Съмнителни двадесетачки в банкоматите!

  • 3 826
  • 51
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 240
само да кажа че при фалшиви банкнота банкомата блокира!!!т.е като и дойде ред да се изплюе на вън и засича!!  bouquet
Така е, но съм виждала менте спокойно да минава през броячна машина. А банкомат може да отхвърли и редовна банкнота, ако е смачкана леко напр.
Аз лично не вярвам особено в това, че банкоматите разпространяват ментета.

# 31
  • Мнения: 2 759
                      Фак на брошурка, издавана от Българска Народна Банка, и озаглавена 'Как да проверим парите си':

                      1. Какво следва да направя, когато някой се опитва да ми даде неистинска банкнота?

            Незабавно се обадете в полицията на те. 166 или в най-близкото поделение на МВР.

                      2. Какво да направя, когато установя, че съм получил неистинска банкнота?

            Предайте я в най-близкото поделение на МВР, като изискате да Ви издадат документ за предаването и.

                      3. Какво да правя, ако притежавам банкнота, която се съмнявам, че е неистинска?

            Обърнете се към БНБ или в най-близката търговска банка, където ще проверят банкнотата.


                       В случай, че тя породи съмнение за неистинност у касиера, той ще я задържи срещу издаден Ви документ и ще я изпрати за експертна оценка в Националния център за анализ (НЦА) на БНБ. За резултата от изследването НЦА издава документ. Неистински банкноти не се заменят и не се връщат.

                      4. Къде мога да намеря допълнителна информация за защитените елементи на българските банкноти в обращение?

            Вижте интернет страницата на БНБ на адрес: www.bnb.bg

# 32
# 33
  • Мнения: 4 392
банкоматите се зареждат от банките-абсурд е вътре да има фалшиви пари newsm78 newsm78

Абсурд е да се изключва тази възможност! Peace

# 34
  • Мнения: 3 094
Bastet - ти даскал в банковата гимназия ли си? С такива като тебе наистина щеше да се построи комунизма!  Peace

Не съм била даскал, хайде стига стреля напасоки.

Днес ще се обадя в Борика, ще извикам и от няколко клона сертифицирани касиери - не всички касиери зареждат банкомати и ще разпитам какво точно правят и какво прави банкомата, защото Клюкарника стана и на Слухарник и няма нужда да се насажда истерия.

 Последните модели Банкомати - Диболт и НСР се осведомих вече, че разпознават нередовни банкноти - скъсани, силно изтъркани, фалшиви или измокрени (така наречените прани) - по-горе една съфорумка каза, че банкоматите имат касета за нередовни пари и ги изхвърлят там от пачките , а не ги дават на клиентите..........

П.П. Уважавай повече даскалите. Те не са виновни, ако не са те научили на нещо специфично Peace.

Последна редакция: пт, 03 окт 2008, 09:18 от Bastet

# 35
  • Мнения: 1 807
Последните модели Банкомати - Диболт и НСР се осведомих вече, че разпознават нередовни банкноти - скъсани, силно изтъркани, фалшиви или измокрени (така наречените прани) - по-горе една съфорумка каза, че банкоматите имат касета за нередовни пари и ги изхвърлят там от пачките , а не ги дават на киентите..........


А защо са им на банкоматите тези касети, след като контрола още в банката бил толкова сигурен и фалшива банкнота не би могла да достигне до тях!? Mr. Green

Има много филтри, през които минават банкнотите и много проверки, но явно все някоя успява да премине!

# 36
  • Мнения: 3 094
Последните модели Банкомати - Диболт и НСР се осведомих вече, че разпознават нередовни банкноти - скъсани, силно изтъркани, фалшиви или измокрени (така наречените прани) - по-горе една съфорумка каза, че банкоматите имат касета за нередовни пари и ги изхвърлят там от пачките , а не ги дават на киентите..........


А защо са им на банкоматите тези касети, след като контрола още в банката бил толкова сигурен и фалшива банкнота не би могла да достигне до тях!? Mr. Green

Има много филтри, през които минават банкнотите и много проверки, но явно все някоя успява да премине!
.

Най-вече заради изтритите - на ръка е трудно да се определи колко е изтъняла дадена хартия. С лупа и УВ-лампа също. Всяка централна банка изтегля от обръщение изхабени пари (може иначе да са чисти, здрави, редовни).

# 37
  • Мнения: 958
Надали има банка в БГ, да превозва пари в торби от била.
Банкнотите, са в специални торби, с печат, и пломба (поне при нас), наистина има комисия, и не може така лесно,да стигне фалшива банкнота до банкомат. Ако наистина е намерена такава, надали е единственна.
никой няма да рискува, да сложи в банкомат една банкнота. Няма и как да му излезе сметката.
Поне 3-ма души трябва да са в играта.
От друга страна, ако е имало повече фалшиви банкноти, случая щеше да гръмне по тв-то и по пресата.
А пък ако фалшификата е толкова добър, да мине през банкомат, как касиерката с просто око го е познала.  newsm78


# 38
  • Мнения: 78
Откакто излезе този случай с двайсетачките, винаги плащам с тях.

Тегля си от банкомата примерно 50 лева, той ми изплюва 2x20 и 10. На обяд примерно отивам да хапна в най-голямата лудница и плащам с 20, дори и да имам достатъчно дребни за сметката.
Отървавам се от едната двайсетачка.
На излизане влизам в магазинчето на бабето, дето е до кръчмата, купувам си цигари, дори да имам, и плащам с другата двайсетачка, нищо че току що горе са ми върнали 15 на дребно.
Отървавам се и от другата.

И си свиркам.

Гадничко е, особено ако наистина се случат фалшиви, но пък ми дреме, аз съм се отървал от тях по най-бързия начин.

# 39
  • Мнения: 592
Bastet - нищо лично, просто не разбра поста ми.  Peace И за да не изпадаш в недоумение, под даскал имах предвид че, си много добър теоретик, но практиката си е гадна история, а аз обичам да проверявам. Моите даскали ме научиха на това. Именно поради "Слухарника" не ти давам примери къде и как се въртят тия веселите 20-левки. А ти си дръж изкъсо схемата - наистина трябва да има повече хора като теб - честно!  Peace

# 40
  • София
  • Мнения: 444
На мен ми се е случвало между еднаквите номинали да има 1 или 2 различни. Теглиш например 100 лв и банкомата ти ги пуска по 10лв. Машинката отброява 10банкноти, но има примерно 1 или 2 по 2лв. Вместо да изтеглиш 100 - получаваш 84лв.
Тялото на въпросния банкомат е вътре в банковия клон. Това е заслуга на симпатягите, които зареждат банкоматите, според мен.

# 41
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 860
Началото с фалшивите 20 лв, споменати в 19 минути или както там се казва.
Развитието на въпроса.

# 42
  • Мнения: 1 807
Като чета горното - разбирам, че много правилно съм постъпила като не се занимавах да се оплаквам. Само щях да си изпиля нервите още повече - достатъчно ми беше фиаското в магазина.

# 43
  • Мнения: 958
За мен лично, в статията има някои неща, които не са ми ясни.
Първо, въпросният господин,  е отишъл в магазина, там за малко да го арестуват, ама са го пуснали и то с фалшивата банкнота. Това няма как да стане, най-малко ще я конфискуват.
ssiillvvyy, твоята не я ли бяха взели в магазина ?
Второ, отива в банката разправя се там, и там не му взимат банкнотата.
Отказва да пусне писмена жалба.
Ами какво говорим тогава, за гонене на права. Можеш да си изпилиш нервите, наистина, но поне знаеш, че малко или много ще предизвикаш проверка.
Вече с пусната жалба, бих почнала да пиша по форумите, иначе наистина звучи малко като клюкарска работа.
Не знам, дано никога не ми идва до главата, това което ви се е случило, но все си мисля, че бих си търсила правата, независимо дали за 20 или 200 лв.

# 44
  • Мнения: 1 807
Ами да - на мен ми е взеха, обаче в крайна сметка не писаха протокол - все пак ме пуснаха просто така - предполагам, че ако си бях поискала банкнотата сигурно щяха да ми я дадат - накрая просто са я хвърлили - няма какво друго да я правят!

А за разправията и жалбите - съгласна съм, че трябва да се пускат, но ако имаш някакво доказателство - пимисли си - какво мога да направя?! newsm78 Дали съм я получила от банкомата или не - само аз си знам, по никакъв начин не мога да го докажа. Дори да извадят снимки, че съм теглила пари от този банкомат - как ще се докаже, че точно тази банкнота е била сред тях!? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт