пак за Лондон

  • 100 870
  • 738
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 124
2 пъти съм била в Лондон, но винаги наши приятели са ни давали карти Oyster за ползване и само зареждахме.
Незнаех как се процедира когато отидеш без никаква карта там Simple SmileSimple SmileSimple Smile
Мерси mallkata   Hug Току виж литна за Лондон някой ден Simple Smile

# 676
  • Мнения: 934
Здравейте. Началото на ноември ми се очертават едни 24 часа в Лондон по път за палми и бял пясък... та въпросът ми е дали тогава има разпродажби в началото на ноември (летни стоки) и къде да обикалям за малко време и ограничени финансови възможности.

Ако излитате от Гетуик, там имаше няколко магазина за плажни облекла и аксесоари, също пазарувах такива неща посред зима Wink

Последна редакция: нд, 17 окт 2010, 11:38 от scorpios

# 677
  • Мнения: 2 697
Off-peak  сутрин  e след 9.30 часа. Между 16.30-19.30 вечер също се води peak.
Събота и неделя са изцяло off-peak.
Всичко е толкова добре организиrано и интуитивно , че повече няма накъде.
В Лондон навсякъде може да се стигне и с автобус. Дневната карта е само 3.30 GBP  и няма peak-off-peak.

Според сайта на лондонския обществен транспорт дневната карта за 1-ва и 2-ра зона е на цена 7.20 лири без ограничения на часа на пътуване и съответно 5.60 за пътуване off-peak, като е пояснено, че off-peak е времето след 9:30 сутринта и през целите почивни дни. Спомням си ясно и аз от моето пътуване, че цената беше тази, както и тълкуването на непиковите часове Peace Всички тарифи на билетите, дневните карти и Оуster са описани подробно тук - Тube, DLR and London OvergroundHug

# 678
  • Мнения: 119
Преди седмица бях в Лондон и гарантирано според всички брошурки в метрото ( а и изпитано по джоба) часовете между 16.00-19.00 са час пик , а сутрин между 06.30-09.30  !
Сигурна съм дори повече от 100 %

Недоразумението  идва оттам , че аз говоря за Оyster pay as you go , a ти за дневна карта.
При  pay as you go има и вечерни пик часове ( в случай че не достигаш сумата за дневна карта) ,  а при Day Travelcard ограничението е само сутрин.

Последна редакция: пн, 18 окт 2010, 22:44 от mallkata

# 679
  • Мнения: 4 418
Момичета освен Оксфорд стрийт и приятелка живееща там каза Уестфийлд новия търговски център,др. място за шопинг заслужаващо внивание.Това ще е второ пътуване Хародс го знам само дали на 26.12 вече ще има намаления..Кога започваше разпродажбата там?

# 680
  • Мнения: 119
Със сигурност  ще има коледни намаления . Иначе големите разпродажби са след празниците.
Дори и в момента има страхотни разпродажби на много места ( mid season sale ).
Аз не помня да съм била в Лондон и някъде да няма.
Миналата есен  например бях в Лондон и не пазарувах , защото оттам заминавах за Берлин и не ми се мъкнеше  много багаж.
Груба грешка. В Берлин цените бяха чудовищно високи спрямо Лондон.
Уестфийлд е най-големият градски мол  в Европа ( 265 магазина + всичките му там кафенета , кина и ресторанти)  Laughing.
На мен обаче Оксфорд стрийт ми стига.

Последна редакция: пн, 18 окт 2010, 23:28 от mallkata

# 681
  • Мнения: 2 697
Недоразумението  идва оттам , че аз говоря за Оyster pay as you go , a ти за дневна карта.
При  pay as you go има и вечерни пик часове ( в случай че не достигаш сумата за дневна карта) ,  а при Day Travelcard ограничението е само сутрин.

Аха, аз имам предвид точно Day Тravelcard, за Ойстър не знам - не съм ползвала и не съм се интересувала Simple Smile Изяснихме къде е ключът от палатката Mr. Green

# 682
  • Мнения: 119
Да ,  само ще объркаме хората . За еднократно посещение за няколко дни вариантът с Тravelcard е по-добър.
Ако е за седмица може Oyster за 7 дни ( 25.80 GBP zone 1-2 )

# 683
  • Мнения: 166
.......
Ако е за седмица може Oyster за 7 дни ( 25.80 GBP zone 1-2 )
Точно такива ползвахме предишния път. Запазих си картите, а на касовата бележка пише, че струват 3 паунда. Чудя се дали сега мога да ги ползвам отново и дали могат да се зареждат с пари като стандартен Ойстер.

# 684
  • Мнения: 119
Да това си е стандартен Oyster и може да си го зареждаш отново както с дневна карта , така и с pay as you go.
Има и автомати и е много просто направено.
Моята също е такава ,и си я ползвам вече трета година...
Само , че вече си зареждам кредити , защото не винаги ми се налага да пътувам по много

# 685
  • София
  • Мнения: 1 902
Ние също избрахме Тravelcard за 7дни 1-3 зона -30 паунда Peace

# 686
  • Мнения: 119
Гледайки аватара ти се сещам , че видяхме точно Джони Деп  , който в момента снима в Гринуич 4-тата част на "Карибски пирати"... Laughing
Половин Гринуич е превърнат в снимачна площадка.

# 687
  • Smallville
  • Мнения: 994
Гледайки аватара ти се сещам , че видяхме точно Джони Деп  , който в момента снима в Гринуич 4-тата част на "Карибски пирати"... Laughing
Половин Гринуич е превърнат в снимачна площадка.
Ооооооо...дали ще е там и ноември Crazy Crazy
Част от програмата ни този път е Гринуич и Къти Сарк.
Джони,снимай по-бавно Stop!!!

# 688
  • Мнения: 119
"Kъти Сарк" изгоря  напълно през 2008  и сега кипи активна реставрация.
Мисля ще е готово чак след година или 2012.
Иначе Гринуич е страхотно място , а в момента има и нови атракции ( планетариума).

П.С. Във филма Джони Деп олюлявайки се прав  на капрата бясно пришпорва конете  Laughing.

# 689
  • Smallville
  • Мнения: 994
Да,знам че е изгорял,но мислех че са го реставрирали,гледах документален филм.
Нищо тогава само ще минем покрай него Wink
Другият път Whistling

Ще наминем и покрай планетариума.Вече нямаме търпение Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт