пак за Лондон

  • 100 982
  • 738
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 98
Имам питане за метрото в Лондон:
В началото на август ще  бъдем за 6 дни.

Въпросите  ми са за картите за метрото:

1. Синът ми е на 7г., трябва ли да купувам и на него карта? Четох някъде, че ако детето /5-10г./ се придружава от родителите, които пътуват с карта, то се вози безплатно.

2. С нас ще бъде и момиче на 16+. Четох тук че има "Advance application for Child Photocard" някой правил ли го е? Като се получи "Child Photocard" за къде ще важи и колко се плаща за издаването и?
 

# 541
  • Мнения: 4 422
На първия ти въпрос-безплатно е,за др. не знам.  Peace

# 542
  • Мнения: 6 039
Аз съм пристигала в делничен ден в малките часове на деня (имаше закъснение полета с около 10часа) и се прибрахме с такси. Доста солено беше:)

ina.bg, също така картата ти за метрото важи безплатно за всички автобусни линии. Аз ако не бързам предпочитам превозването с автобус, защото виждам града, метрото ме задушава.
Преди два дни се върнах от Лондон и наистина използвах метрото само 1 път.

# 543
  • Мнения: 98
Благодаря за отговорите.  Наистина не ми беше ясно дали същите карти важат и за автобусите. Има ли някъде карти на автобусните линии, както е за метрото и на самите спирки ясно ли е кои точно автобуси минават, и съответно къде отиват?

# 544
  • Мнения: 166
http://www.tfl.gov.uk/assets/downloads/visitor-guide.pdf Тук има карта на автобусните линии. По спирките има достатъчно информация за линиите. Самите спирки (най-вероятно по една линия) са с наименования от А до Z .  В същия сайт можеш да си зададеш началната и крайната точка на пътуване. Върши идеална работа.

# 545
  • Мнения: 6 039
Благодаря за отговорите.  Наистина не ми беше ясно дали същите карти важат и за автобусите. Има ли някъде карти на автобусните линии, както е за метрото и на самите спирки ясно ли е кои точно автобуси минават, и съответно къде отиват?

като цяло, информацията в Лондон блика отвсякъде, изключително лесно се ориентира човек в този град.

# 546
  • Мнения: 2 697
Няма как да не се съглася с Малена - има указателни табели навсякъде и за всичко, а и достатъчно услужливи хора, които да помогнат на объркания турист Wink

# 547
  • Мнения: 798
Всъшност е направено с много мисъл за малоумни губещи се туристи...Примерно хващаш по инерция посока "Way out" , за да се прекачиш и насреща ти табела с големи букви  " От тук не можете да хванете линия...еди коя си.. Върнете се и завийте на ляво"... Laughing, много ме радваха навсякъде...Трябва да си много умел, за да успееш да се объркаш.

# 548
  • Пловдив
  • Мнения: 2 517
Включвам се с един малко тъп въпрос - дали и с какво може да се завлачи човек за полет в 6 часа сутринта в неделя от Източен Лондон до Хийтроу newsm78
Самоцитирам се  Grinning От източен трудно, но пък от централен и западен открих връзка още от 5-6 часа сутринта, включително в неделя. Може да свърши работа на някой https://www.heathrowconnect.com/content.asp?SID={ADF1262F-1CE4-4 … 34}&pageid=73

# 549
  • Лондон/Пловдив
  • Мнения: 856
Момичета като слезна на Гетуйк и си взема багажа искам да позвам количка защото няма как да се оправя с багаж на ръже и дете та въпроса ми е количките разбрах са с монети какви точно и колко .Благодаря предварително  bouquet

# 550
  • Мнения: 4 784
За количка за багаж - монета от 1 паунд или 1 евро - и с двете става.

# 551
  • Лондон/Пловдив
  • Мнения: 856
Благодаря  Hug

# 552
  • Мнения: 4 784
За нищо! Приятно изкарване!

# 553
  • Мнения: 1 893
Търся апартамент за седмица през януари.
Можете ли да препоръчате нещо?

# 554
  • Smallville
  • Мнения: 994
Търся апартамент за седмица през януари.
Можете ли да препоръчате нещо?

Все пак в кой район?

Аз резервирах тук,но ще бъда там през ноември.Цените са много добри според мен,а в трипадвайзъра има 97% положителен вот.Собствениците бяха много любезни при резервацията.
Но все пак ще дам мнение,когато пристигна там,има нет и ще напиша впечатленията си на място.

Общи условия

Активация на акаунт