пак за Лондон

  • 100 942
  • 738
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 6 999
...за Лондон или добро, или нищо...

Явно това е мотото за Лондон в цялата тема  newsm78
Бях там за 4 дни и честно казано - не се впечатлих, нито ми хареса особено на фона на всички други места, през които съм минала последната година /около 20 държави/.
Като се започне от хотелите - типичните за западна Европа 4-5 звездни хотели - скъпи, с не особено големи стаи, не особено добре поддържани. Интернета се заплаща за 24 часа - скромните 16 паунда...
"Хародс " - красив от вън, основно заради осветеността, но отвътре сгъчкан и кичозен магазин далеч от простора и красотата на Галери Лафайет в Париж и със стоките, които ги има всеки един скъп магазин по света.
Тълпи от туристи навсякъде - чак фобия ми докарваха. Дори Рим изглежда по-празен...
Прочутия Лондонски аквариум не може и на малкия пръст да стъпи на този от Кейп Таун.

Като плюс смятам билетите за 'фаст трак' за Лондон Ай и навсякъде, където ги има - ползвахме ги и влизахме веднага.

Опитах се да пазарувам. Казвам 'опитах', защото нищо не стана. Улиците и магазините буквално преливаха от хора, които се блъскат и разглеждат, но не купуват нищо, музика и викове... Бррррррррр...

Като капак изключително нелюбезните служители на летището, което от своя страна е с най-странните дълги и изморителни коридори, които съм виждала.
 
Ако го сравнявам със София - съм възхитена. Като цяло - не се нарежда след любимите ми градове.  Stop

# 106
  • София
  • Мнения: 3 880
Иса, мотото "...за Лондон или добро, или нищо..." беше шега Wink

нямам нищо против твоето мнение, нямам никакво намерение да те нападам или да те убеждавам в нещо, така си го видяла, така си го усетила. аз така бях като гръмната след Мадрид и в тема, сходна на тази ме изядоха с парцалите, че си позволих да се различа от тълпата, влюбена в Мадрид Wink

# 107
  • Мнения: 2 697
Ами всъщност никакво мото няма темата наистина Wink Но пък е нормално в нея да се разписват предимно хора, които обичат Лондон, нали? Wink

На мен лично ми е интересно да прочета отзивите на различни хора за един и същи град, преди да ида. Така картината е по-реална, но поне в случая за себе си съм убедена, че както ме спечелиха Рим и Париж, така и Лондон ще успее да ме грабне. По свой си начин Flutter

Между другото, Арлина, снимките ти от London Eye са наистина breathtaking, разкошни са Heart Eyes

# 108
  • София
  • Мнения: 6 999
Aurora, знам че беше шега...  Hug
Но и очаквам да ме изядат с парцалите.  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

А мюзикъла ми хареса, за което ти благодаря.

# 109
  • Мнения: 4 784
Разбира се, че всеки има право на мнение. Аз също уважавам мнението на другите, колкото и да е различно от моето. Всеки вижда нещата по свой начин, а може би и според предварителни очаквания. А и всяко място си има своите положителни и отрицателни страни все пак.

# 110
  • София
  • Мнения: 1 402
Isa, не се страшувай:) В една друга тема си позволих да споделя, че Лондон също не е от любимите ми градове и дори предпочитам Виена и Флоренция пред него. Не съм пътувала много-много, за да правя генерални сравнения:) Та по този повод ме "изядоха с парцалите". Но е и истина, че си е love-hate relationship за тези, които са живели там, а аз си поживях и има много неща, заради които да ми липсва, но и много неща, заради които никога не бих живяла отново там, освен ако не са изпълнени милион и едно условия:)) А първото ми впечатление за Лондон, докато пътувах от гетуик с влака до ричмънд беше колко ужасно сив и грозен индустриален град е:) но само това се виждаше в мрачния септември тогава, след време като пообиколих видях и хубави неща и мнението ми стана по-балансирано:)

# 111
  • Мнения: 2 697
Но и очаквам да ме изядат с парцалите.  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Аз пък не виждам кой знае каква мотивация у някой да те оборва в личните ти впечатления. Все едно аз понеже хич не долюбвам Виена, да тръгна да убеждавам Dao Wink Та хора и вкусове всякакви, сега остава да си губим времето да се убеждаваме кой град да харесваме и кой не.

/Друг е въпросът, че за някои хора нехаресването на нещо е желано, за да се чувстват различни от "масата", но това пък е смешно отстрани Wink/

# 112
  • София
  • Мнения: 6 999
Друг е въпросът, че за някои хора нехаресването на нещо е желано, за да се чувстват различни от "масата"...

О, аз с такава нагласа отидох в Париж.  Mr. Green Мислех си какво толкова му се првъзнасят всички на този град...
Обаче... откакто направих онази снимчица под ника ми... си промених мнението  Crossing Arms

# 113
  • София
  • Мнения: 1 402

/Друг е въпросът, че за някои хора нехаресването на нещо е желано, за да се чувстват различни от "масата", но това пък е смешно отстрани Wink/[/color]

хахаха, много точно наблюдение:) но мисля, че засега не ни грози опасност да попаднем в такава ситуация:)

# 114
  • София
  • Мнения: 3 880

О, аз с такава нагласа отидох в Париж.  Mr. Green Мислех си какво толкова му се првъзнасят всички на този град...


Иса, все едно съм го писала аз...така упорито отказвах да приема въздишките по Париж на хората, сигурно исках да се откроя, както казва Шехина. викам няма пък, няма да ми хареса, дори няма да ида, за да не се разочаровам от Франция... всички го харесват тоя Париж, на мен обикновено не ми харесва това, което се харесва на всички...е, да ама се случи така, че ни попаднаха билети за концерт на любимите ни U2 и с мъжа ми отидохме за 4 дни...и паднах влюбена в този град. но Париж, и въобще Франция, защото съм имала възможност да я обиколя почти цялата мога да кажа, че досега от това, което съм видяла в Европа - това е любимата ми страна.  Heart Eyes

# 115
  • Мнения: 902
Аз пък въобще не харесвам Париж, по принцип  мразя големите градове и тълпите хора ooooh! Но за Лондон нямам впечатления, а и ако отида- то ще е по-скоро по работа, отколкото да разглеждам просто като турист Rolling Eyes Винаги като излезна навън ме обхваща носталгия по дома. Home sweet home! A съм се натъквала на такива изцепки от различни туристи и не само, че ми иде понякога  да:bad-words:  #2gunfire направо ти развалят хубавото настроение.

# 116
  • Мнения: 4 784
Не че съм ходила на кой знае колко много места, но в тези, които до сега съм посетила, винаги съм намирала хубави страни и винаги се е получавало така, че ми се иска отново да се върна там. Радвам се много, когато имам възможност да го правя. Аз съм от харесващите Лондон, даже харесващи е меко казано, обичам го този град и за това ще се радвам много, ако плановете ни да сме там за Нова година се осъществят.  Wink

# 117
  • Мнения: 3 215
Вени, много хубави Новогодишни планове.Стискам ви палци и аз!
Лондон е уникален град. За мен е центърът на света отвсякъде - и с добрите, и слошите си страни. Но, като навсякъде, много зависи на човек какво ще му се случи там, колко време ще прекара,с кой, как и т.н. Peace

# 118
  • Мнения: 4 784
Вени, много хубави Новогодишни планове.Стискам ви палци и аз!
Мерси!
Гостуването ще е за кратко, но вече нямам търпение. Blush

# 119
  • Мнения: 2 697
Не че съм ходила на кой знае колко много места, но в тези, които до сега съм посетила, винаги съм намирала хубави страни и винаги се е получавало така, че ми се иска отново да се върна там.

При мен е същото. Общо взето, въпрос на нагласа към пътуванията изобщо. Но пък е ясно, че някои места ще ти легнат повече на сърцето, неизбежно е Wink

Дано да ти се осъществят новогодишните планове Hug

Общи условия

Активация на акаунт