НОЕМВРИЙЧЕТА 2005 - 20 тема

  • 14 330
  • 282
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 9 905
юка, не се притеснявай, а вярвай, че ще е наред всичко Simple Smile
за обличането  - нас ни съветват да слагаме потник, тънка блузка с дълъг ръкав/по-смелите с къс/ и нещо като жилетчица, елече или горнище на анцуг без ръкави.

# 31
  • Мнения: 3 089
и петра утре е ученичка. вчера чистихме след ремонта. поне видяхме от близо, че вътре вече е угледно и спретнато. апартаментът все така не се е разширил, но поне вече покрива изискванията ми за уютност. възпитателките са много готини - изрично ни казаха да боядисваме еди кои си повърхности на гардеробчетата, защото нам-къде-си щели да рисват нам-кво-си. т.е. мераклийки са и не бягат от работа. правят ми добро впечатление. петра по план ще стои цял ден. а днес цял следобед не можеш да откача раничката й за ДГ от гърба й. поръчах от ла редут едно сладурско калинчесто раниче - супер яко, и петра още не може да му се нарадва. като цяло - тръгва с мерак и нетърпение.
и като казах ла реут, ей ви 2 предложения за подаръци за рд:
http://www.laredoute.fr/vente-table-d-activites-reversible-playg … tegoryid=26707674
http://www.laredoute.fr/vente-ensemble-pour-poupees-graco.aspx?p … tegoryid=26707674
много ме кефят, но смятам да запазя първото за РД на камен, че тогава пак ще съм в дилема, а за второто наша пипа още не е дорасла - нали яко е зациклила на тема животни - изобщо не може да превключи на бебешко-майчинса вълна. още  Mr. Green

# 32
  • Мнения: 1 253
Сисиии и Юка стискам палци да мине безболезнено. За обличането аз обличам Ния точно както и тити Деян - потник, тънка блузка с дълъг ръкав и горнище на анцуг без ръкави. Пантофи. Предиобяд излизат навън, така че гледам да предвидя подходящо по дебелина яке. Имай предвид, че е по-добре детето да тръгне от вас облечено с дрехите с които ще стои цял ден, защото ако ревне само ще ти е до преобличане, така че й предвиди удобни дрехи за игра.
Sissa радвам се, че ти е харесала рецептата за омлета ми Simple Smile ми то от чудене какво да ям какви ли не ги измислям Simple Smile Добре, че съм на 3-та фаза вече. Аз не я спазвах много дълго де, при мен бяха малко килцата, но пък свалих безпроблемно именно онези 2 килца, които ме тормозеха от много време Simple Smile Сега спорт и разумно хранене и мисля, че всичко ще е наред Simple Smile Успех!
Играчки
Ния категорично отказва да излезе от вълната Мечо Пух. Даже днес закупихме поредния тигър. Преди малко водехме дискусия как трябва да й купя - бебе Прасчо и татко Прасчо. За сведение плюшените играчки на Дисни по темата са в 3 или 4 размера Simple Smile)) И кинжките на Франклин я вълнуват. Поръча си за подарък за РД - нова книжка за Франклин и малък Прасчо, така че съм уредена с идеите  Wink

# 33
  • Мнения: 11 823
Добро утро с отчет от нас! Сутринта с клизми се измихме и облякохме, ту казваше, че не иска, ту започваше да говори какво щяла да прави в градинката. Посрещна ни сестрата, много мила и приятна, Юлиана й каза "добро утро", усмихваше й се, прие ни документите и се качихме в групичката. Там беше другата госпожа, хареса ми още повече от първата като първосигнално впечатление и отношение. Юлиана си избра гардеробче с кокичета, преобух я, съблякох якето и тръгна с учителката за ръчичка, за да я заведе да си избере легло, да оставят там пижамката. Дочух, че май си хареса от тези на второто ниво, не знам доколко е обезпокоително, но каквото си е избрала (леглата са чисто нови, здрави, модерни). След това тя направо започна да си играе с децата на някаква пързалка. Учителката дойде при мен, записах си телефона й ми каза направо да тръгвам и да отида към 4. Сега ми е едно съвестно и празно, че не й казах поне чао, но явно така е по-добре. Място няма да си намеря цял ден, да не говорим, че не съм и спала като хората.
В сряда ще има родителска среща.

Юка, Майче, пишете и вие!  Hug

# 34
  • Мнения: 1 288
ето го отчета и от мен. отидохме до градината, спокойна, с нейни играчки в ръцете. вътре отиде при децата, огледа и пак се залепи за мен. учителката се оказа тази, която е учителка още от мое време, така че се познахме кой кое. внимателна е към децата, хареса ми. кейти обаче като разбра, че ще си тръгвам и се залепи за мен и край. влязох дори вътре при играчките, видяхме едно нейно приятелче, но тя не и не, като залепена. стана ми мъчно и за другите деца, които ме наобиколиха и започнаха да питат " а моята мама, нали и тя ще дойде"  Sad та трябваше да успокоявам цял куп дечица. накрая вече учителката видя, че няма да стане доброволно и я гушна. нашата писна. аз избягах навън  Cry
сега седя в празната къща и ми е едно тъпо, тъпо....
ще я взема днес на обяд. от утре по цял ден може би. но най-много 2 дни ме посъветва учителката да я взимам на обяд.
друго забравих- половината деца бяха с течащи носове и кашлица. направо нямам думи.
стискам палци на всички малки ученици днес и още повече на майките им  Hug

# 35
  • Мнения: 152
Здравейте.
Момичета, не мислете много как гледат децата. Не ги гледат както нас, това е сигурно. Стискам палци да са здрави. А вие се успокойте. В момента, в който вие сте спокойни и те ще приемат нещата. Иначе усещат вашите настроения и несугронст. И другото - първите дни е по-добре да ги оставяте, без чао и без да се бавите. Ако трябва даже учителките да им обуват пантофите. А като свикнат те сами ще ви целуват и ще влизат сами. Това го казвам от опит. Кити до преди 2 седмици ревеше всяка сутрин. А е на ясла от преди година и половина. Не си мислете за празната къща. Отидете, разходите се, направете шопинг. Ще се чувствате добре.
Юка, наистина не е добре да я вземаш на обед. Така свикват и после е още по-трудно за нея. И това от опит. Нали в яслата Кити ходи 2 седмици до обед. Е после беше кошмар първите дни. Не яла, не спала, ревала, само на вратата стояла и ме чакала.

# 36
  • Мнения: 11 823
ЮкаHug Напълно те разбирам, аз не издържам вече вкъщи, всичко подредих и преподредих от както съм се прибрала, излизам след малко по магазините, че да минава по-бързо времето. Съгласна съм обаче с buba_katinka, че е добре, ако можеш още утре да я оставиш да спи там, освен, ако не си решила да ходи само до обяд, както напр. еххо се е разбрала за Ния.

# 37
  • Мнения: 3 089
аз съм раздразнена. затова и не докладвах.
както съм казвала, в нашата Дг няма място за преобличане. децата се предават на входната врата на апартамента. точно срещу нея, в коридорчето, има поставена мъничка пейчица за преобуване на обувките и разсъбличане на якетата. вътре някъде лелките ги преобличат - просто няма място за родителите. съответно, и гардеробчета нямат, а раничките са наредени на един рафт по-навътре в помещенията.
е, сещате се в 8.20 сутринта какво стълпотворение беше на входната врата на апартамента. бяхме поне 5 двойки родители с 5 деца от различни групи. петра, милата, стреснато седна на пейката да чака. в същото време се натресе една лелка БЕЗ дете, която започна да разпитва за условията в градината, да обяснява, че нейното детет се е подрискало и няма да дойде еди-колко си дни, да разпитва за подробности. нашата г-жа, съответно, започна да обяснява и уточнява и това забави приема на Петра. тя съвсем се разстрои, че седи чинно на пейката на отворена врата, а родителите й седят от другата страна на зеещата врата, та след 3-4 минути, когато вече лелката си тръгваше, а аз изсъсках, че приема на ново дете е по-важен в тоя момент отколкото информацията каква е Т в помещенията и колко дебела пижама да донесе, когато реши някога-си да пусне и нейното отроче, та чак тогава, на пипа биде обърнато внимание. слд около час време филков ми звънна да каже, че е отишъл да занесе документите на детето от яслата /нали се изтеглят от едното заведение и се завеждат в другото/, и тогава са му казали, че пипа е спокойна и закусвала.
това не ме кара да съм по-малко бясна на разните му там недосетливи родители   Close
знам, че и това ще мине, но ми се искаше петра да влезе в групата си с настоението, с което излезе от нас - нетърпелива и щастлива, а не изнервена и уплашена  Rolling Eyes

# 38
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
привет мамчета  Hug
аз както винаги се затрих но след чудесната отпуска която изкарахме в началото на септември направо не ми се прибираше в София.Бяхме на Обзор и останах приятно изненадана от самото градче,защото съм била там преди може би 15 години и беше доста запустяло,а сега за семейство и деца е просто чудесно.Емата доста се забавлява на плажа и в морето и изобщо не можехме да я измъкнем от водата  Grinning .След Обзор обиколихме с наши приятели от Нови пазар и където спяхме,Плиска,Мадара и Шумен - чудесни местенца ...
След като се прибрахме в София ме емнаха очните в колежа та почти до сега от сутрин до следобяд непрекъснато но пък научих доста полезни неща.Сигурно и скоро ще почвам работа но да видим как върви Ема в градината и Деа с баба си Laughing,което ми напомня че имаме вече два зъба  Mr. Green и джвакаме всичко подред.
Сега да се включа и аз в заветните разкази за първите дни на малките ученици,какъвто ни беше и на нас днес.Доста се притеснявах как ще ни мине раздялата но като за първи ден мисля че е добре.Сутринта с тати и мен под ръка Ема зашляпа-буквално към градината и успя да нацапа в едни остатъчни локви и кал,ама това нормално Mr. Green Отидохме в детската и първо Ема си занесе документите на сестрата да ги прегледа,след това започнахме да си говорим за разни алергии и боледувания и Емата леко започна да се притеснява защото започна да гледа като гърмян заек и ние с Асен си векаме е това беше ... сега ще реве.Наща обаче задържа положението,свършихме с лекърката и отидохме при нейната госпожа,запознахме я и започнахме да се преобуваме и преобличаме.Тогава Ема видя лелката,която беше в бяла престилка и започна да мрънка "Не искам да ме боцкатеее" след като разбра че няма и ще си играе с децата,оставихме раницата в гардеробчено й и дойде време за раздялата.Дадохме ношницата на госпожата,а Ема заяви че не "Не може" но тя и казва"Ела с мен при децата" и наща си я хвана за ръка и влезе вътре ... ние с Асен  newsm78 #Crazy newsm78 и тъкмо да си тръгваме ,Ема излиза дойде да ни цунка и се шмугна обратно вътре.Това за сега ... ще пиша как се е държала и как е минал деня като я взема.Много ми е странен деня днес и много емоции ме тресат,но вие знаете и разбирате.Бабата изведе Деа и аз сега се разчиствам у дома за да минава времето по-бързо,пуснала съм си музика и си допивам кафето.Не съм ви чела назад но като се поуспокоя малко по-късно ще седна да попрегледам страниците и да пусна снимки от почивката.

# 39
  • Мнения: 1 288
взех си отрочето и сега съм една усмихната  Laughing язък дето толкова ревах цяла сутрин. баща й я взе, а чаках до колата. тя като ме видя хукна към мен. аз очаквам, че ще ревне или поне че ще е подута в очите от рев. нищо такова, слава богу. усмихната до ушите и на първия ми въпрос как беше, отговорът беше "страхотно, просто чудесно"  Laughing камък ми падна от сърцето. плакала съвсем малко и веднага се заиграла с децата. учителката ми каза, че даже започнала да ги командва и ги строила всичките да играят, ти това направи, ти онова  Crazy но и самата учителка е много разбрана и има отношение като към внучета, без много нерви. видях как нагуш Crazyа и нацелува едно дете, за да не плаче. ще видя утре и другата госпожа, която според описанието била добродушна и пълничка.
а иначе материалната база е добре като помещения. влиза се вътре в едно голямо помещение, което е със стъклен купол отгоре и цялото е светло и приветливо. там са част от гардеробчетата, има мека мебел за сядане. от него водят вратите на всички групи. стаята на малките е достатъчно голяма, само че там и ще спят, и ще играят. леглата ги видях струпани едно върху друго по някаква сложна система. явно се свалят и прибират при всяко спане. имаше нови масички, столчета. мебелите бяха нови. другият плюс е, че тоалетната и мивките са с врата в самата стая, т.е. не излизат никъде по коридори и т.н. имат си малки мивчици, малки тоалетни, всяко си има закачалка за кърпите. но като цяло ми се видяха много малко играчките. че тя кейти вкъщи има поне 10 пъти повече. ако не се съберат пари от родителите, ще накупя аз един чувал.
утре планирам да я оставя целия ден. дано поне иска да обядва там, че днес е отказала закуската и не са й дали. аз предупредих учителката, че ако не иска да яде, да не я карат.
надух ви главата, ама ми е едно такова емоционално днес  Blush стискам палци и на другите дечица да им е харесало и да са усмихнати.

# 40
  • Мнения: 592
Юка - аз лично много се радвам на добрите развръзки. Не си надула ничия глава, нали тука това правиме - споделяме емоциите си. Hug

Сега спорт и разумно хранене и мисля, че всичко ще е наред Simple Smile Успех!
и аз така мисля  Peaceи гледам да спазвам тези неща. Чувствам се чудесно, въпреки че има още върху какво да се работи.
Иначе и Ники е на тема Мечо пух  - стаята и е на тази тематика и все повече се замислям дали скоро няма да и писне и да трябва да сменям завивки, нощни лампи, картини, завеси....Прасчо и е любим. От филмчетата само за Франклин гледа.
Dominika   - със завиването и ние сме на същият хал - за чувал не може и дума да става (направо изпада в истерия като го види) и аз наблягам на по-плътни пижами и чорапи.
majceto  - жалко, че така е почнал този ден, но нетактични родители навсякъде можеш да срещнеш. чакам да чуя как е минал  денят.

Клара - добре дошла и бързо оздравяване на Зейна.

Последна редакция: пн, 06 окт 2008, 14:18 от Sissa

# 41
  • Мнения: 391
През същите тревоги и вълнения минах първия ден от тръгването на Алекс на детска градина  ,че и следващите... Simple Smile
Юка ,мила ,не плачи - децата  като че ли по-леко от нас  приемат нещата. Simple Smile
майче- повечето хора обръщат внимание първо на този ,който ги атакува словесно или звуково по-силно  - в случая на нахалната леля.Ако Петра плачеше - щяха първо да се заемат с нея. И аз много се дразня на такива ситуации.Важното е,че детето е било спокойно.През деня ще натрупа още много впечатления и първоначалния спомен ще избледнее ,предполагам.Аз поне не си спомням приемането ми в детската градина ,помня последващи моменти. 

# 42
  • Мнения: 3 089
ми тя не рева, фактически. разтрепера й се устничката, но не ревна. така е още по-жално. детето очевидно се стискаше и се мъчеше всячески да бъде смело. а ти, деси, нали я видя на рд на васко как тихичко шепнеше 'мамо, моля, ела' без да вика, крещи или нещо подобно. е, очаквам така тихичко да си страда и в ДГ без да се дере като магаре. и затова ми е тъжно - каквато ми е деликатна, бая ще има да я мачкат не само ситуации като тая с лелката, ами и самите дечица.
оффф.
кажете, моля, как да е направя по-бойна   Sad

# 43
  • Мнения: 9 905
да ги съберем с Деян, него всички момичета го бият  Peace отвътре им идва някак.

# 44
  • Мнения: 3 089
ха-ха добро предложение. ми считайте се, тогава, за поканени на рд на петра  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт