Смилянски боб от....КИТАЙ !!!!!

  • 14 299
  • 69
  •   1
Отговори
# 15
  • в баира
  • Мнения: 861
Това е за "Господари на ефира".

# 16
  • Мнения: 5 228
Последно купихме едни техни люти чушлета , които миришеха на антибиотици , за вкуса не мога да кажа - не посмях да ги опитам. Сигурно и те са били китайски  Rolling Eyes

Това явно им е любимата подправка - вече два пъти купувам кисели краставички Крина, които имат отвратителен дъх на лекарства (а преди съм купувала и бяха много хубави).

# 17
  • Мнения: 2 726

Момичета,а кажете някоя марка боб,който сте пробвали и е хубав newsm78

# 18
  • Мнения: 952
Направо не мога да повярвам. Докъде стигнахме, да купеваме Китайски боб, пробутван ни за наш  #Crazy  Shocked

най-жалкото е, че не китайците са си нарекли боба така, а някаква си пършива бг фирмичка замазва очите на българския потребител  ooooh!

За съжаление asyalein е права, ние сами се правим на дяволи. Все да изментим другите  Close

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 213
Това лято ходихме до това село Смилян - купих боб за 8 лева килограма.
Като се върнахме в Бургас, тогава се загледах по "смилянския" боб по магазините - ами той идва поне наполовина по-евтин, явно защо. Shocked

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Ами то не стига , че цяла България се оказа , че отглежда и продава такъв боб, та сега и от полша , пък  и от Китай  ooooh!.Не ни стигат некачествените им свещи, лепила и пр. , та и боб ooooh!

# 21
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Аз купих Добруджански боб от Аржентина на фирама Панино.
В интерес на истината беше много вкусен и лесно се свари ,затова погледнах каква  партида е и видях призводство :Аржентина.
Също така солта, ориза, захарта всичките са внос.

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 563
Аsyalein, радвам се, че ти явно знаеш за какво става  дума - наистина "смилянски фасул" трябва да се защити на ниво ЕК или като Защитено наименование за произход, или като Защитено географско указание, и тогава може да се санкционира някой, който етикетира неправомерно продукта. Храните се защитават вече в Министерство на земеделието, а това с регистрацията на марката в Патентно ведомство е стара работа и вече не важи в смисъла, който медиите се опитват да популяризират. Доколкото знам обаче, самите производители нямали желание да си защитят продукта.  Искали да си го продават на пътя.

# 23
  • Мнения: 1 432
Освен да се хвана за главата ,друго не ми остава  ooooh!

# 24
  • София
  • Мнения: 3 816
До скоро харесвах всичко на тази фирма, точно поради факта, че продават българска продукция. Всички останали фирми, само пакетират вносната стока. Но явно вече не остана фирма, която да продава българска стока. То и производство няма достатъчно, а и така им излиза по- евтино да купуват китайските евтини стоки и да са на над 100 % печалба. Tired

# 25
  • София
  • Мнения: 1 762
Момичета, снощи купих кисели краставички на Крина. От тези най- малките. Бяха много вкусни, но.................. разказах на мъжът ми за тази тема и той се загледа в буркана. Пишеше произход Индия. Shocked Че и корнишоните ли вече са от майната си? Направо паднах.  ooooh!

# 26
  • София
  • Мнения: 3 816
Днес нарочно отидох на щанда с бобови изделия и се загледах в опаковките:
произход Китай
произход Аржентина
произход Канада
 Shocked Нямам думи!
"Суидън комерс" успешно развива своята международна дейност с фирми от Египет, Китай, Австралия, Канада, Индия, Виетнам, Тайланд, Полша, Гърция, Турция, Русия, Украйна, Румъния и др.
  Ето и сайта на фирмата http://www.suicom.com/index.html
Разгледах опаковките и на други фирми, стоката само е опакована в България, произхода на всички е Китай. Tired

# 27
  • Сливен
  • Мнения: 894
Дано има резултат от сезирането на КЗП.  Rolling Eyes
Peace

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 563
Съмнявам се, но ще се радвам да ме опровергаят.

# 29
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Доколкото знам обаче, самите производители нямали желание да си защитят продукта.  Искали да си го продават на пътя.

 Shocked
ей на това му викам аз мислене на дребно  ooooh!
нямам думи  Close

Общи условия

Активация на акаунт