Питам за царските кредити.

  • 1 743
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 6 919
за какво ти извива ръцете?

# 16
  • Plovdiv
  • Мнения: 303
Поразпитах и се оказа, че единствено след назначаването се представят декларациите от НАП за назначенията в Бюрото по труда и както казах и по-нагоре трябва да се поддържат тези работни места до края на кредита.
Лошото е, че от МТСП са позатегнали ситуацията и сега искат тези кредити да се обезпечават с ипотека. Поне за Пощенска е сигурно, че са го въвели като процедура. До колкото знам ДСК и преди искаха поръчителство, но не знам дали и там не са ги стегнали.  Явно има доста от тези кредити, които имат проблеми с обслужването и понеже МТСП ги обезпечава с кеш,  са решили да се обезпечат  Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: 1 470
hug:
Благодаря ви за отзивите!
Онзи ден една близка ми наговори такива страхотии за тези кредити, че ми се взе акъла. как държавата после ти извивала ръцете едва ли не и разни такива.
Белослава, ще ти звънна в понеделник.
Хей момичета,много сте далеч от истината,това е много добро решение за отваряне на малък бизнес!!!  bouquetАз теглих миналата година такъв,и съм много доволна!!!  bouquet  bouquet  bouquetЕдно че въобще не ти изива държавата ръцете,но и ги застрахова за пред банката от която си теглил,и за това тези лихви НЕ скачат,както другите в момента...Е!Вярно е че аз теглих само 10 бона,но до сега са ми искали само веднъж актуално състояние на фирмата в начарото на годината и толкова...Освен това не съм доказвала никакви печалби и доходи когато го изтеглях,току що бях регистрирала фирмата си,и нямах лев печалба,и въпреки това ми го отпуснаха...Но трябва да си изготвите приемлив бизнесплан,базиран все пак на някакви реални цифри...Ако не можете обаче,има хора от бюрото по труда които работят по тези праекти,и те ще ви помогнат...За един човек можеш и да се самоназначиш,тогава си длъжен да плащаш усигоровки в продължение на периода зяа който си теглил кредита,само на себе си,но не е ли това и идеята?!Междувременно си създаваш кредитна история,която на по-късен етап би ти помогнала за нов кредит,ако имаш нужда...Не знам...Аз съм си доволна от кредитчето!!!Мои приятелки теглиха същите пари на 12%,като сега се жалват че са скочили на 14%,така че... :

# 18
  • Мнения: 4 068
Червена шапчице права си. Вчера разучихме доста за този кредит и ми хареса.
Хубавото е, че лихвата наистина е фиксирана, а и има хобув гратисен период. Необходимо е с фактури да удостовериш за какво е похарчена част от сумата и може би там е малко забавянето на нещата, но и това се преглъща. Иначе до 30000 лв. се тегли с един поръчител и без ипотека, а до 50000 лв. с ипотека. До 25000 лв. се разкрива едно работно място, а надтази сума 2 работни места, но това трябва да стане в рамките на 6-8 месеца, а не още от самото начало. Абе изгодни са условията според мен особено за стартиращ бизнес при липса на кредитна и фирмена история.

# 19
  • Мнения: 620
Червената Шапчица , колко време след като подаде документи ти си обадиха?  Аз реших да мина през консултантска фирма и вече повече от месец нямам отговор. Днес реших да попитам девойката и тя ми каза , че май трябвало да ипотекирам апартамента #2gunfire направо пощурях. Приеха ми всичко и уж беше наред а сега какво разбирам  #Crazy нямам думи просто. Хубаво е че от бюрото по труда дават съвети но аз не знаех тази подробност. Става дума за 20 000 лева.

# 20
  • Мнения: 1 470
Червената Шапчица , колко време след като подаде документи ти си обадиха?  Аз реших да мина през консултантска фирма и вече повече от месец нямам отговор. Днес реших да попитам девойката и тя ми каза , че май трябвало да ипотекирам апартамента #2gunfire направо пощурях. Приеха ми всичко и уж беше наред а сега какво разбирам  #Crazy нямам думи просто. Хубаво е че от бюрото по труда дават съвети но аз не знаех тази подробност. Става дума за 20 000 лева.
Ми да ти кажа по спомен месец,имайки в предвид че беше лятото,и всичко живо излизаше отпуски,ми се видя много бързо...Аз се притеснявах че ще ме забавят,но... HugАз теглих от ДСК,и от там самата инспекторка ме насочи към кое бюро по труда да се обърна за консултация,и ми даде и телефон на жената там дори...Вие от кои банки искате да теглите?!

# 21
  • Мнения: 847
Имам и аз въпроси ,ако може някой запознат да ми отговори? Praynig
Този кредит само за новооткриващи фирми ли е?Ако например фирмата има дейност от 1 година и то с пе4алба, има ли възможност да кандидаства за такъв кредит ?Или е само за новооткриващи се фирми..?

# 22
  • Мнения: 1 470
Имам и аз въпроси ,ако може някой запознат да ми отговори? Praynig
Този кредит само за новооткриващи фирми ли е?Ако например фирмата има дейност от 1 година и то с пе4алба, има ли възможност да кандидаства за такъв кредит ?Или е само за новооткриващи се фирми..?
Да. Peace

# 23
  • Мнения: 847
Имам и аз въпроси ,ако може някой запознат да ми отговори? Praynig
Този кредит само за новооткриващи фирми ли е?Ако например фирмата има дейност от 1 година и то с пе4алба, има ли възможност да кандидаства за такъв кредит ?Или е само за новооткриващи се фирми..?
Да. Peace

Да ,какво - само  за новооткриващи фирми ли е?

# 24
  • Мнения: 393
  Аз да внеса малко конспирация: и ние се бяхме засилили за тях,но впредвид краткия срок за връщане нещо се отказахме.Но както и да,та в банката жената подшушна,че можело да се назначи (единия човек) и бременна или жена в майчинство.Не обърнах много внимание,ама имаше някаква вратичка за тези хора,които наемаш.Ако искаш,мога да я питам пак Simple Smile

# 25
  • Мнения: 1 470
Имам и аз въпроси ,ако може някой запознат да ми отговори? Praynig
Този кредит само за новооткриващи фирми ли е?Ако например фирмата има дейност от 1 година и то с пе4алба, има ли възможност да кандидаства за такъв кредит ?Или е само за новооткриващи се фирми..?
Да. Peace

Да ,какво - само  за новооткриващи фирми ли е?
И за действаще фирми става.

# 26
  • Мнения: 4 068
Този тип кредит има три разновидности-инвестиционен, за оборотни средства и смесен. При третия вид 75% от кредита са за инвестиция, а останалите 25% за оборотни средства. Инвестиционния и смесения са с период на връщане 7 години като първата година е гратисен период. Вноските се движат така-през първите 12 месеца вноската е 175 лв. месечно, а после започва от 530 мисля и намалява до 419 в края на периода. Това за 30000 лв. теглена сума говоря.
При оборотния кредит периода за връщане е 3 години и гратисния период е 6 месеца и вноските стават малко по-големи след гратисния период.

Общи условия

Активация на акаунт