." - пък после ще ви изнудим да дадете още толкоз; персоналът има ниски заплати и индиректно ще ги допълним, изнудвайки родителите и всевъзможни подобни ме възмущават, да.
Т.е. не заплащането ме възмущава толкова, колкото начинът.

# 46
  • sf
  • Мнения: 10 210
аз да ви кажа малко ще се въздържа от диспута за парите в ДГ. Май нямам и право на мнение,щото свекито ..нали такова.  Пък и не плащахме допълнителните такси , само за вода и санитарни материали и за всички учебни помагала, пък и цяло лято имахме Двд "назаем"  Embarassed и т.н.

а защо токова се връзвате за тия изневери? Ако е само за едното е...не , какво пък, виж друго е ако ми се върне у нас с " влюбен съм в друга"- глави ще хвърчат. Но си е истина,че никой не е застрахован. Случва се и в най-добрите семейства, както има една приказка  Joy

# 47
  • USA
  • Мнения: 559
Нека Уинкс каже колко е месечната такса в Америка, нищо, че плащат големи данъци.
Веднага казвам - в ЛА са средно около $1000 според зависи. Ако искаш да си вземеш детето след 5.30 и да му дават храна, защото в повечето децата си носят храната, е повече. Също така всяка минута след уговорения час на взимане е $5.

Проблемът в детските градини в БГ е не, че взимат пари от родителите (и тук се прави масово, че и в училище тоже), ами че тези пари не винаги отиват по предназначение. Свеки е бивша учителка в детска градина и ми е разказвала как парите за децата отивали в джоба на директорката на градината почти винаги, а са държали децата на 12 градуса температура през зимата. Проблемът е, че няма достатъчно контрол върху тези пари. Родителите дори и да подозират нещо си траят, защото ги е страх, че ще си го изкарат на децата им.

# 48
  • Варна
  • Мнения: 204
Яна, радвам се, че ме разбираш, ама все пак да кажа , че е различно мъжът ти като се прибира вечер вкъщи било то и само да спи  hahahaНе се оплаквам, монетата си има две страни. Peace
Дано не доскучее темата за детските ясли и градини на тези които още им е далече , но аз сега се прибрах и съм с пресни впечатления, обаче... няма да ги споделям.Кати, ама  аз наистина не разбрах, кое те дразни начина на събирането на пари или това, че се събират, щото аз не виждам разлика в това дали ще се плаща такса от 40лв.и ще се събират допълнително по 60лв. да речем или ще се плаща държавна такса от 100лв.И откъде си го измисли това, че със събраните пари се увеличават заплатите на госпожите  newsm78, пък и било то индиректно.Аз пари в ръцете на госпожа или на когото и да е не съм давала.Жените не се допират до тях. И за всичко си има отчет.Поне така е при нас.
А за изневерите... доверие му е майката.Дето вика мъжът ми :Там ти е грешката, че много ми вярваш  Joy
Сега дописвам за градината :както е казала Гери, това е едно от малкото хубави неща което ни е останало от комунизма.За справка кръстницата ми описа подробно как стоят нещата в Канада/ за държавните говоря/.Сварила ги да спят по земята, кое където играло.Тя си носи храна откъщи и се оставя в шкафчето- на обед му я дават/студена предполагам, кой ще я топли на всеки поотделно/. Едно яде едно, друг друго.Незнам не ми се вижда розово.Може и MrsК да се включи по темата.

Последна редакция: ср, 01 окт 2008, 20:24 от BOOTY

# 49
  • USA
  • Мнения: 559
И в Щатите е подобно в масовите градини. Трудно се намират хубави места и обикновено са по-скъпи. В България детските градини и яслите са голяма благина. Детските кухни - също. Много е хубаво, че има такива придобивки и те не трябва да се затриват. Днес точно си мислех, че все пак в яслите в БГ медицински персонал ти гледа детето. Има разлика. Много оценявам нещата отстрани.

Били, щях да ти пиша, че в такива случаи на мен ми помага да си пренаписвам CVто и да започвам да си търся нова работа. Много успокоява да знаеш, че имаш и други опции.  Laughing

# 50
  • Варна
  • Мнения: 204
Проблемът в детските градини в БГ е не, че взимат пари от родителите (и тук се прави масово, че и в училище тоже), ами че тези пари не винаги отиват по предназначение. Свеки е бивша учителка в детска градина и ми е разказвала как парите за децата отивали в джоба на директорката на градината почти винаги, а са държали децата на 12 градуса температура през зимата. Проблемът е, че няма достатъчно контрол върху тези пари. Родителите дори и да подозират нещо си траят, защото ги е страх, че ще си го изкарат на децата им.
Искрено се надявам това да е останало в миналото  Peace

# 51
  • USA
  • Мнения: 559
И аз, но надали с тази директорка. "Миналото" е преди 1 година.

# 52
  • Мнения: 384
Притоплят им ги Бооти!И това им влиза в таксата-претоплянето на храната,която си носят.Но в Холандия пък плащат колкото в нас,но условията са страхотни.В смисъл на база и отношение.Водят ги веднъж седмично при животни,кончета-да ги почистват,да садят растения.Ако детето удря друго системно го поема психолог.А отделно ходят на балет и плуване,ако искат.Поне това знам от приказки на тамошна мама.
Да,наистина вечер като си дойде таткото децата са по-спокойни някак и се разсейват с него.  Hug
Уинкс,точно това имам предвид-контрола.Макар,че съм далеко от мисълта че ще вземат и печелят от тва събиране.Просто ме дразни,че родителите бързат да дават пари да не би някой да си помисли,че нямат,дават пари и не се интересуват какво получават за това.А ако някой нададе глава се опитват да мачкат.
За изневерите-да не бъркаме ситуацията с боя!Имаше един такъв виц.  hahaha

# 53
  • Варна
  • Мнения: 204
Не се и съмнявам, че има държави, които са по-добре от нас в това отношение.Дадох за пример Канада, защото и се носи слава на социална държава, а пък на ето..Просто на мен ми е трудно да си представя такава ситуация.
Ау Уинкс, как  преди една година  newsm78.Ами родителите са си виновни с тяхното безхаберие.Както казва Яна трябва да има контрол.

# 54
  • София
  • Мнения: 3 524
кати, истината е някъде там, както се казва в един популярен sci-fi филм.
буболече, за изневерите да се допълня че бързах- наистина никой не е застрахован, но засега се обичаме, поради което ен мисля да си хабя позимрелите мозъчни клетки да ревнувам, още повече че определено не съм този тип. но виж, това че той ем ревнуваше напълно неоправдано от колегите ми в работата малко ми натежа в началото. свикнах, а и не е фанатично ревнив. приемам го така, защото го обичам.
но както каза вики, глави ще летят и не само неговата, ако разбера че има нещо такова Twisted Evil
за коко новини накратко- спинкал, папкал е супа наобед, следобедна закуска и слушкал. имал е 2 пъти разстройство. водих го при  педи, каза че не е заразен, гърдите са му чисти, но кашля и ще пие флавамед, ще капем капки за нослето, гарни-нещо си и така. ако утре сутрин е ок, каза да го пратя Peace
лека! Peace

# 55
  • София
  • Мнения: 17 592
Кати, ама  аз наистина не разбрах, кое те дразни начина на събирането на пари или това, че се събират, щото аз не виждам разлика в това дали ще се плаща такса от 40лв.и ще се събират допълнително по 60лв. да речем или ще се плаща държавна такса от 100лв.И откъде си го измисли това, че със събраните пари се увеличават заплатите на госпожите  newsm78, пък и било то индиректно.Аз пари в ръцете на госпожа или на когото и да е не съм давала.Жените не се допират до тях. И за всичко си има отчет.Поне така е при нас.

Начинът ме дразни. Не факта, че парите не стигат. И не, не е едно и също. Щото ако таксата ти е 100 лв. и още 150 (съразмерно увеличени) - от данъците ти и някоя... мила дама ти каже, че толкоз го гледат, щото не плащаш, и като не ти харесва, да си прибираш отрочето, знаеш ли къде ще я пратиш? Не на майната й, по- далеч. Или ако го удари и всякакви подобни неща. Които, уви, се случват.

А по въпроса дали отиват индиректно при възпитателите... ами, аз описах съвсем реална, не измислена случка. От живота на човек, с когото съм била близка 2 години. Не ми казвайте, че тв-то и двд-то са анихилирали - ако беше открита антиматерия в това ОДЗ, определено щях да знам. И тъй, къде са отишли тези купени от родителите придобивки през лятото? Отлетели са на юг с лястовичките, сетих се, колко съм глупава, да си помисля, че някой просто си ги е занесъл в къщи.

Winx, мед. сестри гледат само бебетата в яслите. Такива като нашите сега. Не децата в градината.

# 56
  • USA
  • Мнения: 559
Браво на Коки! Много добре се адаптира (пупу). Бързо да мине разтройството.

Интересни неща пишете за изневерите. Аз никога не съм гледала на колегите си по този начин, за мен те са безполови.  Laughing За първи път работя предимно с жени, предишните ми работи бяха предимно мъже и с мъже се работи много по-лесно и е доста по-интересно. Колежките ми в момента са ми супер скучни (то си личи по количеството писания по форумите  Whistling) Не знам как е при актьорите, но според мен си е работа като работа. Възможности за изневяра има навсякъде. И като сме на тази тема, пак да питам, гледали ли сте този филм?

Кати, знам за сестрите, точно имах предвид, че моето бебе не го гледа сестра тук, а тук често ги дават на крехката възраст от 6 седмици.

# 57
  • София
  • Мнения: 3 524
уинкс, права си че възможности има навсякъде за изневяра. разказах на ицо какво сме мъдрили днес тук и той каза, че е както си го поставиш- ако мъжът/ жената решат да изневерят мястото или човекът няма да имат значение, в смисъл и дори на работа да става дума. и разбира се е върпос на чувства- ако ги няма, границата става по-лесна за прескачане. а филма не съм го гледала.
а това за 6те седмици е супер рано, но знам че майчинството е кратко, някакви месеци беше или? Thinking

# 58
  • Мнения: 1 098
Добър вечер!
За изневерите и аз да споделя. Никога за нищо не се заричам. Само мога да кажа, че нещата никога не стават така както си си ги представял. Винаги съм си мислела, че ако нещо подобно ми се случи ще напъдя мъжа си, но в даден момент ситуацията те кара да се примириш и всъщност като че ли не си ядосана чак толкова.
Имам огромно доверие на мъжа си и знам, че нещо ако се случи то ще е продиктувано от чувства или поне от много силно желание.
Семейството минава през различни периоди. Понякога си по- уязвим и може би точно в такъв момент да ти се предложи възможност. Тогава просто се впускаш.
Аз съм човек, който е много верен на тези, които обича. Също така обещанието пред Бог е голяма преграда за мен. Засега за 12 години не съм се изкушила, надявам се никога да не стане това Praynig

# 59
  • София
  • Мнения: 568
По въпроса за ДГ пиша последно само, че въпросните 20-30-50 лв. се дават еднократно. Разделени на учебните дни в годината сумата е смешна. И смятам, че таксата от 40 лв., която всеки може да си позволи и евентуално да додаде нещо е много по-приемлив вариант, отколкото повишената такса от 150 лв, нали? Затова има частни градини и училища, където, обаче също доплащаш какво ли не  Mr. Green.  Защото скоро няма да доживеем подобаващо увеличение на заплатите.  
По въпроса за контрола. ДА, родителите трябва да упражняват контрол и да знаят какви са правата им. Явно са ги стегнали /поне в София/. Нашите учителки не искат и да се докоснат до пари. Както казах, след като се съберат парите се напазарува всичко от родителския актив. Взимат се на всички деца еднакви неща - блокчета, моливи, боички, именно, за да не се чувстват различни и някое да няма по-хубаво нещо от другото дете. След това се прави отчет, предоставят се фактури, тел. за контакт и това се закача на вратата на групата, за да го прочетат всички. За случая, който пишеш, Кати, надявам се твоите приятели да са поискали обяснение от учителите къде са въпросните ТВ и ДВД-та. Ето в това ни е проблемът на нас българите, не правим нещо, когато трябва, но после знаем да приказваме. Щом искаме нещата да се променят тогава нека направим нещо на дело. Колко бъдещи и настоящи майки отидоха да протестират за увеличение на майчинството лично? Малцина. Аз лично не отидох, но после се възползвах от облагата, нали. Тъжно...
Ели, забравих покрай полемиките. Може би е различно, но в нашата ДГ монтираха камери за наблюдение преди 2 седмици. Само в двора са с цел да се следи кой влиза и излиза. А винаги, когато влезеш в двора във време, което не е определено за водене или взимане на деца те пресреща охраната, както и когато се взимат стои на вратата и пази да не избяга някое  Mr. Green.

Общи условия

Активация на акаунт