Как да откажа сладкото?

  • 10 658
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 625
Инструктура на сестра ми по фитнес и е казал, когато много и се дояде сладко да яде следното:

2 с.л. какао /горчиво за готвене/+1 с.л. мед+малко вода разбъркано

Аз го пробвах! Вкусно е поне за мен и е ужасно сладко! След това изобщо не ми се яде шоколад, а и аз съм от шоколадохолиците!


# 16
  • In transit
  • Мнения: 11 826
Ако толкова ти се дояде шоколад поне се опитай да го хапваш сутрин за да може организма да го усвои до вечерта и да не ти се натрупа. Иначе това което е казала Бу е супер.

# 17
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Освен съветите на Бу, да се включа и аз с една хитринка. Яж сладко през ден.  Ако изкараш така една седмица или десетина дена, после  яж сладко един ден, два дни почивка. Така безболезнено и постепенно се озаптява страстта към сладости. И разбира се, помисли дали приемаш достатъчно въглехидрати (черен хляб, пълнозърнеста паста, картофи, кафяв ориз, плодове). Разбира се, с мярка.
Сега има страхотни и много сладки плодове, възползвай се!

# 18
  • Мнения: 588
Освен съветите на Бу, да се включа и аз с една хитринка. Яж сладко през ден.  Ако изкараш така една седмица или десетина дена, после  яж сладко един ден, два дни почивка. Така безболезнено и постепенно се озаптява страстта към сладости. И разбира се, помисли дали приемаш достатъчно въглехидрати (черен хляб, пълнозърнеста паста, картофи, кафяв ориз, плодове). Разбира се, с мярка.
Сега има страхотни и много сладки плодове, възползвай се!
Тази идея много ми допадна newsm10 ще се опитам да пробвам, че и аз доста сладко си похапвам. Mr. Green

# 19
  • Мнения: 1 517
Кърмя, така че спазването на диета не е приложимо в моя случай. НО си мисля, че ако откажа сладките неща, ще свалям - може да е по-бавно, но пък все ще е нещо. Проблемът ми е, че си падам нещо като ШОКОЛАДОМАНКА /ако има такава болест/ и ако не изям нещо от сорта на шоколад, сладолед, тортичка или сладки, просто започвам да се изнервям, не мога място да си намеря, не мога да мисля за друго. Как да захвърля тези калорийни бомби /които освен това са и вредни/?
Това все едно аз съм го писала. Не мога и не мога да спра сладкото, друго почти не ям, а мога да карам цял ден с една кутия бисквити. Но не отслабвам и не отслабвам. Все си мисля - край, от утре ще го спра, но отида ли на магазаина, и да нямам много пари задължително си купувам я сухи пасти, я бисквити, я бонбони... Ако не взема, ми е много кофти. Sad И ако някой ден не си хапна нещо такова, съм като наркоман без всекидневната доза наркотик. Като си хапна сладичко, се чувствам по-добре, а после се ядосвам на отражението си в огледалото. И става един затворен кръг. Завиждам на хората, които устояват на тези изкушения, спазват дори безвъглехидратни диети... А да заменя шоколадовите неща с плодове - просто не мога...

# 20
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 827
А да заменя шоколадовите неща с плодове - просто не мога...
А да замениш фин млечен с натурален и да го намалиш просто не се ли удава?

# 21
  • Мнения: 1 517
А да заменя шоколадовите неща с плодове - просто не мога...
А да замениш фин млечен с натурален и да го намалиш просто не се ли удава?
Да, може. Има даже диетичен шоколад, макар че калориите му не са много по-малко, а е без захар. Но е само 50 г, изяждам го за секунди и все едно - нищо. Sad А е даже по-скъп от обикновения. Има и едни диетични бисквити, без захар и с пълнозърнесто брашно, вкусни са, ама и те много скъпи, бе! Абе не мога да се откажа. Както пушач трудно се отказва от цигарите... Ако не е това, трудно ще имам енергия да се справям с всичко през деня, и с всички нерви покрай бебето... По-скоро искам да намеря начин да отслабна без да спирам сладкото. Може би начинът на Никол е тъкмо за мен. Wink

# 22
  • Мнения: 4 371
И разбира се, помисли дали приемаш достатъчно въглехидрати (черен хляб, пълнозърнеста паста, картофи, кафяв ориз, плодове). Разбира се, с мярка.
Сега има страхотни и много сладки плодове, възползвай се!

Само да вметна, че от черен хляб и круши бебето получава колики.
Анита, моя съвет е да изчакаш малко. Твърде скоро си родила, ще влезеш във форма, спокойно. От кърменето се слабее, нали знаеш Wink
А и кърмачката е като бременната - не трябва да се лишава от нищо, камо ли от шоколад Sunglasses

# 23
  • Мнения: 5 255
Бях същата като теб и резултата беше  Animal Pig
Умирах за сладко ........ всичко шоколадово и сладко се поглъщаше.
На 1 април /не на шега/ казах  smile3528
Почнах да спортувам. Карам велоергометър - регулирах храната.
От рожденния ден на Лора имаше 2 кутии шоколадови бонбони, кото едната беше отворена.
Всеки ден минавайки покрай нея точех лиги, но  Naughty
Добре, че мъж ми ги изяде за няколко дена.
Не купувам вече сладко, а когато ми се дояде нещо взимам една чушка и я пълня със сиренце,  пийвам една водица и съм ОК  Wink
Аз също кърмя, свалила съм няколко килограма до тук, но има още за сваляне.
Търпение и инат, и резултат ще има  Grinning

# 24
  • Мнения: 590
И аз съм пристрастена към сладкото, особено какаото. Наистина  какаото повишава настроението тъй като стимулира секретирането на ендорфини от хипофизата. И като се ограничаваш ставаш адски подтиснат и нещастен Sad
Но от почти два месеца не съм близвала нищо с какао.  Много ми беше трудно, но съм ужасно доволна. И като знам че не мога да ям нищо какаово друго сладко не ми се яде.  И така изключих сладкото, бялото брашно, захарта и маргарините. Употребявам умерено картофи, ориз и пълнозърнест хляб. Но всеки ден консумирам овесени ядки - невероятен ефект имат върху кърмата. Подобно на бирената мая. Първият месец - нищо, но втория съм минус 4 кг. Grinning
А за кръвното и аз съм с ниско. Най-помага солен айрян както и повече течности, но ти сигурно пиеш достатъчно щом кърмиш Grinning 

# 25
  • Мнения: 5 255
... като се ограничаваш ставаш адски подтиснат и нещастен Sad.....
При мен го няма това състояние  Flutter


Цитат
... Подобно на бирената мая...

С бирената мая си вкарах автогол  Sick
Изпих 2 опаковки от немските и "отекох" /буквално/  Sick
Пречиства организма, но се дебелее от нея  Tired
Сега, след като я спрях почна да мърда кантара надолу  ooooh!

# 26
  • Мнения: 590
   
Цитат
При мен го няма това състояние  Flutter
 

Ами и при мен вече Grinning Ама първите седмици без шоколад ...
 А за бирената мая - незнам. Аз имам една опаковка откакто родих и пия от дъжд на вятър. Ама при мен има друг негативен ефект..

# 27
  • Мнения: 271
Чета и се чудя - шоколадът не беше ли вреден при кърмене?  newsm78 Не съдържа ли кофеин?
А за отказването - по същия начин, по който си отказала кафето и алкохола през бременността и докато кърмиш. Аз съм си с доста сланинки, и за съжаление отказването от шоколада неми повлия. Но в момента, в който разбрах, че пак съм бременна, спрях и кафето, и алкохола (който по принцип не пия много), и шоколада, и Кока Кола-та. Най-голям афинитет от изброените имам към кафенцето и даже се учудвам на себе си, но наистина не ми липсва. Явно всичко е на психическа основа. А за килограмите сега съм се навила да пробвам НВД, да видим....
Успех в контрола над шоколадовите страсти!

# 28
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 827
Чета и се чудя - шоколадът не беше ли вреден при кърмене? newsm78 Не съдържа ли кофеин?
Кофеин съдържа, но кофеинът не е вреден в умерени количества. Аз пия по две кафета с мляко на ден и прехапвам шоколад чат-пат. При кърмене почти няма забранени храни или изобщо неща...

# 29
  • Мнения: 271
Значи мога да си попийвам кафенце чат-пат  Wink Ей това е да започна седмицата с добра новина. Благодаря за инфото, Бу!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт