питане за дуфастон

  • 13 371
  • 49
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 868
Ако все пак си убедена, че ОВу-то ти е на 15 ден, след това може да започнеш дуфастона за подобряване на лигавицата!
И все пак всичко това ми се струва несериозно, мисля че е редно да се направи, хормонален анализ
да, сигурна съм че овулацията ми е на 15 срещу 16 ден.., само че  първия месец след започване на приема на Дуфастон и Аспирин Протект според базалната температура, овулацията се беше изместила на 19 ден! а на втория месец си е пак на 15-ти ден. на мен Дуфастона не ми е изписан за подобряване на лигавицата или поради прогестеронов недостатък, а заради киста на яйчника .. благодаря за пожеланието!  Hug
Щом е заради фоликулярна киста, приема на прогестерон е само до като се махне кистата, така че няма проблем след него всичко ще си дойде отнова на място, желая ти го от все сърце Hug

p.s Мина време докато ти отговоря отново и съм забравила, че беше споменала за причината EmbarassedИзвинявам се, но съм малко разсеяна Wink

# 31
  • Мнения: 15
Здравейте момичета!!!
Скоро не съм влизала тъй като бях заета с много други неща около мен.
Най-важното се оказаха онези  EFP, които се надявах да видя отново скоро.
Ето че чудо можело да стане и ..... ги видях на 28.12.08г.
С моето момче не можахме да повярваме на теста( поне аз де).
На 30.12.08 ми го потвърди лекар и сега вече съм в 7-8 седмица.
След нова година се преместихме в нов дом и докато си пуснем нета и да пооправим.....

Знам, че моята новина за бебчето може би не и е мястото тук, но реших да пиша, за да дам кураж на всички онези момичета тук, които също се надяват да получат такъв подарък.
Пожелавам ВИ го от сърце!!!
Пък и има една приказка, която тука се видоизмени от "Правете любов, а не война!" на "Правете любов, а не бебе!"

Мисля че точно това направихме и ние и се получи.
Понякога като спреш да мислиш за нещо и то взима че става.!!!


Simple SmileSimple SmileSimple SmileSimple Smile
  bouquet Two Hearts Two Hearts Two Hearts smile3535 baloni baloni baloni

Това е от мен засега!
Ако някой иска да ми пише нека го направи.
Може и на мейла, може и тука, може и по скайп(tigreca817)


ЧАО Simple Smile

# 32
  • Мнения: 1 868
tanja_cwete Честито мила, много се радвам за теб, дано повлечеш крак Peace
Желая ти много лека и приятна бременност и най сладкото и пухкаво бебче  bouquet

# 33
  • Мнения: 15
tanja_cwete Честито мила, много се радвам за теб, дано повлечеш крак Peace
Желая ти много лека и приятна бременност и най сладкото и пухкаво бебче  bouquet

Благодаря ти много за пожеланията!!! Simple Smile
Дано след мен има още много момичета с такава радостна вест!!!
Нека тази  година форумите бъдат изпълнени само с лентички за бременни и бебета!!!

Лек и спокоен ден!!!

  bouquet  bouquet  bouquet

# 34
  • Мнения: 152
Приемах Дуфастон от началото на бременността си до 7-ми месец, защото съм с двурога матка и с приема му се запазва бременността. Не съм забелязала някакви странични ефекти.

# 35
  • Мнения: 13
Здравеити и от мен мили мацки,
Ние правиме опити от около 9 месеца и от три месеца пиа Дуфастон по схема от 16 до 26 ден от цикьла. Днес ми е триети ден след спиране на дуфастона и много се надиавам да не ми доиде. Гьрдите ме болиат безумно много - така никога не са ме боляли. Крьста ме боли, много често ходиа до тоалетната и наи странното е че не моГА ДА ИЗПУША  една цигара до краи. Не знам до внушение ли е???? Моли Ви даите ми кураж и ако накои е имал такива симпртоми след употреба на Дуфастон да ми каже за да не се надиавам напразно!!!!
   Предварително Ви благодариа txtloves txtloves txtloves

# 36
  • Мнения: 629
Dacka, аз докато пиех дуфастона съм нямала такива симптоми. Дано при теб се е получило този месец. По принцип гърдите ме наболяват няколко дни преди да ми дойде, но докато пиех дуфастон нямах никакви болки. Четох обаче в една друга темичка, че доста момичета са имали. Така, че остава само да стискаме палци  Praynig

# 37
  • Мнения: 13
Много ти благодариа миличка за куража които ми даваш newsm51. Ще почакам още няколко дена  Praynig молеики се да не доиде лелкта и ще направя тест.



Страшно много БЛАГОДАРЯ

# 38
здр аз къде ли не съм писала вече. При мен е следното: пия дуфастон от 1 ден до 25 ден (имам нередовен цикъл)втория месец като го пих  към 15 ден леко прокървях (според док това е овулаторно кървене) спрях дуфастона на 25 ден и кагато трябваше да ми дойде 3-4 дена имах кафяво зацапване,което после спря ,мислех че ще ми дойде,но уви не ми дойде. Днес е 12 от както съм спряла дуфастона и все още нямам цикъл,правих и тест "-" ще се видя с док чак в петък. Моля за съвет ако някой е бил в моята  ситуация

# 39
  • Мнения: 195
Аз за първи път чувам за подобна схема на приемане на дуфастон.  Shocked   Доколкото знам дуфастона потиска овулацията, ако се приема в началото на цикъла..

# 40
от всичко коетo съм чела и аз не прочетох никъде за така схема,но най рано  в петък съм на док и вече какво ли не мисля моля за съвет

# 41
  • Мнения: 195
Tова ако ти помогне:

http://g2l2.hit.bg/duphaston.jpg

От тук може да изтеглиш цялата листовка.


Най-добре си изчакай часа за лекаря. Успех!

# 42
# 43
  • София
  • Мнения: 2 908
Копирам си поста,от темата в Здравния,където Висулка е питала за проблема и ще се повторя и тук:

Висулка,незнам какъв доктор посещаваш но Дуфастон обикновенно се приема от 16 до 25 ден 2x1 и след това до 10 дни трябва да се появи цикъла,аз съм така всеки месец,обикновенно ми идва до петия ден след като го спра.Та исках да ти кажа,че заради тази схема по която си го пила е настанало такова объркване и хаос в организма. Peace


Висулка,отиди при друг читав гинеколог,че този с тези схеми,които ти предписва си играе със репродуктивното ти здраве.
Важно е да се грижим за собственото си здраве.


# 44
  • Мнения: 850
          Дуфастона , се приема по различни схеми препоръчани от производителя и в последствие препоръчани от лекъря за нуждите на пациента !  Всичко е индивидуално и трябва да се наблюдава правилно , намерете си свестни доктори! Защото може да има друга причина за нередовността на цикъла и дуфастона само подпомага идването му , а няма адекватно решение!

Общи условия

Активация на акаунт