Глухо бебе!

  • 6 413
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
МОФи забележи я -тя е в период като Дани - "съзнателно" не чува нищо - т.е. не реагира, но спи ли, унася ли се или пък я изненадаш когато се "омагьосва" - реагира на звуци. Както ако й тропаш - няма ефект, ама кихни докато спи да видиш  Laughing
Пък и тук преглед ще ти е 10-15лв! Така, че споко и всичко ще е наред.
А и нещо другоа - да се е дърпала за ушите, да е ревала пхри опит да й чистиш ушите, или да е вдигала много висока Т, да е имала хрема???? Ако нищо от това не е присъствало последните две-три седмици - ми най-вероятно е ненужно да се притесняваш

# 16
  • София, в офиса
  • Мнения: 1 269
Здрасти МОФ, аз не забелязх такива проблеми, докато ви гледах. Я по-спокойно, може да е по-бавна като реакция. Освен това на тази възраст с точност може да покаже само истинска аудиограма, иначе българските лекари ще ти сложат диагноза "социално адекватен слух", която не ти носи никаква информация.
Така че, елате си, починете си и я наблюдавай. Подавай й странично шумящи предмети и музикални играчки, за да им обръща внимание.
Ако нещо те притеснява, знаеш къде да ме намериш
Спокойно newsm10

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 927
Здравей МОФ, горе долу на същата възраст/коригирана/ и синът ми спя да реагира на звуци. Естествено аз изпаднах в луда паника/понеже е недоносен/ и се тръшнах че не чува. В момента е на другата крайност и най-малкия шум го стряска както ти е казала и Бу.

# 18
  • Мнения: 3 634
Благодаря ви. Някак си ме успокоихте.

Никне й първото зъбче и е малко сополясала... да не би и това да си казва думата?

Някой от вас може да си мислят, че вече съм превъртяла (то и това е близо де) защото все намирам нещо дето не е на ред с бебесата (първо с главата и врата, сега със слуха и ушите). Но това бебе беше толкова желано и чакано то мене, че сега си ми е писаното яйчице на мама и разбира се, не искам нищо лошо да й се случи, искам да си ми е перфектна. За това и вдигам ужасен шум когато нещо не е на ред (според мене).

Както и каквото и да е... ще видим в консултацията и предприемем мерки след това. Междувременно се настройвам за предстоящата почивка в БГ и новите запознанства с мамите от форума с които успея да се срещна и запозная.

Целувки на вас и дечицата ви! Желая ви много щастие и всичко най-хубаво.

# 19
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
МОФи надали някой ще те разбере по-добре от нас и ако ти казвам че превърташ от нерви - това е само защото си мисля, че си твърде напрегната и уморена! Разбираме притсненията ти по-добре от другите - всеки от нас минава всекидневно дълго време дори и след оздравяване по тоя път! А някои ще го вървят цял живот!
Бъди жива и здрава и се радвай на малката и вземи я завди на доктор да си спокойна!
Много целуки и бъдете живи и здрави и римата!

# 20
  • Мнения: 1 428
Понякога се случва след реакция от ваксина.Скоро правила ли си и ваксинация?

# 21
  • Мнения: 3 634
Ваксинираха я когато беше на 3 месеца. От тогава вече е минало доста време.

# 22
  • Мнения: 2 543
Понякога се случва след реакция от ваксина.Скоро правила ли си и ваксинация?

Като майка на глухо дете ви призовавам да не говорите такива неща преди да има установен проблем.  Stop Преди всичко Моф не е сигурна, че изобщо има някакъв проблем. Дотогава всякакви предположения от какво може да се случи така, че детето ти да изгуби слуха си са просто безмислени. Сигурна съм, че го правите с добри намерения, но съм и почти толкова сигурна, че бебето си е съвсем добре. Така че, недейте да тревожите допълнително майката. Иначе причини за загубата на слух - колкото искате! ooooh!

# 23
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
МоФ, чак сега ти виждам темата. Мамите много добре са те успокоили и сигурно и ти си вече почти убедена, че нямате проблем със слуха. Много малките деца реагират на силни шумове, не само с видима двигателна дейност (като завъртане на главата), а и с мигане, разширяване на зеницата, плач... На тази възраст, това което най-успешно родителите могат да проверят е, дали когато заплаче бебето, при създаване на силен шум леко замлъква или спира да плаче. Например дрънкалка, гласа на мама, силна музика. Пробвай. И понеже ти страшно си се ошашавила. Поръчай на баба ти, докато я гледа тук в Бг да я наблюдава. Ако и след почивката имаш колебания, задължително изискай лекарски преглед.
Какво ти казаха за хремата. Ако продължава трябва да я лекуваш, защото може да тръгне към ушите и гърлото.

# 24
  • Мнения: 3 634
Хремата вече е отминала и забравена.
Сега госпожицата е аааааапаапаааааапапааа - типово говорене... Пръцкане с уста и подобни прояви. Не знам вече какво да мисля. Я ме чуе, я не. На консултацията ще повдигна въпроса, вие вече ме имате за откачила, та няма значение дали и лелката там ще си помисли същото Wink

# 25
  • София
  • Мнения: 472
Ми опитвам се да се успокоя с това, че в консултацията имат едно такова наподобяващо клаксон и като го стисне и излиза един такъв... клаксонов звук и от това Неа подскача... Или поне това го е правила всеки месец до 23 юни.
Дрънках й с ключове точно до ухото и нищо.

Па може и да сте прави... побъркала съм се... но не вярвам да си го измислям това.

Неа е на 4 месеца и 2 седмици (или около 2 седмици)


 Мила ,скоро 4етох в стари броеве на едно детско списание за глухотата  при бебета и кото про4етох твоето притеснение , веднага се разрових и про4етох ,как общо взето да се разбере дали беб4ето 4ува нормално или не!

бебетата реагират при силен звук по следния на4ин:

мигване, правене на гримаса, движение на очите или главата по посока на звука поява на сукателен рефлекс, трепване на цялото тяло, стряскане.

Изследването на слуха на бебето се извършва в спокойна обстановка при подаване на различно звучащи играшки или други уреди - свирки , барабанче , звънес, клаксон , които се поставчт последователно от еднат и другат страна на детето до глават му. Ако в момента то спи , трябва да се стреснеи събуди. Ако плаче - то спира да плаче, ако лежи спокойно - може да изплаче изведнъж. При 2 месечна възраст то се опитва да обърне очи и глава по посока на звука, а към 5-6 месечна възраст бебето започва да се обръща по посока на по-тиха музика или звуци и при повикване с по-тих глас.

МоФ , надявам се да съм ти била полезна и да се успокоиш! Аз съм също като теб голяма паниака и постоянно тормозя лекарката си с въпроси- но това е да аме майки  изживяваме всичко и си мислим все такива негативни неща. Дано са ни живи и здрави дечицата! Мисля , че всичко е наред и ще бъдеш една спокойна и уверена майка! Ако трябва изчакай и го прегледай детето в България  - има много добри специалисти и ако въобще се наложи някъкво изследване не мисля ,че ще е токлова скъпо!!

Целувки от мен  на дечицата!!

# 26
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
МОФ малката като моя ДАни тренира неслушане на мама от сега! А ние си изкарваме акъла  Wink Много цунки - сигурна съм че всичко е наред! Ама все едно описваш ДАни когато ми изкара акъла... така чеи и при вас всичко ще е ок

# 27
  • Мнения: 2 531
Няма да те успокоавам ,само ще сподела моите проблеми. Сина ми не подозирахме че има слухови проблеми ,все си мислах че е палав ,непослушен и т.н. На 2,5г. като почнаха проблемите с трета сливица ушните д-ри казаха че тъпанчетата са хлътнали и има намален слух.Чак тогава забелязах, че той реагира само на силни звуци и ние подсъзнателно крещим като говорим с него. Сложиха му едни тръбички в ушите и казаха - вс. е о.к. ,без изследване. Почнахме терапия с логопед- говореше 10 срички ,но разбираше всичко. Да ама нещата не вървяха... Тогава взехме де мислим за какви ли не увреждания, а и той е с хромозомна аномалия та казаха - от това ен говори. Питах х-пъти докторите да изследвам ли слуха, питах логопедката -чува ли? Всичко казват - ми чува! Преди седмици смених логопеда и първото което ме накара да направя беше аудиограма - е установи се че има намален слух и не чува добре. Тя дори ми демонстрира как чете по устните и не чува като се говори тихо! Иначе всичко разбира, речника е от 150-200думи, но далече от това на 4 г. Сега чакаме апаратчетата и много се надявам да сме открили накрая поблема, че така ми писна да ме мотаят с предположения.
Странното което ми се вижда при тебе е че отскоро си забелязала да не реагира - а преди как беше?

# 28
  • Мнения: 3 634
За преди не мога да кажа, тоест, не съм забелязала нещо, а й нали все в консултацията ми я гледат... мислех, ако нещо има то от там ще ми кажат.
Ама те нищо.
А и преди като по-малко бебе и все спеше, а сега вече седи с часове будна и повече я наблюдавам, та за туй и така се шашкам като видя, че не ми реагира.

# 29
  • Мнения: 4 244
Абе МОФ - тия тъпи финьовци не правят ли аудиограми при консултациите?
На нас на всяка задължителна консултация ни правеха такава
Само да те карат да трепериш сега за Неа, да му се и не види.
Не ви знам системата ама ми се вижда тъпо
При нас ехография на тазобедрената става я прави детския при консултация и аудиограма задължително

Общи условия

Активация на акаунт