НОЕМВРИЙЧЕТА 2005 - 20 тема

  • 14 318
  • 282
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 752
wa_wa, сменяй лекарката и дано си намериш "твоята" педиатърка!
*MILADY*, aneleto пожелавам всичко да е наред с изследванията!  Hug
За козметиката - до преди половин година бяхме на Бюбхен. Но на Рая й подариха от онези аромантине сапунчета, които ги продават от калъпи. Е, как малката да остане по-назад........ Вече половин година я къпа с такъв (с голям страх почнах, защото е с АКБМ и дерматит - и двете надявам се завинаги отшумяли) и не е имала проблем. Кожата си й е мека и не направи реакция.

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 392
Благодаря за подкрепата на всички - надявам се да не са лоши нещата.
Еххо,  Hug

Росен днес не кашля толкова, но все пак е като на пристъпи, сега спи
Днес беше много мил, като изяви желание да носи заедно с мен покупките, държи заедно с мен торбата и крачи гордо Simple Smile

# 17
  • София
  • Мнения: 700
Здравейте,
Не съм писала отдавна, но ви чета редовно.
Милейди и Анелето, стискам палци всичко да е наред.
По темата с градините и Калоян щеше да тръгва от понеделник, но сега е с ангина и температура, та го отлагаме докато се възстанови напълно. В тази връзка трябва ли да нося някаква бележка в градината, че е болен и дали ще ми признаят изследванията или трябва пак да ги правим Tired
Олгарита наслаждавай се на  усещането да си в новия си дом. Пусни снимки ако не те затруднява, аз лично се интересувам от детската като идея и цветове.
И аз се заинтригувах от магазинчето с красивите играчки, ще го посетя Peace

# 18
  • Мнения: 592
Привет, планът за днес ми се провали. Сутринта тук валя и плануваният шопинг отпадна, но поне успях да отида на тае бо. Сега пече слънце и се надявам след малко като се събуди Ники да свършим заплануваното, че нещо ме сърбят ръцете да харча пари.
Започнах прословутата диета на Пиер Дюкан и днес е послединят ми ден от удърният период. Разделих се с  4кг. и съм много доволна. Между другото Еххо твоята рецепта за омлет е една от любимите ми Heart Eyes

aneleto и *MILADY*  - пожелавам ви всичко ще бъде наред!

Всички болни да оздравяват!

# 19
  • Мнения: 811
Здравейте,
цопвам се в новата тема съвсем набързо, за да не ви "изгубя"  Blush
Напоследък нямам абсолютно никакво време - у дома правим ремонти и размествания! Ади си е у дома, чак в понеделник тръгва пак на детска градина.

Довечера ще насмогна с пропуснатото до тук и ще се включа пак  Simple Smile

# 20
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Сисии, ти имаше доста от нещата на Руди, нали? И друг може да се включи, ако има представа. Чудя се този дървен конструктор дали става за Ангел? В сми, колко са му големи частите, че нали сме "всичко в устата". И на дъските за писане се пише с тебешир, предполагам?

Еххо,   ooooh! че съм неразбрала. Ама и хремата да минава де  Hug

# 21
  • Мнения: 11 818
микки, конструкторът според мен става за Ангел!  Peace Подарих такъв на детенце на 1,2 г. и си играеше. А от дъските за рисуване препоръчвам тази - http://rudieood.com/catalog/product_info.php?cPath=30&products_id=41 От едната страна е с тебешир, от другата за маркери (купете си от тези, които са точно за такива дъски, има ги в 4 цвята), магнитна е, ние имаме магнитни буквички, които също  реди там, за съжаление са латински, имаме и български, но са картонени и бързо се скапаха. Ние вкъщи досега не сме използвали тебеширената страна, макар че едва ли много ще се цапа. Но на двора, на терасата е голямо забавление, цяло лято такива дъски съм разнасяла и подарявала в багажника, всички деца и родители са много доволни.

Sissa, успех с Дюкан и браво за първоначалния резултат! Аз на няколко пъти я започвам, но нещо не успявам да се задържа, скоро обаче пак ще опитам, че лятото много ми липсваха плодовете, а сега е по-лесно.

# 22
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Сисии, мерси много. Сега си мисля да попитам някои от познатите ми начални учителки дали не се продават някъде магнитни букви български, ще споделя като разбера. Тебешири и маркери в къщи колкото искаш, май открих единия от подаръците за РД

# 23
  • Мнения: 453
Майче, радвам се, че ти хареса магазинчето! Явно имаме еднакъв вкус - на мен пък ми е любим един друг магазин, за който ти ме открехна преди време - детския аутлет на Некст. Има пънк в тези дрехи и цените са съвсем нормални.

В тая връзка си купих от магазина им за възрастни едни правии, впитиии дънки...не съм носила такива от почти 4 години! Сега не изглеждам бременна, а проста занемарена. Вече съм 66 кг, като таргетът е 65 кг, но чист мускул. Което е невъзможно, при положение, че цял живот съм била 60 кг чист кокал. Т.е. невъзможно е един природно кльощав човек да стане атлет и то на 35. Тръгнах на фитнес. Мъж ми се заканва да ми купи креатин, което ми звучи доста противоестествено. Някоя пила ли е подобно нещо?

Днес се изтресохме цялата банда на един урок по английски по системата Хелън Дорон. Аз си настоявам за английски, щот сме го почнали и има някакви натрупвания вече. Плейгрупите за момента не функционират, та се насочих към Хелън Дорон. На мен лично ми хареса. Различното е, че за 45 мин. децата са поставени в изцяло англоезична среда, дори майките им не трябва да им говорят на български. Мини ме застреля с една новонаучена дума - следобяд днес се присети за думата truck, която повтаряха сутринта на урока. Липсва академизъм, но има правила. Има и екшън сонгс и танци. Обмислям да ги запиша и двете, дори имат група от 1 до 4 г.

Успех на Анелето и Милейди!

# 24
  • Мнения: 1 541
кукла, аз уж бях енролнала Яна още преди месеци в тези групи, но тогава казаха, че стартират от Септември някъде и трябваше да ми се обадят. Разбира се никой не го е направил все още и точно тези дни си мислех, че трябва д видя какво става с това, защото през последния месец имах други "забавления" и някак това остана на заден план. Сега и с такъв добър отзив от вас ще звъня още от понеделник. Вие в центъра им в Лозенец ли ходихте?
А за креатин мога да ти говоря много, но надали ще ти е нужна цялата история с него. Съветът ми е да не посягаш към тези суплементи с река ръка, семпло казано.

Благодаря за пожеланията! Развръзката предстои ....

Еххо, ти сега ме стерсна с тази история! А аз си мислех, че тези там грешка нямат  Thinking Уф....Дано да няма нужда да им проверявам повторно резултатите.

Спи ми се и сигурно пропускам нещо или някой  Embarassed

Лека нощ и утре весел ден с хлапетата вкъщи и по разходки  Hug

# 25
  • Мнения: 941
здравейте
и аз да се включа набързо че зейна ме  е обсебила и ми е болна, ние си пристигнахме в петък сутрин, от сряда зейна ми е с температура и крива и пълна с изстерии и не яде почти нищо, но  пък иска все в ръцете да ми стои което ме натоварва допълнително,
За ученето на език мога да кажа че децата са готови, Нур за 10дни в арабския свят научи доста изрази, и сега си ги тренира сама, много и беше забавно,
Сега тук ми е студено вечер и сутрин, след малка ще  се вклуча по адекватно

# 26
  • Мнения: 391
Скорошно оздравяване на болничките деца!
 
Успех на анелето и милейди!

# 27
  • Мнения: 811
Здравейте  Grinning

Едва днес успявам да се включа пак.

Клара, добре завърнали се в Бг  Hug Предполагам колко много ви липсва хубавото време и високите температури - то при такъв дъжд с удоволствие бих се изнесла на по-топъл климат!

Милейди, анеле, и на двете ви стискам палци за добри резултати от изследванията!

Дюдю, мисля, че изследванията за детска градина важат 1 месец. Ако не ви е изтекъл този месец можете да отидете на градина само с бележка от личния лекар, че сте здрави + картона му от педиатъра (ако не сте го занесли досега).

майче, поздравления за допълнителната работа! Възхищавам ти се искрено!

Олгарита, по-хубаво от собствен дом няма! Особено когато е подреден според желанията и с много любов! И особено когато е нов или след основен ремонт  Laughing За спането в отделна стая - Ади спи в нейната стая вече няколко месеца. Спи на нормално единично легло без решетка. Заспива отвита и дори когато я завия веднага се отвива. В чувал категорично отказва да спи. Така че отдавна съм свикнала, че спи незавита и отдавна се отказах да ставам посред нощ да я завивам. Затова пък я обличам с ватирана пижама и чорапки - поне малко да компенсирам липсата на завивка върху нея.

А ние напредваме с ремонта. Кухнята е вече пребоядисана - смених цветовете, поръчахме си трапезен ъгъл изцяло в светла кожа, набелязах си нови столове, поръчамхме 4-крилен гардероб за спалнята ... Сега се оглеждам за много голяма картина в светли пастелни цветове като ванилия, бледо жълто, розово, синьо ... За цветя си мисля да има на картината или пък морски пейзаж  Rolling Eyes

А Ади най-накрая в понеделник пак тръгва на детска градина. Застоя се вкъщи 2 седмици и вече нямам търпение да имам повече свободно време  Blush

Пожелавам ви приятен мързелив ден  Hug

# 28
  • Мнения: 11 818
Клара, Зейна бързо да се оправя!
И Юлиана утре тръгва на детска градина, много ми е притеснено, гладя тъкмо и подготвям..
Вчера беше прекрасен слънчев ден, бяхме преди обяд в Борисовата градина, следобяд в Младост при кумовете, цял ден на вън. Днес ходихме на куклен театър в 199 - Хензел и Гретел, хареса ни, но за пореден път се заричам, че вече няма да ходим на редове различни от 1 или 2-ри, защото назад е лудница, разсейващо е, не се вижда добре.. За другата седмица взех билети за Трите прасенца, че за Пепеляшка първите три реда бяха изкупени. После хапнахме приятно в Мото.

Оглеждам се и за клуб за р.д., искам да не от тзеи, в които вече сме били многократно, давайте идеи, има ли някакви нови напоследък? Мисля да проверя Juli Land, Magicland.. Нашият се пада понеделник, така че едва ли датата ще е ангажирана, но все пак е време. Та очакавам предложения на чути, посетени места..  Hug

# 29
  • Мнения: 1 288
сисии, и при нас е същото- утре е първия ден и ми се е свила душата от притеснения. досега надписвах дрешки, подготвях тънки, дебели и въобще не знам как да я облека за утре. нямам представа дали им е топло или студено в помещението. макар че надали лелките ще я преоблекат, ако е топло или облекат, ако е студено  Thinking права си, че бях доволна от градината, но само като материална база, защото е чисто нова с огромен двор. иначе отзивите за персонала не са от най-добрите  Confused
и още се чудя утре половин или цял ден да стои. макар че тя ще си покаже сама...в последните дни поне има желание за градина, все повтаря и пита кога ще ходим. защото до скоро беше рев при споменаването на думата.
пожелавам спокойна и успешна седмица на всички!

Общи условия

Активация на акаунт