За дъската...

  • 4 372
  • 68
  •   1
Отговори
... на тоалетната чиния.
Днес се замислих колко много жени вдигат скандали на мъжете си за една проста вдигната дъска на тоалетната чиния. Защо я били оставили така. Не мога да го разбера.
Вие карате ли се на мъжа си, че не я е свалил? И ако да, защо? Толкова ли е трудно както те я вдигат всеки път, вие пък да я свалите? Не е кой знае колко тежка физическа работа все пак... и дали всъщност не е просто повод да си мрънкаме, защото повечето жени страдаме от 'синдрома на несъществуващия проблем'?
Хайде сега, дружно да разнищим тази тема, повод на толкова женски намусени физиономии и репликите 'Аз какво казах за тоалетната...'
Търсих в търсачката, но такава тема не намерих. Ако все пак има, не ме линчувайте.

# 1
  • Мнения: 1 008
Аз не познавам жени, които да се дразнят от това нещо.
На мен изобщо не ми прави впечатление. По-скоро се дразня от косми в мивката (сутрин след душ мъж ми застава пред огледалото, под което е мивката и си прави косата, слага някакъв препарат за мокър ефект, и така в мивката падат косми).Но за тоалетната чиния никога не съм се замисляла и изобщо за какво да се дразня?

# 2
  • Мнения: 5 140
Въпроса не е в това дали той я вдига, а аз след него я смъквам, аз искам да е затворен целият капак. Crossing Arms

# 3
  • Мнения: 2 550
важното е да се налучква тоалетната чиния  Mr. Green
капака не е от значение Simple Smile

# 4
  • Мнения: 216
Аз бих предпочела да е затворена тоалетната( дъска + капак) , но ако се случи да вляза и да не е не е проблем след като я ползвам, ще я затворя( не е мръсна че да мирише но е по-приятно и пригледно ако е затворена и наистина ако трябва да избирам дъската или точен мерник, ще взема мерника всеки ден.Защото ако той няма аз имам
 smile3550  #Sniper

# 5
  • Мнения: 2 792
 Ако тоалетната чиния ми се превърне в много важен проблем, сериозно ще се притесня за себе си.

# 6
  • Мнения: 4 892
Търсих в търсачката, но такава тема не намерих.

Вярвам Ви.  Mr. Green

Честна дума, не съм забелязвала никога до сега капака в какво положение е. Не ми е правило впечатление. Най-вероятно е бил и вдигнат и не.

# 7
  • Мнения: 122
Аз съм дресиран отдавна...  bowuu

# 8
  • Мнения: 4 586
Ако съотнощението мъже:жени в жилището е по-голямо или равно на 2:1,
по-добре да седят и капака, и дъската в горна бойна готовност.
По-добре прави, но чисти, отколкото зотворени опикани.
Да не говорим за сънен малък мъж, опикал и капака.

# 9
  • Мнения: 4 380
Държа изключително много да е затворен целия капак иначе лошо им се пише. Crossing Arms Няколко пъти ще ходя след тях да затварям и после става взривоопасно.

# 10
  • Русе
  • Мнения: 1 155
Аз също предпочитам да е затворен и капакът. Но понякога самата аз забравям (за капака говоря, не пишкам права). И тогава мъжът ми мърмори  Joy

# 11
  • Мнения: 0
капакът никога не се затваря  понеже и  двете ми котки са обсебили тоалетната  Grinning

# 12
  • Мнения: 3 405
Всичките мъже у нас я оставят отоврена. Аз я затварям като забележа. Не за друго, ама тази тъпа канализация смърди, незвисимо от препаратите, които слагам  Sick

# 13
  • Мнения: 2 258
Аз пък не разбирам какво е предназначението на дъската ,след като бива оставена нагоре в комплект с капака.Мога да преживея капак , който не е пуснат , но непуснатата дъска не мога да я преживея... Naughty

# 14
  • Мнения: 4 586
Анджи, от някъде другаде смърди канализацията, най-вероятно от сифона на пода.
Тоалетната чиния е защитена в това отношение с 10-15см воден слой. Сифонът, ако е от
старите конструкции под решетката има едно отворче около 15мм за почиствате. То трябва да е запушено с тапичка.

# 15
  • Мнения: 3 405
Да, сифона има такава тапичка, ама кой да знае за какво е  Blush Да я махна ли? Какво ли ше излезе от там, брр.

# 16
  • Мнения: 4 586
В сифона в ниското трябва да има вода. Тя спира миризмите да минават отдолу.
Тапичката се изважда само за почистване и пак се слага.
Почистването най-лесно става с електрод за електрожен. Пъхаш го колкото се може по вертикален и въртиш, докато стане трудно. После го изваждаш бавно.
Излиза топка женски косми и тиня. Огледай тапичката, ако трябва я смени с нова.
От оцет и някои вина стават.

# 17
  • Мнения: 2 258
Ако сифонът на пода е прав ,а не рогов ,най-вероятно ще мирише много.Чашката на сифона трябва винаги да е пълна с вода.И трето,тай като канализацията ни се намира в много лошо положение , ще мирише и ще става все по-зле...Занимавам се професионално с това и наистина мнението ми е компетентно.. Hug

# 18
  • Мнения: 6 999
Въобще не съм забелязала в какво положение е дъската Laughing

# 19
  • Мнения: 3 405
Мерси, ще се въоръжа с ръкавици и ще видя какво се "отглежда" там.
Такъв е, какъвто Вълка го описва сифонът.

# 20
  • Мнения: 4 380
Котките са сериозна причина да бъде оставян капака. Похвално че са добре възпитани да ходят в тоалетна. Grinning

Но аз нямам котки и съм суевена, затова капака ми е затворен. Добрата енергия на дома излизала от там. Това е по фън шуй. Освен това е и много по-естетично със затворен капак.

# 21
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
нямам такива терзания.
Всеки си има ВЦ,

# 22
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
чувал съм, че подобни спорове са признак на психическо разстройство.

# 23
  • Мнения: 35
Сложете си кенеф с дистанционното  smile3550

# 24
  • Мнения: 3 405
Има "умни" дъски, самозатварят се.

# 25
  • Мнения: 2 018
Има тоалетни чинии, които мерели кръвно, температура... Така, че в един момент, след години, може и да се научи да си спуска дъската и да пикае ...седнал.

По темата - и за мен е важно преди всичко да улучват дупката, а за капака и дъската, аз си ги свалям. Мен ме научиха.  Crazy Поне с едно нещо трябваше да се съглася с четерима мъже у дома.  Joy

# 26
  • Варна
  • Мнения: 25 287
Честно казано дори не ми прави впечатление вдигната ли е или спусната Rolling Eyes

# 27
  • Мнения: 1 400
Аз пък нямам капак - невъзможно му е да стои в горно положение - не стана ясно защо - и биде отсранен. И по-добре, защото имам кофти спомени с един такъв спуснат капак преди време, но няма да развалям благоуханията тук с подробности.  Whistling
По темата:
Въобще, ама хич не ме дразни вдигнатият капак .

Последна редакция: чт, 02 окт 2008, 08:58 от Вейдър Райконен

# 28
  • Мнения: 516
Много полезна тема. Ако не беше тя, Анджи никога нямаше да разбере, как се почиства сифон.

# 29
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 487
Капакът на тоалетната е последната ми грижа. Ако някога мине напред в списъка, бих се разтревожила за психичното си здраве.

# 30
  • Мнения: 3 405
Много полезна тема. Ако не беше тя, Анджи никога нямаше да разбере, как се почиства сифон.

Нали  Mr. Green

# 31
  • Мнения: 4 586

Баси какви шантави тоалетни има по света. Тая е в Австралия.
Съвсем спокойно мога да си лепна една кака, която да ме гледа.
Достатъчно е да мина отгоре с безцветен лак против влагата.
Малко е перверзно, но малко, в рамките на допустимото.

Последна редакция: чт, 02 окт 2008, 09:20 от Вълкът с дълъг ник

# 32
  • Мнения: 1 400

Баси какви шантави тоалетни има по света. Тая е в Австралия.
Съвсем спокойно мога да си лепна една кака, която да ме гледа.
Достатъчно е да мина отгоре с безцветен лак против влагата.
Малко е перверзно, но малко, в рамките на допустимото.
Дългоникий, дай и ние да видим - така с този Х нещо ...не ми е ясно newsm78

# 33
  • Мнения: 673
 В дом , в който мъжките обитатели превишават женските е по-нормално жените да привикнат да спускат дъската Mr. Green. Наистина предпочитам аз да си спускам дъската пред омОчана такава. Малко е неприятно , обаче като си на зор да си лепнеш г..а върху ледената тоалетна чиния, която на всичкото отгоре се оказва и с по-голям отвор, вследствие на вдигнатата дъска ooooh! Mr. Green.

# 34
  • Мнения: 4 586
Забележете, това не са актриси и манекенки, а местни дами, от същия град.
Еквивалента е да си поръчам плакати със съфорумки, да ме гледат докато пишкам.
Суууупер.

# 35
  • Мнения: 1 400
Забележете, това не са актриси и манекенки, а местни дами, от същия град.
Еквивалента е да си поръчам плакати със съфорумки, да ме гледат докато пишкам.
Суууупер.
Дааа..И би било повече от чудесно ако очите им са изпълнени с удивление Mr. Green

# 36
  • Мнения: 24
Нормалното и естествено положение на капака е да стои вдигнат. Който ползва тоалетната си го спуска и след това си го вдига. А ако имах жена, която ми мрънка за подобни неща бих я изхвърлил с шутове!

# 37
# 38
  • Мнения: 2 448
Мен ме дразни само, ако не я е вдигнал и е опикана цялата. Или ако не си е пуснал водата след голяма нужда. Побеснявам от подобни простотии.
И само не ми казвайте, че такова нещо не сте виждали никога. Опикана дъска и не пусната вода. Ако съм само аз да пъдя о време мъжа си.   Thinking

# 39
  • Мнения: 1 072
Винаги съм мислила, че "Войната за вдигнатия капак на тоалетната чиния" е метафора претоварена със символизъм, но ето, че има и съвсем буквално приемащи я.  Rolling Eyes

# 40
  • Мнения: 301
Не съм обърнала внимание на това досега  newsm78 В момента важното е да се улучва целта - големия мъж се справя  Crazy малкия още го кара само на старание. Явно не ми е затруднение да спускам капака щом не съм се и замисляла.

Не си само ти Паси, но при нас проблема се появява при увеличаване на концентрацията на алкохола в кръвта на любимия  ooooh!.

# 41
  • Мнения: 1 400
Ако съм само аз да пъдя о време мъжа си.   Thinking
Пъди го! Mr. Green бъзикам се естественно
Непусната вода съм заварвала само след децата в периода , в който не стигаха до казанчето.... Sick

# 42
  • София
  • Мнения: 38 748
За кой капак говорим между другото? За затваряне или за седалката?
А пък темата е за дъската. На кой ли му хлопа? Mr. Green
На мене за седалката не ми пука общо взето...

Но има някои други вредни дребни навици на мъжо, които ме нервят. Но това е друга тема.

# 43
  • Мнения: 3 405
И за двете.
Аз обаче отговарях за капака  Grinning

# 44
  • Мнения: 4 586
Стига бе, не е в стила на БГ-Мамма да разделя двойки. Пасинент, извикай майстор да му сложи писоар.
Като изходни данна на задачата на майстора ще му е необходимо разстоянието от пода до края на пишока.
В  спящо походно положение. Настъпи края на ролетката и измери.

# 45
Леле, хора, изненадахте ме, мислех, че темата ще отиде някъде в небитието, а то цяла дискусия около тоалетните сте си заформили Twisted Evil
Ксения, между другото по фън шуй аз съм чела, че вратата на самата тоалетна не трябва да се държи отворена...

Пуснах темата, понеже забелязах, че мъжо ми явно се е наплашил от митовете за дъската и не само нея сваля, ами и капака Crazy
Едит: Не е само метафора, Летяща крава. Лично познавам такава двойка (вярно, че може да са едно на милион, но...)

# 46
  • Пловдив
  • Мнения: 647
Много ясно, че мъжа като пишка трябва да си вдига дъската и след това да си я спуска.
Първа причина - дамата винаги има право  Sunglasses
Втора причина - мъжът също използва спусната дъска (като ака) пък ние и да пишкаме и да акаме, не използваме вдигната дъска.  Crossing Arms

Простете за обстоятелствеността  Hug

# 47
  • Мнения: 3 405
Като каза писоар.
10 годишния ми син излезе от тоалетната на Българче мюзик кафе видимо впечатлен. Писоарът е имал като екстра нарисувана муха, която да цели, докато пикае  Joy

# 48
  • out of space
  • Мнения: 8 574
Ааааааа тая тема я бях пускала преди година-две. Та и анкета имаше.  Twisted Evil

# 49
  • Мнения: 572
Не ми пречи в какво положение ще е дъската и дали капакът се пуска, важно е да е чисто, иначе #Cussing out

# 50
  • Мнения: 1 062
Не мрънкам за такива неща.

# 51
  • Мнения: 473
Винаги ми е бил много странен този проблем, даже има книга с подобно заглавие. Моят мъж винаги сваля капака на тоалетната чиния. Не познавам и аз жена, която да се дразни от такова нещо.

# 52
  • Мнения: 2 229
И на мен не ми пука и не забелязвам - ама наистина. Ако е вдигната си ми е рефлекс - свалям я, ако не е - пак хубаво. По ми е неприятно, когато и капакът е затворен, че трябва да го вдигам.. Joy

# 53
  • Мнения: 1 820
не се бях замисляла.Сега се замислих дали си я пуска или така я намирам..... ooooh!Мисля че това са дребнави изторий.Но познавам хора който развръзката за равода беше това че си оставя единия отворена пастата за зъби Sick

# 54
  • Мнения: 4 380
Ксения, между другото по фън шуй аз съм чела, че вратата на самата тоалетна не трябва да се държи отворена...

И двете. Wink

http://www.goroskop.ru/publish/open_article/30229/

Крышку унитаза и дверь туалета всегда следует держать закрытыми....

Панева, не са чак толкова дребни истории. Има хора които са по-педантични по отношение правилата в дома и това е един непрекъснат дразнител. Не може цял живот да ходиш по задника на някой да оправяш след него. Или влиза в релси, или...хваща гората.

Последна редакция: нд, 05 окт 2008, 00:35 от xenia

# 55
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Аз не познавам жени, които да се дразнят от това нещо.

И аз не познавам, нито се дразня - даже не съм се замисляла по въпроса. Но.... много се дразня, когато вземе моята възглавница, защото я смачква на баница, аз не мога да спя на ниско, докато той ако не я направи на филийка не мирясва. Та всяка двойка си има разни фобийки.

# 56
важното е да се налучква тоалетната чиния  Mr. Green
капака не е от значение Simple Smile
  Ааааа, е  т'ва е  наистина важното PeaceДа,  и също  като си подстригва брадата  с машинката, после да си измива космите JoyМного ме мъчи тая работа.

# 57
  • Мнения: 364
Аз пък не разбирам какво е предназначението на дъската ,след като бива оставена нагоре в комплект с капака.Мога да преживея капак , който не е пуснат , но непуснатата дъска не мога да я преживея... Naughty
Peace smile3550 newsm66

# 58
  • Мнения: 197
Мъжът ми е от тези, които не затварят капачката на пастата, на шампоана, на шишето с безалкохолното, разпиляват мръсните си дрехи из всички стаи ...
 smile3515  така че вдигнатата дъска ми е най-малкият проблем! Обаче искрено побеснявам и най - голямата ми борба е, че редовно опикава тоалетната и около нея! Аууу!! Какво ли не съм пробвала вече. Като се прибера първо мия тоалетната та да не ми мирише. Ако сме и двамата, налага ми се да го правя винаги след него. Абе уж не му е крив атрибута, не е зле с очите и нали на мъжете генетично им е заложено да са с точен мерник... newsm78 Веднъж бях закачила на стената таблица с маркер за отбелязване и в обяснението от долу му обещавах, че винаги когато не излиза от очертанията на тоалетната чиния, ще има бонуси. А ако не ми се налага да чистя след него ще е единствен победител за голямата награда.
Беше му интересно, но за кратко! Сега изплагиатствах идея от един филм и му готвя едно съобщение на компютъра с подходящите картинки към него. Съвсем скоро ще бъде готово за принтиране и закачено на стената над тоалетната. В него тържествено му обещавам, че с парцала с който бърша след него, ще мия чашите от които пие!!! Дано да имам положителни резултати!  Peace

# 59
  • Мнения: X
Нямам проблем с тоалетните навици на мъжа си. Не ми се е налагало ни дъски да свалям след него, нито опикано да бърша, което уви се е случвало да правя след някои колеги в офиса. Дори много пъти ми е предлагал ако искам да ползвам тоалетната преди него, когато знае,че ще се задържи по-дълго там. След това се сеща да пръсне с микроспрея.

# 60
  • Мнения: 798
Заради малкия мъж в къщи предпочитам всичко да е вдигнато, нали мерника му още не е съвсем точен  Laughing
Но по принцип не ми пречи ако е вдигната дъската, да си я сваля...По-важно ми е да е чисто.
Никога май не съм мърморила по въпросите с тоалетната...или е било единични случаи и се е взимало предвид.

# 61
  • Мнения: 940
За новата къща си купихме една дъска, която е със забавено падане. Мъжа ми много й се радва, и винаги си я бутва, а тя си пада сама Joy И сега винаги има щастие у нас.

# 62
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Не ми е направило впечатление досега, ако е вдигната я свалям, няма повод за дразнене  Peace

# 63
  • Мнения: 10
Държа капака и дъската да са винаги вдигнати, защото ако не, редовно дъската е опикана. Тия мъже вкъщи хич не се впрягат когато не налучкат. Проблем е и когато синът забрави да пусне водата след себе си

# 64
  • Мнения: 4 380
Държа капака и дъската да са винаги вдигнати, защото ако не, редовно дъската е опикана. Тия мъже вкъщи хич не се впрягат когато не налучкат. Проблем е и когато синът забрави да пусне водата след себе си

Твоите мъже се нуждаят от здрава възпитателна женска ръка. Или глас. Laughing

Ще стои вдигнато заради опикаване ама не знам кога...Ако някой има пропуски в домашното възпитание, тези пропуски трябва да се наваксват.

# 65
  • Лондон
  • Мнения: 403
Мъжете в къщи са ми идеални в това отношение.Но в офиса преди време една колежка отива да тоалетната и се връща след секунди изпаднала в истерия.След този случай не сме забелязали следи.

# 66
  • Варна
  • Мнения: 3 953

Проблема ще съществува докато има мъже и жени на този свят, едните са от Марс другите от Венера /sorry за клишето/...Как да се разберат за някаква дъска на тоалетната чиния , която на всичко отгоре се намира на Земята Wink

А това за "синдрома на несъществуващия проблем" , ай де няма нужда с трима мъже в къщи... опи кана тоалетна чиния , кой вдигнал, кой свалил капака, кой спал докато пикал. Как да не е проблем. Постоянно викам подире им. Rolling Eyes

# 67
  • Мнения: 2 471
За протокола, съпругът ми винаги сваля капака и никога не сме имали спор по темата. Развеселихте ме!!! Stuck Out Tongue

# 68
  • София
  • Мнения: 175
Не се дразня на несвалени дъски, хвърлени чорапи и други дребни провинения, характерни за мъжете.

Общи условия

Активация на акаунт