Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 52

  • 41 504
  • 284
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 112
Отдавна ви чета и гледам вашите произведения,страхотни са.Вече правих няколко торти със захарно покритие.Сега се хванах с тортата на прохождащото човече,малкият ми син.Започнах с обувчиците,не са така добри като вашите.Утре ще пратя снимка на цялата торта

Последна редакция: чт, 09 окт 2008, 10:07 от stefi.1979

# 76
  • Мнения: 1 965
Я да ви кажа за едно мое приспособление. Тъй като не мога да се разделя с маникюра си, редовно пукам пошове и торбички..... нормално.... Изобщо не се сещам да си купя пошове.... Където  и да попадна, очичките ми стават   Shocked от играчки и забравям.....
Затова....от завеса за баня си режа квадрати, които сгъвам на диагонал. Със силно двойнозалепващо тиксо подлепям. Резултата е доста задоволителен. За справка: В магазините за 1 лв има завеси по 1.50. В Кауфланд от няколко месеца има едни едноцветни на промоция за 2.50. Взех си от тях защото найлона е много мек и идеален за тая работа. На който му се занимава - нека пробва..... И не се подсмихвайте, защото мразя да купувам това, което мога да си направя сама...... Wink

# 77
  • Мнения: 2 818
ЧРД, Silrai!   bouquet

Очарована съм от крема на Облачето - много лесен и вкусен и най-вече с хубава консистенция!  Laughing Дори се отказах да слагам покритие след като видях как добре става с него. Само дето първо намазах тортата и после опитах крема и се оказа, че не е особено сладък  ooooh! Сега трябва да измисля някакъв сладък сос за сервирането...
Сладките на клечка се закрепиха много добре. Но ги правих без дупка, за събота ще пробвам с дупка. Можете ли да ми кажете рецепта за сладки, които не си променят почти изобщо формата след изпичане? Защото аз правих канелени, маслени и те леко се разтичат, а ми трябва да са същата форма...

Ванчето, не те ли притеснява че материала на завесите не е за хранителни цели?  Thinking Или много малко стои продукта в поша?

# 78
  • София
  • Мнения: 2 671
Silrai!,  smile3525  с най-прекрасни пожелания!

Димитрина,   благодаря за съвета, ще пробвам с алкохол, 1 с.л. на 1/2 кг. шоколад няма да е проблем, дори и ако е за деца. Аз се чудех за нещо като паста от ядки, ама още не съм си го избистрила  newsm78 та остава за другия път. Сега ще карам с проверената рецепта.

 Maktub, дай моиля линка за този крем на Облачето, че не мога да се ориентирам!

# 79
  • Мнения: X
Silrai, Честит рожден ден и от мен!Много здраве,късмет и време за още много тортички!

 newsm59  party023  ura

# 80
  • Мнения: 1 965
Ванчето, не те ли притеснява че материала на завесите не е за хранителни цели?  Thinking Или много малко стои продукта в поша?
Изобщо даже. Да не мислиш че всички инструменти са съобразени с това изискване. Едва ли.... Много повече ме притеснява например алуминиевия ми шприц. Освен това, не държа остатъци от кремове в пошове и шприцове.  А, и за половин час, едва ли ще стане нещо. Peace

# 81
  • Мнения: 320
Ванче, ма ти си невероятна   bouquet  bouquet  bouquet

# 82
  • Мнения: 634
Честит Рожден Ден на Карамелка и от мене .Да си жива и здрава защото само това ни трябва.  bouquet
Алекс когато си пребиеш сметаната сипваш спокойно водичка и я разбъркваш с лъжица или лопатка с каквото имаш под ръка.В никакъв случай с миксер.Прибавяй толкова водо колкото да стане сметаната гладка и по мека за шприцоване. Naughty

# 83
  • Мнения: 452
Точно това и аз щях да пиша но виждам,че Албена ме е изпреварила.Винаги разреждай със студена вода до получаване на мека за шприцоване сметана.Като ти остане прибираш в хладилника и на другия ден още малко вода и пак я ползваш/като престои тя се втвърдява/.

# 84
  • Мнения: 1 271
Момичета благодаря ви за топлите пожелания!
Ванчееее, ах ти разконспираторкеее....  Joy

Ето я почерпката-нищо особенно,  едно Сахерче, правено снощи по нощите с ревящо бебе.
То и за това глазурата ми е на вълнички...  Laughing

# 85
  • Мнения: 7 108
silrai, честит рожден ден  от мен !!!
Да си здрава и щастлива и да ти е сладък живота като вкусните тортички, които приготвяш   bouquet!!!

# 86
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Захарни сладки (sugar cookies)
Правим ги по коледа, не си променят формата никак, а ако тестото престои една нощ в хладилника стават още по-красиви и гладки.
31/2 ч брашно (490-500г)
1/4 ч.лъж сол
1 с.л. бакпулвер / 1 пак.
1 чаша масло - 227 г
1 1/2 ч захар
2 яйца, 1-2 ванилии
 Peace 

# 87
  • Мнения: 2 142
silrai, честит рожден ден и от мен, мила!
Желая ти много здраве и кулинарно вдъхновение! Hug

# 88
  • Мнения: 185
страхотна Сахер Торте Силрай, и
Честит рожден ден от мен,  да ти е сладък живота, както твоите великолепни торти     bouquet   

Момичета, аз пак ще ви безпокоя с питане, че днес като заспят моите мъже, ще пека блатове, избрала съм си от първа страница блатовете на Меги, но в рецептата има пшенично нищесте - та тук не намерих такова - бих ли могла да заменя това нишесте с брашно, какао, или мога да сложа някое от кремчетата на Йоткер /напр.ванилиепудинг/ или..??? 
  Смятам също така да направя днес тортата и да я замръзя, а утре вече украсата и в събота ще е изненадата.Дали може да я замръзя с крема - предполагам или ще направя сметанов или ще се опитам с крем Ганаш ..???

# 89
  • Мнения: 1 965
kaninova - За нишестето в блата, нищо не мога да ти кажа. Ако утре ще украсяваш тортата а в събота ще я излапате, няма смисъл да я замразяваш. Просто си я покрий в кутия да не съхне и утре си я довършвай.

Общи условия

Активация на акаунт