Дъжд вали и вятър вее, а АПРИЛчето се смее!!

  • 13 048
  • 280
  •   1
Отговори
# 225
  • София
  • Мнения: 289
Здравейте

При нас все така, на обяд дето яде и после в 4 и в 7 по много малко за целия ден му се събират по-малко от 600 мл, незнам колко е нормалното, но за него не е  Confused
И с мъжо се изпокарахме естествено, била съм луда и да не се притеснявам толкова, и така и аз понеже съм под пара и се изпокарахме #Cussing out

За бирата и кърменето аз познавам доста жени които си кърмят и пият бира и всичко е 6  Peace И аз си пиех бира през скромния ми кърмачески период

# 226
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
А колко пъти и по колко хапват децата?
Габриела яде 5 пъти по 160-170мл...... много ли е....... Rolling Eyes

# 227
  • Мнения: 1 219
Ваниван,на мен винения кебап ми е една от специалните манджи.Аз много обичам да готвя и без готвена хране не можем да оцелеем в къщи Mr. GreenНе знам как го правиш ти,но аз имам една специална рецепта за него от една приятелка PeaceСтава стахотен!

# 228
  • Мнения: 2 751
А колко пъти и по колко хапват децата?
Габриела яде 5 пъти по 160-170мл...... много ли е....... Rolling Eyes
И Мишо яде по толкова  Peace

Доли, възможно е да му расте зъб  Peace Дано е това  Hug Все пак говори с педито

t_ilieva , всъщност граха като е добре сварен люспата пада сама, не е трудоемко, но просто всяко зърно поотдело... Confused
Ама си заслужаваше-Мишо  нямаше много газове от него и мнооого го хареса. Може да съм попаднала и на по-сладък грах  Grinning

# 229
  • Мнения: 130
Аз пък имам 2 проблема:
1) не ми се чисти и готви
2) не искам вече НОЩНИ БЕЗБРОЙ хранения
3) не искам да ми правят забележки, че ям сухи пасти Балкан - че били само с Е-та - Е-Бе - на мен са ми сладки!!!

Станаха повече от 2 проблемите...
Днес видях ВаняМ и Акварел (с която се запознах и реално)...но бях приспорена с една др дружка и  предстоящо интервю с детегледачка...детегледачката беше ОК, но общо ще ми струва около над 800...така че, мисля засега да пасувам...


много ва обичам, мое голямо италианско семейство!!!

# 230
  • Мнения: 1 219
Искам пак да подхвана темата за проблеми със запушено слъзно каналче.Днес  бяхме на офталмолог и той ни каза,че интервенцията не е сложна ,но за упояването стои проблема с храната.ДО колкото разбрах от ваниван детето се упоявало с райски газ,но на мен този доктор ми каза че упойката ще бъде мускулно и детето не трява да яде мин.6 часа преди сондажа и след него също.Това е абсурдно,защото ние все още сме само на кърма и тя яде на около 3 часа. SadНезнам какво да правя.Засега го отложихме,въпреки че повече от 6-ти месец не е хубаво да се чака.Сега мислим да я заведем в очната клиника във Варна,за която чувам,че била най-добрата в цяла БГ.Та искам да ви призова,който има опит с някой добър доктор от там,да сподели.Ще съм много благодарна Praynig

ПС.съжалявам че се оплаках така с моите проблеми.

Лека вечер на всички

# 231
  • Мнения: 96
Привет отново!
Относно количествата приемана храна - правилото е, че трябва да се ориентираме по възрастта на детето - напр в 6 месец трябва да хапва 160 мл +/- 10 мл на едно хранене. Но естествено всяко дете си е различно. Освен това може сутрин и вечер да яде по 200, а през другите хранения по-малко и пр - затова се гледа общото прието количество храна за деня. Доли, не е чак драстично намалено храненето на Ради - обикновено така без причина се случва в горещините - сега обаче тази причина не е валидна, така, че потърсете друго. Опитай се да му даваш и други течности освен мляко.

Реяна, последно имам от теб ЛС в 00.33 мин. Друго не съм получила.

# 232
  • Мнения: 2 751
Аз пък имам 2 проблема:
1) не ми се чисти и готви
2) не искам вече НОЩНИ БЕЗБРОЙ хранения
3) не искам да ми правят забележки, че ям сухи пасти Балкан - че били само с Е-та - Е-Бе - на мен са ми сладки!!!


И аз не искам да ставам нощеммммммммммммммммммм #Cussing out
И аз имам съшите проблеми, само дето не са точно пасти Балкан, а всякакви шоколади, и сладки неща  Sick

детегледачката беше ОК, но общо ще ми струва около над 800...така че, мисля засега да пасувам...
Много бееееееее
На една позната от парка й плащат мисля 400 и работи от 9до 18. Готви и гледа детето като свое. На 30 години е, младичка.

Моята детегледачка за Кало тогава беше на 19  Mr. Green Ама си бях супер доволна.
Сега работи друго, ама си я викам за петък или събота нощем, че вече ми се ходи по живот  newsm68
Ай стига това нон стоп висене вкъщи и никакви нормални социални контакти. Искам да се веселя  Crazy

# 233
  • Мнения: 371
Здравейте,
по темата за храненията Марти има 2 хранения с по 180мл. мляко и едно с 210мл.(вечер последното хранене),едно хранене с пюре и едно с кисел
Аз съм слагала лук в пюретата и реакция не е имало, грах също но не съм чистила люспите, с блендера не остава и следа от тях Wink
На мен също не ми се чисти и готви напоследък  Embarassed ама  той и мъжо го няма и не ми се налага Wink

# 234
  • Мнения: 54
Ласи,, и аз вече така се успокоявам - с общото количество изядена храна. Боби навърта минимум 750 мл, а на кутията на Аптмил пише, че за 5 месечно бебе трябва да има 5 хранения по 150 мл  newsm78
Значи би следвало да е ок, според мен, но като отидем при доки пак ще я торозя  Thinking

Хелън,
и аз го имам първия ти проблем, но напоследък само за това мрънкам и вие сигурно си мислите вече - "Тая пък е егати мързеланата". Но не е така. Всъщност съм трудилюбив човек, но обичам по-социално изявени дейности, от които се получава заплата накрая  Mr. Green А пък с тези заплати за детегледачки, ужас, ми то аз да взема да се преквалифицирам,  като гледам колко мого изкарват  Shocked

Айрийн, не наех, че и след това не трява да ядат бебчовите  newsm78 Може би на вас не са ви предложили упояване с райски газ и за това.

# 235
  • Мнения: 2 751
детето не трява да яде мин.6 часа преди сондажа и след него също.
Не абсурдно, а на мен ми се струва абсолютно невъзможно  Peace

# 236
  • Мнения: 319
По повод детегледачките..тука една квартална майка ми каза за някаква ,която взимала по 10лв на ден!Хелън тая кви 800лв иска бееее ooooh!
t_ilieva Габи е на кърма /нали не бъркам/ Blush как разбираш колко яде?Ако съдя по това,че Даниел за последния 1 месец е качил 920гр значи си хапва стабилно синчето Grinningю
Хелън аз пък ти казвам да си ядеш колкото си искаш пасти балкан...ама на корем PeaceАз без нещо сладичко не могааа.....то като ми види човек гъзеца си личи де Blush

# 237
  • Варна
  • Мнения: 3 245
kalli и аз съм в кюпа на мамите, които хранят нощем. Три пъти ако се събуди се радвам, че може и повече да е. Затуй след първото събуждане (към 1ч.) я взимам при нас и така дремя и кърмя.  Mr. Green

и на мен ми се струва невероятно да се държи бебче гладно 12 часа  Shocked

а пък граха никога не съм го белила, но съм го давала някъде към 8-мия месец и сме нямали проблеми.  Peace

Milenni суперррр  smile3501

Bibobibo мерките са ви точно като нашите   bouquet

На Невена едното оченце е лекинко кривогледо, мислех, че до 6-тия месец ще се оправи само, но не би. Лекарката каза, че има голяма вероятност това да стане, ако не - ще носим очила. Някой има ли такива проблеми? Мъжът ми мисли, че се пренавивам, той не можел да види никакъв кусур в малката мис Съвършенство. То и аз не се шашкам много де, ама все пак... newsm78


хелън тази детегледачка много алчна бре. Освен, че ще гледа детето какво друго ще прави?

аз пък съм пристрастена към халва Любимка  Embarassed  Embarassed  Embarassed

# 238
  • Варна
  • Мнения: 433
................Давай засега само зелена чушка, червената е алерген  Peace аз давам нови храни на около 2-3 ден. Давала съм и 3 наведнъж  Embarassed по стечение на обстоятелствата, но нямаше проблем  Peace
Дадох преди няколко дни грах-много го хареса  bowuu Пюре от картоф, чушка, морков и грах го изяде за 3 минути  Mr. Green
Ама граха трябва след като се свари, да се бели зърно по зърно  Rolling Eyes

Лук още не съм слагала  newsm78

.................
Мерси!   bouquet
Ау, това с граха ме депресира...............  Sad

Аз първо захраних с картоф, и още на втория или третия път, добавих червена чушка. На бебка й се ослади много от нея, и не е имално никакви странични реакции. За дозите на ядене, ний ядем по 180 мл пюре на обяд, и толкова АМ следобяд. Другите хранения са ни кърма.

Малвина три дни яде пюре от картоф+тиква, обаче много странно за мен, понеже тиквата я дават регулираща, два дни много трудно ака, с големи напъни и зор, и накрая като отворя памперса има съвсем малко ако с консистенция на пластелин. Не може да се задържи върху памперса даже, толкова е твърдо и сухо, че веднага пада. Имал ли е някой такъв проблем??? Мисля утре да й направя пюре от круша, да разхлабим малко коремчето, а за обяд мисля да й дам картоф с карфиол за пръв път!

Ясмина, аз въобще не съм забелязала такъв проблем при Невенка. Явно е много минимален, защото и на снимката се загледах, не виждам нищо такова.

Последна редакция: вт, 07 окт 2008, 22:49 от Alokazia

# 239
  • София
  • Мнения: 289
Пак не пожела да яде........... Sad Много се ошашках, нали съм си луда

Кали какъв грах даваш от замразените или от консерва?

Alokazia спри картофа за няколко дни, той много запича  Peace Тиквата е регулираща ама в комбинация с картоф става според мен запичащо

Общи условия

Активация на акаунт