френски език (начинаещи)

  • 162 605
  • 759
  •   1
Отговори
# 435
  • На брега на реката
  • Мнения: 1 540
Може ли да помоля, да ми помогнете да намеря някоя по-известна френска песен с текста й. Искам да се упражнявам, а си мисля, че това е добър начин, но не знам заглавия на френски песни.
Благодаря предварително!


 Heart Eyes

# 436
  • Мнения: 0
zdraviete i az sum u4ila frenski ezik, no predi dosta v4eme i sega iskam da si go pripomnq. Mnogo mi haresva va6ata tema. Dori mi se iska da zapo4nem da si pi6em pomalko na frenski.
kakvo 6te kajete?

# 437
  • София
  • Мнения: 6 010
Здравейте!
Записвам се в темата и се връщам да чета отначало.
Миналата година изкарах две нива във Френския институт в София и сега си припомням малко материал за да запиша трето  Peace

# 438
  • Мнения: 0
na men mi trqbva v rabotata i zapo4nah da go u4a ot na4alo. Iskam da pitam nqkoi znae li dali francuzite izpolzvat SUBJONKTIVA v razgovornata si re4, 4e e mnogo gaden iska mi se da go podmina leko.  Laughing

# 439
  • Мнения: 6 846
az_ sum, пиши на кирилица, моля те.
Иначе за питането ти - използва се, няма как да си го спестиш. 

# 440
  • Мнения: 0
аха. А кои времена освен това се използват, защото си спомням, че имаше някои които се използват много рядко. Ако може някои да ми ги изброи по именно за да си ги отбележа и да ги търся по граматики. Благодаря предварително.

# 441
  • Мнения: 6 846
като за начало научи
subjonctif présent и subjonctif passé


subjonctifs imparfait и subjonctifs plus-que-parfait можеш да ги подминеш засега.

# 442
  • Мнения: 1 354
Salut!   bouquet

Темичката е интересна и полезна.Аз сега не съм записала никъде,но си уча думи с произношение и преговарям глаголи(най-голямото ми мъчение!)

Мога да предложа учебникa за Френски инст. ново 3,4,5 с уч. тетрадка и диск (Alter ego 2)- ако на някого му трябват,може да ми пише.

Бонсуар!  Hug

# 443
  • Мнения: 1 354
ИИ! Как бе - Шан-з-елизе Grinning

http://www.youtube.com/watch?v=WGm0IXA561E

http://www.youtube.com/watch?v=H-a3UiSOjjA - Les Hommes qui passent maman - Patricia Kaas

http://www.youtube.com/watch?v=UuQrh3-wiX4 - Pour que tu m'aimes encore - Celine Dion

Има още много, само кажи какво предпочиташ и ще ти намеря.  Hug

Динчо, и аз щях да и пусна A toi  Grinning

Уникален глас и песента много й отива,има накъде да се разгърне  Heart Eyes

# 444
  • Мнения: 0
je ne parle pas france tres bien. Mais je veux apprendre cette langue.
как беше първия ми опит да пиша? 
искате ли да си маправим и такава станица за английски език в която да се опитваме да пишем и на английски, че лично на мен и той ще ми тябва, а не го знам много добре Wink

# 445
  • у дома
  • Мнения: 258
az_sum, мисля че france се пише francais Simple Smile
за другото - ок

# 446
  • Мнения: 7 002
az_sum, мисля че france се пише francais Simple Smile

да, със се седий.

# 447
  • Мнения: 0
да и аз после идях тази грешка. Благодаря ви. Няма ли кой да ме последва да си пишем на френски. Според мен само така ще го научим.

# 448
  • у дома
  • Мнения: 258
еми аз бих могла, но съм много начална още Simple Smile Ако ви се водят разговори от сорта на:
Comment vous appelez-vous ?? Simple Smile
Трудно ми е още и не ми идват много фрази наум, тръгват ми я на английски, я на италиански...ад!

# 449
  • София
  • Мнения: 5 334
да и аз после идях тази грешка. Благодаря ви. Няма ли кой да ме последва да си пишем на френски. Според мен само така ще го научим.
Moi, je suis d'accord. Wink

Общи условия

Активация на акаунт